Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Moje Vrba. Nedělají se z ní píšťalky, povídá sama.  (Přečteno 7865 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 24. Prosinec, 2011, 02:37:09 »

Od doby co jsem se zaregistroval na tomto MB fóru, nahlížím do deníčků různých uživatelů. Prostě jsem takový šmírák.  Upoutalo mne, co je tu různých myšlenek, které potřebují jednotliví autoři dostat ven z hlavy. Dle toho jak autor návazně s odstupem času píše své příspěvky a jak na ně druzí reagují, se dá rozpoznat v jakém je rozpoložení. Řekl jsem si tedy, že i já si nyní dnes na začátku stědrého dne založím také deníček. Neplánoval jsem předem založení deníčku v tento den. To je náhoda. Prostě jsem si řekl: "Tady, teď, nyní! Přišel jsi domů z pozdě v noci z práce. Je ti smutno. Tak si také založ deníček."

Nechci, aby jsi byl jen takový nanicovatý deníček Budižkničema, či Lekláryba. Přeji si aby jsi byl aktivní a koukal si se mnou povídat a pomáhat mi. Někdy to budeš muset se mnou vydržet. Jsem občas smutný, jindy veselý. No tak trochu náladový. Tak se snaž mi vždy pomoci a ulevit mi od běžných starostí. Pro začátek si tě nějak pojmenuji. Budu tě nazývat Vrbou. To proto, že budeš jako ta vrba co díky píšťalkám vykecala na krále Lávru jeho tajemství - že měl oslí uši. Ty zase na mne prozradíš mé myšlenky, těm co sem zavítají.

Z prvu se zamyslím nad myšlenkou a jejím zhmotněním. Nemyslím zhmotnění jako takové - materiální. Myslím jak se dostane myšlenka z hlavy ven na svět. Stačí k tomu například písmo. Písmena se řadí za sebou. Mohou se i různě opakovat a tvoří tak slova a ty dál věty a soubory vět pak myšlenku. Jedna a ta samá myšlenka se dá vyjádřit i odlišným řazením písmen. A to i různými způsoby. To pak je vyjádření jedné myšlenky v různých jazycích.  Oproti hudbě se myšlenka vyjadřuje řazením jednotlivých not. Pokud řazení not změníme, není to již vzniklá stará myšlenka, tak jak je to u vytváření slov písmeny, ale vzniká jiná melodie, která se dá či nedá poslouchat, Myšlenka´může i různě cestovat časem. Mnohé myšlenky jsou v textech skryty, či částečně poodhaleny dlouhá staletí a tisícíletí.
To jsem se tedy pěkně zapovídal. Tři hodiny ráno. Dobrou noc.
« Poslední změna: 24. Prosinec, 2011, 16:32:53 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 24. Prosinec, 2011, 11:19:08 »

Pěkné štědrodenní ráno Vrbo a nejen Tobě. Všem co sem v tento čas zavítají, ať už proto že je jim smutno, veselo či jen tak se chtějí zastavit v tom vánočním shonu. 
Už jsem konečně na nohách a zastavil se u Tebe. Na stole mi zbylo v hrníčku trochu nedopité kávy. Rychle ji dopiji připravím si novou. Opět tu na stole mám své společníky doprovázející můj notebook. Na levo chcíplá myš na podložce a na pravo polámaná, ale fukční opravená sluchátka. No zrovna moc slušně se ke sluchátkům nechovám. Když od psaní odběhám ke sporáku, kde mi například přetékají vařící se kroupy, pšenice, fazole, čočka či ovesná kaše, zapomenu, že je mám na hlavě a zatrhnu za ně. Již několikrát jsem jejich kabel vytrhl a musel opravovat. Předevčírem jsem usnul se sluchátky na uších. V noci si pak dala okružní jízdu po mé posteli, kterou skončila pod mými bedry, kde pak tlačila a zlomila se. Tak si Vrbo dokážeš, jak asi ráno vypadala. Opět jsem je musel slepovat. Ano máš pravdu čtenáři, mám si pořídit sluchátka bezdrátová. Já je totiž mám, ale když ony mi čato nefungují. Proč? Protože jsem nedůsledný na stálé dobíjení baterek.
Co budu dělat dnes? Dnes chci mít den jen pro sebe. Večer se spolu se sourozenci scházíme u rodičů. Přes den si uvařím neco k jídlu. Posedím a porozjímám a za medituji. Povím si co jsem za ten rok prožil, co bylo prima a co ne.

Ano bude se to týkat i makrobiotiky. Co mi přinesla, co jsem získal a ztratil. Tak tedy MB rekapitulace:

1.MB jsem se začal zabývat letos na jaře, díky novému kamarádu. Ten je MB již přes dvanáct let.

2. Skočil jsem do ní rovnýma nohama. S odstupem času musím přiznat, že jsem musel vypadat  komicky. Člověk, když pozná něco nového, co je mu sympatické, má za první pocit, že ze získaných prvotních informací, hned všemu rozumí a může rozdávat rozumy do okolí všežravcům. Kteří samozřejmě danému tématu nerozumí, je to pro ně země neznámá. To pak mezi neznalci roste sebevědomí Tak to bylo i se mnou. Přečetl jsem si tu příspěvky, shlédl některá videa s paní Trešovou. Přečetl nějakou literaturu. No a hned jsem si připadal jak ostřílený makrobiotik. Jak komické. Stydím se za to.

3. Začal jsem se makrobioticky stravovat. Z příspěvků od druhých jsem se dozvěděl, že si člověk musí zvyknout na nové chutě. To mi nedělalo problémy. Každá surovina má pro mne charakteristickou chuť a nemusím ji přebíjet kořenícími přípravky. V té době jsem byl nezaměstnaný, hledal práci. Tak jsem měl čas si MB vařit. Ráno misopolévka, ke svačině obilná kaše, k obědu MB talíř a k večeři také něco z luštěnin a obilovin. Moc mne to bavilo a opravdu jsem to pěčlivě dodržoval. Tak to trvalo asi  šest měsíců.

4. Byl jsem tak trochu cvalík s hubenými rameny. Hubená ramenma, ale s bříchem a boky. Na fotografii to moc vidět není, ale v plavkách to ano. Ty prozradí vše. Potvory jedny. V těch se toho moc neschová. Snad jen .... Smiley Ono když je člověk hubený a má pupek, vypadá jak nafouknutá špejle. Snažil jsem se zhubnout, ale jako všežravci mi to moc  nešlo. Po nějakém čase MB stravování jsem se lépe vešel do kalhot. Byly mi volnější, ale nevěnoval jsem tomu velkou pozornost. No a pak asi za tři měsíce přišlo překvapení, zděšení. Nevím za co to mám brát. Zda je to normální, či tluče zvon na poplach? Postavil jsem se na váhu a zjistil, že jsem zhubl na 63 kg. Což si myslím, že není moc dobré. Kamarádi, příbuzní mi začali říkat, že jsem hodně zhubl v obličeji a vypadám vychrtle. Cítím se ale dobře. Ke kalhotům si musím brát pásek, aby mi je držel. Původně jsem chtěl zhubnout o 8 - 10 kg. Ale tolik? Někde jsem udělal chybu. Pro bližší informaci, jsem se šel nyní zvážit. Mám nyní 65 kg.

5. Díky novému kamarádu a MB, jsem si začal uvědomovat "bytosti" co v člověku obývají. Uvědomil jsem si, že jsou na světě i jiné energie, než jsem znal dosud. Nenechám se tolik strhnout emocemi a snažím se je usměrňovat tam, kde je chci mít. Poznal jak blahodárná je meditace pro vnitřní vyrovnanost a jak se má provádět. Když mám nějaké přání a moc si přeji jeho vyplnění, nenechávám se vnitřně vypalovat nedočkavostí. Nechávám situaci volný průběh. Netlačím na pilu a ono to většinou přijde samo. A pokud nepřijde, neužírá mne zklamání. Časem se pak i ukáže, že by jeho splnění nebylo dobré a přineslo by jen problémy.

6. Našel jsem novou práci. Mám v ní problém dodržovat makrobiotiku. Hodně času věnuji práci a protože jsem kuchař, musím připravovat a dochucovat pokrmy dle jejich požadavků. Mnohdy jsem rád, že stihnu v práci uvařit. Uvařit si při tom MB, to nepřichází v úvahu. Ano čtenáři máš pravdu, slyším tě. Říkáš : "Všechno jde když se chce. Kuchař a má problém si uvařit v práci?"  Ale když uvařím běžná jídla, jsem rád, že jsem je stihl a pak se mi do MB vaření nechce. Takže v práci se odbývám a vařím si MB doma. Občas si do práce vezmu něco z domu (vařené kroupy se zeleninou, ovesnou kaši, pikles do skleničky, hrst dýňových semínek do kapsy na cestu). Ale i tak v práci si zahřeším. Sice si nevezmu knedlík a nesladím bílým cukrem, ale vše je zahuštěno bílou moukou, ... A ještě k tomu ta hubenostmne vede k rozhodnutí, že si z MB vezmu jen část návyků a začnu se stravovat opět jako všežravec.

Takže milý deníčku Vrbo. Přeji Tvým čtenářům krásný klidný štědrý den.

« Poslední změna: 24. Prosinec, 2011, 16:34:56 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Prosinec, 2011, 20:28:16 »

Ahoj Jardo,
máš moc hezký deníček. Prohřešky si nevyčítej, já si taky občas zahřeším. Dělá mi to radost jak kdy. Dnes na Štědrý den jsem snědla dvě normální plněné trubičky s krémem polité čokoládou a musím říci, že mi to nechutnalo. Já bych u MB zůstala nebrala bych si jen něco a pak jedla normálně, možná, že ti normální jídlo tolik nebude chutnat, ale zkus to na sobě a uvidíš.
Jarka
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 24. Prosinec, 2011, 21:39:50 »

Zdravim tvou Vrbu, vyborne - denicku neni nikdy dost!
Jardo, obzvlast se mi libil 5. bod... na tom stale jeste pracuju, s vykyvy.. Smiley

Krasny vecer preju
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Prosinec, 2011, 03:44:38 »

Děkuji Vám za příspěvky. Přeji poklidné brzké sváteční ráno. Tobě samozřejmě také Vrbo.
Právě jsem přišel z půlnoční. Byla pěkná, plná lidí. Hodně jsem při ní meditoval a sledoval na okolních lidech, jak ten rituál přijímají. Zda toho "Boha" berou dle vysvětlování církve, či zda ho našli v sobě uvnitř. Došel jsem k názoru, že většina o Bohu ve svém nitru ani neví. Je to logické. Nevěděl jsem to dříve i já. Ale našel jsem si ho v sobě časem a vím ve kterém místě ho najdu, jak po něm něco chtít, jak mu "pomáhat" a i jak ho "usměrňovat".  Ne vždy mne vyslyší, ale to už tak bývá, člověk nemůže chtít vše. O to více si pak splněných přání vážím. Vím, že filozofie křesťanství a filozofie MBtiky nejdou moc dohromady. Ale záleží jak si křesťanství člověk pojme. Je víra a pak světská moc. Světskou moc vytvořil člověk různými příkazy zákazy, vysvětlením co je Bůh a pod. Chápu to. Ještě nedávno bylo mnoho lidí negramotných s jednoduchým myšlením a nebyly tak dokonalé informační kanály jako dnes. Proto bylo nutné člověka nasměrovat různými příkazy, zákazy, zákony a kázáním v chrámech. Pro zvýraznění podpory emotivního přijetí víry člověkem, byla vytvořena různá vyobrazení na  vnitřních i vnějších stěnách kostelů. Ať už to je formou krásných maleb či soch, rád se na taková vyobrazení dívám, ale nenechávám se jimi emotivně strhnout. Vybírám si z nich jen to co mi mají sdělit. Jednotlivá díla vznikla jako takové komiksy pro chudé, co neuměli číst. Tímto nechci podceňovat jejich umělecké zpracování, ba naopak. Obdivuji, co vše člověk v průběhu svého působení na zemi dokáže svou tvorbou vyjádřit. Jak na sochách a obrazech dokáže vytvořit jednotlivé emoce. Pak jen pohým pozorováním těchto děl se jednotlivé emoce odráží v samotném pozorovateli. Je obdivuhodné jak socha a obraz, kteří jsou mrtví, dokáží předat emoce svým pozorovatelům a ovládnout jejich mysl. Pokud mi čtenáři a i ty Vrbo nevěříte, zastavte se u soch na Karlově mostě. Najde se tam radost, zamilovanost, lítost, něha, hněv, arogance,...  Jak jednoduché k podmanění davu lidí. Stačí najít umělce, co mi vytvoří například hrůzné stvoření. Pak ho vystavit v kostele či na mostě. Nazvat ho ďáblem, zmiňovat se o tom v kázáních..... a člověk bude jako beránek díky strachu z pekla. Jak milně se nechá člověk oblafnout. Vůbec si neuvědomuje, že se v žádném pekle smažit nebude a ďáblem je negativní energie, kterou si vytváří v sobě a ta mu tvoří peklo. No tak to dělá každý diktátorský režim, který si chce podmanit lidi. Proto instituce zvaná církev (moc světská, kterou vytvořil člověk), nemůže říci člověku, že Boha máme každý v sobě. Tím si zajišťuje pozici zprostředkovatele mezi člověkem a Bohem. No a copak ji potřebuji k tomu, když chci mluvit s Bohem? Rád si od ní nechám poradit, rád vyslyším její názor, rád ji i pomůžu, ale promluva s Bohem je má vnitřní intimní věc a třetímu do toho nic není. A to je ta víra, o které jsem se zmiňoval na začátku.
Závěrem - nepodceňuji úlohu církve ve společnosti. Vážím si její humanitární pomoci, a pomoci na politickém poli. Svou účastí v mnoha konfliktech přispěla k jejich zmírnění či zabránění. Je jen potřeba ve víře lidem pomoci vytváření si cesty k víře. Být takovým partberem a ne diktátorem.
Jistě jsi už Vrbo unavená z mého povídání. Už končím. Pokud sem za Tebou zavítám zítra, budu povídat o jídle, žádné velké unavující filozofování.
« Poslední změna: 25. Prosinec, 2011, 03:53:26 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Leden, 2012, 20:50:49 »

Ahoj Vrbo, jak jsi přežila vánoce? Že ti na hlavu mžilo a zebe tě na nohy, které máš v rybníku? Neboj bude lépe. Za chvilku ti na hlavu napadá sníh, bude pak více světla. Na jaře přijdou velikonoce, to tě pak ostříhají a protí bude na pomlázky. No moc se nečerti. Taky chodím k holiči. Oproti tobě i několikrát za rok.
Na vánoce jsem s jídlem zhřešil. Sešli jsme se s bratry a jejich rodinami u rodičů. Byl bych jediný co jí něco jiného. Tak jsem se podřídil. Takže klasika. Bramborový salát, kapr a druhý den pečená kachna s knedlíkem a zelím. Bylo to dobré, ale těšil jsem se na kroupy a nějakou tu lusštěninu. Nosím si to i do práce na jídlo. Takové krupoto - kroupy promíchané s luštěninou a  zeleninou s trochou gomisia. A také pikles. Kolegové v práci kroutí hlavou - kuchař a nosí si jídlo do práce. Pravda v práci musím jídla dochucovat a tak musím něco pozobat.
A jak jsem prožil Silvestra?  Do devíti večer v práci. Byl to mazec. Pak rychle doma sprcha, poslouchal jsem rádio a krátce po půlnoci jsem šel spát. Jo ještě jsem se chvilku díval na internetu na ČT24. Povídali tam o nudismu. Tak jsem viděl pár známích míst. Zato pak jsem si užil Nový rok. Setkal jsem se s kamarádem, dlouho jsem ho neviděl. Setkání se mi moc líbilo.
Nyní se těším také do postele. Proto Vrbo honem vyčistit zuby a spát. Ne že budeš ponocovat. A nechrápej tolik!!
... čtenáři jinak jsem snad normální. Jen prostě mám v sobě něco co dostávám ze sebe psaním. Smiley
« Poslední změna: 03. Leden, 2012, 23:42:28 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 03. Leden, 2012, 23:54:59 »

Zdárek kašpárek Vrbo!!
Ani jsem se tu nechtěl stavit, ale nedalo mi to a chci se Ti a čtenáři s něčím svěřit. Jak jsem již uvedl jsem kuchař. Dnes jsem potřeboval jedno kuře normální velikosti na roládu. Objedna-li jsme ho od řezníka, co nám vozí dodávky masa. Takové kuře co přivezli jsem ještě neviděl. Já si myslel, že bude veliké 1,5- 1,6 kilogramů. Ale div se. To kuře bylo veliké jako menší krůta. Mělo 3,6 kg. Vůbec mi to nepřipadalo normální. Volal jsem hned řezníkovi a zeptal se ho na to. Prý jim taková kuřata dovážejí, že to mají od spolehlivého dodavatele. Hned mi trklo, že takové kuře není normální. Já sám bych si ho k jídlu nevzal, vždyť je na něm vidět jaký je to "hybrid". To musí být do takové velikosti vyhnané různými sr.....mi. Věřím, že kdyby slepice potkala takové kuře (jako svého potomka), dala by se strachy před ním na útěk. Viděli jste někdy něco takového? Já dnes poprvé.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 05. Leden, 2012, 15:01:02 »

Ahoj Jardo,
máš moc pěkný deníček.
To hřešení na Vánoce znám. Taky něco ujím z normálního jídla. Ne ale na večeři. Tomám vždy obilný salát podle paní Lužné, rybu obalovanou v hrašce a polévka je společná. Stejně ji mám nejraději, ostatní si ji dají na Štědrý den, já si vezmu zbytek další den. A na  návštěvu jedeme většinou za sestrami a bbičkami a ti už tak nějak ví, co jím a co ne, takže si beru s sebou své jídlo, nebo někdy i pro mě něco mají. Ten řízek obalovaný v trojobalu klasicky na návštěvě jsem si vzala, ale jinak nic.
Protože s MB začínáš, tak asi tvá rodina neví, co vlastně můžeš a nemůžeš jíst, tedy můžeme všechno, ale nejíme to.
To kuře, co jste objednali do práce na jídlo, bych v žádném případě taky nejedla.
Jarka
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 05. Leden, 2012, 23:33:56 »

Děkuji Jarko. My jsme to kuře neobjednali tak veliké. Chtěl jsem 1 ks kuřete, předpokládal jsem standardní velikost, ale řezním nám poslal toto a neřekl předem nic.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 06. Leden, 2012, 07:43:12 »

Dobré ráno Vrbo. Stručně:
-Pospíchám rychle do práce a podařilo se mi připálit kaši k snídani. Takže teď baštím jen pár krup s ovocem.
-Stále si něco přeji. Neplní se to. Je mi smutno, nemám odezvu.
Pěkný den.
« Poslední změna: 06. Leden, 2012, 16:34:00 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Olina
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 06. Leden, 2012, 09:04:40 »

Ahoj Jardo, moc pěkný deníček Very Happy.  Moje zkušenost ,že vždy když něco připálím při vaření ,nebo se nedaří v životě ,tak je načase zbrzdit tempo,přehodnotit svůj přístup k životu, napravit chyby a omyly a uajsnit si co v životě opravdu chci. Na to Ti dá odpověď jenom Tvá duše. Tak se drž  Smiley Ola
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 06. Leden, 2012, 16:37:50 »

Děkuji Olo. Máš pravdu, přeji si to netrpělivokřečovitě. Jak krásný jazykolam se mi povedl.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #12 kdy: 07. Leden, 2012, 00:01:31 »

Tak Vrbo dáme povídku před spaním?

Občas nemohu v noci spát. Tak třeba jako nyní. Probudím se a hledám na stolku sirky, abych zapáli svíčku. Vychází z ní světlo, při kterém rád rozjímám, medituji a přemýšlím o všem možném. O rodičích, sourozencích, práci a polovičce. Tentokrát jsem chtěl zapálit svíčku a nastal mi problém. Sahám po tmě po stolku, hledám sirky. Konečně jsem je našel na zemi, škrtl zápalkou o poloprázdnou krabičku, ale nebylo co zapálit. Mezi dvěmi prsty jsem držel hořící sirku a očima hledal kde je svíčka, jenž tam ještě včera stála. Nic. Nic. Nic. Jen prázdný stolek a  trocha pokapaného vosku. Svíčka zmizela. Zavřel jsem oči a hluboce se nosem nadechl. Zadržel jsem ten nádech v sobě a podněcoval jsem k maximální činnosti své čichové buňky., Ano vůně jejího světla tu ještě byla. Krátce jsem ji ucítil, pak zmizela, "Vždyťjsem ji tu ještě včera v noci měl. Vždyť mi přece svítila! Kde je?" Jak jsem byl vždy zamilovaný do jejího hřejivého světla a ona je fuč. "Co budu dělat kdo mi posvítí?" No nic naplat, vylezu do studené zimní tmy a vyndám si jinou svíčku ze šuplíku a zapálím. Udělal jsem to, opět zalehl do postele.Přikryl se peřinou se saténovým povlečením a snažil se potěšit ze světla nové svíčky. Pohled na ní je pěkný, ale není to ono. Ta původní svíčka svítila lépe. Utekla? Kdo ví kde je. Světlo této svíčky je pro mne protivné. Ona se tak snaží, aby nahradila svíčku původní, ale nejde jí to. Nic mi to neříká, cítím se provinile. Nová svíčka se snaží, ale já k ní nic necítím. Je mi smutno.
Co z toho plyne? Jedno čínské přísloví: "Koho si přeješ Ty, ten si nepřeje Tebe.Kdo si přeje Tebe, toho si nepřeješ Ty."
« Poslední změna: 08. Leden, 2012, 01:23:58 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 07. Leden, 2012, 13:58:48 »

Ahoj Jardo,
hezká povídka. Jen by mě zajímalo, kam se poděla ta stará svíčka? Možná už tam nic nebylo, v tom kalíšku, proto nemělo co hořet. A co na tvou MB říkají manželka a děti a rodiče?  Vím už, že od bratrů ses jídlem odlišovat nechtěl na Vánoce, ale co na to ostatní členové tvé rodiny, o tom ses nezmínil.
To přísloví na konci povídky je zajímavé. Nikdy jsem ho neslyšela.
Jarka
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Leden, 2012, 01:38:47 »

Děkuji Ti Jarko. Ta povídka je trochu literárně krkolomná. Snažil jsem se v ní obrazně říci o zmizení milovaného člověka. Vím kde ta svíčka je. Rozhodla se u mne nesvítit, stáhnout se do ústraní a vyřešit si své vnitřní problémy. Hledá odpovědi na své otázky. Občas zahlédnu v dálce její nádherné světlo a jsem v domění, že se mi přibližuje zpět, ale po chvilce opět zmizí. Mně z toho zůstal pocit vnitřní samoty. Měl jsem potřebu to ventilovat a zde využil možnost o tom napsat. Snad mi to pomůže.
Jinak jsem svobodný, rodinu nemám.
« Poslední změna: 08. Leden, 2012, 01:48:30 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení