Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Pikles  (Přečteno 1695 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 23. Říjen, 2011, 21:52:32 »

Prosím jak děláte vodní pikles?
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 24. Říjen, 2011, 09:49:11 »

http://makrobiotika.aspone.cz/mb/Slovnicek.aspx#pickles
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Říjen, 2011, 20:19:37 »

Děkuji, tento odkaz jsem četl dříve. Spíše mi jde o to jak kdo to připravuje a jak poznám, že je zelenina vykvašená.

Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Říjen, 2011, 08:57:12 »

Já si takto dělám zeleninu pravidelně, do zavařovacích sklenic. Svařím 1 litr vody s 3 - 4 dkg soli, nechám vychladnout. Zeleninu nakrájím nebo nastrouhám na hrubém struhadle, třeba kombinace mrkev, zelí, cibule je moje oblíbená. Nacpu do sklenic, zaliju tou svařenou vodou a zamačkám několika většími listy zelí. Pak dám víčko - moc neutahuju. Nechám v místnosti s běžnou teplotou. Optimální se mi zdá tak 5 dnů, ale dá se použít už i třetí den. Do lednice jsem to ještě ani nestačila přemístit - vždy spotřebuju tak do 7 - 8 dnů a je stále dobrá. Ten 1 litr vody vyjde tak na tři zavařovací sklenice. A je potřeba je položit do nějakého kastrolu nebo na pekáč, protože trochu láku postupně vystoupí ze sklenic ven. Ještě se mi nestalo, že by to nefungovalo.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Říjen, 2011, 10:57:14 »

Pickles dělám stejně jako Midsummer, akorát, že v Kushi Institutu nám radili víčka nechat první dva dny lehce otevřená (rozuměj: neutažená, aby dovnitř mohl vzduch) a pak po dvou dnech zavřít a nechat pár dalších dní dál fermentovat. Teď zrovna kvasím nakládačky v solném nálevu s mirinem Very Happy
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Říjen, 2011, 23:37:13 »

Děkuji Vám moc. Právě kvasím dvě skleničky na zkoušku již druhý den. Vyzkouší oba způsoby. Přeji pohodový podzim.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení