Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Henri Monfort, člověk který nejí 9 let, v Čr  (Přečteno 22465 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 05. Leden, 2012, 23:38:07 »

Jedna otázka: "Je někdo v naší zemi, kdo získává tímto způsobem životní energii jako Henri? Pokud ano, proč se s námi nepodělí o zkušenosti.?"
Zaznamenáno
Wl
Host
1 1
« Odpověď #46 kdy: 14. Leden, 2012, 14:07:40 »

Konečně jsem si našel čas na ten dokument, jak sem dal před časem Roman_S.

Opravdu výborná věc. Pokud jste ho neviděli Sahaw, Neone, Oceáne, Jardo,… koukněte se.
Není to jenom o breathariánství, má to spád a dost dobrý závěr.
« Poslední změna: 14. Leden, 2012, 18:58:30 od W » Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #47 kdy: 14. Leden, 2012, 20:22:55 »

Jardo,
kdybys měl "vyřešené" jídlo, chodil bys na fóra o jídle a vaření?
Já teda ne.
Najdi si pust.cz a o jednom "šílenci", který na to přišel po svém a je z Česka se něco doklikáš.
 Wink
« Poslední změna: 14. Leden, 2012, 20:24:28 od romanS » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #48 kdy: 14. Leden, 2012, 21:56:03 »

Romane, ale tady se přeci neřeší jen jídlo a vaření.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 15. Leden, 2012, 07:56:52 »

Jardo
já vím že ne jenom. Ale člověk zvenku by těžko přišel až sem, makrobiotika je hlavně o jídle, pak o tom ostatním.
Když se budu živit pránou, možná nebudu sedět u počítače vůbec. Snad chápeš, co jsem myslel....
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #50 kdy: 15. Leden, 2012, 08:07:43 »

Pokud by ale někdo mezi námi takový byl, rychle by se to okolí dozvědělo a šla by informace dál.
Zaznamenáno
PavelM
Full Member

Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #51 kdy: 23. Leden, 2012, 16:15:31 »

Citace
Jedna otázka: "Je někdo v naší zemi, kdo získává tímto způsobem životní energii jako Henri? Pokud ano, proč se s námi nepodělí o zkušenosti.?"

Citace
Jardo,
kdybys měl "vyřešené" jídlo, chodil bys na fóra o jídle a vaření?
Já teda ne.
Najdi si pust.cz a o jednom "šílenci", který na to přišel po svém a je z Česka se něco doklikáš.

Tady máte od šílence návod jak se to dělá  Grin
http://pust.cz/html/2011.html
tady máte seznam lidí z celého světa
http://breatharian.eu/breath/

hezký den
Pavel
« Poslední změna: 23. Leden, 2012, 16:38:06 od PavelM » Zaznamenáno

Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
renovator
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #52 kdy: 14. Únor, 2012, 21:52:25 »

Tuším že pokud to nezkusíš,tak to nepoznáš...
Osobně jsem přesvědčen, bez jídle (potravin přejímající pránu) to nejde již tisíce roků a i geneticky jsme stvoření jíst.
Ano určitě je možné po mnoho dní využít zasob v lidském těle k udržení metabolických pochodů dle konstituce...
Také jsem přesvědčen že není vše o čištění.V jistých případech nevhodně aplikovaný půst může opravdu přinést smrt...
Možná potřebujem zamotat myšlení a nalézt střední cestu?....
Ahojda

oceanenergie: Jasně, beru, dokud to nezkusim, nebudu vědět. Proto beru mojí unáhlenou reakci zpátky a zůstávám ve stavu NEVÍM jestli je to možné...
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #53 kdy: 31. Květen, 2013, 09:25:57 »

Momentálně stále ještě probíhá turné mého oblíbence Henriho Monforta po Čechách a po Slovensku. Tady je jeden zajímavý ohlas na jeho vystoupení v Lucerně:
http://www.breatharian.cz/topic/101-praha-henri-monfort/
Mě tam hodně zaujala ta poznámka o české breathariánce, která jeho knihu přeložila. Takže počet pomalu narůstá a to je dobře.
Tady je ještě odkaz na jeho pořad (28.5.) v rádiu:
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2896583

V rámci vyváženosti informací Wink uvádím ještě odkaz na Bludné balvany za rok 2012. Smiley
 http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1363968536

To je ale opravdu spíš pro zasmání, i když v případě Pavla, kdo ví?
http://www.breatharian.cz/topic/108-pavel-m%C3%A1cha-pravda/
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #54 kdy: 14. Červen, 2013, 16:13:20 »

Doplním pár letošních záznamů.
Tady je třeba z Lucerny

a z Českých Budějovic

a jeden až z (exotických) Luhačovic Wink.

Tož co? Začínáte už být alespoň trošku, trošičku  nakloněni myšlence, že někdo může přeci jenom asi možná i fungovat bez jídla? Nebo ještě pořád nevěříte a nevěříte? Very Happy  Very Happy

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #55 kdy: 17. Červen, 2013, 11:38:22 »

a tady všude byl
http://nourriture.pranique.free.fr/projets.html#

jsou tu i nějaké články z časopisů a něco málo je tu i v češtině
http://nourriture.pranique.free.fr/medias.html#

a citace z filmu Fatum (viz. záložka -  Films autour du sujet) :

"Naše mysl potřebuje dvě proměnné, čas a prostor, a potřebuje se pohybovat v jasně vymezených pojmech.

Jediným problémem je, že používá různé podmínky, překážky, hranice nebo strachy, které fungují jako vězenské mžíže, jen aby měla více práce. A tak se nás život stává vězením.

Zkušenost s pránickou výživou dokazuje, že všechny tyto modely, které jsme si vytvořili nebo které do nás vložila společnost, výchova a zážitky našich předků, jsou iluzorní a že jsme schopni utvářet si život každou minutu a vteřinu sami.

My rozhodujeme o tom, co budeme prožívat. Můžeme bez problému žít pohodlný život ve vězení. Ale také můžeme zatoužit přepilovat vězeňské mříže a vyjít ven, abychom viděli, co se stane.

Satprem, který doprovázel následovnici Srí Aurobindy nazývanou Matka, ríkal, ze nase mysl je jako malé akvárium. Akvárium, které dusí samo sebe a zmensuje se. Svet, ve kterém se nacházíme, nás myslenkový svet, se dusí a zmensuje. A clovek má pocit, jako by se dusil, jako by mu chybel cerstvý vzduch.

K tomu abychom se nadechli, stací jednoduse projít stenou akvária a podívat se, co se deje z druhé strany. A kdyz si na tu druhou stranu zvykneme, zákony se zmení. Vsechny vesmírné zákony se zmení jen proto, ze se zmenila nase mysl.

Takze kdyz zijeme mimo akvárium, dosáhli jsme svobody. Muzeme delat to, co chceme. "

Henri Monfort

« Poslední změna: 17. Červen, 2013, 11:55:50 od W » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #56 kdy: 17. Červen, 2013, 12:23:52 »

Me ta prace s mysli prijde jak klasicke meditacni pristupy vedouci k osviceni (stav mimo akvarko) - zen, Osho, Tolle, Krishnamurti atd.

Ale cesty k vystoupeni mimo akvarko jsou prave v meditacni praxi cistym paradoxem - musi mizet ten, kdo se snazi (protoze ten, kdo se snazi je jen dalsi predstava, iluze, myslenka) - myslenka myslenku neosvobodi.
Nevim nakolik Henri toto resi - ciste videni, meditace, bez pozorovatele, beze mne.

Ale dalsi vec co mi vrta hlavou - zenovi mistri jsou znami vyroky na otazku "jake je to po osviceni?" = "kdyz mam hlad tak jim, kdyz se mi chce spat spim atd..." - tak si jen rikam, jestli Henri jde prave nejakou jinou cestou nez tito vyse zminovani a nebo jestli dosahl stejneho stavu, akorat uvidel jeste vice moznosti nez oni (nez treba Buddha, Jezis ci kdokoli predtim - protoze neni znamo, ze by nekdo hlasal breatharianstvi).
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #57 kdy: 17. Červen, 2013, 15:35:08 »

Henri nejí, pije vodu i kávu a je, jak říká, v jednotě s Vesmírem. To, že se cítí být v jednotě (že je v jednotě), si mi hodně líbí.

Já ho (a breathariánství) beru jako zajímavý fyzikální jev. Nemyslím si, že by tu šlo o nějaké Osvícení.
A zřejmě je možné dosáhnout toho, že člověk přestane mít potřebu jídla (breathariánů je stále víc a víc,) ale přitom
může být v jiných věcech skoro stejná "trubka" jako byl předtím. Wink
Tím člověk myslím obecně kohokoliv z nás. Wink

Doufám, že sis ho tentokrát omrknul z blízka.

« Poslední změna: 17. Červen, 2013, 15:37:34 od W » Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #58 kdy: 17. Červen, 2013, 15:56:37 »

ale ještě, když už jsi to naťuknul...
jak bys nějak jednoduše definoval, co je (třeba pro tebe) Osvícení?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #59 kdy: 17. Červen, 2013, 19:21:11 »

Momentalne asi takto nejak:
Nalezeni sveho praveho Ja (univerzalni vedomi), konec ztotoznovani se s iluzornim ja (ego). Ego nema realny, trvaly podklad, je to jen souhrn myslenek. Osviceny clovek to dukladne prokoukl (prozil) a nema jiz pochyb v tom, kdo skutecne je. Jinymi slovy "jednota" - konci oddelenost.
« Poslední změna: 17. Červen, 2013, 21:20:27 od neon » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení