Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Revmatoidní artrtída u batolat  (Přečteno 7583 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
hanička
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 07. Listopad, 2011, 12:42:06 »

Dobrý den,
mé dvou a půl leté holčičce před rokem diagnostikovali revmatoidní artritídu a musí tudíž už rok brát kortikoidy a léky na žaludek, které by podle příbalového letáčku děti vůbec bát neměli. Po zlepšení stavu jsem léky vysadila, ale zánět kolínka se zase vrátil.Léky podle lékařky bude brát už stále,jinak ji neporoste nožička a bude z ní natrvalo invalida, ale s tím se jako matka nedokážu stotožnit. Mám obavy, zda-li to nebude hlavně psychický problém, jelikož její otec byl násilnický tyran a tak si toho stresu a strachu ´užila´ už v bříšku a poté přez mé mléko během kojení(kojena rok a půl).Od narození má přez celé ledviny červenofialkový flek, který silně ochlupený.Jejího otce se nám podařilo opustit,začínáme se makrobioticky stavovat a začínáme nový život. Jen ta její nemoc mě ve dne v noci dohání k pláči. Poradí někdo jak ji zmírnit do takového stádia, aby  maličká nemusela brát kortikoidy? Předem děkuji- jsem vděčná za jakoukoliv radu.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Listopad, 2011, 13:06:47 »

Ahoj,
co takhle zajít za nějakým MB poradcem, který se zabývá dětmi? Věrka Chasáková to dělá, o jiné nevím, kdo by se zabýval dětmi. Poradců samozřejmě je více, ale zda se zabývá dětmi paní Průchová nebo paní Terešová nevím.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Listopad, 2011, 13:13:37 »

Ahoj, já osobně bych s tímhle navštívila Milana Dvořáka. Držím pěsti! A myslím, že to bude brzy dobrý, Milan říká, že hlavně děti mají úžasnou schopnost se léčit.
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Listopad, 2011, 13:29:47 »

Vzhledem k tomu, že píšeš jakoukoliv radu, napíšu ti radu laika, amatéra. V makrobiotice jde v nemalé míře o jídelníček. Osobně na tom nevidím nic divného, stejně jako se asi nikdo nepozastavuje nad tím, že není jedno, co se leje do auta za palivo nebo jaký se používá olej, není z mého pohledu jedno, co jíme.

V makrobiotice je pohled na to, že určité potraviny organizmus zatěžují, zanášejí, nutí tělo nejprve k očistám, eliminacím, co se nestačí vyčistit, ukládá se ve formě nánosů a působí problémy v budoucnu.

Korektním mb jídelníčkem nic nezkazíš, ba z mého pohledu naopak. Nicméně tady jde o malé dítě, o individuální přístup a to je něco, co už musíš ty sama zvažovat, jakým způsobem budeš postupovat.
Já se cítím být makrobiotikem, proto bych řešení hledal v mb knihách a na mb kurzech u mb instruktorů atp. Nehledě na to považuji drtivou většinu léků za naprosto zbytečné, musíme jenom umřít, říkával jeden můj předek a řekl bych, že se nepletl. Musí jenom to, co ty budeš chtít aby musela, pokud budeme hovořit o lécích, otázka je, braní kortikoidů ji udržuje při životě či nikoliv? Je to nějak důležité pro zachování jejich životních funkcí či nikoliv?

Anebo další ignorant, z mého pohledu diletant s bílým pláštěm řekl(a), že musí a tak musí? Sorry, ale znám trochu tuto fanatickou, náboženskou, sektářskou strukturu zvanou moderní medicína zevnitř a proto vím, že vymezení, razance, důraznosti, ohrazení se není nikdy proti, z mého pohledu, tomuto modernímu zlu dost. Lékaři jsou, z mého pohledu, za jakousi clonou, v nevědomí, zatemnění, nebezpečí pramení z jejich jakési moci, důvěryhodnosti ve společnosti, právního statutu, pozice.

Makrobiotika se dělá těžko napůl, že by si člověk řekl dobře, cukr, přemíra cukrů obecně, přemíra ovoce atp., může způsobovat záněty, tak to vynechám, ale dál budu jíst denně pečivo, maso atp., to by asi moc dlouho nešlo.
Léky jsou cestou zpět, v tomto smyslu tu ani u sebe nevidím prostor pro diskuzi, makrobiotická strava s lékama, to je z mého pohledu něco napůl cesty.
Někdy se láme chleba a někdy stojí za to riskovat, rozhodovat se musíš ty sama, to ti píšu s plnou zodpovědností. Chemie je z mého pohledu na úrovni drog, léčba potravinami s jemnými vibracemi v konfrontaci s chemickými granátomety není ideální. Průšvih je ten, že každý měsíc na lécích se zvyšuje závislost těla na nich. Z mého pohledu, čím dříve se udělá STOP, tím lépe.
Co je těžko k uvěření je, že makrobiotika, makrobiotická strava je jaksi univerzální.

Teď trochu z literatury. Například Zbytečné choroby, Jarmila průchová str. 42, nebudu to přepisovat celé, tedy jen stručně. Příčina v potravinách a nápojích extrémně jin. Mléko, zmrzliny, jogurty, mléčné výrobky obecně, bílá mouka, všechny výrobky z ní a také tučná olejnatá jídla. Riskantní je také cukr, čokoláda, koncentrovaná sladidla, příliš mnoho ovoce a ovocných šťáv, tropické pokrmy a koření, stimulující potraviny a nápoje, alkohol, drogy.
Je jasné, že výživa matky ovlivňuje plod a také to má vliv při kojení. Psychika je ve hře vždy taktéž, pochopitelně. Uzdravovací proces eliminací je založen na tom, že aby mohlo být lépe, musí být nejdříve hůře. Je to z mého pohledu jakási "hra", boj s nervy, psychikou, bolestí, nepříjemnostmi, kdo to vydrží déle. Vydržet se, alespoň dle mé zkušenosti, vyplácí. I ta barva signalizuje velký, extrémní jin, fialová ještě větší jin v diagnostice než červená. Bohužel i hodně léků (ne všechny) má extrémně jinový účinek, na to pozor.

Přeji ti do budoucna hodně síly a správná rozhodnutí. Ať tě provází Bůh, ať už si pod tím slovem představujeme cokoliv.
« Poslední změna: 07. Listopad, 2011, 14:13:24 od makroušek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Listopad, 2011, 14:37:04 »

Ahoj,
makroušku, dobře jsi to popsal, vidím, že někteří, co praktikujeme MB se už vyznáte.
Ještě knížky od paní S
Strnadelové, Radost z jídla a Radost ze zdravých dětí, aby se maminka mohla pro začátek do něčeho podívat. U malých dětí bych začala opatrně, jsou to přece ještě děti.  Taky by mě zajímalo jen tak, zda vlastně by děti vydržely léčebnou MB jim přizpůsobenou. V tomto případě by nemohly ani ovoce, spíše MB do jangu, aby se to vyrovnalo, ale maminka asi nejdřív bude muset vědět, co je jin a jang, bez toho to asi nepůjde. I když vaření je jedna věc a teorie druhá. Proto jsem psala o MB knížkách od paní Strnadelové, aby aspoň mohla malé něco uvařit. I paní Lužná má dvě knížky. MB nedělní vaření a Vařím pro děti podle makrobiotických zásad a nejen pro ně, ale to je spíše pro zdravé děti, i když by se tam něco najít dalo.
Jarka
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Listopad, 2011, 15:24:17 »

Budete muset hodně zabrat, ale kdybys ji nechala na kortikoidech a lécích na žaludek, bylo by hůř a hůř. Chemie (léky) do žaludku nepatří, kortikoidy do těla taky ne.

Makrobiotika je univerzální, ale musíš vědět co děláš, t.j. budeš potřebovat kvalitní informace. To znamená konzultace, kurzy, dobré knížky, atd. Tady na fóru (byť je makrobiotické) těžko hned poznáš, co je dobrá rada a co ne. A taky notnou výdrž i psychickou. Regenerace se nejdřív projeví zhoršením stavu a nebude to dobré hned.
Jak ti napsal Makroušek. Makrobiotika funguje spolehlivě, ale pozvolna. Zvážil bych tedy asi i návštěvu u dobrého léčitele.

Pokud bys chtěla, aby to šlo rychleji nebo pokud by ses na makrobiotiku necítila, tak pokud nějakou léčbu, tak bych asi zvolil tradiční čínskou medicínu. Ale nemůžu ti dát, bohužel, konkrétní tip. S tou vaší stravou musíš každopádně něco udělat...

Má tu někdo (hodně dobré) zkušenosti s čínskou medicínou? Konkrétní tip?
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
0 4
« Odpověď #6 kdy: 07. Listopad, 2011, 16:55:00 »

Haničko, zdravím.
  Je mi jasné, že Ti záleží na zdraví Tvé holčičky a tak se pokusím vyjádřit svůj názor.
  Juvenilní revmatoidní artritida je především autoimunitní onemocnění, které je mimo jiné na podkladu dědičnosti. Objevuje se v různém věku, u Tvé holčičky nastoupila nemoc  bohužel velmi brzo.
  Tady bych byl velmi opatrný a nechal si radit a léčit se pouze od odborníků. Nevím kolik dětí s touto nemocí vyléčil pan Milan dvořák či Věrka Chasáková, ale troufám si odhadnout, že nikoho :-(( Víte Haničko, tady Vám kde kdo poradí cokoliv, ale otázkou je , jak to dopadne. Všichni ti co Vám zde radí totiž nemají pravděpodobně  žádné zkušenosti s touto nemocí a radí Vám bez zodpovědnosti.
  Ani makrobiotičtí poradci nemají zkušenosti s léčbou vážných nemocí a nenesou zas vé rady zodpovědnost, i když si za své rady vezmou finanční odměnu,...
  A tak dovolte radu ode mě,  žádejte svého lékaře o doporučení do velkého revmatologického centra pro děti - např. FN v Praze Motole, ale i jinde, ale Motol je opravdu dobrý. Já lékař nejsem a tak si Vám netroufám odborně radit, ale v rodině máme již jednu dobře zaléčenou juvenilní revmatoidní artritidu.
 V dnešní době již existují různé formy léčby, né jenom krtikoidy, ty jsou opravdu zatěžující, ale různé druhy biologické léčby jsou velmi účinné.
  Víte jde o to, aby Vaše holčička zdárně rostla, protože nemoc ji bohužel dostihla v době již ranného růstu. Nechtějte aby skončila na vozíčku, udělejte pro ni maximum, běžte k odborníkům, kteří mají zkušenosti s léčbou juvenilních artritid.
  Pokud jde o makrobiotiku, určitě je obecně někdy prospěšná, ale věřte, že makrobiotikou rozhodně RA nevyléčíte a pokud zanedbáte léčbu, může to mít pro Vaši dcerku fatální důsledky.

S úctou a přáním správného rozhodnutí  Kačer
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
4 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Listopad, 2011, 17:31:12 »

Ahoj,
nechci být kamenována, ale koukněte se, kdo se vyznáte, do knížky Kushiho Potraviny lék náš vezdejší na str. 73. Nečetla jsem celý text, ale arpritidu jsem tam zahlédla ve větách. Když tak to nkdo sem napište, aby to paní nemusela hledat. Příspěvky Kačera nečtu, nechávají mě klidnou. Proč myslíte, Kačer, že nikdo z MB poradců nemá zkušenosti s touto nemocí?
Jarka
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #8 kdy: 08. Listopad, 2011, 14:12:32 »

Zvláštní :-)), Jarka příspěvky nečte, přesto mně pokládá otázku,..
  Rád odpovím, tedy MB poradci absolvovali určité kurzy o MB a životním stylu, ale pochybuji, že podrobně znají  problematiku a diagnostiku vážných nemocí.
   Pokud chci něco léčit, musím té nemoci podrobně rozumět, to nemá cenu dále rozebírat,...
  Makrobiotika je  prospěšná, ale stává se nebezpečnou v rukách fanatiků.
   Doufám, že ve velmi krátké době přijde reforma, která postaví na stejnou rovinu lékaře, léčitele a i ty MB poradce, kteří budou řešit zdraví a nemoci.
   Postaví je do stejné roviny z hlesdiska právní zodpovědnosti za léčbu.
  Takže , když se maminka s malou dcerkou , která má např. revmatoidní artritidu , rozhodne pro léčbu léčitelem, tak ten léčitel ponese zodpovědnost za navrhovanou léčbu.
    Myslím, že se oddělí zrno od plevy :-))).

Jinak Jarko, můj  předešlý příspěvek patřil Haničce a vyplýval i ze zkušenosti v rodině, chtěl jsem pomoci, ...
 Můj synovec onemocněl juvenilní revmatoidní artritidou v 7 mi letech a byl na tom dost špatně i díky pokusům alternativců :-((. Dnes je mu 20 let a díky biologické léčbě je zcela v pořádku, léčil se ve FN Praze Motole, dnes již přešel na revmatologii pro dospělé. Ano je to nemoc na celý život, ale moderní medicínou zvládnutelná. Pokud se neléčí, může progredovat v dospělém věku do tzv. Bechtěrevovy nemoci.

Tak Haničko, držím palce a přeji plné uzdravení pro Vaši dcerku,  asi zase utržím palce dolů, ......
  Kačer
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
4 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Listopad, 2011, 15:19:20 »

Ahojda Kačere...
Mé osobní zkušenosti z Bechtěrovovou chorobou u mého otce po 8 letech MB je fascinující...Samotný rev. Lékař žasne nad výsledky krevních testů...Otci je 65 let.Leze po skalách a ročně najede přes 2500km na kole...Pouze MB,žádná biologická léčba,žádné utišující léky...
Tvá rada radit a odpuzovat MB lidem je stejně odpovědná jako rada léčitele nebo Lékaře...JSI ZODPOVĚDNÝ ZA RADY...RUKU DO OHNĚ KAČERE ZA MALÉ DĚVČE NEDÁŠ...
Nutné je nalézt kořeny autoimunitního onemocnění...
Tvůj synovec v podstatě není uzdravený.Potažmo zda se řídil radami léčitelů či poradců?A to pochybuji.Výsledky zlepšení zdravotního stavu za použití MB nelze čekat za týden...(měsíce roky)
Příčiny autoimunitního onemocnění jsou diagnostikovatelné a řešitelné...

Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #10 kdy: 08. Listopad, 2011, 16:21:43 »

Zdravím Oceanenergie,
Víš, pokud  jde o Bechtěreva, tak toho má docela dost lidí a ten se léčí právě pohybem a cvičením :-)), takže ti kdož cvičí, jsou OK, tak jako tvůj tatínek, pokud by se nehýbal a necvičil ( hlavně ráno ), tak by se nehnul a MB , to je velká otázka ??  Můžeš říci o výzkumu, který to prokázal , že MB léčí morbus Bechtěrev Huh?  Ale speciální cvičení ano.
   Jsem na 100 % přesvedčen, že Tvůj tatínek cvičí "jak zběsilý" a dělá dobře , v tom je jeho uzdravení.
   Pokud Tě zajímá, tak Bechtěrevovu nemoc má také prof. Kolář, přednosta rehabilitační kliniky 2. lékařské fakulty v Motole, okem nic nepoznáš, ale ve 13. komnatě ve své zpovědi říkal, že každé ráno hodáinu cvičí , pracuje ,učí, sportuje, žije plnohodnotný život, také bylo zajímavé, když někdo vznesl dotaz na stravování, tak jasně odpověděl, že jí racionální stravu , včetně vajíček ,masa, mléčných výrobků.  Sám říkal, že páteř nesmí zatuhnout.
   Léky také nebere, takže ono je to velmi diskutabilní.
   Ale tady u toho dítěte jde o fakt pokusit se NEDOSTAT Bechtěreva,...
  Jinak co se týče mé zodpovědnosti za rady, tak jak jsem napsal, nejsem lékař, jsem odborník v jiném oboru a tak vím, že odborné záležitosti patří do rukou profesionálů a dovol MB poradce , či léčitel profesionálem rozhodně není, proto doporučuji léčbu odborníkem - zkušeným dětským revmatologem.
Zdraví Kačer
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Listopad, 2011, 16:28:43 »

No právě že tatínek necvičí...a to mě vytáčí...proto ho honím po skalách...
Žádná biologická léčba neuzdravuje...
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
0 2
« Odpověď #12 kdy: 08. Listopad, 2011, 16:48:39 »

Toto má na stránkách oceanenergie :-)))

Důrazně upozorňujeme, že níže uvedené techniky nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta. Pouze Vám mají ukázat možnosti jakými lze usilovat o zdraví.

Takže jaká zodpovědnost pane Kamile Huh??  Tak to je přesně ukázka "ochrany kůže" léčitelů a  necertifikovaných terapeutů Huh?

Proč studiovat, takto je to lepší, klienti platí a terapeut nezodpovídá :-((
  Už chápu Vaše reakce, pro Vás  to je job , tak jo,  to musíte hlásat, že morbus Bechtěrev vyléčí MB, ale ona to není pravda, tedy fakt NE.

Co takhle dostudovat a mít zodpovědnost Huh? Můžete mi odpovědět Huh?
Pak klidně můžete do terapeutické, či lékařské zprávy doporučit léčbu Bechtěreva makrobiotikou, proč né, ale hezky s Vaším podpisem a razítečkem :-)).
  Kačer
Zaznamenáno
makroušek
Host
2 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Listopad, 2011, 19:30:35 »

Citace
Důrazně upozorňujeme, že níže uvedené techniky nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta. Pouze Vám mají ukázat možnosti jakými lze usilovat o zdraví.

Kdo, co za to může? No logicky jakési právní normy, ukazatele v našem státě, které uznávají z hlediska zdraví, práva pouze jediné odborníky a to lékaře ovšem nikoliv i co do zodpovědnosti, v praxi je lékař uzáván, respektován, je k němu vzhlíženo a je kryt v případě i evidentních selháních svými kolegy. Je to v podstatě LÉKAŘSKÁ MAFIE. Stejně tak zisky z farmaceutického průmyslu jsou přirovnávány k ziskům ze zbraní, drog a prostituce. Právě o moderní medicíně a jejím systému, jak je praktikována v praxi se hovoří jako o černé díře na peníze, jako o velkém tunelu na občany.

Obyčejný smrtelník, byť znalec by byl pranýřován i za něco, co se nedá považovat za selhání, zatímco lékař se vymluví na to, že se dělalo co se dalo, ale příroda byla silnější. Lidé se musí krýt, protože jediný kdo nese minimum zodpovědnosti neboť je kryt několika mechanismy, ať už adorací, vzhlížením až zbožšťováním většinové společnosti, právním nakloněním, či kolegialitou je lékař, přitom v minulosti běžná bába kořenářka, bylinkářka, porodní bába měla větší znalosti něž dnešní leckterý lékař. Proto zřejmě strach z nich a na hranici s nima, jistě šlo i o církev.

Lékaři a zvlášti lékaři u nás nesou minimum zodpovědnosti, tak to bohužel je, zvláště u nás jsou lékaři velmi dobře kryti za svá selhání a na povrch vyplave jen malá část ledovce, jsem rád, že alespoň něco se už postupně odhaluje a mediálně zveřejňuje, stále však platí, že lékaři legálně ZABÍJEJÍ své pacienty, bez jakékoliv zodpovědnosti.
« Poslední změna: 08. Listopad, 2011, 19:42:18 od makroušek » Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Listopad, 2011, 20:09:38 »

Ať již lékař či teraput je pouze prostředník (potažmo společník, na cestě k uzdravení)
Ostatní změny závisí pouze na onom samotném nemocném... Etické změny,náprava v životosprávě nebo nutné vykročení MB cestou,pohyb, Joga, meditace relaxace a motlitba...
Na ostatní tvé citáty odpovídat nebudu...jsou bohužel dětinské....
Za sebe jsem vždy zodpovědný v případě osobního řešení s každým mým klientem na cestě k uzdravení,ať jde o jakoukoliv radu či zásadu nutné změny i v případě že již není pomoci i ve chvíli umírání,čtením z Bible i motlitbou...
Za každou odpověď vúči bytosti která mě požádá dám ruku do ohně...zda uvěří,je věc vůle Boží....
Každé onemocnění má cestu....
jsem prostředník...Uzdravuje pouze Bůh....
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení