Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: opakované záněty močových cest  (Přečteno 7639 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 27. Únor, 2007, 15:06:06 »

Zdravím vás všechny s prosbou o radu. Často se mi vraci zaněty močových cest a měchýře. Poraďte mi prosim jak jim nejlépe zabránit a předcházet, co je ve stravě důležité a čemu se musím vyhnout. Již si nevím rady a lékař předepíše vždy jen antibiotika, která již užívat nechci. Děkuji.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 27. Únor, 2007, 15:56:44 »

mila klarko, mocovy mechyr souvisi s ledvinami, ktere kdyz to uz nezvladaji, tak vylucuji skodliviny skrze mocovy mechyr. zvlaste ted v zime jsou aktivni a proto tak trpis. hlavni je delat slusnou a poctivou mb, zadne extremy a nahrazky. na ledviny jsou skvele fazole adzuki a nesoleny odvar z nich(to ja ta voda, ve ktere se varily), taky zazvorovy(ten se ale nedoporucuje u rakoviny typu jang) nebo solny obklad-rucnik namocis do lazne se zazvorem nebo morskou soli a das(lepsi by bylo, kdyby ti ho mel kdo dat na ledviny. ledviny taky souvisi s emoci strach, cemuz by ses taky mela vyhnout.no a hlavne nepit nic studeneho, jen caj z termosky a celkove pit malo, coz je na mb v pohode, abys je zbytecne nezatezovala. samozrejme bud v teple a chran si celou oblast zad a mocovych cest, at ti to pak nesedne treba na reprodukcni system, ktery s touto oblasti souvisi!
tak drzim palec a brzo se uzdrav
Zaznamenáno

Semtu
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Únor, 2007, 16:00:19 »

ahoj,
na to se obvykle doporucuje sedaci lazen v horke slane vode a susenymi listy daikonu (to nevim kde se da sehnat, ale muzes misto toho pouzit morske rasy), 10-20 min jednou denne. take zazvorove obklady na bricho by mohly pomoci. prisnejsi mb rezim (omezit ovoce, dzusy, syrovou zeleninu, studena a rafinovana jidla), dat si pozor zda neprijimas prilis mnoho tekutin. na mocovy system jsou vhodne zvlaste adzuki (nebo adzuki varene s ryzi), susene houbicky shitake, rericha, na piti caj kukica nebo zazvorovy caj.
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 28. Únor, 2007, 09:35:48 »

Na opakované záněty močových cest má výrazný vliv též současná móda. Již několik let jsou v módě tzv. topy a kalhoty bokovky, což je z dlouhodobého hlediska jejich nošení naprostá zdravotní katastrofa.
Kromě toho, že na řadě děvčat to vypadá opravdu sexy, tak zbytek je už jenom energetický průšvih a z něj plynoucí zdravotní problémy, což není zdaleka jen o zanětech močových cest.
Oblast břicha by měla být v teple, protože se jedná vlastně o energetickou centrálu těla, která je na Východě nadřazena i srdci, což si lze odvodit třeba z rituálních sebevražd - harakiry.
Např. tradiční součástí japonských oděvů byl pás, který udržoval oblast břicha (hara) stále v teple.
Místo toho však současné módní trendy v odívání tuto část těla naopak nechávají úplně odhalenou - bez tepelné ochrany. Bohužel se tak děje i v zimních měsících, ačkoliv ani v létě to není zrovna nejvhodnější druh oblečení.
Dívky sice nosí zimní kabát, ale pod ním mají holé břicho. Když se posadí, mají holá záda a z kalhot jim kouká "kasička".
Náprava tohoto stavu v podstatě není možná, protože nic rozumného se v obchodech díky právě tomuto módnímu trendu nedá sehnat, pokud chceme být IN - nechceme vypadat jako šedesátnice.
U děvčat je tento venkovní jinový teplotní vliv navíc podtržen skutečností, že jsou více jang, proto si podchlazení této části těla moc neuvědomují. Tedy snad s výjimkou nějakých vyloženě zimomřivých typů.
Vhod může přijít také rada našich babiček (dnes už spíše prababiček), nesedat si na studené podklady. Minulý týden jsem byl něco zařizovat na VŠ. Všude na chodbách, před kancelářemi vyučujících, posedávaly (i polehávaly s baťohem pod hlavou) studentky na studené vykachlíkované podlaze, holá záda opřená o studenou zeď.
Tak to je jedna z věcí jak se dostat k opakovaným zánětům močového měchýře i v případě, že se stravujeme makrobioticky.
Zaznamenáno
Pavla
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Červen, 2007, 13:51:38 »

zdravím. Chci se zeptat, jestli zánět močových cest působí na neplodnost trvalou nebo jen dočasnou. Už přes půl roku v kuse se mi častěji než menstruace (někddy třeba již po  třech dnech), vrací  záněty ,,močáku,,. Přestalo mě podnikat ty nekonečné cesty k doktorům kteří stejně nepřišli na to, co to vlastně je a pořád mě cpali antibiotikama ... Dík za odpověď
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Červen, 2007, 14:29:24 »

Pavlo,
poradím to nejprimitivnější, co už jste ale asi mnohokrát slyšela.
Udržovat v teple inkriminovanou část těla, po každém sportu nebo námaze , kde dojde ke zvýšené produkci potu se ihned převléknout do suchého, nesedět v mokrých plavkách....... a hlavně HODNĚ  PÍT ( tedy pokud nemáte nemoc, která tekutiny omezuje - dialýza, afunkčí ledviny, kriticky zvýšený krevní tlak,.. ). Pitný režim je hodně důležitý, čistí celý organismus od škodlivin ( vylučování potem, močí ) a je to určitě lepší než neustále antibiotika. Ono je nutné vždy zjistit, zda příčinou je vir či bakterie, na viry totiž antibiotika neúčinkují.
Jinak záněty močových cest se velmi svízelně léčí a rády se opakují, bohužel mnohdy se stejnou intenzitou jako opary. Kdo si to jednou prožil, musí být na sebe opatrný, poté možno vyzkoušet zvýšení imunity ( např. vitamíny, opatrné otužování ..).
Zaznamenáno
irena
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Červen, 2007, 13:02:34 »

V dnešní době řada lékařů vůbec nezjišťuje, jestli se jedná o viry nebo bakterie. Byla by to zbytečné zdržovačka. Antibiotika předepisují automaticky jako prevenci možných komplikací, které mohou nastat.
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Červen, 2007, 21:19:21 »

Ahoj! Ja se jen pridam se svymi zkusenostmi.... Jsem jedna z tech, kterou zanet mocovych cest trapi taky casto. Jak rikate vsechny, doktori pouze predepisuji antibiotika... Meli by nechat udelat podrobny rozbor moci (nejlepe z cevkovani) a nasadit ODPOVIDAJICI antibiotika a nasadit je taky partnerovi! Hlavne hodne pijte (nejlepe vodu), malo sladkosti, nejist citrusove plody, hodne nekorenit, neprochladnout, a taky pred soulozi a hned po ni se umyt (i partner) a vycurat se pred a hned po ni!
Zaznamenáno
Adny
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Červenec, 2007, 14:56:29 »

pomoc potřebovala bych poradit!!!trpím velmi časými záněty močových cest tak jednou za dva měsíce...... vysledovala jsem že je to vždy po pohlavním styku... nevím, co s tím mám dělat... nedá se tomu nějak předcházet??? prosím poradte mi protože bez sexu taky nemůžu žít ... ale řešit pálivé močení po každé, co si zasouložím také není nic příjemného....
Zaznamenáno
Teja
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 10. Srpen, 2007, 21:37:40 »

mno myslim ze mam stejný problém jako Adny ale casteji a u lekare sem s tim jeste nebyla protoze se mi to zdalo zbytecne jelikoz to za pár dnu vzdy odstoupilo..měla bych si s tím zajít nebo stačí si dávat větší pozor?
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 14. Říjen, 2009, 19:11:30 »

mam taku skor prakticku otazku vramci tohto tematu: ked sa robi obklad zo soli podla Kushiho, co potom s tou solou, je uz nepouzitelna, tzn. vyhodit alebo sa da este nejak upotrebit?
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Říjen, 2009, 07:21:17 »

Vrecúško si kľudne odlož a v prípade potreby nahrej a použi znova. daja
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 20. Květen, 2011, 21:44:07 »

Ahoj všichni, ačkoliv jsem muž, u kterých to nebývá, až tak obyvklé, tak jsem byl v toto Po u obvodní doktorky a dozvěděl jsem se od ní, že mám zánět močového měchýře. Měl jsem v moči krev a bílkovinu a celkem to taky pálilo při močení. Mám to poprvé v životě a doufám, že taky naposled.Dala mi chemoterapeutikum Biseptol 480. Zatím ho beru a hodlám asi i dobrat, protože vypadá že zabírá.
lenka: zkoušel jsem i nesolený odvar z adzuki. Ale mám u adzuki jeden problém, a to tenhle: Kdy je vlastně solit ,že vzhledem k tomu, že v jednom hrnci připravuji původně namočené adzuki (300g)neosolené s řasou kombu zároveň i na jídlo(na víc porcí do zásoby) i na  léčebný odvar, takže je pak musím ke konci vaření stejně osolit. V praxi jsem to posledně dělal tak, že jsem předem namočené neosolené adzuki po 30 minutách(byli po 30 min už trochu rozvařené)  varu s řasou kombu slil a odvar vypil po mírném schládnutí. Do slitých adzuki jsem přilil vodu, osolil a vařil ještě 20min(podle Mudr. Strnadelové- Radost z jídla). Doporučují tam solit až 20min před koncem varu luštěniny. jenže, když to takhle dělám tak je mám rozvařené skoro na kaši. Jinak, když je vařím namočené bez soli s řasou asi 30-35 min, začínají se  teprve zvolna rozvařovat. chtěl jsem se zeptat na tohle, jestli jde slít neosolené adzuki již po 20min varu s řasou, neosolený odvar vypít, dolít vodu do fazolí, osolit a dovařit je s celkovou dobou varu fazolí35-40min? Bude odvar jen po 20 minutách varu účinný? já totiž nechci mít fazole pokaždé rozvařené...
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 20. Květen, 2011, 22:10:26 »

...Dále jsem se chtěl se zeptat, Leni, jak vlastně dělat správně ten solný obklad, píšeš že ručník se namočí do horké vody se solí. ale jak se to vlastně připravuje: kolik vody a soli vlastně mám použít, jaký poměr, má se se to i povařit- jak horká ta voda má být, jak horký se ten ručník má přiložit na kůži. tak bych prosil o napsání podrobnějších informací- děkuji předem. Jo a jak často se má za den ten solný obklad přikládat a je to jen sůl a voda bez zázvoru? Někde jsem četl, že je také možné nahřát sůl na pánvičce a až trochu zchládne, tak nasypat do ručníku, zabalit ji, aby se nesypala ven z ručníku a takhle přikládat na ledviny. Chci se zeptat, jak často za den je možno tento mnou posaný způsob solného obkladu praktikovat? Jo a může se takhle zahřátá( vypadá jakoby trochu opražená sůl) znovu použít ke konzumaci. Jestli to někdo víte? Díky předem všem za případné reakce.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 20. Květen, 2011, 22:41:48 »

Já jsem měla doporučeno dávat si na ledviny horkou sůl za sucha - ne obklad (ale ne při zánětu moč. cest, nýbrž na posílení ledvin v zimě, tak nevím, jestli je to tu použitelné).

- Sůl jsem nasypala na plech a nahřála v troubě, nasypala to do bavlněného pytlíku, který jsem si pro to spíchla (radím tlustou látku, jinak se to horkou solí brzo propálí), položila na bedra a omotala šálou. S tím jsem vydržela, dokud to stále příjemně hřálo (či žhnulo). Doporuční bylo dělat si to navečer, jen jednou denně.

Tuhle léčebnou sůl rozhodně nekonzumovat! Vytahuje (asi) škodlivé látky. Ale pro obklad lze používat opakovaně stejnou, jen ji vždy znovu vysypat z pytlíku a nahřát.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení