Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Henri Monfort, člověk který nejí 9 let, v Čr  (Přečteno 23876 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #30 kdy: 17. Prosinec, 2011, 18:38:05 »

Tuším že pokud to nezkusíš,tak to nepoznáš...
Osobně jsem přesvědčen, bez jídle (potravin přejímající pránu) to nejde již tisíce roků a i geneticky jsme stvoření jíst.
Ano určitě je možné po mnoho dní využít zasob v lidském těle k udržení metabolických pochodů dle konstituce...
Také jsem přesvědčen že není vše o čištění.V jistých případech nevhodně aplikovaný půst může opravdu přinést smrt...
Možná potřebujem zamotat myšlení a nalézt střední cestu?....
Ahojda
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #31 kdy: 28. Prosinec, 2011, 16:16:30 »

http://www.youtube.com/user/GoschaTV

NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO - dokument o žití bez jídla! (CZ subt.)
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 02. Leden, 2012, 21:16:06 »

Já sám nevím jak to může fungovat. Věřil bych, že člověk se může naučit brát životní energii z okolí. Nejde mi ale na rozum, jak sežene tzv"stavební kameny" pro stavbu a obnovu organismu. Potřebuje minerální látky, bílkoviny, ... Pokud člověk nejí, tak nic nevylučuje střevy. Pokud pije a i když nepíje, či pije málo fungují mu ledviny a dochází k vylučování přes močový měchýř. Odvádí se tak škodlivé látky z organismu a tím i část minerálů, které pak musí načerpat nové díky potravě.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 03. Leden, 2012, 14:16:37 »

Rozhovor s Henrim:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/254808-henri-monfort-clovek-ktery-uz-devet-let-nejedl.html

Co s vámi dělá třeba vůně pečínky? Nemáte na jídlo vůbec chuť?

Když ucítím pečínku, stačí to, protože ta vůně mě nakrmí. Nemusím ji ale jíst. Když jdu do pizzerie či do dobré restaurace, stačí mi to. Říká se, že kuchaři, když vaří, nemají vůbec hlad.  Já nemám hlad ani chuť jíst.

Ale kávu jste si dal. Proč?

Můžu pít vodu, kávu, čaj i vývar z bylinek. Ale džus už ne, to už je potrava. A káva je šamanská bylina.

Vyprávěl jste mi o restauraci v Kalifornii, která je pránická. Jak funguje?

Ano, pár lidí se tam rozhodlo udělat pránickou restauraci. Lidé si v ní zaplatí jídlo a pak už jen dýchají a čichají. Jídlo pak rozdělí mezi chudé.

Cožpak je v Kalifornii tolik lidí, kteří se živí pránou?

Ano. Žila tam Jasmuheen. Už je to třicet let, co začala s pránickou výživou. Ovlivnila mnoho lidí.
« Poslední změna: 03. Leden, 2012, 16:38:45 od W » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #34 kdy: 03. Leden, 2012, 18:56:36 »

Ahoj,
Jardo, taky nevím, jak to může fungovat. Ale
www.biolenka.cz
se můžete o něm dočíst a když si pořad najdete v archivu je to první lednový v roce 2012, tak je s ním rozhovor. Ale kde bere stavební kameny, to fak nevím a taky by mě to zajímalo. Co já udělám, když jsem v restauraci a dám si jídlo např. pizzu. Hezky ji sním. mňam.
S touhle výživou je to nesmysl. Člověk musí jíst, jinak by žít nemohl. Já bych do toho nešla, ale zajímavý ten pořad byl, to ano. Ale je to k neuvěření.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 03. Leden, 2012, 22:20:57 »

W, to by byla ale nááááádhera, žít jako pan Monfort.
Přečetla jsem si ten rozhovor a první, úplně první, co mě praštilo do očí, byla jeho "en face" fotka, konkrétně jeho oči. Takové skleněné, trošku zarudlé... Nejsem žádný diagnostik a nikoho neposuzuju, ale když se moje vlastní oči začínají vzdáleně podobat jeho (vodovost, průhlednost, ...), tak vím, že je něco v nepořádku a že je na cestě (nebo už rovnou tady) nemoc.
Nemělo by správně být bělmo bílé a oči jakýsi živý záblesk? Možná to ta fotka zkresluje?

Jinak spousta věcí, co naťukl, se mi zdá zvláštně kontroverzní a k polemice (spánek, kafe, omlazení, léčení pránou), ovšem pokud mu to funguje, tak samozřejmě klobouk dolů a jsem ráda za něj. Zajímalo by mě blíž, jak že je to vlastně s tím jeho synem, že by pětiletý kluk týden v měsíci nejedl a ten týden byl zdráv a tři týdny jedl a v těch byl nemocný.. Tělo přece není na povel, respektivě pochybuju, že má tak rychlé reakce a odpovědi, i uzdravení nějaký čas zabere a onemocnění taktéž, to se neuděje ze dne na den.

Je fakt, že jídlo je v podstatě závislost.. Docela mě taky dostala ta věta "A vůbec mi nevadí, že lidé jedí. Spíš vadí jim, že já nejím." Jako bych se tam viděla, vlastně je fakt, že víc vadí lidem kolem, že jím jinak než mně samotné...

To jen první postřehy, jdu kouknout na videa. Smiley
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 03. Leden, 2012, 23:24:05 »

Já jsem viděl asi čtyři videa s H.M. Jsou zajimavá. Hltal jsem jedno za druhým. Ale jak jsem již uvedl člověk potřebuje stavební kameny na obnovu a růst. Rostou nám  (samozřejmě H.M. také) vlasy nehty, pokožka, spermie, vajíčka, tvoří se další a další části našeho těla na základě nutné obnovy, po opotřebení, po ztrátě, k reprodukci. Věřím na životní energii. Věřím, že se dá i čerpat z okolí. Po shlédnutí těchto videí, jsem začal zkoušet (například při únavě, smutné náladě) zaměřovat na okolí a něco z něj čerpat. Do určité míry to jde. Nikdy jsem to tak cíleně nezkoušel až nyní. Ano je to určité ovlivňování psychiky, ale jde to. Tak jako pomáhá chvilková meditace uprostřed shonu a pod. Kdo se tím zabývá více a již dlouhou dobu, má zkušenosti a jde mu to. Ale s přesvědčením potřeby "stavebních kamenů" těla. nevěřím, že se dá žít jen z prány.
« Poslední změna: 04. Leden, 2012, 16:25:07 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 04. Leden, 2012, 08:58:31 »

Myslím, ze divné, když ani jeden člověk ze 40tisíc nenecha se po určitou dobu sledovat, aby dokázal, ze to funguje. Je tomu pak těžké uvěřit.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #38 kdy: 04. Leden, 2012, 09:25:37 »

sahaw
mrkni na video, co jsem sem dal odkaz. Jsou tam odpovědi na tvé otázky.

Jarko
Proč by člověk musel "jíst" jen to co jsme zvyklí? Proč by nemohl jíst energii ne tak hutnou, jako je klasická strava, která je složená z čeho? Z čeho je zrno rýže? Z čeho (spíš co) jsou atomy (protony, neutrony, elektrony) a jiné částice.
Když se to zjednoduší, vše (dokonce ty i já) je energie.
Dovolím si poslední tvrzení, ty i já jsme JEDNO.
A pak už se z tohoto pohledu nezdá divné, že někdo nejí co všichni ostatní. (Nejedlo už pár lidí dřív, dnes se o tom pouze víc mluví).
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 04. Leden, 2012, 16:53:41 »

Ahoj Romane. Jíst, to myslíš zřejmě přijímat do svého těla organismu něco (energii). Jistě tím nemyslíš jen pouhé konzumování potravy trávicím systémem.
Kde vezmeš například atomy vápníku a železa pro obnovu tkáně? Myslíš, že se dá pránou toto získat? Věřím, že se dá něco získat dýcháním, či kůží. Například máš-li žízeň a vykoupeš se, nebo se dostaneš do vlhkého prostředí, žízeň zaženeš.  Na základě skladby prostředí toho jsou i různé léčebné kůry (nebo se tím dá i ublížit na zdraví). Ale tak se nedá zajistit vše potřebné.
Nebo si myslíš, že tělo dokáže z okolí přijímat složky atomů a ty pak v sobě sestavovat?
Je mnoho věcí nepochopitelných naším rozumem, protože ho máme určen jen k určitému myšlení. Věřím, že i můj notebook na kterém nyní píši má "svůj svět". K žití potřebuje energii. Myslím si, že tyto energie jsou si dost podobné. Možná, že je to ta samá energie viděna ze dvou odlišných pohledů a vnímání. Ale on ji potřebuje přijímat jiným způsobem a já také jiným. Je pravdou, že já-člověk, jsem věky tvořen přirozenou cestou. Ale notebook je stvořen "uměle" člověkem, do něj vložených instrukcí a programů. My máme v sobě také instrukce a programy vložené. Kým? Toť otázka. Když sestavujeme tyto umělé bytosti-počítače, nedostáváme se do pozice toho kdo nás tvořil a my jsme zas na počátku toho, že tvoříme někoho nového? Jehož vývoj bude také trvat milióny let, tak jako trval a trvá náš vývoj? Jenže to už jsem úplně někde jinde od tématu. Co na to říkáte vy?
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 05. Leden, 2012, 11:34:13 »

Nabízejí se otázky. Nejíst není běžná věc prostě.
Na té fotce mi přijde, že vypadá unaveně. I se mi třeba zdá, podle očí (podle barvy), že nemá zas až tolik minerálů. Ale nejsem irisdiagnostik a ta fotka je taková jaká je.
Třeba někdo uvidí víc a třeba to sem i napíše...
Celkově Henrimu hodně fandím.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 05. Leden, 2012, 12:46:05 »

Jardo,
myslím.
 Wink
Proč by se jedno nemohlo přeměnit v druhé, pokud oboje má stejný základ?
Že tomu nerozumíme, neumíme to popsat, nedokážeme to vidět, by nám nemělo vadit v tom, že to tak může být.
 Wink
U Henriho je jedno plus.
Slíbil (veřejně), že letos vyškolí jednu skupinu ve Francii  a příští rok jednu u nás.
Takže buď nám to účastnící potvrdí nebo odhalíme další podvod.

Ten dokument NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO ukazuje víc....
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 05. Leden, 2012, 13:05:25 »

Slíbil, že udělá kurzy ne, že je všichni úspěšně absolvují. Wink Někdo se to ale snad naučí. Navíc i u nás je už teď pár breathariánů - viz. např. závěr videa z Uhříněvsi.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 05. Leden, 2012, 14:52:27 »

Proc vlastne jeste dychaji? At si pretransformuji molekuly vzduchu z paprsku slunce, jako jidlo, ne?
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 05. Leden, 2012, 20:14:39 »

Jasně že nemám jeho zkušenosti prostudované přečtené probádané....

....Jde jenom o to jídlo....?

....Víš mám ti takovou stále se rodící intuici....Je to bytost andělská? ....Ne není...

....V koncentračních táborech by dozajista rádi lidi nevinný přežili....

....Úlevu a radost nám bytostem to nepřináší... zmatek však ano....
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení