Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Henri Monfort, člověk který nejí 9 let, v Čr  (Přečteno 22991 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
makroušek
Host
4 0
« kdy: 24. Listopad, 2011, 01:16:43 »

Měl jsem možnost zúčastnit se přednášky Henryho u nás v Čr. Sěděl jsem od něj relativně blízko, takže jsem si ho celkem zevrubně mohl prohlédnout. Má v obličeji hladkou, jemnou pleť, nevšiml jsem si nějakých hlubokých vrásek.
Pocitově na mě působí energeticky čistě, jemně, vyrovnaně. Spíše typ jemnější, nenásilný, než člověk razantnějšího vyjadřování. Dále budu především citovat, volně dle své paměti se budu snažit o co největší přesnost. Nejsou to má slova.

Co si pamatuji z jeho slov:
Neříkám, že musíte dělat to co já, přišel jsem ukázat, sdělit, že je to možné. Brethariánství i když já se více přikláním spíše ke slovu Pránisté, Čichači (energie, prány, vzduchu), mohou dělat, věnovat se mu i děti, matky, těhotné ženy, na TV a zřejmě to je supreme TV je příběh tanečníků, kteří si tím prošli v těhotenství ženy a i jejich dítě je bretharián, dále to jde i při větších zátěžích, viz stejná TV, například s pánem, který je trenér ragby a sportu se věnuje i sám intenzivně, viz video.

Henry se k tomu dostal přes tuto ženu:

http://gnosis9.net/obchod/?jasmuheen,313
http://en.wikipedia.org/wiki/Jasmuheen
Nesouhlasi s ní v tom, že by se během například prvních dní očisty, přechodu na nejedení nemělo ani pít, to nastává prý příliš bouřlivá očista a mohlo by to ohrozit některé orgány. Nesouhlasil s ní ještě v jedné věci, ale tu si nepamatuju.

Otázky posluchačů, diváků:

Jak přijímat pránu? Vizualizovat si jí, je to bílé světlo. Jak docílit, aby se člověk přepl na výživu z prány. Naše buňky mají paměť z minulosti, pamatují si, že je to možné.
Základem je 21 nejíst, to může sloužit jako přechod k  výživě z prány. Jak poznat, že se nejedná o  půst, ale o výživu z prány? Nemusíte moc spát, jste plní energie, neklesá Vám váha, pokud něco z tohoto nesplňujete ani po delší době nejedení, jedná se o půst a ne o  výživu z prány, pokus můžete ukončit už po 21 dnech, pokud se během těchto dní nedokáže vaše tělo přepnout na výživu z prány, ale můžete ještě 1-2 měsíce pokračovat a pokud stále nepřijde doba, kdy budete mít dostatek energie, budete mít potřebu hodně spát nebo  Vám bude stále klesat váha, zanechte toho, jedná se stále o půst a mohlo by to pro Vás být nebezpečné.

Mohou přijímat výživu z prány i zvířata? Ne, nedokážou ovládnout svůj instinkt. Jaký je Váš denní režim? Spím zhruba hodinu a půl, jdu spát v devět večer, spím do půl jedenácté až do jedenácti cca, potom  vstanu a vyřizuji emaily, mám jich denně 60-100, ráno cvičím jógu, čikung, medituju, léčím na dálku i dlaněmi, vysílám energii.

Co mě překvapilo:

Kromě vody piji občas i kávu, káva je pro mě božská rostlina, později se k tomu dnes ještě vrátím, nevrátil. Zrovna káva?, nic pro mě. Rozlišujete nějak kvalitu vody, studniční, z kohoutku atp.? Ne. Můj komentář: Pil tam vodu z petky Natura, připravenou od pořadatelů, no pro mě osobně je voda  z petky chuťově i kvalitativně pocitově pěkný hnus, mrtvá, takřka bych napsal "chemická" voda.
Citace
  Znečištěné životní prostředí mu prý v získávání energie nevadí.

Rozhodně pro mě není jedno, jakou energii, odkud čerpám, sedímli v divadle je tam jiná energie, než když jsem v lese a v lese mi přijde kvalitnější, bez elektřiny, na čerstvém vzduchu atp. i když svou roli hraje i program, zábava, ostatní společníci, ale samotná budova versus les, tak v tom mám jasno, stejně jako voda z petky to mi přijde lepší i z kohoutku, ale ne všude viz když je tam hodně chlóru atp. Konec mého komentáře.

S čím jsem se hodně ztotožňoval, chápal, souhlasil:

Nevím jak u Vás, ale u nás má lékařská komise fašoidní přístup, můj německý kamarád žijící podobným způsobem života se podrobil lékařskému výzkumu v Německu i v České republice a výzkumy nebyly nikde zveřejněny, nějaké informace o tom jsou ve filmu Světlo.

Hodláte se podrobit někdy v budoucnu lékařskému výzkumu, spolupracovat s odborníky, lékaři? Ne. Nejsem pokusný králík, morče, nemá smysl přesvědčovat lidi, kteří nechtějí přijmout nebo toho nejsou schopni.
Znám manžele důchodového věku, paní profesorka na univerzitě, pán architekt, když měli pocit, že už jsou schopni přijímat energii pouze z prány, řekli to své dceři a ta na ně zavolala lékaře, volala do blázince. Z toho plyne, že nemusíte, neměli byste o sobě každému vše říkat.

Farmaceutická a potravinářská loby, je to byznys. Já můžu být rád, že nejsem zavřený například za ponoukání k anorexii atp. Lékaři by mě snad dokonce chtěli léčit, teď, když se cítím být zdravý.
Jak se dívate na osobní tregédii v rodině, úmrtí atp? Je to něco jako změna stavu, žal, bolest je v podstatě sobeckost, já si doplňuji, že "možná myslel i závislost, citová či jiná atp." Dále už zase Henry. Uvědomme si, že jde pouze o změnu, jako se z kukly stane motýl, pro motýla je to určitě radost.
Citace
Prý i u vegetariánství jde o zabíjení, i když rostlin (Víte jak křičí salát?).
Souhlasím, jenom ho mé uši slyší trochu méně než třeba rybu a říkám si, že já zatím  jíst musím, chci a beru to jako úděl salátu, že ho transformuju, možná to dokonce ten salát sám chce.  Smiley Drcení zubů je jang, je to určitým způsobem projev agresivity. Konec mého komentáře.
Citace
Stačí podle něho prý 15% množství. Zbytek zanáší tělo. Radí jíst méně (dokonce jen 1x denně) a kvalitně (bio).
To mi sedí.

S další pasáží v uvozovkách si nejsem plně, přesně na 100% jistý, ale tak na 99,9%. "Pak rozebíral život housenky a motýla a vyplynulo z toho, že motýl se má lépe (nejí, rozmnožuje se, je plný energie) a vědce zajímalo co  se děje v přerodu z housenky na motýla v kukle, otevřeli jí a byly v ní kašička. Tento přerod budete muset absolvovat i Vy, při přechodu na pránickou výživu, respektive při ní trvá tři dni.
Tento přerod probíhá v přechodové části 21 dnů na pránickou výživu? Ne, u mě se dostavil asi po čtyřech měsících nejedení."

Záznam z přednášky z Prahy bude oficiálně zveřejněn na webu.:

http://www.felicius.cz/

Henry by měl do Čr zavítat opět příští rok, tuším, že zmínil říjen. Jeho kniha je údajně třetí nejprodávanější knihou na Amazonu v posledních cca třech letech, říkal asi 2,5 roku, od té doby, co jí vydal.

Na více si v tuto chvíli nevzpomínám, ale říkal i to, co jsem si našel na webu, tedy toto:
http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/henri-monfort-breathari-n-lov-k-kter-ije-nez-visle-na-j-dle
http://dolezite.sk/Henri_Monfort_breatharian_clovek_ktery_zije_nezavisle_n_136.html

Zde je dole také přehledný přepis titulků z videa o Henrym
http://www.osud.biz/co-si-zdarma-neprectete/henri-monfort-breatharian-clovek-ktery-zije-nezavisle-na-jidle-prijede-na-podzim-do-ceska/

Trochu symbolické bylo, že jsem neplánovaně dnes nic nejedl, byl tam i Jaroslav Dušek, muž, který Henryho do Čr pozval, opět vtipný, ale Jaroslav by si z mého pohledu zasloužil samostatné vlákno, mám to v plánu.  Wink Například Jaroslav říkal, na jídle jsme Henryho zatím nenachytali, včera měl nějaké výročí, mám pocit, že řekl devět let nejedení, tak jsme mu nachystali mísu zeleninového  salátu, prohlédl si to očima, ohmatal a večer byl silně přejeden, dodává Jaroslav. Smiley A dále říká, no my teď jak tady u nás provázíme Henryho, tak také nejíme, přijde nám to tak nějak vůči němu slušné. Smiley

Ještě jsem si vzpomněl:
Jak je to se sexem při pránické výživě? Víte, když zvládnete jeden pud, jídlo, ovládnete i pud druhý, sex a potom přestanete být závislý na sexu, budete sex jinak prožívat, hlouběji, intenzivněji, déle, ale přestanete být v sexu jakýmsi králíkem, dokážete ovládat ejakulaci, myslím, že dokonce řekl, že budete mít schopnost mít orgasmus i bez ejakulace, ale to si nejsem 100% jist.
Dále říká, po, zřejmě řekl čtyřech letech pránické výživy jsem zplodil dítě, možná řekl syna, spíše však jenom dítě.

Chodíte na záchod? Když pijete, chodíte na malou, ale nepotíte se nebo velmi málo. Podle mě, respektive překladatelky řekl jenom nepotíte se. A na záchod obecně chodíte velmi málo, není proč, ale po přechodu se třeva dlouho čistí, byl jsem překvapený co ze mě vycházelo i po čtyřech měsících nejedení, divil jsem se proč, z čeho.
Byly dělané nějaké výzkumy říká  Henry, zřejmě u člověka, který ani nepije dodávám já makroušek, myslím si, že to s největší pravděpodibností takhle zaznělo, že zmiňoval indického Brethariána, dále opět Henry a zjistilo se, že takovému člověku se naplní močový měchýř, ale pak se zase sám vyprázdní, aniž by to dotyčný vyčůral.

Dále zdůrazňoval, že jsou důležité i první tři dni nejedení. Říkal také, že je možné začínat pomaleji, čistit se tím, že člověk bude jíst jenom zeleninu například, třeba ty první tři dni atp. Mám pocit, že dokonce zmínil to, že v příštím roce bude pořádat pět přechodových kurzů na pránickou výživu, jeden by měl být zřejmě i v Čr, bude to těch 21 dní, dodávám já s otazníkem? Mám pocit, že to tam totiž nějak takhle zaznělo.
Dále Henry, vařím svým dětem, zřejmě těm co přijedou na návštěvu dodávám já s otazníkem a co jeho malé dítě, které zplodil před cca pěti  lety, také nejí?, asi jí, jinak by to zřejmě zmínil při otázce a co pránická výživa a děti, dále Henry, najím se tím, že to připravuji, chystám, cítím vůni, vidím, jak se to dělá, zřejmě tedy zaznělo i to, že mu to nedělá chutě, neláká ho to, na což se také někdo ptal, rozumím tomu ze svého pohledu tak, že když dlouho nejí asi už ho to neláká, je  mu to zřejmě vzdálené, chodí i se svými přáteli do restaurací, popovídat si, posedět.
Jsou dny, kdy také vůbec nepije.

Další otázka. Proč nenaučíme děti a lidi umírající hladem pránickou výživu? Jasmuheen se k tomu nabídnula, mám pocit, že dokonce zmínil OSN, snad že je s touto organizací nějak pracovně propojena, bylo to zamítnuto.
Dále řekl, o pránickou výživu se zajímá americká armáda, ale lékaře to nezajímá, oni potřebují Vaši nemoc, potřebují, abyste byli nemocní.
Mám pocit, že mluvil ještě o jakémsi pozitivním plánování, vizualizaci.

Dále říkal něco o tom, že lidé plně nevyužívají svůj potenciál, nejsem si jist přesně tím zlomkem, ale myslím si, že říkal, že využíváme jednu devítinu svých schopností, potenciálu, kapacity. Za tohle co napíšu teď bych nerad 100% ručil, protože se mi to zdá nějak moc, ale mám pocit, že zmínil, že jedna ejakulace sebere, ale to číslo se mi zdá příliš vysoké, skutečně řekl rok života?

Dále říká, že ti největší půstoví atleti dokáží držet půst i čtyři měsíce, ale potom umírají, nemají takřka žádnou energii, já dodávám, že lékařka Partyková odkazuje na korpulentní lidi, kteří půstovali kolem jednoho roku ve vzácných, výjmečných případech, pokud si tento údaj správně pamatuji.

Já a půsty:
I když zrovna Partykovou beru také trochu s rezervou, ostatně jako všechny ortodoxní, pravověrné půstaře zaměřené pouze na to, že půst je alfou a omegou lidského zdraví, cestou k osobnímu, duchovnímu růstu atp., ne že bych s tím do určité míry nesouhlasil, ale mnohem více mi vyhovuje pohled energetický, pohled přes dvě energie, bez něhož dle mého zůstává část skutečnosti zatajena a pohled není úplný.

Takže mojí cestou je makrobiotika a vše co s tím souvisí v kombinaci s půsty mi takový přístup hodně vyhovuje a časem uvidíme.  Wink
Pro mě osobně je půst součání mé intimity natolik, jakobych tady měl psát o svém  sexuálním, milostném životě. Půst je pro mě filosofie, náhled na život, na svět, je to u mě o velkém respektu, při půstu se podle mě člověk někdy může dostat na hranici života a smrti.

Je to nejen pročišťovací metoda, ale i jakési rozšíření duchovního rozměru, poznání jiného světa, je to pro mě další otevřená komnata na tomto světě. Jakýsi další level. Makrobiotika je jeden rozměr a klasické půsty další. U mě je to i o pokoře, pokud jde o půsty.

Nevýhoda půstů je, že mohou dost stahovat, což může ocenit konstitučně nebo kondičně jin člověk, ale velký jangáč by se po dalším  zjangizování mohl stát pro své okolí až nemilým, na svém si urputně trvajícím, svého se dožadujícím člověkem, jehož společnosti by se ti méně jangoví mohli začít stranit neboť by jim nebyla společnost takového člověka příliš příjemná, tohle si myslím, že není špatné si ohlídat.

Jsou známy případy, kdy je člověk po půstu tak stažený, že když chce začít jíst, nedostane do sebe nic jiného, než nějakou syrovou, šťavnatou zeleninu, rajče, okurka nebo ovoce nebo zeleninové šťávy, mrkvová či ovocné. Ostatně začít v mém případě po půstu se syrovou zeleninou, zeleninovými saláty nebo kratšeji, jinověji tepelně upravenou zeleninou vítám a těžko si představit, že by po půstu hned nastoupil klasický mb talíř, ale to předpokládám, že tady někdo více, lépe a šířeji rozvede v samostatném vláknu v kapitolce návratovky, jak, co kdy.

Klasické půsty jako takové si zaslouží samostané vlákno.

Henry také říká, když se živíte pránou, ušetříte nejen spoustu času tím, že málo spíte, máte hodně energie, ale také nechodíte na záchod, nemejete nádobí, nevaříte, nemusíte kousat atp. No zkrátka praktické připomínky brethariána.  Wink
Dále říká, když se naučíte, přijímáte výživu z prány, můžete se i najíst, ale neztratíte nepřestanete čerpat výživu z prány, budete to umět, budete to dělat a jídlo Vám to nepřeruší.

Doporučení na závěr
i když je takřka všude plno, zkuste přijít, někdo nedorazí nebo přidají židle nebo Vám to prodají na stojáka. A ta poslední přednáška v Praze bude asi nejlepší, Jaroslav to určitě nějak v krátkosti ten týden s Henrym shrne a budete mít více času na rozmyslení si dotazů. Takže vyražte a uvidíte sami:
http://terramitica.cz/index.php/projekty/2-uncategorised/40-program-henri

Že by tohle byl film o kterám Henry mluvil?
http://www.csfd.cz/film/221087-svetlo/

Celkový dojem:

Nebylo to pro mě jako když jsem například poprvé viděl Adelberta Nelissena nebo Jarmilu Průchovou, to pro mě byl blesk z čistého nebe, zázrak, rána pro mozek, pocit že jsem našel kámen mudrců, odhalil tajemství života.
Tohle je pro mě něco jiného už proto, že to, že bych mohl být makrobiotikem jsem si dokázal reálně představit, že je to možné, že to nebude snadné, ale že je možné jít do toho a zkusit to, ale že bych dokázal žít a přijímat energii jenom z prány, to si nedovedu představit.

Mám nějaké zkušenosti s půsty a reálně to nevidím. Je to pro mě trochu jako science fiction, pohádka pro dospělé, něco hodně vzdáleného, ale rád jsem to slyšel, nakonec jsem se tam ani moc necítil jako v Jiříkově vidění, protože i jako makrobiotik se člověk o lecos v průběhu let zajímá, nějak přemýšlí, má s lecčíms zkušenosti, takže to bylo asi jiné, než kdybych tam přišel jako nepopsaný list papíru.
V čem rád nacházím  s Henrym shodu je to, že každé jídlo svým způsobem zanáší organizmus, byť to makrobiotické podstatně méně a proto se také věnuji půstům, protože cítím, že mě to očišťuje, pročišťuje a tuto pročišťovací techniku, metodu po několika letech mb vítám. Řekl bych, že to co jsem se tam dozvěděl využiju při svých půstech, ale pokud bych se náhodou stal někým, kdo nebude několik let jíst a bude se cítit o.k, dám vám vědět.  Wink

Na druhou stranu Jaroslav Dušek v jednom rozhovoru zmiňuje čínské přísloví v kterém se říká: Ať ten, který říká, že něco nejde, nezdržuje toho, který to dělá. Takže nechci zdržovat, mě to zatím hlava nebere a mám o tom určité pochybnosti, zatím s tím u nás máme málo zkušeností, pokud tady bude několik Čechů, Moravanů či Slezanů brethariánů, lidí, kteří několik let nejí a budeme je více, lépe znát, víme dobře, že u nás se nic neutají, tak potom mi to bude připadat asi reálnější.

Na co se ještě zeptat:

Pokud pije jenom vodu a občas kávu, protože je to, podle něj, posvátná rostlina, asi bych zacílil dotaz na to, proč je káva posvátná rostlina.
« Poslední změna: 08. Prosinec, 2011, 03:05:08 od makroušek » Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 24. Listopad, 2011, 15:10:27 »

Ještě jsem něco dopisoval a nevešlo by se to do jedné zprávy, tak jsem to rozdělil.

Zkopírování odkazu:

Jeden odkaz, který zde uvádím, mi právě přestal fungovat, ale mám ho otevřený v jiném okně, proto to sem raději zkopíruji:
Spisovatel Henri Monfort žije v Nantes v Jihozápadní Francii a žije již více než sedm let bez jídla a nemá v úmyslu již více jíst fyzické potraviny.

Henri se narodil se šamanskými schopnostmi, od mala měl duchovní zážitky, se kterými se kromě dědy nemohl nikomu moc svěřovat. Jako malý viděl pránu v atmosféře – malé bílé částice, které se velmi rychle pohybují. V 18 letech se Henri rozhodl jít cestou poznání sebe sama. Co se potom naučil, se stalo později základem pro životní styl nezávislý na jídle.
Henri MonfortHenri přešel na vegetariánskou stravu, která je v souladu s konceptem „ahimsa“ nebo-li nenásilí. Zabýval se transcendentální meditací. Vyrůstal v Bretani, kde lidé jedí enormní množství masa, v rodině, kde ho rodiče nutili jíst maso. Byl často nemocen, měl slabá játra.

Po té, co se oženil a měl děti, žil 18 let normálním životem a pracoval v bance. Jako důsledek závislosti na jídle měl nadváhu 120 kilogramů. Až mu děti vyrostly, zaměřil svůj život znovu na duchovno.

Přišla mu do cesty kniha od Jasmuheen s názvem „Žití ze světla.“ Přečetl tuto knihu během jedné noci a rozhodl se přejít na výživu z prány. Co to je prána? To je to, co nazýváme energií života…

„Žiji tím, že jsem jedno se vším, co existuje. A z toho důvodu se můžeme nasytit vším, co existuje.“
Pomocí knihy od Jasmuheen, která ho provázela, prošel Henry 21 denním procesem. Ačkoli se Henri přes noc rozhodl žít z prány, měl již dva roky zkušenosti s půsty. Člověk se nemůže začít vyživovat z prány přes noc. Je nezbytné, aby proběhla příprava a ta může být dlouhá, neboť se musí dosáhnout rovnováhy mezi čtyřmi úrovněmi bytí – mentální, fyzické, citové a duchovní. Mimo to je nutné pochopit rozdíl mezi půstem a žitím z prány. „Pránická výživa je pro mě jídlo,“ říká Henri.

Půst má časový limit, začnete určitého data a skončíte určitého data. Maximální doba půstu je 4 měsíce. Pak tito lidé nemají žádnou energii a skončí ležící na zemi na infuzích. Pokud pokračujete k bodu, kde je váhový limit, nemůžete se vrátit zpět a váha bude i nadále klesat, i když začnete opět jíst, budete takto pokračovat až k smrti.

Půst je dualistický náhled: zde jsem já a tam je vesmír. Použiju své rezervy a odříznu se od vesmíru. S pránickou výživou budeme získávat energii z vesmíru, takže to je jednotná vize. Spojil jsem se s vesmírem a on mě bude přímo vyživovat.

České titulky:
Celý zdroj článku  http://hledani.gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2011020012
Videa s přepisem titulků ( jsou i přímo ve videu, ale v mnoha jazycích, takže je to nepřehledné, domnívám se, že videa nejsou až tak důležitá, takže vystačíte s přepisem titulků) Toto nejsou má slova.
1. část
http://www.suprememastertv.cz/b_1291.php
přepis titulků http://www.suprememastertv.cz/pdf/TV_titulky/TV_titulky_1000-1499/TV_1291_Henri_Monfort_breathariansky_saman_I.pdf
2.část
http://www.suprememastertv.cz/b_1298.php
přepis titulků  http://www.suprememastertv.cz/pdf/TV_titulky/TV_titulky_1000-1499/TV_1298_Henri_Monfort_breathariansky_saman_II.pdf
3.část
http://www.suprememastertv.cz/b_1305.php
přepis titulků  http://www.suprememastertv.cz/pdf/TV_titulky/TV_titulky_1000-1499/TV_1305_Henri_Monfort_breathariansky_saman_III.pdf
4.část
http://www.suprememastertv.cz/b_1312.php
přepis titulků  http://www.suprememastertv.cz/pdf/TV_titulky/TV_titulky_1000-1499/TV_1312_Henri_Monfort_breathariansky_saman_IV.pdf
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Listopad, 2011, 15:38:38 »

Makroušku,
dík za tvé úsilí tady podat tak zevrubnou zprávu. Jen by to chtělo v textu rozlišit, co říkal Henry a co byly tvoje úvahy a komentáře. Nedá se to z toho poznat. Můžeš třeba uvozovkama nebo uvozující větou nebo jménem s dvojtečkou ap.
« Poslední změna: 24. Listopad, 2011, 15:42:54 od Iren » Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 24. Listopad, 2011, 15:45:26 »

Snažil jsem se co to šlo, drtivou většinu říká Henry, zkopíruj mi sem sporné pasáže.
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 24. Listopad, 2011, 15:57:50 »

Moje slova, která by mohla být sporná nebo to co neříkal Henry:
Měl jsem možnost zúčastnit se přednášky Henryho u nás v Čr. Sěděl jsem od něj relativně blízko, takže jsem si ho celkem zevrubně mohl prohlédnout. Má v obličeji hladkou, jemnou pleť, nevšiml jsem si nějakých hlubokých vrásek.
Pocitově na mě působí energeticky čistě, jemně, vyrovnaně. Spíše typ jemnější, nenásilný, než člověk razantnějšího vyjadřování. Dále budu především citovat, volně dle své paměti se budu snažit o co největší přesnost. Nejsou to má slova.

Můj komentář: Pil tam vodu z petky Natura, připravenou od pořadatelů, no pro mě osobně je voda  z petky chuťově i kvalitativně pocitově pěkný hnus, mrtvá, takřka bych napsal "chemická" voda.

Rozhodně pro mě není jedno, jakou energii, odkud čerpám, sedímli v divadle je tam jiná energie, než když jsem v lese a v lese mi přijde kvalitnější, bez elektřiny, na čerstvém vzduchu atp. i když svou roli hraje i program, zábava, ostatní společníci, ale samotná budova versus les, tak v tom mám jasno, stejně jako voda z petky to mi přijde lepší i z kohoutku, ale ne všude viz když je tam hodně chlóru atp. Konec mého komentáře.

já si doplňuji, že "možná myslel i závislost, citová či jiná atp."

Souhlasím, jenom ho mé uši slyší trochu méně než třeba rybu a říkám si, že já zatím  jíst musím, chci a beru to jako úděl salátu, že ho transformuju, možná to dokonce ten salát sám chce.  Smiley Drcení zubů je jang, je to určitým způsobem projev agresivity. Konec mého komentáře.

To mi sedí.

S další pasáží v uvozovkách si nejsem plně, přesně na 100% jistý, ale tak na 99,9%.

Trochu symbolické bylo, že jsem neplánovaně dnes nic nejedl, byl tam i Jaroslav Dušek, muž, který Henryho do Čr pozval, opět vtipný, ale Jaroslav by si z mého pohledu zasloužil samostatné vlákno, mám to v plánu.  Wink Například Jaroslav říkal, na jídle jsme Henryho zatím nenachytali, včera měl nějaké výročí, mám pocit, že řekl devět let nejedení, tak jsme mu nachystali mísu zeleninového  salátu, prohlédl si to očima, ohmatal a večer byl silně přejeden, dodává Jaroslav. Smiley A dále říká, no my teď jak tady u nás provázíme Henryho, tak také nejíme, přijde nám to tak nějak vůči němu slušné. Smiley

Já a půsty:
I když zrovna Partykovou beru také trochu s rezervou, ostatně jako všechny ortodoxní, pravověrné půstaře zaměřené pouze na to, že půst je alfou a omegou lidského zdraví, cestou k osobnímu, duchovnímu růstu atp., ne že bych s tím do určité míry nesouhlasil, ale mnohem více mi vyhovuje pohled energetický, pohled přes dvě energie, bez něhož dle mého zůstává část skutečnosti zatajena a pohled není úplný.

Takže mojí cestou je makrobiotika a vše co s tím souvisí v kombinaci s půsty mi takový přístup hodně vyhovuje a časem uvidíme.  Wink
Pro mě osobně je půst součání mé intimity natolik, jakobych tady měl psát o svém  sexuálním, milostném životě. Půst je pro mě filosofie, náhled na život, na svět, je to u mě o velkém respektu, při půstu se podle mě člověk někdy může dostat na hranici života a smrti.

Je to nejen pročišťovací metoda, ale i jakési rozšíření duchovního rozměru, poznání jiného světa, je to pro mě další otevřená komnata na tomto světě. Jakýsi další level. Makrobiotika je jeden rozměr a klasické půsty další. U mě je to i o pokoře, pokud jde o půsty.
Nevýhoda půstů je, že mohou dost stahovat, což může ocenit konstitučně nebo kondičně jin člověk, ale velký jangáč by se po dalším  zjangizování mohl stát pro své okolí až nemilým, na svém si urputně trvajícím, svého se dožadujícím člověkem, jehož společnosti by se ti méně jangoví mohli začít stranit neboť by jim nebyla společnost takového člověka příliš příjemná, tohle si myslím, že není špatné si ohlídat.

Jsou známy případy, kdy je člověk po půstu tak stažený, že když chce začít jíst, nedostane do sebe nic jiného, než nějakou syrovou, šťavnatou zeleninu, rajče, okurka nebo ovoce nebo zeleninové šťávy, mrkvová či ovocné. Ostatně začít v mém případě po půstu se syrovou zeleninou, zeleninovými saláty nebo kratšeji, jinověji tepelně upravenou zeleninou vítám a těžko si představit, že by po půstu hned nastoupil klasický mb talíř, ale to předpokládám, že tady někdo více, lépe a šířeji rozvede v samostatném vláknu v kapitolce návratovky, jak, co kdy.

Klasické půsty jako takové si zaslouží samostané vlákno.

Doporučení na závěr i když je takřka všude plno, zkuste přijít, někdo nedorazí nebo přidají židle nebo Vám to prodají na stojáka. A ta poslední přednáška v Praze bude asi nejlepší, Jaroslav to určitě nějak v krátkosti ten týden s Henrym shrne a budete mít více času na rozmyslení si dotazů. Takže vyražte a uvidíte sami:

Celkový dojem:
Nebylo to pro mě jako když jsem například poprvé viděl Adelberta Nelissena nebo Jarmilu Průchovou, to pro mě byl blesk z čistého nebe, zázrak, rána pro mozek, pocit že jsem našel kámen mudrců, odhalil tajemství života.
Tohle je pro mě něco jiného už proto, že to, že bych mohl být makrobiotikem jsem si dokázal reálně představit, že je to možné, že to nebude snadné, ale že je možné jít do toho a zkusit to, ale že bych dokázal žít a přijímat energii jenom z prány, to si nedovedu představit.

Mám nějaké zkušenosti s půsty a reálně to nevidím. Je to pro mě trochu jako science fiction, pohádka pro dospělé, něco hodně vzdáleného, ale rád jsem to slyšel, nakonec jsem se tam ani moc necítil jako v Jiříkově vidění, protože i jako makrobiotik se člověk o lecos v průběhu let zajímá, nějak přemýšlí, má s lecčíms zkušenosti, takže to bylo asi jiné, než kdybych tam přišel jako nepopsaný list papíru.
V čem rád nacházím  s Henrym shodu je to, že každé jídlo svým způsobem zanáší organizmus, byť to makrobiotické podstatně méně a proto se také věnuji půstům, protože cítím, že mě to očišťuje, pročišťuje a tuto pročišťovací techniku, metodu po několika letech mb vítám. Řekl bych, že to co jsem se tam dozvěděl využiju při svých půstech, ale pokud bych se náhodou stal někým, kdo nebude několik let jíst a bude se cítit o.k, dám vám vědět.  Wink

Na druhou stranu Jaroslav Dušek v jednom rozhovoru zmiňuje čínské přísloví v kterém se říká: Ať ten, který říká, že něco nejde, nezdržuje toho, který to dělá. Takže nechci zdržovat, mě to zatím hlava nebere a mám o tom určité pochybnosti, zatím s tím u nás máme málo zkušeností, pokud tady bude několik Čechů, Moravanů či Slezanů brethariánů, lidí, kteří několik let nejí a budeme je více, lépe znát, víme dobře, že u nás se nic neutají, tak potom mi to bude připadat asi reálnější.

Na co se ještě zeptat:
Pokud pije jenom vodu a občas kávu, protože je to, podle něj, posvátná rostlina, asi bych zacílil dotaz na to, proč je káva posvátná rostlina.
Citace
Označené citace
napsal W.

« Poslední změna: 24. Listopad, 2011, 16:04:05 od makroušek » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 24. Listopad, 2011, 16:49:12 »

Ještě k tomu zapisování - stačí jen dát najevo, koho autor textu/postu míní, když používá první osobu nebo zájmeno já. Protože normálně by se přisoudila jemu (tady Makrouškovi).
např.
Citace
Co mě překvapilo:
Kromě vody piji občas i kávu, káva je pro mě božská rostlina, později se k tomu dnes ještě vrátím, nevrátil.

Návrh:
Co mě překvapilo:
"Kromě vody piji občas i kávu, káva je pro mě božská rostlina, později se k tomu dnes ještě vrátím," nevrátil.
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 24. Listopad, 2011, 17:03:18 »

Tak samozřejmě oficiálně  by se měly psát uvozovky, pokud jde například o přímou řeč, ale přiznám se, že se mi s tím nechtělo dělat, snažil jsem se to psát pokud možno tak, aby se to dalo odvodit, kdo co říká, do jaké míry se mi to podařilo, to netuším.
« Poslední změna: 24. Listopad, 2011, 17:05:52 od makroušek » Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Listopad, 2011, 22:49:50 »

V odkazu videozáznam z poslední přednášky v Praze:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/154683-on-line-z-divadla-kampa-henri-monfort-devet-let-bez-jidla/

Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Prosinec, 2011, 13:57:59 »

Dík makroušku za odkaz.
Pokud se tohle vysílalo v TV (byť možná jen internetové) tak už je vážně něco ve vzduchu. Eek
Jsem v polovině a zatím jsem neslyšel nic, co by mě nějak vadilo, s čím bych nesouhlasil. Všecko to do sebe krásně zapadá.
Asi jsme se nenarodili, abysme přestali jíst, ale to co je s tím spojené, ten posun celého člověka ve všech vrstvách, to mi tam hraje....
Lidí, kteří už jí jinak je prý 30-40tisíc. To je velký fotbalový stadión........
 grouphug
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Prosinec, 2011, 14:12:37 »

Mluvíš mi z duše.  Wink Tohle video jsem ještě neviděl, ale každopádně na přednášce to mělo atmosféru a v podstatě  jsem se s ním v lecčems shodoval. Jinak mám dokonce pocit, že na přednášce mluvil o tom, že na světě je 30-40 tisíc brethariánů, což se mi zdá dost, ale proč ne. Fakt je, že je tam přenos ještě mezi překladem, což může být, znamenat trochu odchylku.

Jestli fakt nejí, to netuším, protože já jsem taky člověk a mně to nejde. Wink Ale možná je z trochu jiného těsta než já.  Wink Každopádně pro mě to meta není, nejíst, osobně mi to přijde nereálné,  neskutečné, neuskutečnitelné, z říše bajek, pohádek, mýtů. Respektive hladovění mi jde, ale abych byl u toho dlouhodobě v pohodě, uvolněný, zrelaxovaný a měl stále spoustu energie, to mi při hladovění dlouhodobě nejde.
Ale to že takhle vystoupí je celkem síla, protože to je docela útok na klasické myšlení většinové společnosti.
« Poslední změna: 01. Prosinec, 2011, 15:23:23 od makroušek » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Prosinec, 2011, 15:30:50 »

Citace
Jestli fakt nejí, to netuším, protože já jsem taky člověk a mně to nejde.  Ale možná je z trochu jiného těsta než já.   Každopádně pro mě to meta není, nejíst, osobně mi to přijde nereálné,  neskutečné, neuskutečnitelné, z říše bajek, pohádek, mýtů.
Ale to že takhle vystoupí je celkem síla, protože to je docela útok na klasické myšlení většinové společnosti.

Makroušku, já jsem taky člověk a nejde mi věcí.
Zároveň ale nevylučuju, že když něco neumím já, že to nemůže umět jiný. Samozřejmě, moc lidí podvádí a lže. A taky myslím, že se to pozná. Navíc příští rok to bude učit ve Francii skupinu čechů, v r. 2013 pak přijede učit sem.
Není to meta.
Je to možnost lidského žití.....
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Prosinec, 2011, 15:45:33 »

O.K, no na přednášce, kde jsem byl já, říkal, že to sem k nám přijede Čechy učit v říjnu 2012, ale tak rok sem, rok tam, to není podstatné.
Zaznamenáno
renovator
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #12 kdy: 02. Prosinec, 2011, 14:37:45 »

Zdravím,
doplním už jenom video z přednášky v Pardubicích, které jsem našel na youtube. Má 3 hodiny, tak hondě sil :-)

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 02. Prosinec, 2011, 19:33:59 »

Ahoj,
musí to být zážitek, setkat se s takovým člověkem.
Jarka
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 02. Prosinec, 2011, 20:25:31 »

Pokud jsem to stačil v rychlosti správně pochopit, tak to první video, na které jsem sem vložil odkaz je Praha 27dmého a tohle je odkaz na video z Prahy 21ního.
http://www.kinobox.cz/porady/video/6273-prednaska-henriho-monforta-21112011
« Poslední změna: 04. Prosinec, 2011, 04:11:59 od makroušek » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení