Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: ptačinec žabinec  (Přečteno 2360 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 19. Listopad, 2011, 20:34:12 »

Ahoj,
jak upravujete ptačinec žabinec? Samozřejmě, že ne teď, ale na jaře/v létě. No on roste pořád i na podzim, ale nemá už v této době tolik energie. My ho na zahrádce vytrháváme pořád a nevíme, co s ním. Mě napadlo:
- udělat ho jako špenát
- dát ho do polévky
- udělat z něho salát

Víc nevím. Je ho vždycky dosta když ho trháme s maminkou, tak si říkám, škoda, že ho musíme vyhodit, ale je ho tolik, že ho nesníme. Je to prostě plevel. Mě nevadí, že jím plevel -:)))))
Napadlo mě, co ho zkusit nějak zavařit a dávat ho na  talíř v zimě jako chuťovku? Třeba mu při zavařování dodat nějakou chuť, nebo nevím. Tohle mě prostě napadlo.
Těším se na vaše názory.
Jarka
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Listopad, 2011, 22:42:56 »

Ahoj,

v knize bylinářky Maria Treben se zjevil zajímavý návrh naložit bylinky či plevely jako zelí - pickles. To by mohlo být zajímavé, ale ještě jsem to nevyzkoušela. Kvašák mám teprve chvíli a na maximum si vychutnávám kombinaci vlastního vypěstovaného daikonu+salátové okurky a umeocta. Ňam! Až se toho nasytím a bude jaro, zkusím natě ze zahrádky  Tongue
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Listopad, 2011, 17:17:56 »

Já ho používám do polévek a do veškerých zeleninových pseudo-špenátů, vždy ale ve směsi jiného listí, samostatně jsem to nezkoušela.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 20. Listopad, 2011, 17:49:41 »

Ahoj,
Zní to moc zajímavě udělat ho na způsob zelí/pickles.  Snad by mohl na zimu zavařený vydržet nebo naložený jako zelí. Už se těším, až zase poroste na jaře.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení