Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Moje Vrba. Nedělají se z ní píšťalky, povídá sama.  (Přečteno 7868 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Leden, 2012, 10:04:15 »

Dobré ráno milá Vrbo!
Tak dnes mám volno, udělám si hezký den. Včera když jsem šel podél řeky pěšky z práce domů, objevil jsem krásnou věc na částečné zbavení vnitřních problémů. Šel jsem sám, nikde nikdo. Začal jsem křičet řvát a nadávat na vše co mne tíží. Celou cestu jsem do toho dával vše co mne štve. Cesta mi trvala asi tak půl hodiny. Pěkně jsem se vyřádil a nandal to všemu co mne trápí. Vysílal jsem energetická slova do všech stran. Nahoru dolu doprava do leva, kam jsem se jen podíval.  Sprostá, slušná, česká, anglická, německá, smysluplná, nesmyslná, srozumitelná i nesrozumitelná. Zvuky, skřeky, soprán, alt, bass, tenor. Bylo to něco jiného něž běžné nadávání na něco. Cítil jsem, jak to jde ze mne ven. Ta má agresivita skrytá ve slovech  dolehla i ke psům v okolí. Dráždila je ta má energie a odpovídali mi. Přeřvávali jsme se navzájem a dávali najevo, kdo je tu Pánem. Cítil jsem, že se naše emoce prolínají a spojují v jedno. Jak do toho vkládáme svoji autoritu a potřebu si vyhranit své místo na světě.Byli jsme najednou celek Bylo to krásné uvolnění. Nejlepší část cesty byla, kdy jsem procházel pod železničním mostem a právě jel vlak. Ten hukot projíždějícího vlaku a mé emotivní nadávky se spojovaly v jedno. Vrhal jsem slova pod dunící kola nade mnou. Cítil jsem jak se problémy drtí mezi tvrdou ocelí. Jak se z nich vymačkává žlutý lepkavý hnis, který za normálních okolností nešel vyčistit. Byly vlakem rozmačkány, jako když jsme v dětství pokládali na koleje desetníky či hřebíky a nechali je přejet.  Změnili se, vylisivaly se jak květiny do herbáře. Vypadaly jinak a přitom to byl stále ten hřebík nebo desetník, ale nepoužitelný k původnímu záměru. Pozbírali jsme je, odnesli si domů a zařadili mezi své klukovské poklady. Dlouho v dospělosti mi na psacím stole jeden takový přejetý veliký hřebík ležel. Spojoval kdysi dva silné trámy v krovu domu. Byl placatý na jedné straně tenký jako ostří nože. Používal jsem ho na otevírání dopisů. Už se zas těším až půjdu opět z práce domů v noci za tmy a nandám to všemu co mne tíží.
« Poslední změna: 08. Leden, 2012, 13:40:36 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 08. Leden, 2012, 16:08:41 »

Ahoj Jardo,
teď, když jsi to sem napsal, jak jsi to myslel s tou povídkou i svíčkou, chápu to a rozumím tomu.
Jarka
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 08. Leden, 2012, 23:23:34 »

Jardo, držím ti palce - v jakémkoli tvém úsilí. A snad jsi měl dnes ten hezký den.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 09. Leden, 2012, 07:08:22 »

Děkuji Ti Iren. Den byl pohodový, užil jsem si ho. Doufám, že u tebe také. Tady byla obleva k večeru přituhuje. Ale to tak má být, je přeci leden. Dnes se jde zase do boje. Tak do toho.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 10. Leden, 2012, 08:36:00 »

Dobré ráno Vrbo
Tak zase ráno a opět do práce. Moc se mi nechce, ale snad z toho bude nějaká "škvára".  Dnes ráno jsem se zděsil. Postavil jsem se na váhu a ručička ukazovala 60 kg. Z původních 78 kg jsem zhubl hodně. No a to jsem kuchař, to mám pěkný image.  Smiley Je to opravdu moc. Dříve jsem řešil špeky na břichu, na bocích, vznikající podbradek a dnes zas opak. Přemýšlím o návratu k původní všežravecké stravě. No spíše začnu jíst, některá jídla co dříve. Začnu mlékem a tvarohem a masem. Dříve jsem měl rád hemenex, ale teď mi z něj spíš natahuje výtah nahoru. Samozřejmě, že kaše, luštěniny, pikles, miso, gomasio, amasake ... bude na stole dál. Z MB stravy se cítím svěží, pozitivně laděn. Což mi vžežravecká strava tolik nedávala.
Jojo makrobiotiko líbíš se mi, cítím se s tebou i dobře, ale tohle je velký problém. Chytil jsem tě asi za špatný konec. Tak až přiberu, uvidíme co dál.
Tak ještě tě Vrbo rychle podrbu pro štěstí pod sněhovou čepicí a letím do práce. Pěkný den.
« Poslední změna: 10. Leden, 2012, 08:42:37 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 10. Leden, 2012, 09:23:15 »

Ahoj Jardo, myslím, že je otázkou času, kdy se dostaneš s váhou zase trochu nahoru, můj manžel taky letěl s váhou dolů a teď už má opět cca 5 kg nahoře.
Když už chceš zařadit něco z běžné stravy, tak bych určitě nezařazovala mléko a tvaroh, to maso už je lepší, ale mléčné výrobky a tvaroh obzvlášť jsou to nejhorší, navíc velmi karcinogenní (viz. kniha Čínská studie) a tak to ještě zvaž. Ale rozhodnout se musíš určitě sám. Hodně úspěchů a pozoruj, jak se budeš cítit při částečném návratu zpět, dost mě to zajímá, protože mezi svátky jsem si jen něco málo ne MB dala a cítila jsem se velmi unavané a navíc dost podrážděná.  Roll Eyes Smiley
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 10. Leden, 2012, 10:05:52 »

Co jen zvětšit porce?  Taky se mi snižovala váha a zvetseni porci to přestalo a navrátil jsem se k původní.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 10. Leden, 2012, 16:54:09 »

Ahoj,

to, že při přestupu na mb hubneš je úplně normální. Tělo se ti teď dost čistí, zbavuje se odpadu a s tím jde dolů i váha. 
Zásadní otázkou je, jak se cítíš než kolik ukazuje ručička na váze.

Chybovat v mb  se taky dá. O hubnutí už tu téma někde je a je celkem rozsáhlé. Tak ho omrkni ještě než začneš s tvarohem a mlíkem.. to totiž není vůbec dobrej nápad...ale to ty víš..

Tak držím pěsti!

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #23 kdy: 10. Leden, 2012, 23:13:38 »

Ahoj Jardo,
to jsi nezačal pozitivně den zrovna zděšením. Nebála bych se, protože jak psala El, při přechodu na MB jde váha dolů. Já jsem to měla také tak, ale nevážila jsem se, tak nevím, kolik jsem vážila před a po přechodu na MB. I  mě se váha zastavila. Paní Chourová o váhovém úbytku píše v kuchařce. Než ses setkal s MB, asi jsi nic, nečetl, viď? My jsme právě s Chourovou začínali vařit. Vypadá to, že ty jsi to vzal ten přechod opravdu hopem. Tělo si musí na novou stravu zvyknout. Zpět bych se ale už nevracela. Mléko a tvaroh či sýry nejsou to nejlepší. Maso  zařadit zkus, co to s tebou udělá. Ale v MB se ryby jí. Nebo zkus kombinaci luštěnin a tempehu, zkrátka dvě bílkoviny. Nemělo by se to, ale když je člověk hubený, udělala bych to, aby měl svalovou hmotu. Zařaď více zeleniny. Takhle na dálku se radí těžko,ale snad aspoň něco zabere. Ráda bych poradila víc, ale nemůžu, protože mě nic nenapadá. Já bych to čištění vydržela, vím však, že kritika okolí bývá někdy hrozná. Zažila jsem to.
Tak ahoj a dobrou, držím pěsti.
Jsem moc zvědavá na tvé další zápisy, deníček čtu moc ráda.
Jarka
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 14. Leden, 2012, 23:01:19 »

Ahoj Vrbo. Tak jsem se na Tebe přišel po čase podívat. Dáš si se mnou zelený čaj? Právě jsem ho uvařil. Miluji horký čaj. Pěkně mne vždy uklidní. Před dvěma dny jsem si domů přinesl dvě čistě bílé porcelánové misky na pití čaje. Dříve jsem ho pil z hrníčku. Dnes už jen z misky. Úžasná věc.
Co nového? Tak přibrzdil jsem přísnost MB ve stravování a občas si něco zahřeším. Zejména v práci. Dnes a zítra mám volno, tak si vařím MB. Co jsem měl?
Pozdní snídaně: pšeničná kaše s medem, zamíchal jsem si do ní sušené jahody
Oběd:              dýňová polévka miso s trochou zavařeného prosa
                       rýže natural, soja, karotka, trochu pikles
Svačina:          topinka na sucho pokapaná sezamovým olejem a posypaná strouhanými ořechy a zase trochu pikles
Večeře:           ledový salát s maklíčenou pšenicí a placka z celozrnné mouky

Co si udělám zítra?
Snídaně (asi také pozdní) prosná kaše s nastrouhaným jablkem a medem
Oběd:              dýňová polévka pro změnu do ní zavařím trochu vloček
                       kroupy, dušená vodnice, tofu zabalené v zelném listu
Svačina:           topinka, luštěninová pomazánka
Večeře:            opět nějaký salát, nebo si udělám MBlívance z jahel s jablky a sladěnkou

Tak opět mám dilema. Jsem již u třetího zaměstnavatele a zase má problémy s vyplácením výplaty zaměstnancům. Tak nevím. Nabídka práce v našem kraji je na bačkoru a tak si člověk nevybere. Nejsem žádný chuligán, chci si odvézt práci poctivě, ale jsou volná jen pochybná místa. Buď tam neplatí, firma krachuje či požadovaná práce není úměrná ohodnocení.

Odpoledne jsem se byl podívat na amatérském divadle. No je to takové hraní, že  to herce baví. Vyřádí se u toho, dělají legraci a diváci se smějí. Bylo to představení v jednom sále na vesnici. Samozřejmě profesionální herci by to zahráli mnohem lépe. Ale z tohoto představení, které bylo protknuto nedokonalostí sálala energie od srdce. Cítil jsem jak diváci v hledišti a herci na jevišti jsou spojeni v jedno a společně si to užívají. Jak se hlediště snažilo podpořit jeviště projevem svého zájmu. Bavilo mne sledovat jak malém okamžiku stačí přeměnit počáteční nervozitu a trému  herce na jevišti, vyjádřením zájmu z hlediště byť jen pouhým zvukem. Jak stačí, aby jeden divák se nebál dát najevo svůj zájem pouhým jedním tlesknutím či jednoslabičným slovem a prorazí tím cestu dalším okolo, jenž se přidají. Herec pak vidí zájem publika, je kladně oceněn a nervozita z něj odejde. Sám jsem to i několikrát udělal. V okamžiku ticha jsem dvakrát tlesknul a přidali se ke mně další a další, až tleskal celý sál (na vesnickém divadle si člověk může dovolit takto narušit ticho představení).
Při závěrečném potlesku na konci představení jsem byl zvědav jestli se mi podaří ještě jednou strhnout diváky. Prostě jsem při tleskání povstal. Bál jsem se, že budu stát sám. Zpočátku jsem sám stál. Připadal jsem si jako kůl v plotě, ale nechtělo se mi sedat zpět. Vydržel jsem. Asi po minutě, vstali další tři vedle mne a pak další kolem nich. Vznikla řetězová reakce.  Až na vyjímky stáli téměř všichni. Zajimavé jak jde bezeslov manipulovat s davem. Jen ve správnou chvíli využít emoce, které v něm pulsují. Nepřipomíná Ti to Vrbo případy, kdy  v historii jeden jedinec dokázal strhnou masy lidí?
« Poslední změna: 14. Leden, 2012, 23:21:26 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 18. Leden, 2012, 22:24:17 »

Ahoj Vrbo.
Co ty na tohle? Dá se tomu zabránit?
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 19. Leden, 2012, 09:59:52 »

Ahoj Jardo,

vím, že někteří lidé poměrně úspěšně řeší tu příšernou situaci na horách tím, že dojíždějí do práce do Hradce Králové nebo mají částečný úvazek v Praze.

Vím přesně, o čem je tu řeč. Držím Ti všechny palce, nedej se!

Myšpule
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 19. Leden, 2012, 11:10:07 »

Hm, není to jen na horách. Já dojíždím denně do Prahy: na cestě strávím cca 4 hodiny denně celkem.  Huh?
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 20. Leden, 2012, 00:01:51 »

Pracoval jsem rok v Praze. Líbilo se mi tam. Platil jsem byt zde a ubytování v Praze. Pak se mi zdražilo ubytování v Praze a já se rozhodl jít zpět k domovu. Jenže jak jsem již uváděl je to tu na 123.   Smiley
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 22. Leden, 2012, 23:03:03 »

Pěkný večer Vrbo.
Tak jsem shlédl jedno video, které mi zase upevnilo přesvědčení nejíst maso, mléko, vejce. Jen kdyby ta práce se mohla změnit.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení