Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Pickles k snídani  (Přečteno 1416 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 07. Listopad, 2011, 19:37:43 »

Ahoj,
dáváte pickles k snídani? Já, když mám sladkou kaši, tak ne, to je lepší napařená/blanšírovaná mrkev. Ke sladkému mi to přijde i logické. Ani v běžné stravě, bych nedala ke sladkému kyselé. Ke slané kaši bych pickles dala, ale nějak po ránu nejsem zvyklá na pickles, respektive mi to připadá divné. To už raději k obědu či k večeři, ale ráno ne. Jak jste na tom vy? Možná by se mělo ráno také, ale nevím, je to divné.
Jarka
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Listopad, 2011, 20:19:12 »

Ahoj, já jím k ranní kaši pickles, vyhovuje mi to a mám pocit, že nastartuje trávení, pokud nesnídám zrovna miso polévku. A když mám jednou začas i sladkou kaši, přesto si potom lžíci pickles taky dám:-)
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Listopad, 2011, 20:42:19 »

Já volím pikles dle druhu snídaně. Většinou snídám miso polévku. Trochu pikles si vezmu před odchodem do práce, abych měl lahodnou chuť na jazyku.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Listopad, 2011, 20:59:04 »

Zvykla jsem si snídat každé ráno miso polévku, kaši s gomasiem, blanšírovanou zelenou zeleninu a pickles, po ránu mi to fakt sedne, mnohem víc než sladké snídaně.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Listopad, 2011, 22:21:44 »

U pickles se řídím chutí. Často na něj chuť mám, ale někdy mi prostě to výrazně kyseloslané nesedne, a tak ho zkrátka nejím. To se mi právě někdy stává v ranních nebo poledních hodinách.
Proč se řídit tím, jak se to má nebo nemá?
« Poslední změna: 07. Listopad, 2011, 22:24:43 od Iren » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 09. Listopad, 2011, 13:30:43 »

Ahoj,
Jardo, co tím myslíš, že volíš pickles podle druhu snídaně? Když je sladká snídaně, tak mrkev, když je obilí na slano, tak listovou zeleninu a normální slané pickles?
Calarien, vím, jak snídáš ty, už jsme si o tom povídaly.
Jarka
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 09. Listopad, 2011, 18:52:23 »

Ahoj Jarko
Pamatuji si, psali jsem si spolu. Jsem nováček. To co napíši musíš brát s rezervou. Myslel jsem to asi takto: 
1) Ke snídani si dělám to co si tělo samo řekne - dává mi to vědět, na co mám chuť. Často si dělám ke snídani misopolévku. Pikles si dám potom do misky, a když ještě chci něco pojíst vezmu si k tomu malou nasucho opečenou topinku z chleba pokapanou sezamovým olejem (no to ale asi není moc MB, jenže já to zbožňuji). Poslední sousto pikles si nechám v ústech a koušu (cucám) ho při mytí nádobí, odchodu a po cestě do práce, dokud se nerozpustí a nespolknu jej.
2) Někdy si udělám ovesnou kaši, kterou dochutím dle chuti. Medem, sladěnkou, ovocem dle sezóny - borůvky, jahody, maliny, strouhané jablko, strouhaná hruška,... K tomu si pikles nedám.
3) Jindy si udělám tu samou kaši, ale na slano (trochu misa a bylinek) a k tomu si pikles dám požehnaně
4) Když nesním vařené obiloviny a luštěniny (kroupy, natural rýže, pšenice, soja, fazole, ...) smíchám je druhý den ráno v kastrolku a ohřeji. V podstatě udělám něco jako krupoto, rizoto... Kde místo masa jsou luštěniny a posypu sýrem tofu. K tomu si dám pikles také hodně. Vím nemá se ohřívat znovu jídlo, ale přeci to nevyhodím a sním ke snídani. 
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení