Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Zkušnosti z půstu  (Přečteno 6897 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:04:39 »

Jinak dneska jsem si dal poprvé půst, teda spíš dávám a už to tak vypadá, že to vydržím Smiley Hodně mě inspiroval kamarád a stránky www.pust.cz
Je to vážně zajímavé počtení, kdy ten pán dokaže v 40ti denním půstu přijímat vodu z ovzduší přes čakru. Jsou tam taky pěkně zajímavé fotky ohledně klistýru a co všechno si nosíme ve střevech, ale před jídlem se na to nedívejte Wink
http://www.pust.cz/frame.php?load=situace
Stímhle mě napadá, že si musím zkusit také 10ti denní rýžový půst.
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:06:05 »

Neone, tak jsem zatím jen tak povrchně přelouskal stránky o půstu. Když se na ně podíváme z pohledu makrobiotiky, tak nevím, proč bych se měl takto mučit.
Správně praktikovaná makrobiotika zaručuje průběžné čištění organismu i bez takových zbytečných zátěžových situací.
Stejně se za těch 40 až 60 dnů, nebo kolik půstová maxima dosahují, toho moc v těle nevyčistí, protože zasajrajtěné tělo od mléčných výrobků se čistí několik let.
Řekl bych, že ono není ani tak důležité vlastní čištění, ale spíš přestavba kvality buněk ze správné výživy (čištění se pak dostaví automaticky). Ta je vázána na změnu kvality krve. Destilkou si ji rozhodně moc nevylepšíme.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:08:09 »

To je fakt stou přestavbou těla a kvalitou krve, díky za názor.

Ještě ktomu půstu, i ten jeden den mi dal vážně hodně. byl to na jednu stranu zajímavý trénink vůle na pár hodin kdy mělo tělo největší hlad a pak to kvečeru postupně přešlo a bylo to uplně bez problému. samozřejmě jsem se cítil po celý den skvěle a mnohem aktivnější jak když jím (přejídám se) jídlem. ale to asi máte vypozorované na sobě taky. přemýšlení je taky mnohem čistší a klidnější.
Zaznamenáno
Monika
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:09:26 »

Co se týká půstu, mně přijde lepší dát si den až tři rýži naturál vařenou s řasou, než jít do extrému. Mám to taky ozkoušené a funguje to. Navíc to prospěje střevům a nemusím se jangizovat stresem. Vzhledem k energetické neutralitě přírodní rýže je ta pohoda taky Shocked) a za další proč by si měl MBiotik ordinovat půst?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:11:55 »

Ktomu půstu bych jen dodal, že to určitě není něco co by souviselo s makrobiotikou, ať si to stím někdo nezkušený nespojuje. To je jen má momentální chuť zkusit si něco takového. Ale taky to může naučit větší vůli a myslím si, že málo lidí pozná co to je skutečný hlad a nejenom chuť a co se stane když pár hodin kručí v břiše. Pak to totiž přejde a člověk se začne cítit tak nějak lehce a svěže a ten domnělý hlad zmizí. Půst pro makrobiotika určitě není nezbytný, ale taky si hodně uvědomuju, že když se člověk bude přecpávat a nebo jíst hodně často tak to nemusí být vůbec dobré a může mu to hodně ubližovat i když jí sebelepší makrobiotiku. Myslím že Kushi někde psal, že uplně ideální je když člověk jí jednou za den a do polosyta, ale to dokážou jen opravdu zdraví jedinci s dobře fungujícím tělem. Myslím si že málokdo se mírně nepřejídá a jí jen tak aby neměl hlad. Já se často najím víc než by bylo potřeba. Také málokdo asi opravdu čeká až bude mít skutečný hlad a ne jenom chuť a nebo ze zvyku.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:17:50 »

S prejidanim ma hodne lidi asi problemy, ja to mela take, ale jak rikam, kdyz si clovek naplanuje denni rezim, tak na to asi nema cas, na ty chute a prejidani. Take si myslim, ze po prejidani delat pust neni nejlepsi, spis se snazit byt ukazneny kazdodenne, ale nenervovat se, kdyz mi to nejde a obcas ujedu. Nejsme stroje, to prijde samo, nejaka ta disciplina v jidle, tomu teda fakt verim. Ja mela ulety treba na syry, milovala jsem je, byla jsem schopna vecer snist 20 dkg nejakeho super dobreho syra a kozi, ty vylozene miluju. Ale po precteni par veci uz me na to chut presla.
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 16. Březen, 2007, 11:49:42 »

Dobre, Peťka, tak som sa presunula. Postujem pravidelne a rada. Žiadny stres počas postu necítim. Práve naopak. Podla mňa je to výborná technika prečisťovania tela aj mysle. Jasne, že je omnoho účinnejšia v prípade, ak človek neje totál patoky po poste a mimo neho.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Březen, 2007, 11:50:37 »

Jak pravidelne Renatko ?
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 16. Březen, 2007, 12:11:28 »

No, ak mám byť konkrétna, tak postujem každý týždeň od nedele večera do utorka (cca do 10.00 h, niekedy mám prvé jedlo až na obed okolo 13-tej hodiny). Radšej by som postovala každý piatok, ale to nedokážem, lebo keď prídeme v piatok podvečer na chalupu, tak je po poste! Najma, keď na mňa zo záhrady kričia ZJEDZ MA hrášok či jahody, maliny, egreše, ríbezle A sem-tam sú to trojdňové posty, 7, 10 a bol aj 14 dní.
(Pred 4 rokmi som držala Breussovu kúru - nejedla som 38 dní, ale to za post nerátam, lebo sa tam pije zeleninová šťava a čaje.)
Odpovedám, lebo sa pýtaš. Názor mb poznám, nie som mb (všetky dilemy okolo postu som si už vyriešila, a tak ma príspevky z tohto pohladu nezaujímajú - to len pre prípad, aby sa so mnou niekto zbytočne netrápil)
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Březen, 2007, 13:27:24 »

V pohode, kdyz ti to vyhovuje a citis se po tom dobre, tak proc ne. Asi uz jsi vytrenovana. Ja zatim nedodrzela zadny pust,ani ryzovy...zatim k tomu nemam pevnou vuli. A jis tedy jen syrovou stravu ?
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 16. Březen, 2007, 14:04:09 »

Usilujem o to S úspechom tak na 80 %. Napríklad v stredu ma zlákal tempeh a dala som si ten ochutený, ale teda asi naposledy. Človeku sa tak zmenia chute, že to pre mňa po dlhšom čase bola "pecka medzi oči" - strašne hutné, privelmi ochutené, ťažké...
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 18. Březen, 2007, 21:36:07 »

Osobně hodnotím pusty velmi kladně.Zkoušel jsem je mnohem dříve, než jsem začal s mb.Tam jsem si poprvé uvědomil obrovskou moc na organizmus toho co jíme či nejíme.Vliv na psychiku a fyzično byl obdobný jako u autora stránek pust.cz.Dnes plánovitě pusty nedržím domnívám se, že mb strava mě vyčistí dostatečně.Přesto několikrát do roka pocítím potřebu si odlechčit a radikálně zredukuju, omezím na určitou dobu svuj příjem.Je to spíše intuitivní podle potřeb mého těla. Když se občas necítím valně nasadím umeboshi a jím co nejméně.Jak se říká ve stavu očisty je nejčistším a nejlepším jídlem  žádné jídlo.Po pustu je dobré zvolit pozvolný nástup.Uvádí se, že ideální je stejně dlouhý, pozvolný nástup jako trval pust sám.Nejdříve zeleninové vývary, miso polévky, řasy, nepřesolené obiloviny apod. Zkrátka přísnější mb talíř aby si tělo postupně zvykalo.Rozhodně bych nedoporučoval jíst několik měsícu či dokonce let jen rýži natural s řasou.Tělo potřebuje určitou dynamiku.Na pročištění je to dobré, ale jen na určitou dobu.Poznal jsem člověka, který se takto stravoval několik let a necítil se moc dobře.roman
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 18. Březen, 2007, 22:27:30 »

Po poste nejedávam nič varené a obiloviny už vobec nie. Tu sa nezhodujem s Pavlom z pustu.cz. On začína vareninami. No, každý to máme nejak a musíme skúsiť, čo komu pasuje.
Ak máš dostatočne vyčistené telo, tak potom prečo tá potreba odlahčenia?
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 19. Březen, 2007, 17:57:40 »

Myslím to tak, že necítím potřebu dlouhodobých pustu.Jinak každý někdy zhřeší neznám 100 procentního precizního makrobiotika proto ta potřeba odlehčení.Možná ta reakce proto, že neděláš mb jak píšeš.V literatuře mb se píše, že syrové potraviny jsou huře stravitelné než vařené.Je to nejen v mb literatuře, ale v tom se asi také neshodnemeProto raději po pustu vařené.Hlavně zelenina a vyvary.Později dle délky pustu obiloviny.Roman
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 19. Březen, 2007, 20:56:31 »

Hm, práve, že vnímam surovú stravu ako živú  a vyslovene ma "pohladká". Ale mb nikomu neberiem. Každý, čo jeho je
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení