Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: PISKANIE V USIACH  (Přečteno 10561 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 09. Listopad, 2011, 18:37:25 »

Ahoj,
asi to spolu tolik nebude souviset, ale ne na všech koncertech je to hlasité. Např. kde je country hudba jako je Jakub Smolík, nbo Asonance, či jiná hudba normální, tak tam to není tak hlasité. Byla jsem na Asonanci před třemi roky a nic mi to nedělalo. A to se mi líbilo, byla tam akustika, že se to ozvěnou vracelo zpátky a jedna písnička se mi zvlášť líbila. Já bych ty koncerty nezavrhovala. Prostě, každý si musí vybrat  sám a nemusí sedět vepředu, ale někde trochu vzadu, není podmínkou sedět úplně vepředu. Na diskotéky nechodím a chodit asi nebudu. Sama mám sluchovou vadu, ale to už sem nepatří. No a divadla, ta nejsou hlučná. Ty diskotéky jsou nejhorší, ale koncerty bych nezavrhovala, musíme jen dobře umět si vybírat.
Jarka
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 09. Listopad, 2011, 19:53:32 »

Vilsa
ono je to kolikrát shoda náhod, já jsem tehdy byla hodně nachlazená, měla jsem pekelnou rýmu a kašel. Taky už jsem měla mírné zhoršení sluchu těžkým porodem, takže se to trak prostě sešlo. Do těch kapaček normálně dávali procain, jenže já byla na něj alergická, tak mi kapali něco jiného ale už nevím co to bylo. Mělo to roztahovat průchodnost kapilár či co. Taky mě napadlo, že by jsi mohla zkusit pít čaj z lotosového kořene, třeba máš trochu zahleněné uši a tak by to mohlo i být tím.
A jsem přesvědčšená, že ti to časem opravdu odezní, jen musíš být trpělivá a pomáhat tomu dobrou stravou a třeba tím ajem z lotosu, možná bys mohla střídat čaj z řasy kombu, působí kladně na regeneraci nervového systému. Tuto radu mám z knihy Potraviny lék náš vezdejší od Kushiho. Snažila jsem se tam najít i něco jiného, ale bohužel jsem nenašla. Vše se spíše vztahuje na příčiny chorob z jídla. I když, uši spadají pod ledviny, tak zkus posilovat dráhu ledvin pomocí moxování.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 10. Listopad, 2011, 20:51:57 »

Dnes je to 4ty den od koncertu a uz som to skoro neregistrovala (pri beznych dennych veciach a v skole ked som bola) ze mi sumi v uchu. Dokonca mam pocit, ze to o nieco uz zoslablo -vdaka bohu, snad sa mi bude lepsie zaspavat. Dam vediet najblizsie, ked sa zas nieco zmeni - dufam, ze k lepsiemu Smiley
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 10. Listopad, 2011, 22:43:21 »

Mám z toho radost  drunksing
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 28. Leden, 2012, 07:17:24 »

Nemám to vůbec ověřené, ale kdosi mi říkal, že při pískání v uších odumírá určitý typ buněk, který už se údajně znovu neobjeví viz to, že je známo, že se zvyšujícím věkem a to už například po dvacítce či třicítce začíná klesat schopnost slyšet zvuky určité frekvence. Když začne pískat v uchu, mají údajně buňky odumírat a když přestane pískání v uchu, buňky odumřely, ale je to informace typu jedna paní povídala, takže to jsou možná jenom takové řeči.

Má to údajně znamenat to, že se zhorší sluch, ale nemělo by to být na nějaké výrazně postřehnutelné úrovni.
« Poslední změna: 28. Leden, 2012, 07:22:16 od makroušek » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 08. Březen, 2015, 14:36:58 »

Ahojte ludkovia. Neuverite, ale zas pisem ja. Pred troma rokmi som zalozila tuto temu a vtedy mi problem do tyzdna komplet zmizol. Teraz sa mi stalo po diskoteke podobne nieco, ale o dost horsie a neprestava to, i ked to uz je 8. den!! Som strasne utrapena a zufala, preplakala som par dni a nebyt mojho priatela a rodinu, uz sa asi scvoknem. Piska mi v hlave strasne a ja neviem ci to niekedy este utichne. Plus som hned po diskoteke ochorela, mam virozu, lezim doma a len pomaly sa to zlepsuje, no uz mam energie viac. Ludkovia prosim vas, pomozte mi. Z celeho srdca si zelam byt zdrava, z celej duse chcem vyzdraviet z toho sialeneho piskania. Dakujem vam za pozornost a prosim budte opatrni a vazte si zdravie.
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 11. Březen, 2015, 12:36:50 »

Ahojte este raz a  toto je hlavne pre vsetkych spolutrpitelov, kt trapi TINNITUS - tak este to nemam vyhrate uplne, ale pokrok je maximalny, lave ucho sa mi ukludnilo uplne a prave pomalinky den za dnom slabne (dnes je to 11. den). Dufam, ze to do par dni uplne stichne. Chcem vas tymto utesit, ze nestarcajte nadej ako ja. Brala som velke davky magnezia (3x denne 500mg), Tebokan (Ginko Biloba), Trental, vit B12, Bkomplex, vit C, Zinok, Sinupret kvapky - prirodne (mala som do toho virozu, tak na odhlienenie). Nechodila som do skoly posledne dni a vyhybala sa stresu, oddychovala a priatel mi masiroval kazdy vecer chrbat a krk, aby sa mi lepsie prekrvila hlava. Plus som sa naparovala. Neviem, co z toho pomohlo a ci by sa to aj same nestratilo, ale budem to este nejaku dobu brat aj po utiseni pre istotu. No chcem vam dodat nadej, ze stat sa moze hocico, moze to zmiznut aj po par dnoch, mozno po mesiaci ci aj viac. Neupadajte do beznadeje ako ja. Ked som sa zacala ukludnovat a rozmyslat ako sa s tym naucim zit, lebo potrebujem spat a zit, ucit sa, tak sa to postupne zacalo zlepsovat. Plus na spanie som si pustala vlny oceanu v mp3 aby som zvladla zaspat a aj ked som sa v noci na piskanie zobudila, vlnky ma ukludnili a rychlo som zaspala. Dufam, ze aa mi to dalej zlepsi a vyzdraviem sa. Drzim vam vsetkym tiez palce, modlim sa za vas, aby vam to tiez preslo/prechadzalo postupne.

plus u mna to sposobil asi hlavne hlavne STRES, takze sa mu oblukom chcem vyhybat ako to len pojde. STRES je moj nepriatel cislo jedna zial.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 11. Březen, 2015, 17:29:21 »

Ahoj Vilsa,
Dělala sis taky solné obklady, zkus, mě to pomohlo na páteř a rameno.
No stres, to je velký nepřítel a ve škole spoustu učení, držím palce, abys to dodělala.
Jarka

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 11. Březen, 2015, 18:58:01 »

Pískání v uších nemá nic společného s odumíráním buněk v uchu (re makrousek), ale pochází od ledvin, jak už tady někdo psal. Když je to spíš hučení v hlubším tónu, tak jsou to jen ledviny, a vysoký tón jde asi ještě i přes játra (aspoň tak jsme se to učili), ale ledviny v tom jsou každopádně.
Pokud makrobiotická strava nezahrnuje zahřívající potraviny typu slepičího vývaru (nikoliv však zahřívání horkými pochutinami typu ostrého koření), pak na ní bude asi tendence k oslabování ledvin, protože vařená zelenina je osvěžující = lehce zchlazující, a na takové stravě dle mého názoru není možno dlouhodobě přežívat zimy v našem podnebí.
Vilso, nejspíš ti pomohly i ty dávky vitamínů a minerálů, protože na minerálovou nerovnováhu resp. jejich nedostatek jsou ledviny taky citlivé. 
Být na tvém místě, tak popřemýšlím nad nějakými změnami, protože tohle evidentně nebyla náhoda. Pouze hádám, ale je možné, že se poněkud podvyživuješ. Zkus si zajít za nějakým dobrým čínským lékařem, a on ti řekne, co je potřeba udělat ... jestli se k tomu odhodláš, tak počítej s tím, že oni neradi vidí nějaké větší omezování stravy (někdy sami navrhnou dietní omezení, ale obvykle zcela odlišné od MB doporučení), a k tomu považují např. vyhublost za zdravotní problém resp. jako dobrý start ke zdravotním problémům. Přeju hodně štěstí.  Motyl
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 12. Březen, 2015, 10:33:41 »

Och, asi som to nemala zakriknut - dnes v noci sa mi to prave ucho zhorsilo Sad nevedela som spat do skoro rana, strasne sa teraz bojim, ze preco a co sa stalo. uz to vyzeralo na spravnej ceste.........som psychicky teraz na tom zle.

ja uz nie som makrobioticka momentalne uz aj tri roky....postupne som s tym prestala, ako som nastupila na vysoku skolu, lebo som nestihala s jedlom len pripravenym doma a vyhybat sa stale inemu.....obcas si dam kura (1-2x za mesiac), jem ryby podla chuti ale jem aj syry. ine mliecne vyrobky nie.

prosim pomozte mi opat uverit, ze to bude dobre Sad
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 13. Březen, 2015, 13:12:52 »

a este dodam, ze v tom pravom uchu mam pocit tlaku....nie zalahnute (ten pocit poznam), ale tlak, ze vnimam si zvnutra svoje ucho. no neboli ma nic. lekarka ked ma pozerala este min tyzden, tak mi povedala, ze je to z virozy, no tu uz nemam teraz. tak neviem
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 13. Březen, 2015, 18:31:08 »

Aha, tak to je jedině dobře, že už nejsi. (ostatní nechť prominou)
Jinak, co se týká toho zahřívání, tak ten doktor mi doporučoval výslovně vývar - a to denně, dlouho vařený, nesolený, nikoliv tedy kuřecí maso (které by mi asi ani nezakázal, když by na to přišlo, ale přišla jsem k němu v době, kdy jsem byla už několik let na vegetariánské stravě). Naproti tomu ryby mi doporučoval spíš NEjíst než jíst. Každé maso/resp. potravina působí odlišně na různé orgány a je potřeba to rozlišovat a nezaměňovat. (To platí i pro různé tepelné i mechanické úpravy potravin.)
A to nejdůležitější - Tobě by třeba doporučil něco úplně jiného. Čínská medicína dokáže velmi dobře odstranit problémy, které jsou čerstvě vzniklé - myslím, že je zbytečné propadat beznaději po pár dnech. Znám lidi, kterým píská v uších celá léta a jsou kvůli tomu na antidepresivech, protože západní doktoři prd vědí, jak tělo funguje.
Jestli chceš, písni mi na vzkazník, ve kterém jsi městě. Ten můj doktor ordinuje v Praze, ale bydlí myslím na Slovensku (hovorí po slovensky), má tam manželku. Vím, že občas ordinuje i někde jinde v Čechách (nevím kde), ale třeba by tě vzal i v SK. Jinou radu nebo pomoc Ti nabídnout nemůžu ...
« Poslední změna: 13. Březen, 2015, 18:33:26 od dwarf » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 13. Březen, 2015, 19:57:42 »

ahoj, dakujem za odpoved, som z BRATISLAVY. dakujem
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 14. Březen, 2015, 17:48:49 »

Kdesi kdysi jsem cetla o pouziti telovych svici na tinnitus
Zaznamenáno

Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 14. Březen, 2015, 20:02:59 »

s tym vobec nemam skusenosti, no mozno aj to vyskusam...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení