Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Řasa-jak ji připravovat ?  (Přečteno 2345 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 02. Prosinec, 2011, 19:11:59 »

Ahoj Calarien,
já ji ale taky chvíli máčela ve vodě a pak jsem ji nakrájela a dala do hrnce, kde jsem dělala polévku. Co je tedy dobře?
Jarka
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 02. Prosinec, 2011, 21:40:41 »

A co řasu ve studené vodě chvíli máčet (pro potřebu rychlejšího změknutí při vaření) a pak ji ve stejné vodě dát vařit? Nevylejvat tu vodu, kam se začaly uvolňovat látky.

Mám tužší wakame, které někdy chvíli před vařením taky máčím.

Kombu většinou nemáčím, protože ji přidávám při vaření luštěnin (někdy i krup nebo rýže) a to se vaří minimálně hodinu, takže za tu dobu se většinou důkladně uvaří až příjemně rozvaří a je tak chutnější a stravitelnější. Ale pravda, někdy je tužší kus, který by si namočení žádal. Takhle nedovařené kousky pak používám ještě na další vaření.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 03. Prosinec, 2011, 11:22:50 »

Jo, určitě bych tu namáčecí vodu použila...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Prosinec, 2011, 12:37:03 »

Ahoj Calarien,
já jsem kombu namočila, až byla měkká a pak jsem jí i s vodou, ve které se namáčela, vylila do hrnce. Ale předtím jsem řasu vyndala z té namáčecí vody a pokrájela.
Jarka
Zaznamenáno
Roland3
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 15. Prosinec, 2011, 13:36:39 »

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda mám řasu jíst ráno na lačno a nebo při jídle,či až po jídle ? Ohledně vstřebatelnosti látek a  max. využití ?
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 15. Prosinec, 2011, 17:24:38 »

Rolande, řasa se jí při jídle, prostě v tom jídle s kterým ji zrovna vaříš. V polévce, v luštěninách, různých obilovinách, když máš instantní např. nori nebo dulse, tak ta se sype přímo na uvařené hotové jídlo. Opět na polévku, rýži, obiloviny. Pokud jíš brambory tak i na ně. Samotná mi moc nechutná, s jídlem mi nevadí. Řasu můžeš přidávat do každého jídla v malém množství. Pokud to přeženeš, můžeš mít zácpu.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 15. Prosinec, 2011, 18:04:35 »

Hodně řas, to se pak dá jíst celej den a furt. Je to divný, ale vykompenzovat přijmutí většího množství minerálů má za následek dojídání se. Nedá ti to a přirozeně se jdeš podívat do ledničky, jestli tam náhodou nezbyl hrnec obilí. Je to asi nějakou přímou úměrou násobků, když řasy/minerály jsou úplně nejníž na jakési potravinové makrobiotické pyramidě. Prostě dát si více řas = jen tak se ten den již nevyrovnat.
« Poslední změna: 15. Prosinec, 2011, 18:07:58 od Tykev obecná » Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení