Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: druhy mouk  (Přečteno 2732 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 20. Říjen, 2011, 22:41:59 »

Ahoj,
tohle už mi dlouho vrtá hlavou, proto jsem založila toto téma. Hned se to nějak pokusím vysvětlit:
na
www.makrobiotika.aspone.cz
je několik druhů palačinek. Receptyčísla:
154, 507, 876 a 923
Prosím, kdo bude mí chuť, koukněte na to. Proč je u palačinek používaná jiná/jiné druhy mouky? 876 a 923 to cocela platí. Myslela jsem, že existuje jednotné těsto na palačinky. U buchet, koláčů, tam bych to pochopila, máme  pečené a nepečené - vařené, ty děláme z obilí. Bábovka jde také buď pečená nebo jen nepečená z obilí či kuskusu nebo jáhel. Ale jaké druhy mouky vůbec existují? Pojďme si to tu trochu rozdělit. Já nějak začnu a kdo bude vědět, tak mě opraví.
Špaldová, pšeničná, žitná, pohanková, jáhlová a už nevím, když tak doplňte.

A máme také v této stejné verzi hrubou, hladkou a polohrubou?
špaldová hladká, hrubá a polohrubá
pšeničná vím, všechny druhy co jsem psala u špaldové jsou
žitná hladká, hrubá a polohrubá???
Pohanková hladká, hrubá a polohrubá???
jáhlová hladká, hrubá a polohrubá???
Celozrnná je jen pšeničná a ta je také hladká, hru bá a polohrubá?
Normální pšeničná bílá je hladká hrubá a polohrubá, ale zda je to také u celozrnné to nevím, abyste mě pochopili a nezamotali jsme se do toho.
Tak to je snad vše. Ještě jsem si vzpoměla koupily jsme s mamkou ve slunečnici mouku z červené pšenice a daly ji do knedlíků, jen tu. Brrrr. nedělejte to, je to hrozně hořké. Pak jsem se od paní Lužné dověděla, že je to přídavná mouka jen po lžících se tam dávají. Které jsou podle vás jen přidávací na lžíce a které normálně vážíte, když pečete?
A pak tu máme mouky bezlepkové, jaké to jsou nevím, ale jáhlová asi určitě a asi i kukuřičná.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Říjen, 2011, 10:08:48 »

No a pak existuje jeste napriklad ryzova mouka, kastanova mouka z jedlych kastanu, cizrnova mouka, lupinova mouka, sojova mouka, lnena mouka, kamutova mouka, ...

V podstate bych rekla, ze za mouku se da oznacit cokoliv, co lze ususit a pomlet do dostatecne jemne a sypke konzistence. Smiley
Ale jinak na mouky zadny odbornik nejsem (vlastne bych se jim mela vyhybat obloukem, akoratze to mi neda a tak s nimi hlavne experimentuju..). Asi nebude nejdulezitejsi znat vsechny druhy, ale vedet, kde a k cemu ktery typ pouzit.
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Říjen, 2011, 11:58:35 »

Přidávám amarantovou a fazolovou.. ta mi občas ulehčí karboře Smiley
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**