Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: PISKANIE V USIACH  (Přečteno 9889 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
1 0
« kdy: 07. Listopad, 2011, 11:20:14 »

Ahojte, bola som vcera na dost hlucnom koncerte cca 3 hodiny a vobec by ma nenapadlo, ze ake to potom bude mat nasledky (na koncerty nechodievam, iba na mensie, kde asi nebol taky hluk). Teraz je to prvy den po koncerte a stale mi piska v oboch usiach....Sad Je to z nadmerneho hluku najskor, mohlo by mi nieco MB pomoct?? Vdaka za reakcie.
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Listopad, 2011, 11:46:24 »

Vítej do klubu. Kdysi jsem míval docela špatný sluch, leckdy jsem se ptal Coooožeeee, co jsi, jste říkali? Potom jsem přešel na mb a sluch se mi začínal poměrně slušně během  let zlepšovat. Před pár měsíci jsem si říkal, že mám velmi dobrý sluch a zvláště na levé ucho jsem toho, dle mého, pocitu slyšel v přírodě tolik, z mého pohledu z tak velké vzdálenosti, že jsem si opravdu liboval, jak je to výborné. Zlepšený sluch se v posledních letech projevoval i tak, že jsem si kolikrát vyslechl hovor o mé osobě, neboť se dotyční domnívali, že ač mě viděli, nemohu je na tu vzdálenost, když mluví tou hlasitostí, kterou mluví, slyšet.

Mám kolem sebe jednu partičku s kterou vyrážím do přírody a nechal jsem se ukecat, že vyrazím na disco, mělo to být jakési uvítání Španělů, kteří přijeli na návštěvu. Protože jsem byl na akci Makrobioklubu, kde jsem hodiny tancoval leckdy u repráků na hudbu a byl jsem potom v pohodě a předtím jsem dlouho nikde nebyl, nebyl jsem nijak ostražitý, navíc jsem byl v dobrém rozmaru s kamarády a zvuky byly relativně líbivé, takže se i hlasitost lépe zvládala, nebylo skoro nikde místo jenom před reprákama a já hlupák jsem před nima strávil šest hodin, zkrátka správná intuice mi asi trochu chybí. A to chtěl můj jangovější kamarád odejít o dvě hodiny dříve, holt ti jangovější lidé mají asi lepší intuici i když asi jak kdy a jak na co.

Od té doby mám problém se sluchem na to zmíněné lepší ucho, uvnitř už několik měsíců cítím, jakobych tam měl nějakou blánu, zlepšuje se to jen velmi, velmi pomalu. Mrzí mě to hodně, ale stát se můžou i horší věci. Od té doby jsem zjistil, že například leckterý profi DJ používá speciální ochranu do uší proti hluku a já doufám, že když někdy vyrazím ještě na podobnou akci, tak jedině s nějakou ochranou sluchu. Jakmile jsem v trochu hlučnějším prostředí, začne mě to ucho bolet. Stačí hlasitý hovor lidí.

Z mého pohledu je společnost nemocná a člověk musí být ostražitý, aby si na povolené akci nepoškodil zdraví, tohle by se nám asi před sto a více lety nestalo, holt člověk si musí hlídat nejen co si koupí v supermarketu, ale i kam a na co jde.
První dny potom jsem toho na obě uši slyšel velmi málo a bylo to docela nepříjemné. Uvědomil jsem si, jak je sluch důležitý smysl. Buďte na sebe opatrní. Tam veňku a nemyslím přírodu, ale civilizaci, tam opravdu může číhat nebezpečí na každém kroku, částečně, ale opravdu jenom částečně s nadsázkou řečeno.  grouphug A co ti pomůže? Podle mě hlavně čas.

Uvědomil jsem si, jakou úžasnou regenerační schopnost má tělo, když jsem si posilováním pošramotil záda, ze začátku byl problém chodit, říkal jsem si, zlepší se to? Potom jsem chodil, ale cítil jsem to. Teď chodím, necítím bolest, ale vyzkoušel jsem si, že musím být opatrný při zvedání a nošení těžších věcí. A předtím? Roky jsem nevěděl, co jsou problémy se zádama, natož abych se omezoval, tahal jsem kdykoliv, cokoliv a připadal si nezničitelný, od té doby, co jsem cvičil s činkou, činkama v předklonu a něco se mi stalo se zádama už se zase nezničitelný necítím.

Časově ohledně zad byl nejhorší asi první půlrok. Samozřejmě záleží na tom, jak vážné to je. Jsou lidé, kteří se dávají dohromady roky. Stále doufám i když už je to několik měsíců, že se mi sluch ještě o něco zlepší. Dělám jeden pokus a to co slyším jedním uchem jasně a zřetelně, tak to samé tím druhým uchem, na které jsem předtím slyšel lépe, vůbec neslyším, ale věřím, že to bude lepší a jsou horší věci, alespoň že slyším docela dobře na to druhé. Smiley  Mimochodem, odborníci, lékaři uvádějí, že je podstatně více sebevražd u neslyšících v porovnání s nevidomími. Tak pozor na to, chraňme si sluch, jak to jen jde.  z95
« Poslední změna: 07. Listopad, 2011, 12:26:46 od kozlík » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Listopad, 2011, 11:57:47 »

No ja nepocitujem, ze by som horsie pocula (resp nie od toho vcerajsieho koncertu), ale vcera som sla spat a som sa prekvapila ako silno mi piskalo v usiach a cakala som ze do rana sa to upravi, lenze sa tak nestalo...niektori vravia, ze to moze trvat aj 2 dni, ini, ze sa im to nezlepsilo ani po dlhej dobe Sad no neviem. bojim sa
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Listopad, 2011, 12:16:00 »

Užíval bych od firmy Energy preparát Renol.
Ušní svíce používat do pocitu změny a ponech si u dobrého terapeuta Kraniosakrální terapie porovnat oblas kosti křížové včetně pánevního diafragma....K
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Listopad, 2011, 09:16:29 »

Ten Renol - citam - ze sa pouziva na organy ako oblicky, o uchu tam moc nehovoria.... Zatial som si zohnala info, ze to zlepsuje Ginko, vitiminy B, Zinok. No uz je to teraz druhy den a nic, zajtra pojdem na vysetrenie aj Sad
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Listopad, 2011, 15:23:22 »

To je jasné že to tam nenapíší...ucho sluch spadá do pentagramu ledvin.Vzpomeň si jaké podmínky onemocnění vznikly na koncertě...chlad vlhkost alkohoj stres vyčerpání....

Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Listopad, 2011, 17:56:51 »

Teraz som nasla vetu v knihe od Pruchovej, ze hucanie v usiach vseobecne sposobuju aj oslabene ladviny a zahlienenost ucha....takze si hovoril pravdu. Zacnem si posilovat oblicky, teraz som im uz niekolko mesiacov dala zabrat...
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Listopad, 2011, 20:12:18 »

posilovat oblicky, co to je? Renol je energetický preparát a ušní svíce ovlivní celý ušní aparát i temporální kosti včetně meningů....K
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Listopad, 2011, 21:50:08 »

posilovat ledviny  Smiley
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Listopad, 2011, 21:57:07 »

diky za preklad jesenka Smiley zajtra idem na ORL  za lekarkou a ked mi nepomoze ona tak skusim tie sviecky, zatial varim azuki a pojdem na shiatsu.
« Poslední změna: 08. Listopad, 2011, 22:04:15 od Vilsa » Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Listopad, 2011, 23:15:43 »

Vilsa, není zač  Smiley ráda bych ti poradila co s pískáním ale sama si nevím rady. Mám stejný problém už 22let, jenže mě se to stalo po výbuchu dělobuchu v mé těsné blízkosti, taky od té doby téměř neslyším. ale myslím, že pokud nemáš porušený bubínek, nebo řasinky které přenášejí zvuk, tak by se ti to mohlo časem urovnat. Možná by stálo za úvahu zkusit klasickou medicínu - mě tehdy dávali kapačky, sice jsem nezačala lépe slyšet, ale pískání se trochu ztlumilo. Taky i přechod na MB trochu utlumil pískot v uších. Takže určitě by nebylo na škodu dodržovat striktní MB nějakou dobu. Prostě se držet co nejvíce středu potravinové tabulky. Držím palečky, ten jekot v hlavě byl někdy šílený, takže vím jak ti asi je.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 09. Listopad, 2011, 15:03:07 »

no mna mrzi, ze je to z koncertu na ktorom bolo vela ludi, a urcite nie je vacsina na tom tak ako ja, moja sestra stala vedla mna  nic jej nie je Sad Ja na koncerty nechodievam, a keby som vedela, ze moj prvy "velky" koncert dopadne takto, tak tam ani nejdem.... Dnes som bola u doktorky, ktora mi vysetrila usi, bubienok mam ok, aj pocujem uplne normalne, no a vsetko co mi dala bolo Magnezium, Ginko a B komplex.... A ze by sa mi to malo casom urovnat. Ziadne kvapky ani nic. Co inak tie kvapky obsahuju? To by ma zaujimalo teda....
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 09. Listopad, 2011, 15:13:53 »

Nehledej poze obsah v kapkách ale potenciál energetický... stabilizuje energii  ledvin i močového měchýře...
Neprochladla jsi na koncertě či nepoužila nadměrné množství alkoholu?
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 09. Listopad, 2011, 15:34:54 »

Alkohol ja pijem minimalne (obcas maly pohar vina, no nechuti mi to prilis) a na koncerte som nepila vobec ziaden, len vodu a par glgov piva.
Co vsak pijem casto je kava, denne jednu az dve, lebo skoro vstavam a pomaha mi to cez den fungovat.... A inak len cistu vodu alebo banchu pijem.
Zaznamenáno
kozlík
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 09. Listopad, 2011, 17:49:25 »

Větší vnimavost, citlivost sebou může přinášet větší zranitelnost, ovšem míra intenzity hluku na koncertech, diskotékách apod., to je mimo mísu, fyziologii člověka.  67 72 Pro mě je to další příznak nemocnosti této společnosti. Hlavně že DJové a účinkující na koncertech, hudebníci atp., používají speciální ochranu sluchu a ostatní? No dobře nám tak, nemáme tam chodit, takže příště jedině alespoň se špuntama v uších. Pak ať si to osolí a bude to tak akorát, pokud to nebude i tak moc nahlas.  Grin
« Poslední změna: 09. Listopad, 2011, 17:54:21 od kozlík » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení