Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Řepa cukrovka = X co si o tom myslíte?  (Přečteno 2408 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 21. Prosinec, 2011, 20:19:32 »

Ahoj, v rámci mých nasládle zeleninových pokusů se mi pod kudlu přichomýtla i řepa cukrovka. Ještě jsem ji ale nerozkrájela....ne, že bych se jí bála, ale zajímalo by mně hledisko energií, to bude asi dost nahoře. Jak moc? Je to pořád přijatelnější než slady, pokud si navařím tuto zeleninu?
Pokud tu už nějaká diskuze stran toho proběhla, tak mě prosím nasměrujte, děkuji Wink
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Leden, 2012, 22:34:25 »

Ahoj. Pamatuji si z dětství, že babička z ní připravovala nějaký sirup. Nevím jak se na to dívá MB, ale bylo to přírodní cestou bez přípravků na konzervaci a čištění. Nevypadalo to na první pohled moc vábně, ale chutnalo nám to.
« Poslední změna: 06. Leden, 2012, 16:25:23 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 06. Leden, 2012, 09:49:42 »

Tak přidávám svůj subjektivní pocit z této řepy  Smiley :
Vařena dlouho, na velké kusy se stala opravdu prudce až "drsně" sladká. Dva, tři kousky a škrábání v krku poté. Ale zas jsem necítila překyselení tak, jako po obilných sladech/sirupech. Možná by někomu vyhovovala, někomu, kdo "ustojí" víc toho jinu.......(jinové prchající tečky za větou jako symbol  Wink )

Díky Jardo za vzpomínku, asi se tak dřív běžně sladilo.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Leden, 2012, 16:28:39 »

Ta sladkost zřejmě proto, že z cukrové řepy se vyrábí sacharóza, která má mnohem větší sladivost oproti jiným cukrům jako je například maltóza, glukóza, fruktóza, laktóza, galaktáza.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení