Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Niki  (Přečteno 4178 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 30. Září, 2011, 15:29:09 »

Casto se mi stava, ze mam potrebu s nekym sdilet svoje radosti a strasti s makrobiotikou, ale nemam kolem sebe lidi, kteri by to plne pochopili. Tak jsem si rekla, ze si zalozim svuj denicek, abych to ze sebe vyventilovala.

Je mi 29 let, ziju nekolik let v Parizi, ale v prosinci se vracim zpet do Prahy. Uz se moc tesim, hlavne na to, ze budu mit bliz prirodu, ta mi tu hrozne chybi. Nekomu se to muze zdat postaveny na hlavu - za prirodou do Prahy..., ale Pariz je prilis velky mesto a priroda je tezko dostupna (pokud teda nepocitam prelidneny parky).

S razantni zmenou stravy jsem zacala pred rokem ze zdravotnich duvodu, zacala jsem s protikvasinkovou dietou, ktera mimochodem ani po pul roce moc nefungovala. Pred nekolika mesici jsem objevila makrobiotiku a prvni vysledky na sebe nedaly dlouho cekat, o kvasinkach uz skoro nevim Smiley cim vic se do makrobiotiky zahloubavam, tim vic mi dava smysl. Jen tak dal Veru Smiley
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Září, 2011, 16:01:21 »

Jen tak dál, Veru. Smiley
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Září, 2011, 16:10:29 »

Dnes jsem si zarezervovala tyden v listopadu v Cuisine et santé. Nemuzu se dockat!

Jsem ted ve fazi, kdy hltam informace o makrobitice... ctu knizky a varim, varim, varim. Naucila jsem se spoustu novych veci a navic mi to vsechno hrozne chutna a muj manzel si taky pochutna, mnam. Bavi me to, varim s laskou, ale vcera jsem toho mela po krk. Ceho je moc toho je moc, snad tady na foru najdu nejaky tipy na to, jak travit co nejmin casu v kuchyni.

Taky jsem byla na kurzu vareni, konecne jsem se setkala s lidma, se kteryma jsem mohla o mb diskutovat, bylo to moc fajn.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Září, 2011, 18:31:50 »

Ahoj Niki,
www.makrobiotika.aspone.cz
jsou stránky s recepty Lenky Rojíkové. Tam je receptů už hromada. Můžeš si třeba obilí uvařit na dva dny dopředu, ale zeleninu ohřívej vždy čerstvou. Najdeš tu zde dost věcí jen si klidně projdi témata, která tě budou zajímat. Já to na výletech řeším tak, že když někam jdeme, tak si v restauraci vyberu nejblíž MB např. česnekovou polévku se sýrem. V restauraci to nebude nikdy úplně MB, ale myslím, že v Praze jsou MB restaurace Nine Starky, ale neyla jsem tam. Jsem z Českých Budějovic. Ale jezdila jsem do Prahy na Dědinu
www.dedina.cz
Na ehabilitaci a sebeobsluhu. Když se na stránky podíváš, tak si o nevidomých určitě něco přečteš. Je mi taky 29 let.
Jarka
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Říjen, 2011, 17:25:52 »

diky za tipy. podle makrobiotika.aspone.cz uz nejakou dobu varim, je to velmi inspirativni Smiley
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Říjen, 2011, 10:10:37 »

Vcera jsem poprve cvicila organovou sestavu, dneska rano znovu. Zacina me ted hrat na ledvinach, je to docela prijemny. Si rikam, ze to fakt neni jen tak nejaky cviceni  Smiley Ledviny mam oslabeny odjakziva, tak snad mi to aspon trochu pomuze. Kazdopadne je fajn se po ranu protahnout a rozehrat. Rozhodne bych se mela zacit vic hybat, moc tomu ted nedam   Undecided
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 27. Říjen, 2011, 09:43:58 »

Stravila jsem super vikend v Rime. Byl super az na to, ze jsem na 3 dny nejak zapomela na makrobiotiku... spoustu syra a bilyho chleba si ted odpykavam hnisavou anginou. Od ty doby, co jsem zacala s makrobiotikou je to prvni nemoc, ktera by se za normalnich okolnosti lecila antibiotiky. Ja to chci ale zvladnout bez nich. Mam strach, ale soucasne je to pro me vyzva, jsem odhodlana. Verim ze to dokazu.

Zatim jsem nasadila ryzovy pust, a kloktam slanou vodu. Rano piju ume-sho-kuzu. Zacnu taky s priznicovym obkladem.

Drzte mi palce...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 27. Říjen, 2011, 10:09:21 »

Ahoj Niki,
nevyčítej si, žes zapoměla na MB. Zážitky z víkendu jsou hezké určitě. Angína tě posune dál, uvidíš. Já vím, nebude to příjemné. Ale zvládneš to. Já jsem asi před osmi lety, kdy jsem s MB začínala, měla také angíny asi dvě. Obě proběhly bez léků. Možná, že je to u tebe i eliminace, i to může být. Neboj, bude líp. Nejdříve musí být hůř, aby mohlo být líp. Hlavně vařit co nejjednodušší jídla, nejlépe tu rýži se zeleninou. Pokud máš kuchařku od paní Chourové, tak tam má popsané své eliminace, jak to dělala ona. Mě to podle ní vždy pomohlo. Hlavně vydržet a pokud budeš chtít spát, tak prostě spi. Nenech se rušit.
Jarka
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 1
« Odpověď #8 kdy: 27. Říjen, 2011, 10:32:12 »

angina je jedno z mala onemocneni u ktereho bych si ja osobne dukladne rozmyslel zda mi odmitnuti ATB stoji za mozne pozdejsi zavazne komplikace. myslim ze je dobre o nich vedet. to rozhodnuti si pak musi udelat kazdy sam.

http://www.ordinace.cz/clanek/nelecena-angina-muze-zpusobit-revmatickou-horecku/
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #9 kdy: 27. Říjen, 2011, 10:44:45 »

Ahoj Danyyyx.....

normálně probíhající angina u jinak celkem zdravého člověka nebo dítěte není nijak nebezpečné onemocnění.
Rzhodně bych se revmatické horečky nebála.

Podle mých zkušeností trvá léčba s ATB úplně stejně jako ta bez nich. Pokud se ATB použijí, tak se problém zašoupne někam jinem a objeví se zas jindy, hned jak bude mít dobrou příležitost..
Pokud nad ní tělo zvítězí bez léků je to hodně přínosné..

Niki- obklady si určitě dávej. Měň je po půl hodině- obklad nikdy nesmí zteplat!
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #10 kdy: 27. Říjen, 2011, 10:57:06 »

Já bych si to (nebrat antibiotika) nerozmýšlel Dane. Antibiotika nemoc nevyléčí.
Mimochodem, Vilma Partyková, kterou možná znáš osobně a která je MuDr., například doporučuje při jakémkoliv onemocnění jednoznačně - přestat jíst (t.j.pít jenom vodu). Důvod- radikálním způsobem se zvýší imunita a tělo se s chorobou vypořádá mnohem snáz.
Mimochodem, není to makrobiotička, takže o stravě toho až tolik neví, ale zato o hladovkách toho ví víc než dost.
Kdyby se tím někdo chtěl řídit, tak den dva tři o vodě by neměl být pro nikoho trochu pročištěného (což makrobiotici jsou) problém. Tedy skoro pro nikoho... No a jako u všeho jsou i tady určité kontraindikace.
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 27. Říjen, 2011, 12:05:27 »

Diky moc vsem za odpovedi a za povzbuzeni Smiley

Rizika znam a je pravda, ze proto se bojim. Ale na druhou stranu si rikam, ze rizika existujou u kazdy nemoci. Treba kdyz jsem mela letos na jare zanet mocovyho mechyre, tak me doktor presvedcil na antibiotika, kvuli riziku zanetu ledvin. Ted uz bych byla chytrejsi.

Za poslednich 7 let jsem brala minimalne 7x antibiotika (na vsechno mozny, nejen na anginu). To proste jedbou musi zkoncit, musim se z toho kolotoce vymanit. Na jare jsem jeste dost sily nemela, ale ted citim, ze to tak ma byt. Jednou to proste zkusit musim a ted je ta spravna chvile. Mam pro to i dobry podminky, muzu to v klidu vylezet.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #12 kdy: 27. Říjen, 2011, 12:28:22 »

Niki,

ATB jsem měla naposledy před 4 nebo 5ti lety. Od té doby nějaký ta angina, chřipka, nachlazení byli..  ale mnohem míň často a trvaly kratší dobu než když jsem ATB poctivě polykala. Přestala jsem je jíst ještě před mb.  A žádné komplikace jsem z toho ani jednou neměla.
Měla jsem i zánět močáku a nebrala jsem na to vůbec nic. Do ledvin se mi nepřeneslo vůbec nic..

Teď čtu zajímavou knížku- Jak pečovat o dítě navzdory vašemu lékaři, ale jsou tam i věci, co se hodí pro dospěláka..

Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Říjen, 2011, 12:35:05 »

jestli ti to pomůže, tak já jsem neměl žádné léky už víc jak 10 let. předtím, včetně antibiotik, běžně.
nepočítám, že bych se k lékům vrátil.
no a chřipky, angíny,.. ty prostě přestaly a to se pohybuju mezi prskajícími lidmi v MHD i v práci s klimatizací.
umeboška je dobrý lék...
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #14 kdy: 28. Říjen, 2011, 09:24:23 »

Tesim se na to az budu rok bez antibiotik. To pak oslavim moje prvni narozeniny Smiley Verim ze to s mb zvladnu, ale ta cesta z klasicky odevzdanosti doktorum az po schopnost se samolecit je pomerne dlouha. Chvili to trva, nez clovek vsechno nastuduje a projde si par nemocema, na kterejch to vyzkousi. No a cim vic zkusenosti clovek ma, tim vic je pak presvedcenej o tom, ze to jde i bez leku...

Vcera jsem si zasla pro homeopatika, zbavilo me to ztrachu, ze neco zanedbavam. Je pro me dulezity byt v psychicky pohode, takze jsem zvolila cestu mezi sebelecenim a ATB.

Muj stav se ted nezhorsuje, nedelaji se mi novy hnisavy mista na mandlich, tak to vypada slibne! Kloktam salvej a piju z ni caj a vcera jsem si udelala poprve bramborovou naplast na krk.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení