Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Turistika, plavání, cyklistika, vandry, čundry, spaní pod širákem v okolí Brna  (Přečteno 9541 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Leden, 2012, 20:50:15 »

Tahle akce bude s překvapením jako trénink na letní, několikadenní čundr, proto se nezveřejňuje trasa.  Wink Chystáš se?
Zaznamenáno
Luckdragon
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

191335977
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Leden, 2012, 18:02:18 »

Ahoj kozlíku,
  co máš v plánu na tuhle sobotu? Sleduji diskuzi od začátku, ale většinou jsem byla v práci. Ale teď mám volno, tak bych se chtěla přidat.

Díky, že tyhle akce pořádáš. Myslím, že je to super. Jen tak dál.  Wink

Měj se. Ahoj
 Mirka
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 04. Únor, 2012, 14:33:46 »

Citace
Ahoj kozlíku,
  co máš v plánu na tuhle sobotu? Sleduji diskuzi od začátku, ale většinou jsem byla v práci. Ale teď mám volno, tak bych se chtěla přidat.

Promiň, bohužel jsem nemohl a poslední dobou nějak časově nestíhám, ale těším se, až to poleví a zkusím zase nějaký program nabídnout.  Smiley
Nebo třeba přijde někdo jiný s nějakým návrhem. Smiley  Více viz SZ.
« Poslední změna: 04. Únor, 2012, 15:09:58 od kozlík » Zaznamenáno
kozlík
Host
1 0
« Odpověď #18 kdy: 05. Březen, 2012, 11:30:57 »

Včera večer a v noci jsem byl s kamarádem na nočním pochodu krajinou, hezky se vyčasilo, ve studené noci byly vidět dobře hvězdy  Sparkle  měsíc nám svítil na cestu a bylo to fajn.

Na noční pochod nikoho z Vás nelákám, ledaže by tady byl nějaký podobný fajnšmekr Smiley ale občas chodívám do lesa, do přírody, ve dne, tak pokud by se chtěl někdy, někdo přidat, stačí napsat sem nebo do soukromé pošty, znám v krajině kolem Brna i nějaká oficiálnější, dlouhodobě používaná ohniště, dostatečně zabezpečená, takže kdo je zimomřivý, můžeme se zahřát i u ohně, ale pohyb hřeje také dobře.  Wink

Můžete navrhnout vlastní trasu a já se rád přidám.
« Poslední změna: 05. Březen, 2012, 16:39:54 od kozlík » Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 05. Březen, 2012, 16:40:54 »

Kozlíku,
ty nechodíš ráno rabótať, že máš čas po nocích guljať sa prirodoj?
Mě v noci chození nebaví, chybí mi ten vizuální vjem. (Kromě toho výše uvedeného)
Ale proč ne..... Wink
Zaznamenáno
kozlík
Host
1 0
« Odpověď #20 kdy: 05. Březen, 2012, 16:58:08 »

Správné z hlediska biorytmů to není, ve dne pracovat, hýbat se a v noci odpočívat, to je správnější, energeticky to nabíjí více, ale to ten pochod přírodou i v noci dokáže též nabít energií, plus zážitky, v létě třeba občas plaveme v noci například na přehradě a je to fajn, občas dáme i noční pochod, je to zase něco jiného, ten vjem je zase jiný a také, podle mě, něčím zajímavý.

Energeticky je to takový zvláštní klid v noci a mě osobně dělá dobře zkoušet se navigovat za různých podmínek, někam vyrazit, neznat mapu, nemít techniku k navigaci a občas třeba i lehce bloudit, ale zkoušet se orientovat v prostoru a zase se někam dostat nějakým okruhem zpátky, když jsme v noci slézali ve čtyřech u přehrady blíže k začátku po skále, plavali a na cestu nám svítil měsíc a hvězdy, bylo to fajn.

Cítil jsem, jak se ve mě probouzejí takové ty divošské instinkty, jak jsme energeticky jedno těleso, jedna skupina, tlupa, jak se navzájem jistíme, těžko se popisuje určité souznění mezi náma, mírné, lehké nebezpečí, jemný strach i vzrušení současně. Mluvím o té přehradě, nočním plavání v ní a slézání toho skalnatého povrchu. Pocity a vzpomínky jsou na to příjemné a proto se to podniká, protože je to pro nás fajn.

Když pominu různé možnosti práce které bych mohl mít jako je odpolední, noční, čtyřsměnný provoz kde se dělá na dlouhý a krátký týden nebo život studentův, plus to, že já osobně dám občas noc, kdy vůbec nespím a zalomím to až tu další, tak konkrétně na dnešek jsem si to dovolit mohl, ale jak říkám, jsem původně založením extrémista, takže občas si nějaký extrém dám i teď.

Vzácně jednu noc nespím a spím až tu další, je to trochu extrémismus i když z tohohle úhlu pohledu by potom tím největším extrémistou byl Henry Monfort, já když vynechám jednu noc spánku, tak tu další před spánkem cítím stav podobný lehké opilosti, takže asi úplně zdravé to není.
Z pracovního procesu mám vyzkoušené, že jsem schopný spát tři dni za sebou tři hodiny denně, to jsou u mě asi ty nejkrajnější hranice, co jsem u sebe z hlediska spánku zkoušel, abych při tom pracoval, potom to musím dospat nebo zaspím, takže dá se to. Vyspat se můžu v hrobě.  Wink

Ale jinak spím rád, s chutí a dlouho, když chci a můžu. Nedávno jsem mluvil s mužem, co má krátký spánek jako poruchu a říkal mi, že když spí déle než pět hodin, cítí se přespalý, že mu vyhovují  3-4 hodiny denně spánku, byl s tím i u lékaře a prý mu doktor řekl, že když může jinak fungovat, tak ať to neřeší, studuje dvě VŠ, úspěšně podniká, hodně čte, sportuje a vypadá to, že je v pohodě i když časem se to možná někde projeví, nevím.
« Poslední změna: 05. Březen, 2012, 17:22:35 od kozlík » Zaznamenáno
stancek
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 21. Březen, 2012, 18:56:22 »

ahoj, chystá se něco tento víkend? 23. - 25. 3. ?
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 21. Březen, 2012, 19:09:19 »

V pátek jedu do Prahy a vracím se v sobotu večer, nevím ještě v kolik, takže já můžu jedině v neděli, navrhněte někdo případně čas, místo srazu nebo i trasu, nechám to na Vás.

Ta trasa co jsi posledně navrhoval zněla dobře.
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #23 kdy: 22. Březen, 2012, 08:50:57 »

Nepatří to tak úplně do tohoto vlákna, ale jedu na cyklovýlet s ČEBUSEM a napadlo mě, že by se třeba někdo chtěl přidat... Wink

Cykloturistika z Vídně k soutoku řek Moravy a Dunaje
Haslau – Hainburg – Galgenberg – Kittsee – Edelstal
•  Termín – sobota 12. 5. 2012
•  Cena | 575 Kč
•  Slevy | 480 Kč pěší (v Petronell – Carnuntum)
 6.30 naložení kol na přívěs | 6.45 sraz pěších turistů.
7.00 odjezd z Brna směr Pohořelice > Mikulov > Vídeň – Schwechat (Mannswörth). Odjezd cyklistů podél toku Dunaje po zelené cykloznačce směr Haslau – rozsáhlé meziříčí pravého břehu Dunaje Donau Auen. Zastávka u polí s archeologickými památkami starých Římanů: Amfiteatry, impozantní Heidentor, Schaffelhof – Türkenschanze, Petronell-Carnuntum – zrekonstruovaný římský legionářský tábor, který přibližuje život Římanů v době před 2000 lety, chrám bohyně Diany, lázně apod. Prohlídka města a římského muzea. Dále odjezd směr Hainburg - soutok řek Moravy a Dunaje až k hradní bráně a do hradu (i s převýšením). Prohlídka impozantního hradu (vstup zdarma), odkud je krásná vyhlídka na meandry Dunaje a Bratislavu. Město je obehnáno městskými hradbami se vstupní hradní bránou, nejzachovalejší a nejvyšší ve střední Evropě. Prohlídka centra města.
Pro náročnější směr Galgenberg se zámkem – Walterskirchen – Donau-Radweg, kolem zříceniny Ruine Pottenbrunn na Königswarte – vyhlídka (s mírným převýšením), zastávka u jezera Kittsee, okruhem přes Edelstal – původní minerální pramen Römerquelle, zpět k Hainburgu.
18.30 odjezd z Hainburgu. 21.00 předpokládaný příjezd do Brna.
•  Cena zahrnuje | dopravu autokarem s prodejem nápojů a přívěsem na kola, služby průvodce.
•  Cena nezahrnuje | případné vstupy a komplexní pojištění včetně storna zájezdu, které lze sjednat v naší CK turistické za 25 Kč a sportovní za 37 Kč – bližší informace u našich prodejních asistentů.
•  Sraz na stanovišti Čebusu č. 1 na starém autobusovém nádraží naproti hotelu Grand, Benešova ul. v Brně.  Pro kolektivy termíny a místo přistavení autokaru dle dohody.
Zaznamenáno
stancek
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #24 kdy: 27. Březen, 2012, 10:39:31 »

něco na víkend o velikonocích?
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 27. Březen, 2012, 12:44:09 »

Rád se přidám. Kdy a kde?
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 27. Březen, 2012, 19:43:14 »

Středa 28.3.2012
KRAJEM BRATŘÍ MRŠTÍKŮ A MARYŠE – 14 km.  Sraz 8:15 hod. hlav. nádr.,
odj. 8:36 hod. R do Šakvic – zde přestup na OV do Hustopečí.  Pěšky: mandloňové sady – Kamenný vrch – Smírčí kříž –Diváky.  Návrat 14:50 hod. busem do Hustopečí. Hustopeče (obč.). Odjezd 14:44 hod. do Brna  (přestup v Šakvicích).
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 28. Březen, 2012, 17:33:29 »

Seznam turistických výletů pro duben-květen, může být průběžně aktualizován 2012:

31.3.sobota

Sraz:     v 9,00hod v Líšni: konečná autobusu č.58(u hřbitova)

Trasa:   směr Ochoz- jeskyně Netopýrka,Pekárna,Ochozská,Bílovice,Obřany

Je vhodné vzít si baterku na prohlídku jeskyní.

14.4. sobota

Sraz:       v 9,00 v Bystrci: zastávka MHD Přístaviště – tram.1,11,3

Trasa:     Po žluté na Ríšovu studánku,Prádelna,hrad Veveří,po lávce na druhý břeh a kolem

přehrady zpět na Přístaviště,popř.Bystrc Zoo.

Sobota 14. 4. 2012        Hrad Veveří-Veverská Bitýška-Šmelcovna-Hvozdec-Nové Dvory-Hrad Veveří

Sraz -v 9,30 hod. autobusová zastávka Hrad Veveří

21.4. sobota   Menšíkova rozhledna

sraz na Brno Hl.nádr. , 5. nástupiště v 8.35, budete mít koupeny jízdenky do Silůvky!

Vlak odjíždí ve 8.49

Ze Silůvek půjdeme po modré na Hlínu a rozhlednu, pak do Ivančic a dále podél řeky Jihlavy do Dolních Kounic. Odtud jedete do Brna, počítám okolo 15.00

Sobota 21.4.2012        Lesná-Ostrá horka-Bílovice-Kopaniny-Stará Líšeň-Muchova bouda-Mariánské údolí

Sraz 8,30 na konečné autobusů Lesná - Haškova

22.4. neděle

Sraz:     v 9,00hod. v Obřanech: zastávka MHD Babická – tram.č.4(konečná)

Trasa:    Směr Bílovice,Těsnohlídkovo údolí,Reslerův památník,Klajdovka,Hády 

vyhlídka,zpět do Maloměřic popř.Obřan.

28.4. sobota

odjezd z Brno, ÚAN Zvonařka v 8.00

doba: 1 hodina

cena 45 Kč

do obce Dukovany, odtud půjdeme údolím řeky Jihlavy do Ivančic

Sobota 12.5.2012           Popice-Strachotín-Dolní Věstonice-Pálava-Klentnice-Turold-Mikulov

Sraz v 8,00 na nádraží v Popicích, z Brna, hlavního nádraží jede přímý vlak 7,07, v Popicích je 7,58.

Po cestě se dá navštívit muzeum v Dolních Věstonicích, jeskyně Na Turoldu, zámek, zámecká zahrada,

synagoga nebo křížová cesta v Mikulově. Dle vašeho zájmu budeme řešit na místě a podle toho  si

promyslete cestu zpět.

Sobota - 19.5.2012     Bystrc-Ríšavá studánka-Hrda Veveří-Sokolské koupaliště-hotel Santon

Sraz - v 9,00 hod. tramv. zastávka Bystrc-ZOO

Souhrnné informace:

Turistické výlety nejsou nabízeny jenom makrobiotikům, ale celé široké veřejnosti, z tohoto důvodu je leckdy poměrně vysoká účast 20-30 lidí. Tato skupina se přirozeně, samovolně rozdělí na menší, drobnější skupinky, které putují krajinou v různých vzdálenostech od sebe.

Skupina je vpředu vedena průvodcem, který udává směr, obvykle je vzadu někdo, kdo garantuje, že je posledním ze skupiny, aby nedošlo k nechtěné, nedobrovolné ztrátě některých členů skupiny.

V pravidelných intervalech přední část skupiny čeká na různých místech na všechny zúčastněné. Vzhledem k tomu, že na výše zmíněných akcích, výletech bývá poměrně vysoká účast, doporučuji novým zájemcům, aby mi do soukromé zprávy potvrdili svou účast na tom, kterém výletě, aby se s Vámi počítalo.

Dovoluji si upozornit, že zhruba do 5-10 minut po uvedeném čase srazu skupina opouští místo setkání.

Pokud bude mít někdo zájem jít se mnou v menší skupince, tak pro lepší kontakt je vhodné mi napsat do soukromé zprávy, abychom se na místě snadněji našli, zkontaktovali.

Výlety se uskuteční všechny a v podstatě za jakéhokoliv počasí. Tam kde se datumy kryjí je možné si vybrat z více variant, uskuteční se obě varianty.
« Poslední změna: 29. Březen, 2012, 01:30:30 od kozlík » Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 28. Březen, 2012, 18:15:59 »

Citace
Nepatří to tak úplně do tohoto vlákna, ale jedu na cyklovýlet s ČEBUSEM a napadlo mě, že by se třeba někdo chtěl přidat..

Já si myslím, že to sem patří. Díky Kamčo.  Smiley
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 28. Duben, 2012, 06:19:01 »

Zdravím turisty, dnešní výlet viz info výše povede výjimečně nestor brněnské turistiky, neúnavný polykač kilometrů, který hravě utahá turisty o několik desítek let mladší, proto je možné pro nadšence očekávat nadstavbu v podobě prodloužené trasy do večerních hodin, spaní pod širákem a zítřejší návrat, pokud je zde tedy ještě nějaký váhající, je možné počítat i s tímto programem. První skupinka se schází v půl osmé na Hlavasu, zbytek na Zvonařce.
Turistice zdar.  761
« Poslední změna: 28. Duben, 2012, 06:21:25 od kozlík » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení