Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Niki  (Přečteno 4426 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 28. Říjen, 2011, 16:53:18 »

Ahoj,
Danny tady psal, že by si to člověk měl s ATB rozmyslet. Dodám ještě, že mé angíny hnisavé nebyly, jen normální bolest v krku, však to všichni znáte. Obešlo se to bez léků, ani homepat. jsem nebrala. Ale kdo potřebuje, ta si je samozřejmě může koupit, kdyby něco. Ale vzala bych je, kdyby bylo opravdu špatně.
Jarka
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 31. Říjen, 2011, 14:52:30 »

Angina pomalu ustupuje, cep v krku se pomalu vytraci a ja se citim lepe a radostneji, porad jeste trochu unavena.
Do boje s anginou jsem se poradne vyzbrojila... Smiley

rano nalacno ume-sho-kuzu
2x denne caj ze salveje
kloktani odvaru ze salveje nekolikrat denne
Priesnicovy obklady nekolikrat denne
bramborova naplast na krk kazdy den
striktni mb, prevazne ryze a zelenina, trochu lustenin, miso polevky
homeopatika

ma to i pozitivni "vedlejsi ucinky", zlepsilo se mi zazivani a plet
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 31. Říjen, 2011, 20:44:47 »

Ahoj,
no vidíš, že to jde. Neboj, skončí to, uvidíš. Myslím, než bramborového něco, tak bych použila tofu. Pozor, s těmi homeop. opatrně. Jinak z toho určitě budeš z toho venku. Únava se určitě spraví. Jsi šikovná.
Jarka
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Listopad, 2011, 17:32:44 »

Jarko, diky za typ na tofu naplast, vcera jsem si ji udelala a myslim, ze je to opravdu lepsi nez brambora...

Prestala jsem brat homeopatika, protoze jsou plny cukru. Za ty 2 dny, co je do sebe necpu, se mi krk zlepsil o 100%! Zkusene makrobiotiky to asi neprekvapi, pro me je to pouceni pro priste Smiley)

Kazdopadne je to dobra zkusenost.

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 03. Listopad, 2011, 23:04:01 »

Nedávno jsem se chlubila, jak se mě nemoci dlouho nedrží a bum ho, taky se potýkám s angínou... a docela se divím...
Kloktání šalvěje, umebošky a priessnitz nepomáhaly, musela jsem to řešit už radikálněji.

Tak přispívám do soupisu rad některými dalšími tipy - dnes jsem na svůj stav dostala takovéhle rady od dr. Strnadelové:

na krk si dávat obklad z cibule podušené na vodě s anýzem, za tepla, v bavlněném plátýnku
cumlat olej (lžíci oleje do pusy a chvíli převalovat na jazyce, vyplivnout, to dá rozum)
stroužek česneku oloupat, nekrájet a cucat/nechat antibioticky působit (uf! k tomu jsem se ještě neodhodlala, česnek nesnáším)
na ledviny obklad z nahřáté soli
Nápoj z kuzu
no a taky mi byla doporučena homeopatika
« Poslední změna: 04. Listopad, 2011, 22:48:54 od Iren » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 04. Listopad, 2011, 13:49:47 »

Když jsme u té angíny, něco málo, co se osvědčilo mně (taky rady různě posbírané a mnou vyzkoušené):

*   cucat kousek biocitrónu i s kůrou (mandle mají rády, když jsou neustále omývány a vzhledem k tomu, že sliny jsou nejsilnějším přírodním antibiotikem, tak co víc dodat)

*    hodně pít (většinou se mi angína ohlásí, když si dám něco studeného /přeženu to se sladkým/ několik dní podceňuju pitný režim, k čemuž zrovna v zimě mám dost tendenci)

*   posledně mi zabraly echt česnekové polévky před každý obědem (narozdíl od Iren česnek vyloženě můžu, jen po 14. hod. mi ho tělo už nestráví, tak bacha na to!)

*   kloktat mořskou vodu (nebo si připravit doma roztok z moř. soli, ale hodně silný, skoro nasycený, řekla bych) po každém jídle, i víckrát denně

*   horké slané obklady na krk

Hodně zdaru!
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 17. Leden, 2012, 11:37:07 »

Mela jsem ted dost narocny obdobi, takze jsem dlouho nic nenapsala. Konecne jsem se prestehovala z Francie zpatky do Cech, ten pocit byt zpatky doma je super. S radosti objevuju prodejny zdrave vyzivy v Praze a to mnozstvi mb vyrobku v bio kvalite na ceskem trhu za sympaticke ceny Smiley
Taky si zase uzivam to, ze jsem z Prahy za 2 hodiny na horach. Nekolik dni jsem probezkovala v Jizerkach, jee to byla parada, ta krasna ceska zasnezena priroda, to mi dodalo spoustu energie do zil!

Velmi prijemne me prekvapilo, ze i kdyz jsem posledni rok temer nesportovala, tak se mi ted bezkovalo tak nejak lehce a mela jsem docela vytrvalost. Tuhle zasluhu pricitam makrobiotice...

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení