Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Pivo?  (Přečteno 2111 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 09. Prosinec, 2011, 11:56:25 »

Pijete pivo? Jak často/kolik? Jak moc patří pivo do makrobiotiky?

Aneb včera proběhla plzeň Grin jen třetinka, víc bych nedala, už jsem moc citlivá na alkohol a obsažené cukry..
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Prosinec, 2011, 12:10:30 »

Jo, já pár piv dám. Hlavně v létě. Tak tři, čtyři za rok -  když je co slavit: ).
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Prosinec, 2011, 13:36:19 »

Taky si pár piv dám, tak tři,čtyři denně  Huh?
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 09. Prosinec, 2011, 14:13:01 »

Myslel jsem si to Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 09. Prosinec, 2011, 14:28:51 »

Kapitáne : ale už je to míň než před rokem ne? Grin
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 09. Prosinec, 2011, 14:39:21 »

Já bych ráda jednou týdně Grin ale v současné době na to asi nemám, zatím, zdravotně...
přes zimu ani moc chuť nemám, ale když je horko........
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 09. Prosinec, 2011, 15:11:32 »

Calarien nejak nechapu proc chces pit pivo ktere momentalne nepijes, nebo hodne malo?
Zaznamenáno

Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 09. Prosinec, 2011, 15:23:43 »

No já to nemám jako nějaký plán ke splnění Grin spíš řeším jak moc je to extrém, a kolik je třeba už extrém...protože občas chuť mám (jak říkám, spíš když je teplo), ale vím, že v mb se alkoholu zrovna neholduje, zvláště pokud člověk není 100% zdravý...zas ale znám makrobiotiky, kteří pivo pijí celkem běžně...proto mě zajímá jak to mají ostatní
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 10. Prosinec, 2011, 15:58:05 »

Ahoj,
Calarien, taky bych pivo pila jen v létě, jako víno, to jsi mi už říkala, že víno je extrém. Ale např ke grilování naši říkají, že pivo patří. Samozřejmě, já si dám raději vodu na pití. Občas si od táty líznu pěny, ale hrozně málo.  Ale je to asi každého věc, jak MB a pivo dohromady skloubí.
Jarka
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 10. Prosinec, 2011, 16:08:20 »

Ja si myslim, ze pivo je tak stary tradicny napoj, ze je to v poriadku v malom mnozstve, z chuti. Nie sa nim prelievat denne hektolitre, to nie. Ale v lete alebo aj v zime k nejakemu mastnejsiemu jedlu to dobre padne. Ja pivo nepovazujem za alkoholicky prehresok, skor ako doplnenie si B komplexu do tela  Cool
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 10. Prosinec, 2011, 16:41:28 »

Živočichové, tak mě napadá - nedává se náhodou do piva cukr? Jestli se nepletu, tak existuje jakési BIO pivo bez cukru, totiž.  Cool
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 10. Prosinec, 2011, 21:00:58 »

Cukr ve vseobecnem smyslu (tedy zahrnujici i cukry jako je slad) je dulezitou soucasti procesu v kazdem pripade. Vetsina pivovaru pouze pouziva jecmenny slad (maltozu): http://pivo.czechian.net/jak-se-vyrabi-pivo/
Jsou ale i ty ktere pridavaji rafinovany cukr. Neni to ale tak ze byste ten cukr primo pili v pive (at uz sacharozu nebo maltozu, protoze je zkonzumovan kvasinkami behem posledni faze procesu (kvaseni) a metabolizovan do alkoholu a CO2. Skoro zadne pivo (krome jednoho Belgickeho stylu kde se pridava nakonec po kvaseni) proto neobsahuje molekuly cukru. Zadna treba nemecka piva se nevyrabeji z niceho nez sladu, chmelu, kvasnic, a vody. Nevim jak je to s ceskymi - je asi mozne se podivat na website pivovaru atd.
Nektera specialni piva pridavaji i male mnozstvi jinych cukru, jako je med, javorovy syrup, datlovy sugar, agavovy nektar, hnedy nerafinovany sugar, melasa, atd (pred kvasenim - takze metabolizovane v hotovem pive)
« Poslední změna: 10. Prosinec, 2011, 21:02:41 od torquiose » Zaznamenáno

Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 11. Prosinec, 2011, 10:59:19 »

No každopádně se dívám vždy na složení, a piva, u kterých je ve složení uveden cukr, nepiju...i kdyby byl ten cukr přidaný před kvašením a ne až po, přijde mi to zvrhlé Grin v plzni každopádně cukr není..
a tady v Holandsku se dá koupit naprosto dokonalé "makrobiotické" pivo - nepasterizované, nefiltrované, v biokvalitě..
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení