Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Energetická příčina nemocí  (Přečteno 958 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 28. Prosinec, 2011, 12:20:01 »

Ahoj,
jak se vlastně pozná, že je choroba jin/jang?
Calarien, už jsi mi v nějakém příspěvku naznačila, že alergie je choroba jinového původu. Jak se toto pozná a kde vyčet chorob aspoň orientačně najít?
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Prosinec, 2011, 14:35:54 »

Jarko, to je docela složité téma, takže jen pro představu: jinové choroby se soustřeďují v horní polovině těla a spíše v periferiích, tzn. blíže k povrchu těla, jako je třeba kůže, projevují se spíše tupou bolestí, bolestí bez přesné lokalizace, otékáním, zahleněním atd. Takže u těch jangových to bude opak - ostrá lokalizovaná bolest, nemoci víc uvnitř těla, víc v dolní polovině těla atd.
Já nevím co česky vyšlo a nevyšlo, ale v AJ je na tohle třeba skvělá knížka Macrobiotic path to total health. Všimla jsem si v knihkupectvích Makrobiotiky a přírodního léčení, Orientální diagnostiky, v těch by tohle taky mělo být..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Prosinec, 2011, 15:51:19 »

Ahoj Calarien,
Orientální diagnostiku a Přírodní léčení mám. Přelož mi prosím název té knížky z angličtiny do češtiny, jen název. Myslíš, že česky nevyšla? Pro představu, jak jsi mi to popsala, tak chápu. Snad se přidá i někdo další k povídání. Ty už toho umíš z Kushi Institutu dost, viď?
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Prosinec, 2011, 10:17:00 »

Právěže toho spíš dost neumím....ale to záleží na tom, co od sebe člověk očekává a jaký má cíl...
Ta knížka vážně nevím jestli už vyšla, snad to tady někdo bude vědět...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Prosinec, 2011, 12:37:13 »

Ahoj Calarien,
koukala jsem tak pro zajímavost do Kushiho Orientální diagnostiky a je to zajímavá věc umět ji. Aspoň si to myslím. Pak může člověk lecos odhalit. Ale studovat to, to je asi na dlouho. Ty budeš dělat zkoušky v únoru?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení