Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika v běžném životě podnikatele...  (Přečteno 3210 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
2 1
« Odpověď #15 kdy: 28. Listopad, 2011, 12:55:30 »

A ja si zas rikam proc nevydelat tak, ze neutracim. Obejit se bez velkeho domu, auta, a vetsiny zbytecneho nabytku, obleceni, vybaveni, predmetu, kultury (kultury je dostatek v prirode zadarmo) - je to fakt jen o prioritach. By me zajimalo gore, jestli kdybys mel za mesic zemrit, tak dal delas to co delas? Smiley
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #16 kdy: 28. Listopad, 2011, 13:35:57 »

Neone,
Dobrá ta poslední otázka, a těžká....Já bych možná ten poslední měsíc nedělal vůbec nic..... Eek

Jo, ta kultůra v přírodě tam u vás je pravidelně? Bych na nějaké zvířátkové divadlo s dcerou přijel. I když ona ještě pozornost neudrží delší dobu. Wink
Jenže když chce člověk někam jet, musí mít nějakej krejcar a nebo jít pěšky. To je trochu začarovanej kruh....

Indiáni (někteří) neznají slovo "práce" a taky do žádné nechodí. Dělají, co je třeba k přežití a často se u toho baví.
Tak nevím, kdo je ve vývoji dál.......
 Wink
Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 28. Listopad, 2011, 14:36:28 »

Citace
jestli kdybys mel za mesic zemrit, tak dal delas to co delas?
Jj dobrá otázka, co by byla priorita? Vztahy, rozloučit se.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 28. Listopad, 2011, 15:11:12 »

Ahoj,
makroušek píše:
Kam jsme se to dostali, že nejsme schopni si připravit ani kvalitní jídlo??atd
Dostali jsem se do doby, která se honí za penězi, nebo prostě nemáme dostatek času a tak. Prostě je to taková stresová doba, pořád za něčím pospícháme a  pak dopadneme, jak dopadneme. Mnohdy se vaření zdá složité, nebo dáme přednost chlebu s máslem či polotovarům.
S Iren taky souhlasím, jak psala příklad s tím melounem, či kdo to byl. Prostě, když nejde udělat si úplný talíř, tak to prostě neřeším a doma to nějak doženu. Nesmíme to brát tak dramaticky. Každý to dělá podle času a možností.
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 30. Listopad, 2011, 17:11:18 »

Citace
Dobrá ta poslední otázka, a těžká....Já bych možná ten poslední měsíc nedělal vůbec nic.....
To mozna hodne lidi. Ale proc? Asi proto, ze to co delaji neni uplne to idealni co by delat chteli a nebo je toho na ne moc. Pokud by se clovek mohl uzivit tim co ho 100% bavi a v mire v ktere mu to vyhovuje, tak by nemel duvod nedela posledni mesic zivota nic. Proste by delal to co predtim. Bohuzel u vetsiny lidi je prave tohle problem - jak vydelat dost penez na to abych pokryl sve potreby (a co jsou ty potreby a co uz ne - tohle je tezka cast toho orisku), praci kterou 100% miluju v mnozstvi co mi vyhovuje.

Citace
Dostali jsem se do doby, která se honí za penězi, nebo prostě nemáme dostatek času a tak. Prostě je to taková stresová doba, pořád za něčím pospícháme a  pak dopadneme, jak dopadneme.
A v ktere dobe to tak nebylo? Pokud teda pominu lidi kteri se narodi do bohatstvi a nemusi se ohanet za vydelkem? Sice treba to byla jina prace, nejezdilo se do ni autem, nesedelo se u pocitace, ale ohanet se bezny clovek musel vzdycky.

Indiani sice nechodili do prace v tom smyslu jak tomu rozumime bezne, ale jidlo jim do pusy samo neprilitlo a tipi se samo nepostavilo a obleceni/boty se samy neusily. Je ale pravda ze pokud clovek zije v nejake komunite, prave tak treba jako ty Indiani, tak je mozne delat mene takovehle denni rutiny, protoze misto aby treba musel varit kazdy, tak navari jeden treba pro 10 lidi, a treba 4 lidi nalovej pro 10 lidi atd atd. Tim se dostavame k tomu ze sice v trosku jine podobe, ale zcela realizovatelne jsou i komuny v modernim svete (sdilene bydleni). Jenomze vetsina lidi na tohle neni zvykla a ani by se jim do toho nechtelo kdyby nemuseli, protoze to prinasi samo o sobe celou radu novych problemu, ktere clovek nema kdyz zije sam nebo jen v nuklearni rodine.
« Poslední změna: 30. Listopad, 2011, 17:19:13 od torquiose » Zaznamenáno

gore.m
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #20 kdy: 06. Prosinec, 2011, 17:46:39 »

Wow, tolik odpovědí. -) Děkuju!

to El: Na kváskovém chlebu a pomazánkách jsem teď docela dlouho, lepší než nic, ale jak píšeš, není to dlouhodobé řešení a je to mrtvá strava. Zařazuju alespoň instantní kaše se zeleninou.

to makroušek: Ano, máš samozřejmě ve většině případů pravdu. Pokud je nutné to tak detailně analyzovat… rád bych se stravoval opět makrobioticky (po 3 letech pauzy, to není jednoduché), ale nechci zbývající volný čas věnovat vaření, možná, že i protože, jak jsi sám napsal: „dle mého názoru, něco v jeho životě špatně“ a hlavně život je otázkou priorit.

to Tykev obecná: Ne e, nejsem dobrovolný workoholik, i když tam tendence jsou. Ale zatím to jinak nejde, obvzlášt teď od dušiček do vánoc je to opravdu hustý…

to neon: O tom co píšeš, už běžné podnikání opravdu dávno není :---)))))) Jinak já bych si asi zabalil batoh a někam odjel…

to torquese: Ano… a ani dnes: jídlo jim do pusy samo nepřilítlo a tipi se samo nepostavilo a oblečeni/boty se samy neušily. A já dodávám E-onu nikdo nezaplatí a Techemu nikdo nezaplatí a nájem nikdo nezaplatí a a a a a a…..

Přišla mi tu zpráva která mi chvilku leží v hlavě a tak jsem si říkal, že se jí nechám inspirovat a zeptám se:
Jsem z Brna, pokud má někdo volnější život a chtěl by za nějakej rozumnej peníz vařit, ozvěte se :-)
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 07. Prosinec, 2011, 15:27:26 »

kdybys mel za mesic zemrit, tak dal delas to co delas? Smiley
Pekna otazka.

Radsi bych umrel hned nez se mesic nudit. Posledni mesic bych nedelal nic,protoze by mi pripadalo zbytecne neco delat. I kdyz mne prace bavi a pracuji jen 21hodin tydne a k tomu ji nepovazuji ani za praci,ale jen 21hodinou chuzi a mensi posilku,tak bych ji skoncil. Zda se mi zbytecne pracovat,kdyz vim,ze brzo umru a vyplatu dostanu az 10 dni po smrti.Smiley
Uz davno jsem si splnil sny,ktere se dali realizovat hned a zbyli mi  jen dlouhodobe sny(nekolik let). Tak bych prestal realizovat dlouhodobe sny.  S pritelkyni a s rodinou se bavim a travim cas normalne,tak by bylo zbytecne travit vice casu nez travim ted. Zaridit zavet a zbalit si veci atd by mne zabralo jen asi 5hodin. Tak bych mel 29 dni nic nedelani. Asi bych skoncil u stazeneho serialu a nakoupil hodne sladkosti,ktere bych jedl,aby mi cas utekl rychle.Smiley 

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 07. Prosinec, 2011, 16:51:25 »

Ono je to cele trochu prilis hypoteticke (ten posledni mesic zivota) nez aby se to dalo nejak zobecnit. Za prve uz je tam ta otazka jak by clovek vedel ze ma jen mesic zivota. Asi dost tezko. Jak jsem tak pozorovala umirajici lidi (na nemoc), tak jsem nabyla dojmu, ze je mozne si vybrat kdy umreme. Tito lide byli ale tak nemocni, ze by stejne pracovat v zadnem smyslu nemohli, takze cela ta hypoteza je o nicem. Pokud jde o nahlou smrt, tak malokdo asi muze tusit ze prijde.

A kdyz jsem mluvila o idelani praci, tak jsem myslela praci v sirsim slova smyslu, ne nutne takovou, za jakou je clovek placen. Hodne veci co delam ve volnem case by se daly oznacit jako prace, akorat ze je to dobrovolniceni. Delam to pro uplne jine duvody nez za to dostat zaplaceno. Samozrejme ze kdyz se budu zivit necim jen pro penize tak je jasne ze to nebudu delat kdyz z toho ty penize nebudou koukat.

Idealni by bylo kdyby to co clovek dela i kdyz za to nedostane zaplaceno bylo totez co by delal a zaplaceno by dostal. A to je co jsem myslela v mem predchozim prispevku.

Sahaw, sladkosti? To nenapadne ani me jako nemakrobiotika. Ovsem ja si sladkosti dopreju jeste za ziva - v normalni mire, ne hura, za mesic umiram, tak to dohnat a nejist pomalu nic jinyho Smiley
Ja myslim ze pointa toho proc tu vubec nekdo prisel s tim poslednim mesicem zivota je tohle - pokud to co byste delali posledni mesic zivota je neco co nedelate ted, tak je asi dobre se zeptat proc.
Zaznamenáno

sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 07. Prosinec, 2011, 19:13:11 »

Az tak nerealne to neni,protoze clovek,ktery ma treba vadu na srdci,leukemii,virus,parazita a doktori reknou,ze nema sanci se vylecit a do roka umrou,tak zije treba jeste par mesicu normalni zivot nez nemoc propukne tak,ze uz bude jen pripoutany na luzko a nebude moc pracovat.
Jsem presvecen,ze je dobre zit zivot tak,ze kazdy den muze byt ten posledni a proto by mel  clovek delat to co ho bavi a uzivat si zivota.
Podle toho i tak ziji a tak mne nenapada jak bych jinak nez vyzkouseni vsech druhu sladkosti,ktere jsou v CR, a koukani na filmy stravil  svuj volny cas,kdyz budu cekat na konec mesice.Smiley Je to trochu depresivni,ze mne nenapada jak jinak si uzit ten mesic.

Pokud cloveka prace naplnuje a neprichazi z ni fyzicky a nebo psychicky vycerpany,tak podle mne to neni prace,ale zabava. Podle mne je problem,ze lidi maji vysoke zivotni naklady a tak museji vice pracovat a tak je to vycerpava a jsou nestatni. Proto se snazim na urady chodit brzo rano,protoze jsou po obede urednici maji spatnou naladu.Pak taky clovek muze videt stary uredniky,kteri jsou svou praci uz otraveny a davaji to na jevo,ale museji to delat,protoze nic jineho neumi.Je smutne,ze jsou v pasti.

Podle mne by mela otazka znit: Chces delat do konce sveho zivota tuhle praci a bavi te?

Myslel jsem,ze indiani v USA dostavaji penize,protoze ziji v rezervaci.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 10. Prosinec, 2011, 16:52:48 »

gore.m, tak mě u toho podnikání napadá: první generace se nadře, druhá už to má lepší, třetí to rozfofruje.  Grin

Co se týče vaření, tak se dá také vařit způsobem, že práci s vařením si dáš jen jednou denně, a sice v podvečer když vaříš večeři. Já teď od Novýho roku taky budu mít hodně práce a nejzbejvá než ráno trochu kaše, ono když hodně koušeš, tak Ti stačí klidně i pár lžic, k obědu nějakou obilovinu s lisovaným salátem, a v podvečer si udělat jídlo, s luštěninou, olejem a tak, na který si prostě uděláš čas a může to být pracnější, pestřejší a tak.

Pokud jsi v práci třeba až do večera, tak to jo, no, to je potom horší.

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení