Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Dagmar Lužná - letní pobytové kurzy  (Přečteno 9118 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 26. Únor, 2007, 17:56:32 »

Makrobiotické vaření v běžném životě
 12. - 18.8.2007 Chata jógy Olomouc
vaření pro celou rodinu, cena 4620 - 4020
pobyt lze pojmout jako dovolenou a mít svůj program-3120,-

Zdraví co nás baví
  8.-14.7.2007 Chata jógy Olomouc
Výživa, přednášky,mb,cvičení,aromaterapie,mezilidské vztahy...
 cena 4620 - 4020

Vaříme podle pěti elementů
 15.-21.7.2007 Chata jógy Olomouc
praktické vaření pro živly (podle data narození) dřeva,ohně,vody,země a kovu, cena 4620 - 4020

více info: 602 545 523
Zaznamenáno

Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Červen, 2007, 19:59:22 »

V loňském roce jsme navštívili kurz Zdraví co nás baví s léčitelkou Jarkou Vomáčkovou  a Dášou Lužnou v Davídkově u Kouřimi. Perfektní,vřele doporučujeme.Výborná MB strava a tolik informací,které jsme skutečně jinde nedostali. Letos je stejný kurz v Ludvíkově u Olomouce.Jaruška je prostě jednička.Karel a Heda.
Zaznamenáno
petula11
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Červenec, 2007, 15:29:04 »

Letos jsme navštívili kurz pí. Lužné v Ludvíkově. Bylo to úžasné, nemělo to chybu. Pí. Lužná je moc milá a pohodová. Strava byla velmi chutná a okolní příroda lákala k procházkám. Chceme touto cestou pí. Lužné poděkovat za pěknou dovolenou a za inspirace, které v nynější době zkoušíme ve své kuchyni. Jistě se ještě na nějakém kurzu setkáme    Přejeme do budoucna ještě mnoho takových kurzů a hodně sil na jejich pořádání.   Petra a Roman
Zaznamenáno
anka
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Srpen, 2007, 12:42:01 »

nechystáte se některá na kurz k pí. Lužné od 12. - 18.8.?
Zaznamenáno
petula11
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Srpen, 2007, 21:44:28 »

Nene, na ten srpnový kurz nejedu. Byla jsem na tom červencovém,takže další kurz absolvuji v dalších letech...
Zaznamenáno
anka
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Srpen, 2007, 16:50:58 »

tak jsem se přihlásila. V neděli vyrážím. Jsem zvědavá kolik nás tam bude. Jedu sama, rodinu nechávám doma a chci si to užít. Jsem moc zvědavá, jaké to celé bude....opravdu nikdo nejedete?
Zaznamenáno
jana
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 15. Srpen, 2007, 19:54:05 »

petula11: nemohla bys napsat pár řádek, co bylo obsahem kursu u paní Lužné, případně se s námi podělit o nějaký receptík? Díky, Jana
Zaznamenáno
anka
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 20. Srpen, 2007, 11:11:03 »

tak jsem byla na kurzu u paní Lužné-makrobiotické vaření v běžném životě. A musím jedním slovem napsat: SUPER! Úplně všechno - jídlo, přednášky, cvičení, ubytování, sestava lidí a hlavně Dáša Lužná s rodinou. Příjemná, pohodová a nestresující Dáša, která vaří s lehkostí a pohodou a jídlo je VÝBORNÉ. Ještě teď jsem plná dojmů a zážitků. Jela bych klidně znovu. Anka
Zaznamenáno
petula11
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 30. Srpen, 2007, 09:54:47 »

ahojte, jani: jojo napíšu určitě.ted jsem měla fofry v práci. Byly tam hodně zajímavé věci a chutné. Ted jsem v práci, takže jak budu doma nějaký receptík sem napíšu.Hele a co by sis jako představovala? omáčku,dezert,polevku....
Zaznamenáno
petula11
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 30. Srpen, 2007, 10:03:34 »

Anka: tak to si dovedu představit jaké jsi zažívala pocity.Já je cítím ještě teď při vzpomínce na kurz.Já byla na těch 5 elementech. Hodně zajímavé.Jindy chceme s manželem vyzkoušet právě na čem jsi byla ty - Makrobiotické vaření v bězném životě. Jak vařit pro děti, staré lidi atd.. To nás taky láká. Určitě vám Dáša dala materiál. Docela by mě zajímaly ty recepty pro jednotlivé skupiny lidí. Prosím, pokud bys to mohla někde naskenovat a poslat byla bych strašně ráda.Na oplátku bych Ti já poslala materiál z našeho kurzu. Nebo ofotit a poslat. To by bylo super. Dám Ti zatím email: petula11@email.cz, kdybys to chtěla poslat poštou napiš mi na ten email nebo sem a já Ti napíšu adresu. děkuji předem. Ahoj Petra
Zaznamenáno
Jana
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 30. Srpen, 2007, 19:55:33 »

Ahoj Petule 11, Nedělní vaření od paní Lužné mám,nevařila jsem vše, ale asi jednu třetinu receptů jsem poctivě odzkoušela, jinými se inspiruji.Nevím, zda to dokážeš posoudit, spíš by mne zajímaly ty recepty, které tam nejsou,případně ty, které nejvíce chutnaly (dezerty, zajímavé ochucení zeleniny např. při grilování-na kurzu u paní Terešové jsem si to nestihla zapsat).Díky moc, Jana
Zaznamenáno
petula11
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 02. Září, 2007, 16:50:08 »

Tak Jani, na kurzu jsme probírali hvězdici pěti proměn. V podstatě jsme vařili to, co je v té knížce Nedělní vaření.Na co třeba poukážu co mně osobně moc chutnalo např. celer jako falešný špek (v kuchařce na str. 74); puding z ovesného mléka (str. 35) - ani tam to ovesné mléko nemusí být; rýžovo-jahelné krokety ( obdobné na str. 70) - my jsme to vařili: suroviny: rýže s jáhlama vařená v poměru 1:3 - 2 díly jahel+1 díl rýže, sezam, slunečnicový olej na smažení, sojovka. Postup: Z uvařeného obilí tvoříme koule, které obalujeme v sezamu a fritujeme, hotové zastříkneme sojovkou.; Mrkváčky s hruškovými povidly (str. 105); Jablečný závin z pivního těsta (str. 23) a to stejné jen na slano tzv. Šnečky s tempehem (str. 177)-vynikající!; Jáhlové knedlíky plněné uzeným tofu (str. 82); Řasa Arame s mandlemi - řasu namočíme a překrájíme. Vaříme ve vodě se sojovkou asi 45 minut. Voda se nesmí vyvařit. Nakonec (cca 15 minut před koncem) vmícháme najemno nakrájené mandle.   Prostě ono tam bylo dobrý vše. Byly tam i nějaké vychytávky jako např. že když je cibule nakrájená na kostky je pikantní, a když na měsíčky tak je sladká. Ke smažénému jídlu by se měla jíst ředkev daikon - nastrouhaná, může se přidat i nastrouhaná mrkev. Vynikající je též houba Jidášovo ucho, namočit - pozor - vykrojit nožičku, pak se jen chvíli provaří. Rýžový slad je nejlepší ze sladů, ostatní zaplísňují atd. atd....    Na kurzu se člověk dozví mnoho informací. Vařilo se tam podle elementů a zároveň ročních období. Takže to't asi vše. Snad si z toho něco vezmeš   a bude Ti to též chutnat   měj se.
Zaznamenáno
Jana
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 02. Září, 2007, 18:42:36 »

Petule 11, díky za informace a snad se k paní Lužné příští rok dostanu.
Zaznamenáno
Dagmar Lužná
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 12. Leden, 2008, 21:41:34 »

Srdečně všechny zdravím a zvu na letní pobytové kurzy 2008

Makrobiotická dovolená nejen
pro rodiče s dětmi

Program:    -odpočinková dovolená na čerstvém vzduchu v Jeseníkách pro celou rodinu,
  babičky, dědečky i jednotlivce s makrobiotickou stravou
- možnosti výletů do okolí, turistika, cykloturistika, za koupáním
        (Staré Město, Králíky, Velké  Losiny, Jeseník, Králický Sněžník a další)
      - na místě je možné zakoupit makrobiotické potraviny, knihy a doplňky
- pro účastníky dovolené  možnost osobních  konzultací ohledně zdravotního   
  stavu, úpravy talíře dle data narození  a vytvoření individuálního  jídelníčku   
  pro dané roční období ,REIKI pro psychické i fyzické zdraví   

Kdy:                 6.-12.července 2008 

Vaříme pro děti
dle makrobiotických zásad

Program:    Příprava pokrmů z bio surovin pro nastávající maminky, ukázky příkrmů pro
kojence, děti od jednoho roku až po …náctileté.
Kašičky, dezerty, zdravé mlsání,příprava obilovin, zeleniny, ovoce, …….
Ranní cvičení, ukázky cvičení pro děti atd. ….
Zajímavé informace z praxe, které v knihách nenajdete.      
Na místě je možné zakoupit makrobiotické potraviny, knihy a doplňky

Kdy:                  13.-19.července 2008

Vaříme podle pěti elementů

Program:   Ranní a odpolední cvičení, praktické i ukázkové vaření  z bio surovin pro elementy dřeva, ohně, země,kovu a vody. Ukázky vaření podle data narození.
Správná příprava,obilovin,luštěnin a zeleniny. Příprava dezertů bez použití mléka,vajec,cukru a kvasnic.Zajímavé  informace z praxe,které v knihách nenajdete.Možnost nákupu makrobiotických surovin, knih a doplňků.

Kdy:                            3.-9.srpna 2008

Více informací na tel. 602 545 523  Zdraví Dagmar Lužná
Zaznamenáno
Dagmar Lužná
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 22. Leden, 2008, 20:10:55 »

Wink a ještě jeden kurzík na četná přání přátel zařazujeme na letošní rok nově
Pro všechny příznivce zdravého vaření jsme připravili
makrobiotický pobytový kurz na téma

Vaříme podle receptů našich babiček
aneb makrobiotický pohled na staročeskou kuchyni

Program:    Ranní a odpolední cvičení.
Příprava tradičních pokrmů z bio surovin dle receptů našich babiček.
Co vše se dá připravit z jáhel, krup, pohanky, čočky, kysaného zelí,…
Práce s kváskem- chléb, buchty, koláče, vánočky, knedlíky,…
Zajímavé informace z praxe, které v knihách nenajdete.
Na místě je možné zakoupit makrobiotické potraviny, knihy a doplňky

Kdy:                  20.-26.července 2008

Kde:       Chata ZD Unčovice   -chatová osada Malé Vrbno
u Starého Města pod Králickým Sněžníkem v Jeseníkách

bližší informace na tel. 602 545 523 nejlépe zaslat sms s emailovou adresou a zašlu bližší info či pozvánky na vybraný kurz
moc se těším na viděnou s pozdravem Dagmar Lužná

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení