Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Turistika, plavání, cyklistika, vandry, čundry, spaní pod širákem v okolí Brna  (Přečteno 9835 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kozlík
Host
2 0
« kdy: 03. Listopad, 2011, 17:52:50 »

Chodím v Brně s turistama na akce a teď mě napadlo, že bych Vás vlastně mohl zvát také. Tedy informace zde:

Termín vycházky 5.11., sraz v Juliánově - konečná tram
zastávka tramvaje č. 13 v 9,00.
Předpokládaná trasa. Bílá hora, Stránská skála, můžeme navštívit štoly pod ní,
průvodce doporučuje baterky nebo čelovky s sebou, dále přes Líšeň a Lesní lom. Jedná se o maximálně 5-6 ti hodinový výlet.

Možnosti, inspirace na další výlety zde:
http://www.fsps.muni.cz/pesituristika/index.php

Jak to probíhá? V příslušný čas se shromáždí určitý počet zájemců, kdo chce, bere si sebou pejsky atp. Akce se koná vždy, neboť je vždy dostatek zájemců. Trasou provádí zkušený turista, který danou lokalitu a trasu dobře zná. Může přijít jakýkoliv počet lidí, jakákoliv skupina či skupinka.

Je možné se po nabrání zkušeností a seznámení s dalšími lidmi individuálně domlouvat na soukromých akcích, toto není sraz výhradně makroušů, nicméně pokud by byl v budoucnu dostatek zájemců, například já plus minimálně jeden další člověk, je možné podnikat jakékoliv výlety.

Pokud to počasí umožňuje, tak plavu, plaveme cca čtyři měsíce v roce v okolí Brna v přírodních nádržích, děláme ohně v přírodě, přespáváme pod širákem, pěstujeme turistiku, jezdíme na kolech, běháne atp.
Zatím to pěstuju s nemakroušema, ale v případě zájmu je možné to pořádat výhradně s makroušema či kombinovat, jedná se o tolerantní lidi, ale nikomu necpu, že jsem makrobiotik a nevykládám o zázračné makrobiotice, či se nepohoršuju, pokud jí vedle mě někdo párek, změnu jídelníčku vysvětluju na dotaz spíše zdravotními problémy či jsem na půstu, takže to neřeším a nikdo neřeší mě.

Podmínka účasti:
Dobrou náladu sebou. Smiley Občerstvení se nepodává, kdo si co donese, to si také sní. Smiley Samozřejmě mezi makroušema je možnost solidarity, předpokládám, že nabízené čokolády a sušenky od nemakroušů Vás nepotěší, stejně jako mě, alespoň já s poděkováním odmítám.

V případě zájmu je možno se domlouvat na dalších akcích, nějaké další info o tom, co budu letos absolvovat já, sem dám, pokud by byl enormní zájem, mohu přidat i termíny dalších akcí, o kterých nevím, zda se z časových důvodů zúčastním, například jeden kolega, náruživý turista pořádá jednodenní výlety v okolí Brna, je s ním sranda, ale většinou všichni padají únavou, má relativně ostré tempo. Akce, výlet na který zvu já, je pohodový a pokud neprocházíte výraznou očistou, tak to určitě bez problémů zvládnete.

Můžete si sebou vzít kohokoliv, převažovat budou jednoznačně nemakrouši, já tam známé mít budu, ale mohu se přednostně věnovat Vám, pokud se zúčastní někdo z makroušů, stejně tak můžete dorazit anonymně, všichni se mezi sebou neznají a užít si to, aniž byste kohokoliv kontaktovali.

Chodím s více skupinkami, toto je jedna z nich, kde budu v sobotu znát pouze cca 2 lidi, bez makroušů jich tam může být tak ke dvaceti. Akce se uskuteční za jakéhokoliv počasí. Smiley
Pokud mě k tomu ještě něco napadne, tak zprávu zaktualizuji. Zatím to s termínama akcí nebudu přehánět, uvidím, zda o to bude vůbec nějaký zájem.
« Poslední změna: 03. Listopad, 2011, 17:54:50 od kozlík » Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Listopad, 2011, 19:24:18 »

Super!!
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Listopad, 2011, 21:44:32 »

jé, to zní dobře. Já jsem teda od Prahy, takže bych se ráda připojila, kdyby se někdy podnikla nějaká víkendová akce, klidně s nemakroušema. Akorát na to spaní pod širákem je už teď zima  Wink    ... před lety jsem se studentským turisťákem stanovala 17.11. v Moravském krase a bylo to tedy hodně  brrrr.
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Listopad, 2011, 10:29:20 »

Výborně lehu, dám ti vědět. Je fakt, že ještě nedávno jsme nocovali pod širákem, ale s přibývajícím chladem by to bylo asi komfortnější ve stanu i když širák je širák. Sice jsem slyšel o lidech, kteří chodí na čundry i v zimě, spí pod širákem, zřejmě i na sněhu, ale tuhle zkušenost nemám, asi záleží na kvalitě spacáku.

Nicméně těch půl denních až jednodenních výletů, plavání, cyklistiky je více než víkendových akcí. To probíhalo zatím spíše tak, že jsme jeden den někam došli, udělali jsme oheň, přenocovali do druhého dne a šli jsme zpátky.
Osobně se necítím být zkušeným zálesákem, trampem, ale spíše milovníkem přírody, co rád přírodu pozoruje, chodí rád do přírody, cítí se v ní dobře a učím se s nadšením za pochodu co je třeba, takže se rád nechám kýmkoliv osobně inspirovat.

Letos jsme se v sezóně hodně věnovali plavání, kromě příměstských nádrží jsme byli například na Vranově, Nových Mlýnech či Letovické přehradě zvané také Křetínka. Takže pokud je tady někdo laický, amatérský fanda na rekreační, pohodové plavání jako my, může se k nám příští sezónu přidat.

Děláme i nějaké noční pochody spojené podle počasí s nočním plaváním, jen kdo chce, případně s ohněm. Je možné se domlouvat i individuálně, když budeme alespoň dva, můžeme se domluvit na ledasčem. V podstatě se nevyhýbám žádnému sportu, běžky, kolo, běh, tenis, turistika, plavání, klidně bych šel i do posilovny atp. Chodíme občas i do bazénu, na kulečník, kuželky atp. V létě například občas chodíme na plážový volejbal atp. Takže kdo chce, může se přidat. Wink Nejsem žádný velký, zkušený sportovec, spíše nadšený laik, amatér, co má rád pohyb a obvzlášť pokud je to spojené s pohybem v přírodě.
« Poslední změna: 04. Listopad, 2011, 10:50:18 od kozlík » Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Listopad, 2011, 12:11:36 »

kozlíku pochvala!

Doufám, že se brzo někdo přidá. Před pár lety bych se hlásil, jsem z toho kraje. Teď žiju ale v Polabí. Nicméně jednou za rok by se někde cesty mohly protnout, třeba na Vysočině.....

Je tam plno hezkých míst......
 Wink
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Listopad, 2011, 12:22:23 »

Romane, děkuji. Smiley  Vysočina má své kouzlo, takže nejsem proti. Wink
« Poslední změna: 04. Listopad, 2011, 12:26:27 od kozlík » Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Listopad, 2011, 16:32:44 »

turistická vycházka bude v sobotu 12.11.2011.
Sraz je v 9,00 hod. v Bystrci - tramvajová zastávka ZOO. Půjdeme Údolím
oddechu
do Kohoutovic, lesem do Jundrova, dále do Komína a podél řeky do Bystrce,
přes
Kamenolom dojdeme k vojenskému letišti u Medlánek,pokračujeme do Medlánek -
Řečkovic.
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Listopad, 2011, 11:51:46 »

Termín vycházky 26.11., sraz v Lužánkách u Domu mládeže -8,30.
Předpokládaná trasa: Lužánky, okolo vily Tugendhat, Husovice, Maloměřice, Hády
lom ,Obřanské hradisko konec Obřany - konečná tram 4.
« Poslední změna: 16. Listopad, 2011, 17:38:02 od kozlík » Zaznamenáno
stancek
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 25. Listopad, 2011, 20:13:24 »

Výborný nápad určitě se někdy přidám, přesně něco takového hledám, všechny tyto aktivity, které jdou provozovat v jedné osobě velice rád provozuji a s nadšením poznám nové spřízněné duše Smiley a na druhou stranu toho mám v okolí Brna spoustu nachozeno a můžu přispět se zajímavými výlety
« Poslední změna: 25. Listopad, 2011, 20:15:41 od stancek » Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 26. Listopad, 2011, 15:04:11 »

Dnes se to obvzlášť povedlo. Bylo to svižné, dostatek strmého stoupání, využívání lesních pěšin, příjemně se dýchalo, bílá jinovatka vypadala na stromech hezky a je fajn, že se člověk seznamuje s novými lidmi, ale doma v teple je taky hezky.  kaffee
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 28. Listopad, 2011, 15:59:47 »

Ahoj,
to se máte, že můžete provozovat turistiku. Já bych také moc ráda, ale bydlím v Českých Budějovicích, ale zatím se nenašel někdo, kdo by tady něco provozoval. Navíc jsem nevidomá, ale i takto beze zraku mohou lidé sportovat, jen chtít a mít někoho.
Proč je v okolí Budějovic nebo v Budějovicích tak málo MB lidí, nevím. Nebo jsou a nevím o nich.
Jarka
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Prosinec, 2011, 10:18:23 »

sobota 7.1.2012
sraz v 9,00 hod. na konečné zastávce autobusu č. 58 v Líšni u hřbitova

neděle 15.1.2012
sraz v 9,05 hod. na konečné zastávce trolejbusu č. 36 v Komíně sídlišti.
Trasa povede Podkomorskými lesy a bude končit v Žebětíně.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Prosinec, 2011, 12:42:58 »

kozlíku,
pozdravujte v Žebětíně! Pá let jsem tam bydlel. Wink
Zaznamenáno
kozlík
Host