Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: mrazení  (Přečteno 5361 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 01. Prosinec, 2011, 14:48:45 »

Byla jsem na tom úplně stejně jako Calarien, závislá na chlebu, byť kvalitním celozrnném kváskovém.
Ale pak mi najednou bylo doporučeno vysadit pšenici a žito, protože my způsobovaly zátěž, a tak jsem si pomalu odvykala. Ze začátku jsem tu kvalitu pečeného pečiva nahrazovala křupavými chlebíčky (např. kukuřičnými), protože to bez chlebovin bylo opravdu náročné. Ale pak jsem se zbavila i té nové závislosti - a teď už mi pečené nechybí. Prostě se to dá!

Takže touto cestou určitého příkazu jsem se dostala ke správné makrobiotice. Jen teda stále nejím žádnou pšenici a žito; z lepkových ječné kroupy jo, špaldu občas a oves skoro vůbec.

Placky jsem postupně taky přestala postrádat, protože jsem si tak nějak odvykla - ze začátku jsem je dělala, ale z bezlepkových zrnin a muk je s tím práce strašná (hodně se to lepí na ruce), a tak se k výrobě z časových důvodů už moc neuchyluju.

Dá se zvyknout na všechno, když okolnosti přejí/nepřejí.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 01. Prosinec, 2011, 15:03:28 »

U mě je to i otázka toho, že z mb hlediska není moc věcí co se dá mazat na chleba aniž by si člověk škodil - veškeré sladké pomazánky jako jsou džemy a slady jsou nevhodné pokud se konzumují často, totéž ořechová másla a tahini...no a co pak člověku zbyde vlastně, aby si na ten chleba napatlal? Roll Eyes Takže je jednodušší se prostě zaměřit na jiné pokrmy...já si občas dám třeba rýžový polystyren s hummusem nebo ořechovým máslem či džemem, ale musím si dávat bacha, abych na tom neujížděla, protože je to pro mě mooooooc lákavé..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 01. Prosinec, 2011, 19:39:14 »

Ahoj,
midsummer

Vím, že se dají placky dělat různě dochucené, ale to prostě člověk musí udělat, kdežto chléb si jen koupí a je to. Je to asi i o zvyku, co kdo rád jí a taky o lenosti, myslím. Já si ukrojím raději ten chléb.
Calarien, máš pravdu, co by si člověk namazal na placky, to nevím. Leda tak pomazánku, prottože placku se sladem nebo se sezamovým máslem bych nejedla. Ty rýžové chlebíčky jsou lákavé i pro mě. Já to ale beru tak, že když prostě chci, tak si je dám a neodpírám si je. Někdo je třeba nemůž nebo dělá přísnější MB.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 17. Prosinec, 2014, 14:05:52 »

Ahoj Iren,
Takže máš taky ledničku s mrazákem? Přítel s bratrem na to koukali též, když sháníme ledničku. Přítel je na to z domova zvyklý, mají v něm snad všechno možné, jako každá normální rodina. Já jsem se to neučila – ach jak je dobře, že neumím vařit normálně a rovnou půjdu na MB. Nikdy jsem nic nepopisovala tam, kam to dávat nechci, ani nedávala. Budem bydlet ve Slaném, tak doufám, že bude v Praze i nějaký ten sraz.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení