Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
  Tisk  
Autor Téma: Co právě čtu  (Přečteno 17462 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #75 kdy: 31. Červenec, 2013, 14:34:27 »

Utin jackpot
http://www.galen.cz/idistrik/vydav/?module=katalog&page%5Bbook%5D=5086

Žádná makrobiotika, ale botanopatie a botanopati  Very Happy
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #76 kdy: 11. Srpen, 2013, 12:56:25 »

Ahoj,
pokud se mi dostane tato knížka do ruky, chystám si ji přečíst.
Zde posílám anotaci a stránky, kde jsem ji stahla.
“Koncept kontinua” s českým podtitulem “hledání ztraceného štěstí pro nás i naše děti” se jmenuje kniha americké psychoterapeutky Jean Liedloff, která poprvé vyšla r. 1975 v USA.
Pro vysvětlení, o co se v knize jedná, si vypomůžu výstižným shrnutím z amerických stránek:
Koncept kontinua je založen na myšlence, že abychom se mohli optimálně fyzicky, psychicky i emocionálně vyvíjet, potřebujeme my lidé – a zvláště miminka – zážitky, na které se náš druh adaptoval během svého dlouhého vývoje a tudíž je očekává. Pro nemluvně tyto zážitky zahrnují především:
od narození neustálý fyzický kontakt s matkou (nebo jiným rodinným příslušníkem dle potřeby), v náručí nebo jinou formou, dokud se dítě samo nezačne plazit či lézt a neopustí náruč z vlastního podnětu (obvykle ve stáří šesti až osmi měsíců); v noci spánek v posteli rodičů, opět v kontaktu a opět do doby, než dítě z postele o své vůli odejde
okamžitou odpověď nosící osoby na jeho signály (např. vrnění, pláč)
nosící osoba však dítěti nevěnuje přehnanou či dokonce neustálou pozornost a péči – zatímco dítě v náruči pozoruje či spí, “nosič” žije svůj dospělý, smysluplný život
kojení a stejně tak uspokojování ostatních potřeb dítěte se uskutečňuje v reakci na signály dítěte (nikoliv podle časového plánu apod.), bez odsuzování, nelibosti či popírání oněch potřeb
rodiče očekávají, že dítě je tvor sociální a spolupracující, se silným pudem sebezáchovy, a dítě tato jejich očekávání cítí a naplňuje, stejně jako cítí, že je vítané a má svou hodnotu
Pokud tyto zážitky v životě člověka chybí a jeho vrozená očekávání nejsou v dětství naplněna, vznikají různé deprivace a dochází k neustálému, neúspěšnému hledání čehosi, co člověku chybí, onoho “ztraceného štěstí”…

Stránky, kde jsem stahla anotaci:

kontinualne.wordpress.com/koncept.../co-je-koncept-kontinua/

Je tady i o autorce a KK a porod. Určitě se na stránku koukněte. Kdyby vám to nešlo otevřít, stránku vykopírujte do adresního políčka a pak by to mělo jít.
Jarka

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #77 kdy: 26. Září, 2013, 21:11:43 »

Ahoj,
dočetla jsem
Nebezpečný svět kalorií
Rajko Doleček
Nebudu dnes hledat žádnou anotaci, napíšu to po svém.
Nejdříve jsem si myslela, že jde o knížku Nebezpečný svět kalorií z pohledu tří lékařů, ale nic takového v knížce nebylo. Knížka mluví hodně o obezitě a různých dietách. Ty diety mě nezaujaly.
Pozor, až to někdo budete číst na slovo GLYCIDY, zastaralé slovo, novější a současně používané SACHARIDY,
Aby vás to nepletlo jako mě a pak pátrejte, co je to, když jste to v životě neslyšeli.
No knížka byla vydaná někdy v roce 1977 nakladatelství Olympia edice Sport a zdraví.
Ale to mě napadlo, že to staré slovo budou asi sacharidy, no co jiného, bílkoviny, tuky a to třetí?Huh??
Jarka
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #78 kdy: 30. Září, 2013, 20:06:49 »

Podarilo se vybrat dostatek penez a jedna uzasna kniha do Vanoc vychazi. Kdo chce, muze se jeste pridat

https://www.startovac.cz/projekty/indigove-pohadky/
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #79 kdy: 10. Říjen, 2013, 12:20:49 »

Ahoj,
dočetla jsem krásnou knížku Pollyanna se jmenuje.
Zde jsem našla anotaci:

http://www.citarny.cz/index.php/nove-knihy/knihy-deti/beletrie-pro-deti

Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #80 kdy: 10. Říjen, 2013, 12:50:48 »

Ahoj,
je to ten odkaz, co jsem psala výše,
Beletrie pro děti
Nevím, jak je to možné, že se mi to nepodařilo vložit sem tu anotaci rovnou té knížky, ale v té kategorii to najdete určitě.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #81 kdy: 13. Říjen, 2013, 18:46:29 »

Ahoj,
knížka Vychováváme děti, ve kterése El zmiňuje ve svém deníčku je také na ulozto.cz
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #82 kdy: 06. Listopad, 2013, 08:57:27 »

Ahoj,
teď ady mám tip na knížku z přednášky o psychologii, kterou jsem absolvovala v Kondici u pí Marhounové a paní Urbanová, která psychologii přednášela doporučuje přečíst si knížku
Rodičovství není pro každého Eva Rheinwaldová
Zatím jsem ji nečetla,  ale zajímá mě to. Paní psycholožka povídala že tato malá brožurka by se ženám měla dávat společně s těhotenským průkazem.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #83 kdy: 06. Listopad, 2013, 10:31:29 »

Zmíněná autorka napsala ještě  knížku
Jak vychovat šťastné dítě
Ani jednu jsem ale na ulozto nenašla.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #84 kdy: 12. Listopad, 2013, 22:22:35 »

Ahoj,
teď tady mám něco pro děti, ale pobaví to i dospělé.
Je to knížka
O líné babičce
Anotace je zde, je napsaná moc pěkně, já bych o lépe nenapsala.

http://www.klubknihomolu.cz/author/ivca

Jarka
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #85 kdy: 05. Prosinec, 2013, 22:36:28 »

Čtu Respektovat a být respektován a mohu říct pouze RESPEKT, klobouk dolů a pokud možno zařadit do povinné literatury nejen pro rodiče. Je to mj. aplikace non-violent communication (NVC) na české prostředí, ale objasňuje i spoustu dalších věcí... Sama sebe teď tak trochu líp chápu a vidím, co za efekty měly výchovné metody mých rodičů...

Pak jsem ještě přečetla Učit se žít s dětmi od Rebeccy Wildové, taky zajímavé, spousta postřehů, co stojí za to integrovat do výchovy. Například OBJÍMAT OBJÍMAT OBJÍMAT, být přítomen, ale ne vždy zasahovat... Inu každý si vybere to své.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #86 kdy: 07. Prosinec, 2013, 16:05:08 »

Ahoj,
učit se žít s dětmi jsem bohužel nikde ke stažení nenašla ani na ulozto a ráda bych si ji přečetla.
Máte ji někdo a můžete naskenovat?
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #87 kdy: 09. Prosinec, 2013, 01:53:28 »

Cloud Atlas (Atlas Mraku)
Zaznamenáno

jarda
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #88 kdy: 28. Prosinec, 2013, 19:10:40 »

Narazil jsem na tento článek o GMO:
http://technet.idnes.cz/geneticky-modifikovane-plodiny-dn2-/veda.aspx?c=A131216_122147_veda_mla

Článek vyznívá pro GMO pozitivně, což ale není to, proč sem dávám odkaz. Je to tato informace:
"Evropská unie si zvolila jeden z nejnešikovnějších systémů pro hodnocení nových odrůd. Rozhodující je pro nás, jaká technika byla pro vznik odrůdy využita. Evropa má oficiální seznam technik, jež považuje za genetické modifikace, a vlastnosti vzniklých plodin jsou pro ni druhořadé. Takže můžeme mít dvě řepky odolné k herbicidům a přitom jednu budeme komplikovaně prověřovat a sáhodlouze schvalovat pro pěstování jako geneticky modifikovanou plodinu, zatímco druhou pustíme na pole bez mrknutí oka, protože byla připravena technikou, jež nefiguruje na oficiálním seznamu. Situaci značně komplikuje i fakt, že vědci vyvíjejí neustále nové a nové techniky pro zásahy do dědičné informace rostlin a Evropa nestačí rozhodovat, zda tyto techniky patří, či nepatří na oficiální seznam technik pro genetické modifikace.

Důkladně prověřované techniky ze seznamu postupů pro genetické modifikace přitom navodí v genomu řepky jednu jasně definovanou změnu na jednom přesně zvoleném místě. Techniky označované za "tradiční" a používané bez omezení, například ozařování osiva radioaktivním zářičem, naopak navodí v dědičné informaci řepky bezpočet změn, o jejichž charakteru nevíme zhola nic."

Přijde mi děsivé, že odrůdy vzniklé ozařováním osiva radioaktivitou nejsou úředníky považovány za GMO a mohou být v běžných potravinách.
« Poslední změna: 28. Prosinec, 2013, 19:12:28 od jarda » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #89 kdy: 08. Leden, 2014, 20:36:08 »

Rada bych si konecne precetla roman Anastasia , muzete mi prosim napsat autora a presnej nazev knihy?a da se stahnout v pdf?
Diky
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení