Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Revmatoidní artrtída u batolat  (Přečteno 7582 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1145


Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Listopad, 2011, 21:37:20 »

Ahoj,
tahle diskuse mi připadá jako hádka, nelíbí se mi to. Nebudu asi sama.
Kačer píše:
MB poradci absolvovali určitě kurzy o MB a životním stylu, ale pochybuji, že podrobně znají problematiku a diagnostiku vážných nemocí. Pokud chci něco léčit, musím nemoci rozumět. MB je prospěšná, ale stává se nebezpečná v rukou fanatiků.
Konec citace
Takže fanatik nejsem a za další MB poradci přistupují k léčbě pomocí energií jin a jang a určitě musí vědět něco z anatomie. V Zrnění o tom byl článek, bylo tam psáno o nějaké škole, teď si nemohu vzpomenout, odkud to bylo.

Oceanenergie píše:
Nutné je nalézt kořeny onemocnění. Výsledky za použití MB nelze čekat za týden (měsíce, roky).
Konec citace.
S tímto souhlasím a pod vše, co napsal Oceanenergie se můžu podepsat. Já taky neměla vyrážku pryč hned, ale po několika letech. Vím, že nemohu srovnávat nemoci, každá je jiná. Tu MB bych zkusila u té malé, jak už tu někteří psali. Od toho je orientální diagnostika, aby člověka rozebrala. Ti, kdo to umějí, tak před nimi smekám.
Jarka
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
0 4
« Odpověď #16 kdy: 09. Listopad, 2011, 01:22:03 »

 Vážení, tedy nemám slov,..
nevím co Makrouškovi lékaři udělali, ale jeho slova jsou plná jedu a nenávisti k lékařům. Snad proto, že musí léta studovat ?? Snad proto, že v mnoha případech zachrání životy ?? Nevím, jen Ti Makroušku moc přeji, abys je nikdy nepotřeboval a abys nemusel s velkou pokorou měnit své názory, které jsou plné vnitřního komplexu a nenávisti k bílemu plášti. Mé děti nikoho nezabíjejí a díky dceři žije spoustu pacientů, kterým včas odhalila infark myokardu. Já také vím, co je pokora k lékařce a k chemoterapii, která podle Vás zabíjí, ..mně však život zachránila.

Víš Oceanenergie Bůh je víra, v Boha věříme a jsme pokorní, ale když jde o zdraví a o život, nečekáme přeci, že to za nás Bůh vyřeší Huh?
To zkus vyprávět mamince těžce nemocného dítěte ,..... přijde mi, že nemáš děti, nevím, ....
  No a musím tedy uznat, že Vaše "alternativní písnička" je bohužel naprosto stejná, jako u ostatních ,....  ale proboha když nic nevíte o biologické léčbě, jak můžete tvdit, že neléčí Huh?  Také Vaše cenová nabídka za terapeutické výkony je velmi zajímavá, moc by mně zajímalo Vaše vzdělání, ale trh je trh, ovšem to pak není z pozice Boží Huh?

Pro Haničku
  Ať  učiníte jakékoliv rozhodnutí, přeji ať je po uvážení a určitě se poraďte s dalšími odborníky. Zde na tomto serveru jsou některé rady hluboce protknuty nenávistí k lékařům. Dejte pozor na rady nepodložené a  jednostranně zaměřené.  Věřte, že lékař o juvenilní revmatoidní artritidě ví opravdu více, než zdejší klientela.
Kačer
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member
***
Příspěvků: 148


Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #17 kdy: 09. Listopad, 2011, 10:09:48 »

K lekářům nic nemám...
Nadále studuji lékařskou fyziologii a spoustu ostatních publikací vydané lékaři...
Nadále se učím od lékařů osobně, lékaře učím metodám lékařským...
Nepochopil jsi co to je MB a uzdravení...cesta k uzdravení...
Bůh není víra ale LÁSKA....
Zaznamenáno
El
Host
5 0
« Odpověď #18 kdy: 09. Listopad, 2011, 11:17:39 »


Kačere, já západní medicínu dobře znám a chápu a to nemusím být žádný specialista. Na to, aby člověk poznal, že tahle medicína řeší příznaky a v žádném případě ne příčinu nemusím mít ani vysokou školu.
Bohatě mi stačí moje zkušenosti a zkušenosti lidí kolem mě.
Například mě ta naše super medicína léčila od mých 3 let z alergie a to tím způsobem, že jsem polykala antihistaminika a dýchala kortikoidy.. jak úžasné..  nepřineslo mi to vůbec nic.
Revmatoidní artritidu léčí 99,9% lékařů kortikoidy přesně tak jak napsala Hanička, to ti přijde OK? cpát dítě, které má úžasnou schopnost se uzdravit takovými silnými léky?
A ještě k tomu úplně zbytečně. Neřeší to totiž vůbec nic.
Ty píšeš, jak ti tahle medicína pomohla a já tomu nevěřím ani trošičku, akorát tvůj problém vmetla někam jinam a on zas vyleze na povrch..
Snažíš se tu chránit lidi před našimi radami a uvědomuješ sim že jim třeba těmi radami škodíš ty?

Za zdraví a svá rozhodnutí si každej neseme zodpovědnost sami. A pokud mi někdo poradí, tak to přece neznamená, že za mě  nese zodpovědnost. To je taková hloupost!
A lidi se tím řídí.
Kam se podělo vlastní rozhodování lidí?

Hanička se stejně rozhodně sama a ani jeden z nás za to zodpovědný není, protože Hanička je dospělá a je matkou dcerky a sama ví, co je pro ni nejlepší..

Kdybys sem kačere vůbec nepřispíval bylo by tu líp.. A divím se, že tě to ještě neomrzelo.
Chodívám se dívat do jedné diskuze o porodech doma a denně tam přispívá jen člověk- nikdo ho tam nechce..a on přesto pořád píše ty svoje názory a zahlcuje diskuzi zbytečnostmi, které nikam nevedou.. on tím chrání ty ubohé ženy, které by se třeba chtěly rozhodnout rodit doma. Jak šlechetné že? Nejsi to náhodou ty?
Říkají mu tam velice legračně. Má nic "kili" a říkají mu buď kilispam nebo troll ..

Takže lidi, asi nejlepší bude tohodle Trolla kačera vůbec nekrmit.. nemá to smysl  Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1145


Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #19 kdy: 09. Listopad, 2011, 13:16:00 »

Ahoj,
pod příspěvek El se mohu plně podepsat, dobře to napsala.
Kačere, vám medicína pomohla, jiným ne. Mě např. taky ne od dětství samá vyrážka. Až MB se to spravilo. Ano, lidi mají zodpovědnost každý sám za sebe. Můžeme poradit, ale rozhodnutí necháme na každém, co si vybere. A nemám taky medicínu, stačí mi zkušenosti. Vím, El do toho vidí více, je zdravotní sestra, ale její příspěvky se mi líbí a sama nebudu.
Jarka
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member
****
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #20 kdy: 09. Listopad, 2011, 21:40:21 »

Kačere,
asi málokdo tady seknul s makrobiotickým životním stylem a šel se léčit konvenčně. Spíš nás je tu hodně takových, co nám konvenční medicína nepomohla a tak jsme hledali a našli MB. A zažili jsme zklamání ne z toho, kdo jsou lékaři, ale z toho jak fungují a nefungují chemické léky.

Moje osobní zkušenost:

3 roky léčená pylová alergie se tradičním lékařským postupem proměnila v astma. Poté, co přestala zabírat nejrůznější foukátka, mi byly naordinovány kortikoidy. Objevily se kvasinky v ústech, zácpa, snížená imunita, krvácení neznámého původu - dle lékařů drobná daň za to, že mohu "volně dýchat".

17 let trvající chronická rýma - lékaři nabídli opět kortikoidy. Bohužel nezabraly...

12 let trvající NEUSTÁLÉ krvácení z děložního čípku poté, co na bolestivou menstruaci lékaři nabídli hormonální antikoncepci. Pak jsem se 12 let léčila na klinikách u docentů velkých jmen. Hromady hormonů nepomohly....

K tomu takové drobnosti jako hypotyreoza, vysoká kazivost zubů, 5 dioptrií na očích.

Zkrátím to. Blbě se mi s tím žilo.

Pak mi za 3 hodiny MB poradce vysvětlil, jak můžu svůj život změnit. Stálo mě to cestu přes půl republiky a 1000 Kč.
Výsledky?

Během deseti dnů vymizela chronická rýma.
Během 40 dnů bylo astma pod kontrolou. Mou kontrolou. Bez výjezdů záchrannou sanitkou do nemocnice na kapačky.
Během 3 měsíců se naprosto srovnal menstruační cyklus a žádné krvácení už se neobjevilo.
Přestaly se mi kazit zuby.
Autoimunitní zánět štítné žlázy se vytratil.

Sorry, ale já to za tisícovku nepovažuju za špatnej kšeft.
Tolik má zkušenost a jsem přesvědčena, že kdo hledá, najde. A chválím své lékaře, kteří mi vyšli vstříc a drželi nade mnou ochrannou ruku, když jsem se na tuto cestu vydala. Sice si ťukali na čelo, ale nestrašili mě a hodili mi tzv. jistící lano - tedy - testovali klasickými metodami výsledky "nestandartních" postupů léčby. Děkuju jim.

Tak prosím, jestli jsi odborník na úrovni, nestraš jak pověrčivá bába.

Marie
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
0 3
« Odpověď #21 kdy: 09. Listopad, 2011, 22:58:21 »

Vážení,
 Předně bych rád upozornil, že jsem NIKDY NEKRITIZOVAL makrobiotiku jako takovou, ale  pouze pokud je zneužívána k léčbě VÁŽNÝCH onemocnění.  Takže co se týče alergií, tam věřím že funguje, tak jako mnoho dalších metod, např. otužování. Chronická rýma, no tam asi taky, ale otužování taky :-)).
  Ovšem pokud nastoupí vážná nemoc, tak tady jsem protestoval.

  Pro Myšpuli
  Můj kamarád díky léčiteli a poradci MB zemřel. Měl NHL ( NonHodginský lymfom - maligní nádor lymfatického systému ), dozvěděl se , že ho chemoterapie jen poškodí a léčil se MB stravou a bylinkami, jasné známky zhoršení stavu mu MB poradce zdůvodnil, že se ELIMINUJE !!  Nakonec se začal léčit na hematologii, ale bohužel již bylo pozdě, nemoc progredovala do dalších orgánů. Léčil se, ale měl stálé relapsy a po 5 ti letech zemřel.
   Druhý případ - k dceři se dostal zcela zdevatovaný pacient po "léčbě" léčitelem - skleroza multiplex,...
  Synovec, kerého jeho matka léčila MB při juvenilní revmatoidní artritidě, skoro skončil na vozíčku, taky prý ELIMINOVAL,... zachránila ho biologická léčba,...
  No tak to jsou zase mé zkušenosti, to není strašení, to je zkušenost,...

Pro El

Tady  bych snad použil slova Dr. Štrosmayera ze známého českého serálu -"Kdyby hloupost nadnášela, tak by El ....
Nevím, kolik artritid El vyléčila, ale troufám si odhadnout, že žádnou,...jinak by věděla o dalších metodách a né jen o kortikoidech.
 No co si myslet o mladém člověku, který prohlašuje, že všechno již umí, všemu rozumí, nepotřebuje vysokou školu ani jiné vzdělání Huh?

  Apropo El o domácí porody se fakt nezajímám, ale chápu, že jsou kritizovány, tak jak se praktikují v ČR.

  S úctou Kačer
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member
****
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #22 kdy: 09. Listopad, 2011, 23:15:58 »

Kačere, krvácet 12 let bez přestávky je také maličkost? A astma?

Co je to biologická medicína? Můžeš to prosím popsat a vysvětlit s čím pracuje? Jak funguje? Můžeš prosím zveřejnit kontakt na lékaře, který je schopen léčit Haniččnino děťátko bez použití kortikoidů?

Je mi moc líto, že Tvůj blízký se stal obětí hlouposti a že svůj boj s nemocemi nevyhrál. Chápu, jak Ti je. Já mám s léčiteli také špatné zkušenosti. I znám lidi, kteří tvrdili, že praktikují zdravý životní styl a svou neznalostí devastují své nejbližší.

Pro také existuje toto forum, abychom si navzájem, jako společenství předávali informace a mohli růst v poznávání našeho světa a jeho zákonitostí. Považuji za dobré toto sdílení díky možnosti neopakovat chyby, které už někdy někdo prožil a třeba za ně tvrdě zaplatil. Je možné dělat moc špatně makrobiotiku i klasickou medicínu.

Pro to Tě prosím o co nejvíce objektivních informací, které můžeš Haničce i nám ostatním nabídnout.

P.S. Tobě nepřipadá El a její odvaha nádherná?  Wink
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #23 kdy: 10. Listopad, 2011, 07:21:30 »

Kačere, já tě opravdu dál krmit nebudu, protože jsi beznadějný případ. Nauč se číst, hm  Wink
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 183Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #24 kdy: 10. Listopad, 2011, 10:39:06 »

Kačere, doporučuji knihu Dva roky bez prázdnin - je to pravdivě popsaný příběh, kdy se dvě ženy vyléčily z velmi vážných nemocí. Rozhodně nešlo "jen" o alergii nebo rýmu (tím nijak nesnižuji problematiku těchto nepříjemných problémů, sama jsem jimi mj. také prošla a úspěšně je vyléčila změnou životního stylu).

On je to vždycky určitý risk - neházela bych odpovědnost ani na lékaře, ani na léčitele, ani na nikoho jiného krom nás samotných. Chyba se stala hned na začátku, kdy selhala prevence. Pak záleží na tom, jak moc už choroba daného člověka postihla, a popř. co mu tedy ještě pomůže. Chápu, že stále cítíš hořkost, že tvůj kamarád předčasně odešel, ale opravdu nemůžeš vědět, nestalo-li by se totéž při chemické léčbě, jen třeba o něco málo později. Na věci "mezi nebem a zemí" určitě nevěříš, aspoň bych se tomu moc divila, ale zkus se s tou situací doopravdy konečně smířit. Byla to JEHO volba. Nech jeho dušičku konečně v klidu odejít, "odpusť mu" (píši to v uvozovkách, možná ti dojde, jak to myslím). Žádné CO BY KDYBY nebo MOHLO TO BÝT JINAK neexistuje. A i kdyby existovalo, opravdu nikdy nevíme, zda by to s jinou volbou nedopadlo mnohem, mnohem hůř...

Možná si říkáš, že plácám nesmysly, že se mi to snadno mluví, ale taky jsem třeba ztratila předčasně babičku (zemřela v mladém věku a podle oficiální verze vinou nemocničního personálu, který ji přímo ve špitále nechal smrtelně prochladnout, bylo by to na delší povídání), mlaďoučkou spolužačku, před časem i své vlastní nenarozené dítě... Se vším jsem se smířila, nechala duše svých blízkých pokojně odejít, nehledám viníky. A už vůbec bych nikdy nenapsala něco jako "zemřeli DÍKY tomu a tomu" (ono je i tak to velmi nesprávné a nevhodné použití výrazu "díky" hodně rozšířené, ale úplně to bije do očí - nezlob se, ale opravdu bys domnělým viníkům za něco takového PODĚKOVAL?).

Pak je tu ještě jedna věc, totiž přesně jak napsala myspule - vše se dá dělat dobře i špatně. Takže špatně praktikovaná MB opravdu nemusí pomoci. Mnohokrát jsem od někoho slyšela, že se léčí makrobiotickou stravou (což je možná první kámen úrazu, protože i ty sám dobře víš, že to není jen o tom jídle a změny musejí přijít na vícero úrovních), a pak se ukázalo, že třeba denně snídaní instantní kaši ze Zajíce, kompletní oběd si vaří den dopředu a pak jej ohřívají v mikrovlnce, prolévají se hlava nehlava třeba javorovým sirupem, jedna kamarádka dokonce považovala za zdravé sladidlo třtinovou melasu, atd. atd. Sama nepraktikuji MB nijak dokonale, ale taky za to nesu svou plnou odpovědnost a určitých rizik jsem si vědoma. Nic neházím na žádné léčitele, bylinkáře (btw, zmínil ses o tom, že léčitel kamaráda léčil MB stravou a bylinkami - to mi vážně nejde moc dohromady a asi nebudu sama), ba ani doktory.

Haničce bych ráda doporučila konzultaci s paní Průchovou, protože zde je myslím odborník jako ona opravdu na místě, ale samozřejmě tím neslibuji zázraky, stejně jako by je neslíbila sama paní Průchová. Věřím, že však může hodně dobře poradit a pomoct - ale konečné rozhodnutí je opravdu jen na Haničce, stejně jako "výsledek". Držím palce, Haničko, jestli to tu ještě čtete a neodradily vás některé příspěvky (třeba i můj Smiley). Už fakt, že jste se rozhodla bojovat a nevzdát to, jen tak se s dceřinou diagnózou pasivně nesmířit, je prvním krokem k úspěchu. Držte se!
« Poslední změna: 10. Listopad, 2011, 10:44:56 od Jitřenka » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1145


Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #25 kdy: 10. Listopad, 2011, 14:50:03 »

Ahoj,
pod Jitřenky příspěvek se můžu také podepsat. Knížka Dva roky bez prázdnin je moc  hezky napsaná a čtivě. Není to odborné, prostě čtivě a i humorné maličko, ale je to skutečnost. Ale pěkně podané. Mě to opravdu neodradilo. Kačere, co se týká tvých blízkých, nech jejich duše v klidu a pamatuj, vždy je volba na člověku, jak se rozhodne. To už tu bylo taky řečeno. Jak léčili tvého syna MB poradci, to neví nikdo z nás, co mu doporučili a taky záleží na tom, jak byla nemoc daleko.
Já se už opakovat nebudu. Je to ztráta času, už to napsali jiní.
Jarka
Zaznamenáno
kačer
Newbie
*
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
0 2
« Odpověď #26 kdy: 10. Listopad, 2011, 15:48:01 »

   Krásný den,
Pro Myšpuli - hezky napsané, doufám že jde všem o jedno, tedy pomoci dceři Haničky. Ta se musí rozhodnout, jak bude jednat a hlavně, jaké město je pro ní dostupné.
  Co se týče zodpovědnosti, tak rozhodnutí je na nás, ale pakliže se Hanička rozhodne pro léčbu odbornými specialisty z řad lékařů, pak lékaři nesou zodpovědnost za její léčbu.  Když se Hanička rozhodne pro léčitele nebo MB poradce, tak si nese zopdpovědnost za jejich léčbu a rady Hanička sama, takto je dle legislativy.  Je to jen na ní, pokud bude chitít , tak se Haničko ozvi, sám se nebudu vnucovat.

  Pokud jde o "odvahu" El ??   No tedy já odvahu vidím naprosto jinde - třeba u lidí, kteří dávají pravidelně krev, jsou dárci kostní dřeně, lidé kteří pomohou nezištně v nesnázích, zachrání život,  překonají těžké překážky, zdolávají vysoké vrcholy a jistě mnoho dalšího,...
  Ale domácí porod Huh?  Prostě si to s partnerem tak rozhodli a udělali, je to asi i jistý druh adrenalinu a hlavně riziko nejen pro maminku, ale i pro dítě. To , že to chtěli podstoupit je jenom jejich záležitost, ale já v tom žádné hrdinství rozhodně nevidím.

Pro Jitřenku - víš, to je přesně ono, pokud MB nepomůže nebo poradci pochybí, tak se to svede , "že to ti pacienti dělali špatně",..  Když zemře MB boss na rakovinu. také se to zdůvodní, že asi někde uděl chybu. Ale co když je to jinak, kdo ví Huh? Mluvíš o příčině nemoci, souhlasím, ano nejlepší je prevence a vůbec neonemocnět, ale když už ta nemoc přijde, tak abych ji mohl léčit, tak musím té nemoci i rozumět,.. a to bych tedy svěřil odborníkům, keří ji dne s a denně léčí,..

 Já se s Vámi nechci dohadovat, ani Vám brát ideály o MB, já si jenom myslím, že  léčit konkrétně artritidy by měli odborníci na revmatologii a né ing. Průchová, která nemá a ani nemůže mít zkušenosti a odborné předpoklady.
  No a co se týče té knížky, věřím, že je hezká, ale je pravdivá Huh? Vždyť je to knížka bez odborné recenze, prostě hezky čtivá a asi hodně přibarvená, takových je na pultech mnoho,...

  Tak Haničko, držím pěsti, pokud chceš napiš
  Kačer
 


Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #27 kdy: 10. Listopad, 2011, 16:37:11 »

Mám pocit, že tady se střetávají dva naprosto jiné světy, pohledy, myšlení, znalosti, zkušenosti. Myslím si, že není možné dojít k nějaké shodě, konsenzu atp.

Zajímavé na tom je, že všichni mají pravděpodobně dobrou vůli, konají v dobré víře, v dobrém přesvědčení. Nakonec v minulosti se v dobré víře a z ideálů i zabíjelo. Jenom poznat zda je to tak či jinak, to je ten oříšek, na jakou kartu si vsadit.

Pro mě, když čtu to co píše kačer, je to informace, že to zase tak rychle nepůjde lepším směrem, z mého pohledu, pokud je takových lidí více, jak se asi už hodně pohybuju mezi určitými lidmi a doma jedeme na podobně vlně, případně si nikdo, řečeno v nadsázce, v horším případě, nedovolí odporovat  Grin tak už přestávám vnímat, že existují ještě i takto smýšlící lidé, z mého pohledu samozřejmě zpátečnicky smýšlící.

Kdysi jsem byl kačerem, zkušenost ze mě udělala makrouška, znám pohled z druhé strany, ze strany kačera, on nezná pohled ze strany mé, bohužel, nikoliv ovšem bohužel pro mě.
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #28 kdy: 10. Listopad, 2011, 16:40:28 »

Já už jsem to pochopila! Kačerospam si tu z nás dělá jen legraci  Grin , protože napsat:

Co se týče zodpovědnosti, tak rozhodnutí je na nás, ale pakliže se Hanička rozhodne pro léčbu odbornými specialisty z řad lékařů, pak lékaři nesou zodpovědnost za její léčbu.  Když se Hanička rozhodne pro léčitele nebo MB poradce, tak si nese zopdpovědnost za jejich léčbu a rady Hanička sama, takto je dle legislativy

to není nic jiného než legrace !

Na jeho urážky mé osoby, např toto: -"Kdyby hloupost nadnášela, tak by El ....
taky nemá smysl a reagovat a to že překrucuje co jsem já napsala v něco co má jiný smysl , např. tohle:
Nevím, kolik artritid El vyléčila, ale troufám si odhadnout, že žádnou,...
(nic takovýho jsem netvrdila, napsala jsem je tohle:
Revmatoidní artritidu léčí 99,9% lékařů kortikoidy přesně tak jak napsala Hanička


A co se týče mého porodu, tak ten rozhodně neproběhl doma kvůli nějakému adrenalinu...
A o názory Kačerospamu na můj porod jsem se ho neprosila, už jen proto , že je mi jasný jeho pohled na lékaře atd. A pak i proto, že jsem ho zažila a už to pro mě není jen teorie a něco co bych chtěla zažít, ale něco co jsem sama prožila a ověřila si to tím..

Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #29 kdy: 10. Listopad, 2011, 16:44:49 »

Jinak určitým řešením by bylo na kačera nereagovat, ale kdo to má vydržet. Je to jako droga. Jako se zaplétat do pavoučích sítí, z kterých není úniku.  Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení