Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: šedivění vlasů  (Přečteno 3650 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Zahradnice
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« kdy: 20. Listopad, 2011, 10:03:18 »

Pátrám,hledám,nenacházím..informace o šedivění vlasů.S jakým orgánem to má souvislost?
O melaninu a stresu, stárnutí je toho všude dosti, ale to mě jaksi neuspokojuje.
Je mi 32 a bohužel vždy po náročném stresovém období (a to stačí 2-5 hodin nepřetžitého stresu v zaměstnání) jsem do dvou dnů šedivá.Lépe řečeno bílé vlasy z obou stran nad spánky u začátku ofiny..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Listopad, 2011, 10:24:18 »

TCM na to doporucuje He Shou Wu nebo jen Shou Wu, ale to asi neni odpoved, po ktere patras.  Grin Manzel resi totez a zatim tedy timto zpusobem, samozrejme na radu odbornika, ne ze bychom to jen tak nekde nacetli. Ovsem pricina je nepochybne v tom stresu.
Zaznamenáno
Zahradnice
Newbie
*

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Listopad, 2011, 10:36:58 »

I tak díky..ty játra v tom budou také hrát roli..můj jídelníček a život dost trpí pracovním zatížením, ale už na tom pracuji..
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 20. Listopad, 2011, 11:53:25 »

Na šedivé vlasy se doporučuje jíst černé potraviny - černý sezam, černé fazole, černé druhy mořských řas...

Jinak šedivění je jangový stažený stav, takže pozor na sůl a pečené potraviny, také se ale nedoporučuje olej. Souvisí s ledvinami (vyčerpání ledvin). Toliko moje poznámky ze studia Grin
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 20. Listopad, 2011, 16:26:28 »

Ahoj,
taky mám šedivé vlasy a je mi 29 let. Sestra mi je občas nabarví.
Proč se nedoporučuje olej, je přece jin. Nebo myslíš, Calarien, jako smažení? Smažení vím, že je jangové. Nebo jak jsi to myslela s tím olejem?
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 20. Listopad, 2011, 21:58:27 »

Jarko, bohužel nevím, proč ne olej, taky mi to tam nesedí, jen jsem to našla ve svých poznámkách ze studia...zkusím někde najít vysvětlení...ale možná máš pravdu, že vadí spíš smažení než olej jako takový...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Listopad, 2011, 18:07:48 »

Nejsem zadny odbornik, ale z toho mala co jsem cetla (a hlavne vypozorovala) ma sediveni (i vypadavani) vlasu souvislost s ledvinami. Clovek se rodi s urcitym mnozstvim energie ledvin, kterou ziskava od rodicu. Proto se take tyhle problemy s vlasy "dedi". Kdyz rodice nemeli moc, nemohli ani dat detem. Casto jeste lide takto postizeni miluji sul, kavu nebo kokakolu apod veci pro ledviny naprosto nevhodne, a tak casto jeste vrozeny problem zhorsuji.
« Poslední změna: 22. Listopad, 2011, 18:59:11 od torquiose » Zaznamenáno

Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Listopad, 2011, 22:55:19 »

Jsem asi ten případ, jak píše Torquiose, po rodičích. Ale vůbec nikdy jsem nemilovala kávu, kolu a sůl. Jen jsem si asi přispěla kdysi ovocným obdobím a stresem.

Jak z toho ven, dají se ledviny v generačním řetězci zpátky posílit - aby to z generace na generaci nebylo horší a horší, ale lepší? - No, asi odpovíte: přece makrobiotikou...

A jak si pomoct ve stávajícím životě? Stejná otázka jako v úvodu tématu.
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Listopad, 2011, 23:39:51 »

Kushi doporučuje čaj ze sezamového semínka, a řasu wakame, ale zabírá asi spíše na začátku šedivění. Mám taky hlavu bílou už od svých čtyřiceti let, šedivět jsem začala kolem pětadvaceti. Moje maminka a její rodní bratři a sestry ( celkem devět) jsou všichni jak padlí sníh, děda byl také. Byl kovář a šílený kuřák, prý šedesát denně  Roll Eyes Ty ledviny asi sedí, mají spojitost s ušima a jak už jsem kdesi psala, jsem  téměř hluchá. Můj bratr i sestra také, ale šediví nejsou ani náhodou - tak nevím.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 23. Listopad, 2011, 00:03:49 »

No jo, škoda že jsme makrobiotiku neznali v raném věku  Cry abychom degenerativní proces včas podchytili

Ale setkala jsem se i s příznivou reakcí kdysi od jednoho mladíka: Slečno, vy máte tak krásný stříbřinky ve vlasech.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 23. Listopad, 2011, 11:45:55 »

Cetla jsem ze ledvinova energie se da lehko promrhat, hure uz pak obnovit. Podle TCM se obnovuje vzduchem co dychame a jidlem co jime. Nevim jestli je realne sediveni vlasu reversovat, ale clovek se aspon muze o ty ledviny starat co nejlepe muze. Krome zdraveho jidla jim taky svedci teplo, nenechat si ne nafoukat.
A jidel jsou pry jsou vhodne cerne fazole a sezam.
A wide and varied diet – Kidney Yin is about the deep reserves in the body including nutritional
reserves. Suggest a varied diet that provides a broad array of vitamins, flavonoids, carotenes, trace
elements, minerals, and amino acids. This is not the time to eat the same foods over and over
again.
Water – Since Yin is about moisture, suggest ample water throughout the day.
Salty flavored foods: miso, sea salt, tamari, salted raw sauerkraut or kimchee (Korean cultured
vegetables). Each of the five elements in TCM has a flavor attributed to it, and the Water flavor
which governs Kidneys is salty. To support the Water element, recommend a healthy amount of
salt, as too much salt will have the opposite effect. Check to make sure your client is not getting
too much, and that she has replaced commercial table salt with sea salt.
Kidney shaped foods: black beans, kidney beans, most beans – Because beans are kidney shaped as
well as seeds with potential for new life, these foods have long been considered especially
nourishing to the Kidneys.
Blue and black foods: Blueberries, blackberries, mulberry, black beans – The colors blue and black
correspond to the Water element of the Kidneys. It is possible to strengthen the Water element by
eating blue/black foods.
Seafood: fish, shrimp, seaweeds – all support the Water element.
Seeds: flax, pumpkins, sunflower, black sesame – seeds relate to fertility and growth which is
governed by Kidney energy.
Nuts: Walnuts, Chestnuts – Nuts are seeds. These nuts are particularly recommended for Kidney
energy.

----

Grains: Barley, Millet. These are both mildly cooling and nourishing to Yin.
Vegetables: Asparagus, Deep green leafy vegetables – Since it has diuretic properties, asparagus is
especially helpful with opening the flow for those with dark, scanty urine. Deep green leafy
vegetables build the Blood, and since Blood is a Yin fluid, they are highly recommended. Also
moist vegetables such as cucumbers and celery are helpful.
Fruits and Melons: These are emphasized since they are moistening and mildly cooling. Too much
fruit can be too cooling resulting in diarrhea, but 2-4 pieces of fruit a day should be fine.
Tonics: Spirulina, kelp, chlorella, wheatgrass – These mineral rich foods build the Blood which
enhances Yin. They are also high in nucleic acids (RDA/DNA) which have been shown to reduce
signs of aging.
Mineral rich herbs: Nettles, Oatstraw. Nettles is a gentle, cooling tonic that supports the Blood and
Kidneys, while oatstraw strengthens the nerves.
Moistening herbs: Marshmallow, slippery elm, comfrey, aloe vera gel – these are all moistening
demulcents with high mucilage content. Flax seed tea could be used here too.
Chinese Herbs: Rehmannia root - often found in the patent formula used for Kidney Yin Deficiency
called “Six Flavor Tea Pills” or “Rehmannia Six”

-----

Sample Kidney Yin Day
Upon arising: A glass of warm water
Contemplative activity: Gentle stretch followed by prayer / meditation
Breakfast: Yogurt with blueberries or blackberries, sunflower and flax seeds
Beverage: Nettle tea
Restorative Activities: walking, tai qi, relaxed creative projects
Beverage Break: A glass of water (room temperature)
More Restful Activities: Crafts, poetry, journal writing
Mid-morning snack: Freshly toasted pumpkin seeds with a little sea salt.
Beverage break: Two teaspoons of aloe vera gel in a glass of water (room temperature)
Lunch: Seafood on a bed steamed deep green leafy vegetables with a side of millet
Exercise: Gentle walk
Contemplation: Afternoon meditation and journal writing
Beverage break: A glass of water (room temperature)
Rest: Lying in a hammock and reading, or listening to a guided imagery tape
Afternoon snack: Fruits
Beverage break: A glass of water (room temperature)
Activity: Restorative yoga poses, qi gong
Dinner: Black bean and barley soup, flavored with miso
Dessert: Baked pear with walnuts and raisins
Evening beverage: Marshmallow & Oatstraw tea
Before bed: A warm bath with your favorite relaxing music, watch a candle burn
Go to sleep early
A psychickych faktoru skodi stres, takze se mit rad, vzdycky si na sebe udelat cas, davat prednost klidnejsimu zpusobu. Dostatecne pit a spat. Dychat cerstvy vzduch a zhluboka.
Vyhybat se kofeinu a jakymkoliv jinych drogam (coz zahrnuje i leky, pokud mozno).
Vhodna je pry kraniosakralni terapie.
Zaznamenáno

Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 23. Listopad, 2011, 14:39:17 »

Jo, dostatečně pít, ale hlavně ne nadměrně, u většiny lidí je jeden nebo druhý extrém...tím se ty ledviny taky spolehlivě oddělají...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení