Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Problémy s močovým měchýřem  (Přečteno 3812 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
mar.lin
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 01. Říjen, 2011, 16:04:21 »

Zdravím vás. Už dlouho mám problémy s močovým měchýřem - mám špatnou vyprazdňovací schopnost, velké množství zbytkové moči a prakticky pořád cítím potřebu si odskočit. Už jsem z toho zoufalá, je to pro mě opravdu velký problém - hlavně proto, že mě dost společensky omezuje. Trpím na úniky moči, v noci se pořádně nevyspím, protože musím třeba šestkrát vstávat. Když jsem se narodila, měla jsem rozštěp páteře a míchy, operovali mě, operace se podařila až na malou chybičku, že mi skřípli nerv z míchy do páteře a to prý má za následek tyto problémy. Ovlivňuje to nejen močový měchýř, ale i střeva - trpím nadýmáním, mám velmi nepravidelnou stolici - někdy nejdu vůbec, jindy třeba pětkrát denně. Je to velmi propojené, problémy s močovým měchýřem se zhorší, když jsem nafouklá. Už to nedokážu snést, nevím co mám dělat. Léky nazabírají, únik moči mě opravdu velmi obtěžuje (je mi teprve 22 let). Kdyby šlo jen o to časté močení, ale tohle je na mě moc...Nedávno jsem začala s makrobiotikou, jsem ještě začátečník, ráda bych si srovnala hlavně to špatné zažívání, ale zajímalo by mě, jestli by se tím daly napravit i problémy s tím močákem. Mám jíst více jin, abych neměla tak velkou zbytkovou moč? Nebo více jang, abych nemusela tak často chodit čurat? Povahově bych řekla, že jsem hodně jang, taková trošku upjatá, tvrdohlavá, starostlivá, tak si říkám, že to je možná ten problém, že bych se měla víc zjinovat. Má s títmo někdo zkušenost? Ocením jakoukoli pomoc. Mnohokrát děkuji.
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Říjen, 2011, 17:21:33 »

Ahoj.
Makrobiotika je univerzální, to znamená, že ti pomůže i v tomto případě. Nakolik a za jak dlouho, to je těžké říct. Každopádně rozhodně neuděláš chybu, když se jí budeš věnovat.
Potom jsou tu ovšem také lidé, kteří mají opravdové léčitelské schopnosti. Nevím, jestli ses již s někým takovým setkala, či nakolik na "léčitele" vůbec věříš, ale můžu ti dát na jednoho  kontakt. Je mezi i dost šarlatánů a tak je dobré, když člověk zná nějakého léčitele, který tyto schopnosti opravdu má. Já jsem ho měl možnost v průběhu let vyzkoušet. Je opravdu hodně dobrý. Pomohl mi s vážným problémem s páteří (nervy skřípnuté ploténkou). Prostě, pokud je to možné, dokáže ti pomoci. Být tebou bych to určitě zkusil.
Jestli chceš, dám ti na něj kontakt.
Měj se.
Vl.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Říjen, 2011, 17:29:05 »

Ahoj, ledviny se posilují mořskými řasami a fazolemi azuki, ale tvůj poblém bude určitě hlubší. Určitě by bylo dobré kontaktovat někoho zkušenějšího a neuděláš chybu, když se MB budeš věnovat. Mě pomohla od vyrážky na rukou.  Na ledviny jsou také dobré obklady, ale teď nevím, zda solné či zázvorové, určitě to zde na foru najdš
Přeji hodně síly
Jarka
Zaznamenáno
mar.lin
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #3 kdy: 01. Říjen, 2011, 17:45:24 »

Děkuji za vaše rady. Wl, léčitelů jsem zkusila už hromady, už od dětských let jezdím po různých takových léčitelích, efekt to ale moc nemá. Chodila jsem i k homeopatovi. Tenkrát mi ale bylo asi 15 let a návštěvy jsem velmi těžce nesla, protože se vyptával na věci, na které mi bylo v tom věku velmi nepříjemné odpovídat. Dnes chápu, že to prostě tak dělat musel. Ráda bych homeopatii zkusila znovu, jen mě dost odrazuje ta cena a nevím, jestli je lepší konstituční homeopatie nebo metoda EAV. Zkoušela jsem i čínskou medicínu, která mi na jaře trošku pomohla, když jsem ale stejnou kůru nasadila i teď na podzim, řekla bych, že se to ještě zhoršilo. Už nevím, co si počít, opravdu bych se z toho moc chtěla vyléčit. Je jasné, že to kvůli té operaci, co jsem prodělala, nebude stoprocentně dobré, ale chtěla bych žít trošku méně omezený život. Ve výsledku jsem hrozně ráda, že jsem dopadla, tak jak jsem dopadla, vím, že rozštěp míchy je velmi vážná věc a lékaři říkají, že takové štěstí jako já má 1 člověk ze 100. Jsem za to moc ráda a tyhle problémy, co mám, jsou asi prkotina proti tomu, co mohlo být. Za každý kontakt na osvědčeného léčitele nebo homeopata budu moc ráda. Jarko, děkuji za rady s fazolemi a řasami. Vím o tom, fazole adzuki mám moc ráda :-) Ale ledviny mám naprosto zdravé. Vím, že to spolu souvisí, že ledviny jsou s močákem párový orgán, ale nejsem si jistá, zda v tomhle ledviny hrají nějakou roli. Ten můj problém je spíš mechanický a potřebuji prostě odblokovat to, co mi způsobuje tyhle trable. Mám úplně pocit, jako kdybych měla v podbřišku něco hrozně staženého, co mi tam dělá neplechu. Všude jinde se cítím uvolněně, jen tam jako kdybych měla nějakou hroznou blokádu. Mám i první stupeň reiki, ruce si na břicho pokládám každý den, už ani jinak neumím usnout. Snad makrobiotika pomůže, věřím tomu.
Zaznamenáno
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 20. Říjen, 2011, 11:28:45 »

Ahoj všichni, chci se zeptat na Vaše zkušenosti, pokud teda někdo zkušenosti tohoto typu budete mít. V neděli v noci jsem chodila na malou co pět minut a měla jsem tam příměs krve, druhý den mi doktorka potvrdila zánět močových cest. Předepsala antibiotika, ale léčím se bez nich přiměřenou stravou + vývar z adzuki atd... Stav se pomalu zlepšoval, přes den to bylo vždycky bez problémů-žádná krev v moči, na záchod jsem chodila přiměřeně, jen druhou noc jsem se budila bolestí ledvin a taky jsem vypozorovala, že na večer se vždycky objevilo malé množství krve. Teplotu už jsem pak měla mírně okolo 37 stupňů. Včera jsem měla zázvorový obklad na ledviny a večer sedací solnou koupel a po třech dnech, kdy jsem se začala v duchu radovat, že už to odeznívá, jsem opět nemohla v noci spát bolestí zad (doma se pořád přeme, jestli jsou to ledviny, nebo ne Very Happy), celou noc jsem se potila a vrátila se mi zase krev, ale teplotu nemám. Od začátku jsem uplně vyřadila cokoliv sladkého, olej teď nepoužívám vůbec, jím jen rýži, vařenou zeleninu a miso polévky. A tak se Vás teda ptám, pokud jste někdo zánět tohoto typu měli, jak Vám trvalo dlouho se z toho vyléčit, jaký to mělo průběh, co Vám osobně pomohlo atd. Budu vděčná za jakékoliv postřehy:-) Díky Markule 761 
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 20. Říjen, 2011, 11:54:35 »

Ahoj,
myslím, že jedna sedací koupel nepomůže, opakovala bych ji, ale kolikrát, to opravdu nevím. Já jsem se takhle díky Bohu neléčila. Možná by bylo dobré navštívit MB poradce, samozřejmě bych s sebou vzala zprávu od normálního lékaře.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 20. Říjen, 2011, 15:20:57 »

Naprosto nemakrobioticky a zde možná "kacířsky" bych zvolila antibiotika.
Krev v moči už je na pováženou, stejně tak bolest zad. A drastické situace vyžadují drastické prostředky. Na něco ty léky vynalezeny byly, přece nebudeš trpět jako kůň jen z přesvědčení. Samozřejmě ve všem, co stran MB nyní aplikuješ bych pokračovala (asi víš lépe než já, co je vhodné), ale brala bych to spíš jako podpůrnou léčbu, takový bonus navíc.
Po skončení ATB bych nasadila spoustu pickles, laktobacily na obnovení střevní flóry a pokusila bych se o účinnou PREVENCI (aneb jak do toho nespadnout znova).
Jinak vlastní zkušenosti (ať tu jen neteoretizuju Wink): Záněty močáku jsem ve "všežravém, neznalém a nezajímajícím se" období (před přechodem blíže k MB) měla co tři měsíce, stačilo mi přisednout na chladnou venkovní židli a "bumbác" ho. Po změně stravy ( a asi i smýšlení) jsem sice pořád opatrná, ale musím říct, že (klepu na dřevo) mě zánět už nepotkal. A když pocítím něco jako náznak, tak rychle zaháním hlavně teplem a dostatečným pitným režimem (čaj - ale ani málo, ani moc!).

Loni jsem ATB vzít musela (angína), taky jsem z toho byla celá špatná (kvůli přesvědčení, víme, co jsou ATB zač), ale jinak nešlo, alternativy nezabíraly. Ale přežila jsem, ba co víc - ukončilo to třítýdenní martýrium, kdy jsem fakt myslela, že co chvíli vykašlu i plíce. Myslím, že díky MB to nemělo tak drastický dopad; hlavní je ta kúra potom.. Regenerace.
Kdoví, co za bakterie tam máš (a jestli tam nějaké máš, tak asi jen tak dobrou vůlí neodejdou).

Toliko ode mne, držím pěsti a hodně zdaru přeju!
Zaznamenáno
agarek
Host
4 0
« Odpověď #7 kdy: 20. Říjen, 2011, 15:53:00 »

On Fire Ty kacířko jedna, upálit.  On Fire  Wink Na něco ta chemoterapie a ozařování byla vynalezena, že?  Wink Vykašlával jsem plíce 2-3 měsíce před několika lety (cca 8?) bez antibiotik,  potom už se to nikdy nevrátilo v této razantní formě a délce. Mně přijde, že když něco dám bez antibiotik nebo jiných "pilulek", posune mě to do dalšího levelu, jdu dál, něco si odmakám, je jedno jestli kus špatné karmy, zanesené tělo atp., ale mám pocit posunu, s ATB. nevím. A ten pocit znovuzrození, čistoty, vítězství, když to odezní, to je k nezaplacení, jako jiný člověk. Smiley

Samozřejmě každého volba, co jak zvolí, udělá.
« Poslední změna: 20. Říjen, 2011, 16:14:21 od agarek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 20. Říjen, 2011, 16:12:05 »

Napadá mě jediná věc: co takhle si nechat poradit od pana Dvořáka z Dobrušky? Nebo ještě také nakouknout orientačně do knih, jestli není u Kushiho nebo Průchové někde něco napsáno. Potraviny lék náš vezdejší? tam je docela dost věcí, ale zda tohle, to nevím. Nemám ji tak načtenou.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 20. Říjen, 2011, 16:53:55 »

A já si říkala, že je mi nějaké horko, to ty agarkovy plameny...  Wink

O chemoterapii a ozařování samozřejmě nemluvím, nemíchejme jablka s hruškama. Otázka: A vykašlával jsi krev? (Paralela k Markulině příkladu)..
Ovšem 2-3 měsíce, páni. Postřeh: nejenže teda musíš VĚŘIT zatraceně silně, ale nejspíš jsi natolik stabilní osobnost nebo máš tak chápavé a důvěřující okolí a flexibilní časové možnosti, že ti bylo umožněno se po tak dlouhou dobu intenzivně věnovat potírání nemoci přírodní cestou. Pod slovy "jinak nešlo" se skrývala i hysterie nejbližšího okolí, strach, nedůvěra v nemedicínskou alternativu (běh na dlouhou trať, ze dne na den nic nezmizí a když nebyla vidět zlepšení, tak pochyby atd.) a povinnosti a závazky, ať už pracovního charakteru či jiné.. zkrátka okolnosti. Na což samozřejmě můžeš namítnout, že život je otázkou priorit. A budeš mít pravdu. ...

Citace
A ten pocit znovuzrození, čistoty, vítězství, když to odezní, to je k nezaplacení, jako jiný člověk.
Kéž by existovala jistota, že to odezní a všechno bude fajn a ten pocit se bude moci dostavit... Ale na světě není nic jistého. To by ten život byl mooooc jednoduchý.  Grin

Zaznamenáno
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 20. Říjen, 2011, 17:24:05 »

Pauli, to s tím okolím uplně chápu. To mi dělá hodně velký problém, protože ač mám celkem dost otevřenou maminku, v této věci má dost razantní názor, zbytku rodiny raději ani o odmítnutí antibiotik neříkám, protože by mě asi uplně zavrhli. Přiznám se, že bez podpory přítele, který je dlouholetý makrobiotik, bych do těch ATB spadla asi taky. Dost mě totiž straší případ mojí sestry, která to měla taky, nic neřešila a pak skončila v nemocnici s těžkým nálezem na ledvinách. Ale ta nic nikdy neřešila ani po stravovací stránce.
Jarko, Kushiho jsem si pročetla a doporučuje jíst samozřejmě vyvážený talíř a potom zařadit fazole adzuki a především vývar z nich, ze zeleniny preferovat mrkev, petržel a hokaido, z řas kombu, zázvorové obklady na m. měchýř i ledviny, pohankový obklad na měchýř, solnou sedací koupel a uplně vyloučit ze stravy olej, syrovou zeleninu, ovoce a různé cukrovinky...to všechno dělám. Je to moje první taková nemoc, kterou řeším mb stravou, takže mě poněkud znervózňuje ta delší doba a ne tak markantní postup odeznívání:-)
Zaznamenáno
agarek
Host
3 0
« Odpověď #11 kdy: 20. Říjen, 2011, 18:07:08 »

Paulina:
Tehdy byli všichni proti mě, mému postupu, pravda můj mb učitel, který dělá mb asi o cca deset let déle nikoliv, je dobré mít v začátcích (první roky), svého učitele, takže tam opora byla, také jsem bydlel sám, takže mě denně nemohl nikdo systematicky nahlodávat doma v soukromí, kdy je asi člověk nejzranitelnějí, nejcitlivější, naštěstí už jsem nebydlel s rodiči a v práci jsem si lidi moc k tělu nepouštěl. Měl jsem tedy poměrně dobré výchozí podmínky a dost času se sebou něco dělat.

Jinak si myslím, že moc silná osobnost nejsem, ale když jsem si na 100% jistý, něčemu hodně věřím, málo co mě zlomí, to je pravda, škoda, že leckdy mám procento pochybností a když jsem na životní křížovatce tak občas pod tlakem cuknu jinam, než bych vlastně chtěl. I když z pohledu toho, že není špatné rozhodnutí, špatná cesta, tak je asi vše v pořádku.

Ke konci už jsem pochybovat začínal, měl jsem pocit, že to nikdy neskončí. V literatuře jsem našel, že by to mohl být tzv. kašel, který může trvat až 100 dní, nevím, zda to bylo ono, je to možné. Jednou to skončilo. Smiley

Do práce jsem se doplazil, fyzicky to nebylo náročné, tam jsem to nějak přežil, doplazil se domů a ležel, spal až do další směny, takhle jsem to dělal v podstatě několik let. S tím, že se to postupně, pozvola lepšilo, ale také to mělo občas propady a zase se to lepšilo. Ale na mb jsem přecházel několik let, dokonce jsem si až po pěti letech řekl, ano toto už by mohla být makrobiotika a po sedmi letech jsem přešel na svou bezovocnou mb. První roky to šlo směrem k vegetariánství, veganství až k makrobiotice s dost chybama, myslím si, že těch mých pět let může někdo zvládnout i za pár měsíců nebo určitě kratší dobu než já např. za 1-3 roky, ale vše má svůj čas. Postupoval jsem jak rychle to šlo. Trvalo to několik let než jsem pozvolna přešel na mb. Tím chci naznačit, že možná i léčba zřejmě tvala zbytečně dlouho.

Jistota není úplně nikdy, ale hledej jí ve svém srdci, v lidech, v přírodě, v přírodních zákonech a pak je otázka, jak se díváš na lidské tělo a na to, jak funguje. Jestli ho vytrhuješ z kontextu nebo ho vnímáš jako součást celé přírody, potom bys ovšem cítila, že medikace je k ničemu, zbytečnost, takhle to vnímám já, lidské tělo jako chemickou, biochemickou laboratoř, samo si vyrábí co potřebuje, samo se léčí, samo volí cesty nejmenšího zla, poškození, jen ho nezatěžovat tím, co do něj nepatří. Z mého pohledu jsou ATB brzdou, zastaví, zpomalí, zatíží a přijde to jindy. Wink Nebavím se o tom, když už je někdo na medikaci životně závilsý, inzulín atp.
Jistě, je možné si dát pauzu, zastavit očistný proces, jde to i cíleně nějkým nevhodným jídlem, zastaví očistu a člověk nabere síly.

Jednou cca před 9 lety jsem byl na kurzu mb a chodili za mnou lidé a prosili mě, ať si zajdu k lékaři, ať jedu dokonce hned, nezašel jsem a přešlo to, asi jsem vypadal opravdu bídně. Smiley
Píšu to sem proto, že chci ukázat, že je opravdu možné lecos. Držte se.  grouphug

Klára J. ležela v podstatě dva roky. Rakovina, vydržela, viz kniha Dva roky bez prázdnin. Ne, myslím že ATB ani nic jiného ty dva roky nebrala, pravda, do práce nechodila, řekl bych, že to nešlo. Fakt to jde, musí se věřit, vydržet. Znám více takových lidí, vím, že to jde. Krev, nekrev.

Dneska je půlka mé rodiny mb, myslím i ti, co byly tehdy a ještě pár dalších let proti tomu.  Wink Jde to. Fakt jo. Jj, ohníčky se budou v zimě hodit.  On Fire Wink
« Poslední změna: 20. Říjen, 2011, 18:58:53 od agarek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #12 kdy: 20. Říjen, 2011, 19:28:01 »

Ahoj,
no, to je problém, když nikdo nikdy v rodinách nic neřeší a nechají to na poslední chvíli viz. tvoje sestra. To je fakt potom pozdě. Agarka taky obdivuju. Já jsem ale netvrdila, že to nepůjde. Je pravda, že ATB by to spíš zastavily, než podpořily. Četl jste někdo ty Dva roky bez prázdnin? Já ji mám v elektronické podobě. Nebyla to Klára Jíchová, ale Šárka Polidňaková, snad to jméno píšu dobř. Z čeho se léčila Klára, to nevím. Knížka je o Šárce a Bohoušovi. Moc hezky to je napsané. Humorně, čtivě. Taky obdivuju, jak to Šárka vydržela, asi moc chtěla. I když vím, že hodně lidí by bylo rádo zdravých, ale nejde všechno hned. U někoho se čistí tělo rychleji, u někoho pomaleji. Je ale asi pravda,  že MB je na některé nemoci běh na dlouhou trať. Především myslím, že člověk, který je opravdu hodně nemocný, tak by měl mít někoho, kdo se o něj bude starat. Bohouš se o Šárku staral a zvládli to, to se můžete dočíst. Taky jsem si při čtení říkala, zda to vůbec půjde a zvládnou to, ale nakonec jo.
Možná, že i v Zrnění by mohlo něco o ledvinách být, ale tam asi bude jen, jak je posilovat, ale toto onemocnění, s čím bojuješ ty, tak asi ne. Je strašně těžké nepodlehnout nátlaku okolí, jenže vysvětlovat nemá smysl.
Jarka
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 20. Říjen, 2011, 20:11:30 »

Jarčo, to je tentýž případ jako v knize - Honza Jícha jen v příběhu použil jiná jména. Takže Klára je Šárka... Smiley
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #14 kdy: 20. Říjen, 2011, 23:53:52 »

Markulko, moje zkušenost z poslední doby - měla jsem někdy v únoru něco podobného, ale určitě ve slabší variantě a bez velkých bolestí zad či ledvin. Protože občas chodím do Institutu celostní medicíny k dr. Strnadelové, volala jsem jí pro radu. A kupodivu mě diagnostikovala i na dálku a doporučila mi nějaké dva homeopatické léky (pozor, jsou různé druhy podle projevu zánětu) + hodně pití, a to přesličkového čaje. Nedokázala jsem sice vypít tak obrovské množství, jaké doporučovala, ale procedura skutečně zabrala velmi rychle. Dokonce jsem při tom ani nesetrvala v takovém léčebném klidu, jak by se vyžadovalo..., a šlo to rychle pryč.
Možná je to i v souvislosti s tím, jak u mě v poslední době, na makrobiotice, nemoci, pokud snad nějaké přijdou, mají rychlý průběh. Bolení v krku, rýmy, virózy mě vždycky přejdou hodně rychle při použití jednoduchých přírodních mb prostředků. Když vidím, jak se tyhle podzimní, zimní a jarní nemoci vlečou a pořád vrací u ostatních lidí...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení