Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: mrazení  (Přečteno 5349 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 28. Listopad, 2011, 19:10:45 »

Ahoj,
dávám to sem, protože to MB skoro nepoužívá. Co se vyskytuje u vás doma v mrazáku? U nás vše možné, jsem v rodině, kde jím MB jen já, mamka si občas zobne, i když mě hodně podporuje. Ale např. když jsme dělaly vánoční cukroví, tak je dobré si ho trochu nechat v mrazáku, když třeba přijde léto a člověk má na něco chuť, rozmrazí ho a má hotovo. Nebo již zmíněné listové těsto, o něm jsem tu psala v jiném tématu. Když sestra dělá v cukrárně, vytahnou zmrazžený korpus, když rozmrzne, tak dodělají. Nebo, mamka dává do mrazničky zeleninu, tu já ale nepoužívám či ovoce, taky ne, ale chléb, když koupí kulatý bochník, tak ho rozkrojí a zbytek dá zamrazit. Tak když tu o tom píšu, tak jangové věci to snesou, to se energeticky vyrovná, jinové ne, těm ještě další jin energii přidáme, ale chléb je jang, tak by to u něho taknevadilo. Ale stejně nevím, jak by chutnal takový kváskový chléb po rozmrazení. Ale pak  je problém s uchováním většího chleba, pokud ho člověk více upeče. Na přednášce nám říkala přednášející, že ho uchovává pod utěrkou a když začne tvrdnout, tak potom ho znovu napaří a je to. Její stránky té přednášející jsou
www.biolenka.cz
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Listopad, 2011, 20:11:13 »

Od té doby co dělám mb, tak se mražení vyhýbám jak jen to jde - měla jsem párkrát zmražený tempeh, který by se mi jinak zkazil. Pak nějakou mraženou rybu. Ale přijde mi, že mrazit opravdu není potřeba, všechno se to dá řešit i jinak. Holt si cukroví upečeš v létě čerstvé nebo koupíš či upečeš tolik chleba, kolik sníš...
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Listopad, 2011, 21:07:42 »

Mám mrazák u ledničky úplně prázdný Smiley
« Poslední změna: 29. Listopad, 2011, 18:02:06 od Iren » Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Listopad, 2011, 17:32:38 »

Nemám mrazák a nechybí mi.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Listopad, 2011, 14:30:09 »

Ahoj,
xyldo, teda, to je odpověď - mrazák mi nechybí. To máš vše jen v ledničce?
Iren, mrazák můžeš mít prázdný, ale věci určitě do ledničky dáváš - tofu, tempeh, pickles atd.
Calarien, ten tempeh, jak jsi zmrazila, tak jsi ho měla rozdělaný, ž by se ti zk zkazil? Rybu, když nesníme, tedy neuděláme celou, tak ji dáme zamrazit, to jinak nejde. A co hrášek a kukuřici? To se snad mrazené použít může. Cukroví se miv létě péci nechce, to už ho zamrazit dám a pak ho vytahnu a nechám rozmrazit. Ale taky bych chtěla vědět, jak psala Calarien, že se to dá dělat jinak. Zeleninu si kupoat častěji a uchovávat ji ve špíži. Příklad.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 30. Listopad, 2011, 15:34:10 »

Jo, tempeh byl otevřený a zkazil by se - ale dneska už třeba vím, že stačí ho dát do vzduchotěsné nádoby do lednice, nestačí jen mít ho v pytlíku otevřený...

Jarko, to je na tobě co si dáš do mrazáku....jen prostě věz, že je to extrémní jin, ať tam dáš cokoliv...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #6 kdy: 30. Listopad, 2011, 16:02:19 »

Ahoj,
Calarien, vzduchotěsné nádoby jsou ty, do kterých nejde vzduch, že? Vím, že mrazení je extr. jin, já to rodičům vysvětluju, ale prostě nic na to neříkají. Mamka mi někdy odpoví, že to ví, ale že to je hned doma po ruce. No vidíš, a já zapoměla dodat, že o tom mrazení říkala paní, která přeednášela MB v Kondici Pro. Říkala, že tofu, tepeh, robi nudličky, plátky, seitan, to vše  jde zamrazit. Já jí chtěla oponovat, že jsou pak potraviny moc jinové, alepak jsem to nechala být, holky by se na kurzu smály. Ony si stejně se mnou moc nepovídaly.
Jarka
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Listopad, 2011, 16:17:50 »

Jasně že používám ledničku. Studený sklípek, který by se hodil aspoň na zeleninu, žádný nemám. Ale už nic nemrazím; bez hrášku a kukuřice se obejdu a vařím jen tolik, kolik se v nejbližších dnech sní. Chleba, pečivo, buchty a cukroví vůbec nejím, a tak neukládám na horší časy.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 30. Listopad, 2011, 16:56:20 »

Ahoj Iren,
Citace:
Chleba, pečivo, buchty a cukroví vůbec nejím,
konec citace.
Ani občas na večeři?
Paní Chourová mi taky říkala, že chléb nejedla, když dělala MB, ale já si to nějak nedovedu představit bez něj.
Calarien, taky jsi psala, že jsi chléb vysadila. Tak to vás opravdu obdivuju.
Vím, že MB dává přednost celým zrnům, ale asi by se mi brzy takto obilí přejedlo. Ale opravdu bych si někdy přála být u nějaké rodiny doma a jíst tam jen MB. Jenže když bych přijela domů, asi bych sjela zpět ke starému.
Jarka
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 30. Listopad, 2011, 17:24:54 »

Jarko, opravdu mám vše jen v ledničce. Zeleninu mám na zimu ve sklípku a vždy si přivezu na týden zásobu. Nemrazím, ryby nejíme, snažíme se jíst vše co nejčerstvější.
Když koupím vyjímečně hrášek, hned ho spotřebuju. Rozmražené cukroví, chleba aj. mi nechutnalo ani v dávných dobách temna před MB Smiley a chuť mražené zeleniny je proti čerstvé fakt divná.

Ale chápu, že každý máme jiné možnosti. Já jsem jen moc ráda za ty svoje Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 30. Listopad, 2011, 17:45:34 »

tak s tou zeleninou, to chápu. To se někdo má, když má sklípek. Ve městě ho lidé nemají. Aspoň my ne.
Vy nejíte ryby? To bych nevysazovala, zvláště dětem bych je dávala, aby jim něco nechybělo, hlavně ten diskutovaný B12. Jak dáváš tedy dětem B12, prozraď, protože ta paní doktorka, co přednášela směry ve výživě, tak říkala, že je jen v mase a už je tu vlákno, tak kdyžtak tonapiš tam, abychom to nemíchali jedno do druhého, mslím, diskuse, aby se v tom pak dobře hledalo.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 30. Listopad, 2011, 19:28:51 »

Na chlebu jsem měla silnou závislost, ale jako všechno - je to o zvyku a člověk prostě najede na jiný vzorec stravy...teď už mi ani moc nechybí...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 30. Listopad, 2011, 19:43:16 »

Ahoj Calarien,
tak to mě zas pro změnu nechybí brambory. Chleba, to ještě potrvá, než se závislosti zbavím. Je to spíše závislosti na pečeném.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Prosinec, 2011, 11:57:09 »

Ahoj Calarien,
Citace>:Jarko, to je na tobě co si dáš do mrazáku....jen prostě věz, že je to extrémní jin, ať tam dáš cokoliv...
Konec citace.
Já vím, ale např. zamrazené kuře - maso je jang, mrazení jin, tak se to vyrovná a když ho ale např. upečeme, tak mu zase dáme jinou energii. Jestli rozumíš, jak to myslím.
Vím, z rozmrazené zeleniny je bláto, to jsem se doma pokoušela vysvětlit. Také to oslabuje organusmus. Jenže jsem se dočkala odpovědi, že je to rychlejší, máš to rovnou po ruce. Naši se na to dívají takto.
Jarka
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 01. Prosinec, 2011, 12:40:13 »

Místo chleba se dají suprově používat různé mb placky: smažené i pečené. Spousta jich je na http://makrobiotika.aspone.cz/ . Stačí párkrát zkusit podle receptu, pak už se je člověk naučí dělat z čehokoliv, co doma zrovna má: zbytky kaší a vařených zrn různě dochucené a zahuštěné různými druhy mouk.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení