Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Podpora laktace  (Přečteno 2834 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kotulka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 28. Říjen, 2011, 19:23:29 »

Dobrý večer,
moc moc prosím o radu. Mám 2 a 1/2 měsíčního chlapečka. Nejen, že nás trápí kolika (od 6 týdne), ale navíc jsme zjistili, že miminko nepřibírá. Dočetla jsem se, že to může být laktační krize... Koupili jsme odsávačku, pro podporu laktace. Zjistila jsem, že mlíčka opravdu moc neteče, a že se miminko musí opravdu namakat, aby něco z prsa vysálo - pak mi zničené pláčem a sáním u prsa usíná Sad Moc bych si přála plně kojit bez použití nějaké umělé výživy. Prosím, poraďte, jak se rozkojit.
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Říjen, 2011, 19:44:13 »

Dobrý večer, určitě zkuste polévku "Koikoku" z kapra, která čistí a posiluje krev i celý organismus. Teoreticky vzato, když není dobrá krev nebo je jí málo, dochází právě k problémům s tvorbou MM... Recept je např. zde: http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=324
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Říjen, 2011, 20:18:06 »

Určitě taky dostatek kvalitní vody a čaje a taky odvar z lněného semínka a tuším i sezam? Hlavně uklidnit psychiku a věřit, že to půjde....stres přispívá ke ztrátě mléka. A nepřestat přikládat, třeba i víckrát za hodinu, ono to zase půjde.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 28. Říjen, 2011, 20:20:48 »

Na podporu laktace se také tradičně používá mochi - nevím, odkud jste, vím, že se dá sehnat v Praze, je hodně drahé, ale k tomuto účelu se používalo...

Určitě vynechat stahující jangové potraviny, méně soli, ryb, chleba, pečených výrobků, gomasia...hlavně hodně moc zeleniny, i v jinových úpravách, blanšírování, napařování...
Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 28. Říjen, 2011, 20:27:28 »

Nejedna se o rustovy spurt ve tretim mesici? Pomoci muze casteji prikladat, nebo take prikladat ke stejnemu prsu jako u minuleho kojeni, aby si mimi vytahlo vsechno zadni mliko. Hodne odpocivat, spat a nestresovat se tim.
V jidle se vyhybat extremum (cukr, tropicke ovoce, pecene, hodne slane).
Jidla co podporuji laktaci: sladka ryze a mochi, ovesna kase, lehce varena zelenina, proteinova jidla (tempeh, tofu apod.), amasake, dostatecne pit - obzvlaste melta je na to dobra.
Preji at se to brzy spravi.
Zaznamenáno
Kotulka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Listopad, 2011, 19:09:26 »

Omlouvám se za pozdní reakci. Moc vám všem děkuji za rychlé odpovědi.
Vyzkoušela jsem všechno, až na ten klid. Ten se mi, bohužel, stále moc nedaří nalézt. Malý vyžaduje veškerou kou pozornost, ve dne nechce spát, usne na chvilku jen v šátku.
Malého jsem začala dokrmovat obilným mlékem. Já ze sebe dostanu cca 1/2litru mm Sad Netušíte, jakou má obilné mléko výživovou hodnotu? Nechci dokrmovat umělým mlékem. Neznáte nějakou maminku, která také dokrmovala obilným mlékem? Jak miminko prospívalo?
Děkuju
Zaznamenáno
Hahana
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Listopad, 2011, 20:00:07 »

Kotulko,
měla jsem hodně podobný problém, protože jsem byla v nemocnici s vysokýma horečkama a malá nechtěla teplé mléko pít, laktace se mi trochu zpozdila nebo zpomalila, takže jsem asi čtyři dny dokrmovala umělým mlékem, přiznám se, že na obilné mléko bych si teda netroufla, ale počkej si na odpovědi zkušených makrobiotiků, já chci říct, abys vydržela, koj co nejčastěji, pokud Ti mimčo nechce usnout samo, lehněte si spolu do postele, nakoj vleže a třeba Ti tak usne. Mě malá usínala hlavně při kojení, ale já jsem kojila vsedě a myslela, že tak dlouho pije, takže jsem byla rozlámaná a zničená, ptž jsem si nikdy neodpočinula... Hodně hodně píj, kojící čaje nebo i vodu, kojení je opravdu o psychice, jaká je poptávka, taková je dodávka, jen si musíš asi dva dny počkat, když začneš dokrmovat, zbytečně snížíš poptávku a dostaneš se do začarovaného kruhu.
Já jsem brala ještě z homeopatik Ricinus Comunis 5CH, ale nevím, jestli to nefungovalo jako placebo, každopádně se mi laktace rozjela a do teď velmi úspěšně Smiley kojím.
Vydrž, stojí to za to!!! A je to krásné Wink To půjde, určitě! Smiley
Zaznamenáno
Kotulka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Listopad, 2011, 23:30:00 »

Ahoj Hahanko,
děkuju za povzbuzení Smiley Bohužel se mi rozběhnutí ne a nedaří - už je to asi měsíc. Vymačkávám ze sebe všechno, co nevysaje malý, odstříkávám odsávačkou, ale je toho čím dál míň:( A upřímně, kojení si neužívám Sad Šmudla malej se mi u prsu kroutí, mám co dělat ho am udržet. I když jsem vypozorovala, že je to tím, že v prsu už mléko "došlo! nebo teče jen malým proudem.. Umělé mléko podáváme dudlíkem s maličkou dírkou, aby se musel namáhat.
Také hodně blinká Sad I po řádném odříhnutí a klidně i po hodině po nakrmení... Ať už měl příkrm či nikoli...
Jsem už z toho unavená a začínám být i podrážděná Sad(
Gratuluju Ti k rozběhlému kojení a šikovné holčičce Smiley
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #8 kdy: 21. Listopad, 2011, 09:52:50 »

Ahoj Kotulko,
škoda že jsem si toto téma nepřečetla dřív Sad

Za prvé tě chci ujistit, že například já ze svých prsou nevydoluju odsávačkou vůbec nic a přesto kojím už 5 měsíců plně. Některá prsa takhle prostě fungují. Mlíko nemusí téct žádným proudem, miminko má dost velkou sílu- i nedonošené miminko si umí z prsu vytáhnout kolik potřebuje.
Píšeš, že přibývá málo-  ujišťuju tě, že ty lékařské tabulky jsou úplně k ničemu- jsou počítané z mnoha dětí všech ras- černoušek přibývá a roste úplně jinak než například asiat a nebo běloušek.. takže tím bych se vůbec neřídila.
Horší je, že se u toho vzteká... to může mít mnoho příčin. A těžko se to dá po měsíci zjistit, protože te%d už to je zas jinak než když se vztekat začal.
Dokrmování lahvičkou jsi měla zvolit na poslední místě. Na prvním místě je suplementor- ten je jak dělanej přímo na tvůj problém.. kdyby to nešlo, tak volit lžičku nebo kalíče.. a jako poslední krajní možnost láhev. Nezávisí totiž jen na velikosti dírky, ale taky na tvaru a na tom, že to je guma a dítě to nemusí uchopit podtlakem.. což je velkej problém.

Když k tomu přičteš tvůj stres, nespokojenost a nátlak na miminko aby pilo, tak to prostě nemůže fungovat.
Kojení je hodně sexuální záležitost, ovlivňují ho stejné hormoy jako například orgasmus.
Když miminko začne sát, tak se ty hormony spustí a za následek to má spuštění mlíka, je to jak malý orgasmus v prsou- vyplaví se oxytocin a mléčná žláza se stáhne a spustí tvorbu, stejně jako když se začne stahovat pochva při orgasmu.
Pokud se někdo snaží o orgasmus za každou cenu a myslí při tom na to, jak to nejde, tak ho nikdy nedosáhne. Proto ti holky radí klid..  a ten klid si musíš vytvořit sama.
Vím, co to je když miminko nechce spát a ty jsi unavená.. je to ale normální a prožívá to každá máma.

Takže zahoď tu lahev, podívej se po suplementoru a nauč se odpočívat i s miminkem. Ono totiž miminko jak cítí z tebe stres, tak je taky ve stresu.. je s tebou propojené.

A věř, že v 99% to jde a může klidně kojit plně během týdne..

Další možností je zavolat laktační poradkyni, která se může přijet podívat na to jak kojíte a poradit, povzbudit...  najdeš je na www.kojeni.cz

Držím pěsti!
Zaznamenáno
martula
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Listopad, 2011, 18:43:16 »

Ahoj Kotulko,
jak pokračuješ? Daří se? Pokud budeš chtít, můžu ti poradit s tím obilným mlíčkem. První dcera ho měla od půl roku a druhá od začátku čtvrtého s přídavkem umělého( jedna odměrka na láhev ), od půl roku jen obilné. Jsem s ním maximálně spokojená, holky rostou jako z vody, rozhodně to nejsou žádní drobečci. Když budeš chtít, můžu ti napsat více, zatelefonovat, můžná bych rochodila SKYpe. Jenom ještě podotknu, že se v dnešní době podporuje hodně kojení, to je v pořádku, fandím tomu, ale pokud to prostě nejde, tak to nejde, nemá cenu se tím trápit. Sama jsem si tím prošla dvakrát, podruhé jsem se vyvarovala všech předešlých chyb, se stejným výsledkem. Drž se, a ať se daří vše, pro co se rozhodneš.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení