Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: MB pro věkové kategorie  (Přečteno 941 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 09. Listopad, 2011, 19:20:32 »

Ahoj,
tohle tu ještě nemáme, tak se ptám a píši k tomu, ostatnímě pak doplní.
Vaření pro všechny věkové kategorie:
ženy - spíše MB do jinu, záleží na konstituci a kondici, ale obecně tolik nesolit, či nekořenit
děti - pro kojence mateřské mléko, potom se začíná prvními příkrmy, děti si zvykají na chuť obilovin, luštěnin a zeleniny. Myslím, že paní Průchová psala, že je dobré začínat obilovinou. Malým dětem jídlo pasírovat/nemixovat!!! předáváme chaotické energie/, větším dětem vařit tužší stravu, čím je dítě starší, tak se strava přibližuje dospělým s tím, že dáváme méně soli/misa/sojovky/
Těžce pracující - hodně bílkovin větší porce jídla /nevím, zda to ale platí, každý jsme jiný, ale pokud jde něco dělat např. na stavbu, měl by se člověk pořádně najíst/ nejlépe miso polévku pro minerály a pak např oves s tempehem na cibulce, ale zasytí i taková omáčka s knedlíkem.
Senioři - po pravdě nevím, zda senioři jí MB, neznám nikoho takového. Ale jak u dětí, tak seniorů bych vynechala stahující potraviny /chleba, pohanku/ Pokud pečenou placku, tak s dostatkem kvašené a trochu syrové zeleniny /tu syrovou více v létě/, v zimě blanšírovanou či napařenou
Jenže většina z nás zná  asi babičky. Když jsem řekla, že  pečené by neměla, tak mi říkala, že doma měli chleba k snídani. Teda ta moje babička. Takže už nic neříkám.
Těhotné a kojící maminky -před porodem MB spíše do jinu, po porodu se doporučuje, trochu jang, ale pozor na mléko, ne moc do jangu.
Sportovci - více bílkovin něco jako těžce pracující bych řekla, ale nečetla jsem o tom nic bližšího.
Studenti - tam doplňte
Muži - spíše do jangu, používat na talíři pikantní chuť
 /sojovka, zázvor/
Jenže můj taťka má rád kari, pepř, magi, ale to je jeho věc, do MB to ale nepatří. Solila bych gomasiem, mužům na  talíř více. Zpočátku, kdo není zvyklý na MB, tak používáme např. slad, sůl, trochu ve většich špetkách, ale postupně ubíráme, jemnějšíchutě se dostaví, jakmile se chuťové pohárky vyčistí.
Ale nechápu jednu věc: já bych ten mixér v kuchyni jen tak nevyřadila, protože např, když se dělá oříškové máslo, tak to se nepasíruje, ale mixuje, nebo myslíte, že by to šlo i propasírovat?
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Listopad, 2011, 19:36:58 »

Na ořechové máslo mixér potřebuješ, to jinak nejde pokud vím...ale doporučuje se, pokud třeba mixuješ polévku, tak ji po rozmixování nechat znovu projít varem na plameni, aby se energie opět staly harmonickými.
Jinak myslím, že dělit stravu na ženskou a mužskou nemá moc smysl, každý jsme opravdu individuum, spousta žen potřebuje více jangovou stravu, spousta mužů více jinovou, takže každý podle své kondice...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení