Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Novoroční oběd  (Přečteno 2744 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 01. Leden, 2012, 13:45:12 »

Ahoj,
další téma na každý rok. Co máte k obědu v tento den na Nový rok? My čočkovou polévku. Jenže se vaří jedna pro všechny, tak je tam osmažená houska a viděla jsem tam jazykem při jídle i kousíčky masa.
Děláme ji bez misa, ostatní by to nejedli.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Leden, 2012, 18:28:49 »

Citace
Děláme ji bez misa, ostatní by to nejedli.

Trošku zvláštní, proč tahle věta nezní třeba: Děláme ji bez masa (osmažené housky), bych to jinak nejedla.

Proč děláš kompromisy ty, proč je nedělají ostatní? A-N-E-B-O: Ty si to myslíš, že by to nejedli nebo ses jich opravdu ptala či jsi jim snad dala čočkovou s misem ochutnat?!?

Každopádně miso není nezbytné, stejně tak ani houska, ani maso, uzenina... čočkovou jsem loni dělala doma, přestože jsem jediný MB, polévku slupli i ostatní a chutnala.

Toliko ode mne. Paulina
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Leden, 2012, 18:35:44 »

Myslím, že čočková bez masa a bez housky je úplně normální a velmi chutná. U nás se nikdy čočková s masem ani nedělala a tak ani po nástupu MB v ní chuťově žádný rozdíl nikdo nevnímá Smiley Ani ti ne-MB. Very Happy
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 01. Leden, 2012, 23:19:09 »

Jarko, kolik lidí se Ti podařilo doma přesvědčit o prospěšnosti MB pro Tebe? Jestli jen jednoho, tak Tě moc obdivuju. Neumím si absolutně představit, jak krájím zeleninu a vařím rýži "bez očí". Nebo jak čteš knížky např. od Průchové?

Jak to vlastně všechno prakticky zvládáš?

M.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Leden, 2012, 23:56:46 »

Ahoj Mišpule,mě se o MB daří přesvědčit maminku. Mám ruce, tak poznám,  kolik je  v hrnci vody, kolik rýže tam nasypu. Ochutnám a poznám, zda je vařená nebo ne. Vše se dá zvládnout i bez zraku. I lezení po skalách. Průvodce lze pojmout různě: chození do divadla, na koncerty, chození na procházky, předčítání, nebo si jen tak povídat o MB... Knížky čtu na počítači s hlasovým výstupem. Pokud jsou, tak v bodovém písmu,nebo kazetách či CD.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Leden, 2012, 14:45:51 »

Ahoj,
já sice napsala, že v té polévce bylo maso, ale on to byl normální salám. Však to znáte ze školy, pokud jste chodili na obědy. Čočka s párkem. Vařil přítel mladšísestry a udělal to podle sebe, takže jsem se tedy podřídila. Oni mladí neznají miso, řasy, sojovku snad sestra někde v něčem ochutnala a pravila, že je to děsný, jk to můžeme jíst. Takže jim to nevysvětluju, stejně to nemá cenu. Však to znáte všichni. Děti od sestry jsou klasicky živené.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení