Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Amasaké  (Přečteno 5409 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 29. Duben, 2008, 14:51:15 »

Ahoj.
  Tak jsem se rozhodl si udělat poprvé v životě amasaké Shocked) Dal jsem si naklíčit špaldu (jinou pšenici jsem neměl, snad nevadí) a čekal až dostatečně vyrazí klíčky. Čtvrtý den zjišťuji, že pšenice divně páchne. Je to fermentací, která je žádaná? Nebo je to již moc? Jak dlouho se zrna nechávají klíčit?
 Na internetu jsem četl, že pokud spěcháme, stačí jednu noc.
  Za jakékoli typy jsem vděčný.

Zaznamenáno
aknela75
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Duben, 2008, 16:08:27 »

Ze špaldy se to právě dělat nemá. Prý z pšenice ozimé. Kdo nechal klíčit špaldu, tak to bylo po tom nakyslé. Já dělala amasaké z obyčejné pšenice a čtvrtý den už byla pšenice řádně naklíčená. A nepáchlo nic.
Zaznamenáno
Rege
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Duben, 2008, 21:17:13 »

možná hloupá poznámka, ale proplachoval si to?
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Duben, 2008, 09:54:50 »

Pšenici nechat první den namočenou ve vodě, rono slít a pšenici přemístit na mělký talíř na utěrku a shora ji druhou polovinou utěrky přikrýt aby to bylo ve tmě. 3x denně shora pokropit aby utěrka nevyschla. Za 3-4 dny je to naklíčené - nejdřív vyraší shruba tři kořínky a až pak klíček. Ten by měl být tak 1-3mm ne víc. Pak zvolna usušit (žádná sušička!) a skladovat ve skleničce v lednici. Tesně před použitím umlít.

Já to vždy všechno umlela hned a pak se divila když jsem to po čase dělala, že to moc nesládlo. V pondělí mi Strnadelová ale řekla, že se to musí skladovat právě NEUMLETÉ, aby tuk z klíčků nežlukl a neztrácely se ty enzymy.

Jo a pšenice fakt ozimá!
Zaznamenáno
Kamčítko
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Prosinec, 2011, 17:39:23 »

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné na výrobu amasaké použít sušené pšeničné klíčky, které se prodávají v obchodě. Děkuji
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení