Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Výroba listového těsta  (Přečteno 3184 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 26. Říjen, 2011, 21:57:37 »

Ahoj,
před časem jsme s rodiči kupovali celozrnné listové těsto. Bylo to u nás v jižních Čechách. Ale už ho přestali vyrábět, takže i prdávat. Bavila jsem se se sestrou a mamkou o výrobě. Obě mi řekly, že to dá hodně práce. Ro.le má na svých stránkách výrobu. Zajímalo by mě, děláte ho někdo, pokud ano, tak ho dáváte do mrazničky, pokud ho uděláte více - já bych to tak dělala - a nebo víte o někom, kdo ho prodává, prostě kupujete ho? Je pravda, že těsto z tofu je rychlejší, už jsme z něho dělaly doma knedlíky a povedly se. Přece mi nechcete říci, že si vše vyrábíte, to by člověk nedělal nic jiného, kdyby si měl vyrábět i těsto a zvlášť listové, je hodně pracné, musí se lisovat a to prý dá hodně práce.
Jarka
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 27. Říjen, 2011, 09:14:52 »

Jarko, pokud se rozhodnu dělat jednou za čas něco z mouky, tak si to těsto klidně vyrobím, vím co do něj dám a ještě si k tomu přidám skvělou energii.
Hodně práce, málo práce, rozhoduje jaký máš cíl Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Říjen, 2011, 10:12:23 »

Ty Jarko...., s tou moukou a těstem je to tak, že čím míň, tím líp. Jak už ti tu naznačila Xylda, prostě jednou za čas: ).
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 28. Říjen, 2011, 17:45:57 »

Ahoj,
mé sestry pečou z listového těsta docela dost. NeMB, ale už mi tam sestra zamotala i tofu párek. Já neodolám, ani kdyby byly normální nezdravé kremrole a dokážu se jich doslova nabouchat. Takže na mě teď neplatí, čím míň tím líp. U kremrolí rozhodně ne. Prostě listové mi hrozně chutná. Ale jako nevidomá jsem neměla možnost nikdy vidět výrobu, takže vůbec nevím,jak se to dělá, lépe řečeno, představit si to nedovedu. Nějak se to musí překládat. Ale obdivuju ty, co to dělají. Udělala bych víc a dala zmrazit. Tomu se nemůže nic stát.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení