Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Henri Monfort, člověk který nejí 9 let, v Čr  (Přečteno 22466 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 02. Prosinec, 2011, 23:01:01 »

Zatím jsem viděla část přednášky z 25. 11. a H. M. se mi líbí a souhlasím s RomanemS, že tomu prostě věřím - že existují lidé, kteří to "umí".

K tomu mě třeba napadlo, že makrobiotika je vlastně na cestě k výživě z prány - snahou jíst co nejčistší, nejpřirozenější potraviny a nezanášet se nepotřebným.

Ale aby to nebylo tlumočeno jen "toxikologicky" - že se úzkostlivě staráme o svoje zdraví. Je to způsob stravování za účelem zjemnění se/bezprostřednějšího napojení na okolní svět. A dál už nejsem na základě vlastní zkušenosti domyslet, kam tato cesta pokračuje...

Zaujaly mě a líbily se mi např. tyhle myšlenky, resp. Henriho zkušenosti:

s rukou u země cítí, jak klíčí semínka v zemi
slyší, jak raší větve na stromech
cítí na dálku, jak voní kytička

jídlo tyto smysly ničí

zvířata mají tyto schopnosti rozvinutější
« Poslední změna: 03. Prosinec, 2011, 20:59:22 od Iren » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 02. Prosinec, 2011, 23:14:50 »

Ironicky - právě jsem narazila na jeden článek o přehnaném strachu z nezdravé stravy http://www.avenna.cz/clanky/nemoci-a-uzdraveni/rubrika-nebezpecne-myslenky/prehnany-strach-z-nezdravych-potravin-detem-skodi. Kousek z něj:

Citace
Nejsou snad opodstatněné obavy třeba z běžně konzumovaných párků, sekané, chemicky barvených sladkostí z automatu či hranolků z bistra poblíž školy?

Nejsou, protože tělo je stavěné tak, že se s těmito "škodlivinami" v malé míře umí bez jakýchkoli problémů a negativních důsledků vypořádat. Naopak, pokud je tělo před jakýmikoliv škodlivinami chráněné, zchoulostiví a pak ho skolí "obyčejné bacily", se kterými by si trénované tělo poradilo zcela bez vědomí svého majitele.

To znamená, že lidé, kteří se stravují přehnaně zdravě, si mohou přivodit i zdravotní potíže?

Tito lidé mají daleko více pocitů nadýmání, těžkosti v žaludku, bolestí žaludku či střev, křečí, nevolností, slabostí, motání hlavy, průjmů apod. než "nezdravě" se stravující lidé. Jejich "zdravé" stravování se zcela míjí účinkem.

Skutečně platí pravidlo:

přehnaně zdravá strava = zchoulostivění organismu.

Lze to vzít i jako východisko zas pro jinou diskusi.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
2 2
« Odpověď #17 kdy: 14. Prosinec, 2011, 04:55:25 »

Ota Reiss se k Henrimu ve svem emailu take stroze vyjadril a ja to citim tak nejak stejne:

Tomuto fenoménu příliš nevěříme, ale slova jsou poučná i bez ohledu na funkčnost. Uvěřit první zprávě o podobných fenoménech by bylo krajně nezodpovědné!
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 14. Prosinec, 2011, 05:56:47 »

17.11. - 20.11.2011 proběhl kurz s Bobem Carrem, kde jedno z avizovaných, slibovaných témat v programu bylo cituji: "Brethariánství a výživa ze slunce", co tedy k tomuto tématu řekl Bob Carr, jak si to vysvětluje, jak na to nahlíží atp.?
Pro ty, kteří nechtějí moc psát, stačí mi jedna věta.
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #19 kdy: 14. Prosinec, 2011, 06:04:18 »

Nechce se mi moc psát Very Happy takže jedna 2 věty Wink
Bob řekl, že si myslí, že by to mohlo fungovat, jak prý ukazují i někteří žijící lidé, viz. Henri, ale že je potřeba dle něj žít v místě, kde nejméně po dobu cvičení (cca tuším 3 měsíce?) svítí trvale sluníčko. Jednlao se ale spíš o tu metodu, že denně zíráš do slunce několik vteřin a později minut, tím má dojít k vyléčení všech nemocí a k velkému produchovnění, následně by mělo přijít to, že nemusíš jíst. Ale prý zatím nemá chuť to zkoušet, rád jí a vyhovuje mu MB, takže možná jednou, ale protože se chystá usadit v ČR, kde prý slunce máme pramálo, tak to zatím nehrozí Very Happy Takže asi tak. Cvičení dopodrobna rozebíral a popisoval.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 14. Prosinec, 2011, 10:40:28 »

Citace
Ota Reiss se k Henrimu ve svem emailu take stroze vyjadril a ja to citim tak nejak stejne:

Tomuto fenoménu příliš nevěříme, ale slova jsou poučná i bez ohledu na funkčnost. Uvěřit první zprávě o podobných fenoménech by bylo krajně nezodpovědné!

Tahle zpráva rozhodně není první. Jenže dřív se o tom nemluvilo. Tímto "darem" byli někteří lidé poctěni a navrch jim byly přidány třeba Kristovi rány - stigmata.

Takže vyjádření Oty Raise bych nebral jako jediné možné stanovisko. Wink
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 14. Prosinec, 2011, 19:47:09 »

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000054-henri-monfort/211251000470001/video/
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 14. Prosinec, 2011, 20:32:25 »

Bob Carr se chce usadit v ČR???
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 14. Prosinec, 2011, 20:45:22 »

Asi tady Bobovi něco učarovalo, čistý vzduch, krásná příroda nebo že by české pivo a české ženy, těžko říct. Wink
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 14. Prosinec, 2011, 21:19:20 »

To teda kulím oči. To je pocta (Česku)
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 14. Prosinec, 2011, 21:51:08 »

Myslím, že to budou ženy, pivo, zpěv  Wink má tu velké plány ohledně hospodaření...tak uvidíme
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 14. Prosinec, 2011, 22:00:28 »

Senzace
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 16. Prosinec, 2011, 15:41:58 »

ceske stranky

http://prana.hostuju.cz/

http://www.breatharian.eu/

http://www.breatharian.cz/
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #28 kdy: 16. Prosinec, 2011, 17:41:16 »

Ahoj,
Odkazy dobré. Je moc fajn, že jsou tam videa, ale také něco na audiu, tedy k přímému poslechu. Až budu mít čas, kouknu na to více. Já tomu stále nemohu uvěřit, že něco takového je možné. To ten člověk nemá hlad? Nejíst úplně, to není možné.
Jarka
Zaznamenáno
renovator
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 16. Prosinec, 2011, 21:45:41 »

Hlad určitě ne :-)

Zkus si jeden den nejíst, a to několikrát. Poprvé se budeš muset přemáhat, bude ti možná kručet v břiše, bolet tě hlava, budeš se cítit slabě atd.. Když to zkusíš podruhé a potřetí, tyhle příznaky odezní. To samé platí, pokud půst prodloužíš o pár dní. Začneš vnímat líp energii a její změny v tobě, a když to budeš často opakovat, tělo si začne zvykat a samo se čistit. Nebudeš taky už tolik ubírat na váze, protože tělo bude brát energii prostě i odjinud. A pak je ještě krok k úplnému přijímání energie z prány, ale to jsou prý léta dřiny :-)

Už nějaký čas půstuju a po těch málo zkušenostech co mám tuším, že je možné přijímat energii z prány.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení