Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Je tohle fórum spíše prospěšné nebo naopak?  (Přečteno 2934 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 29. Prosinec, 2011, 14:05:16 »

Myslíte si, že tohle forum je něčím důležité?
Bylo by bez něj něco podstatně horší či lepší?
A i ty pozitiva, které najdete, tak jsou to opravdu ta dobrá pozitiva? Myslím tím dilemata tipu (berte jen jako jeden příklad z mnoha) - dnešní doba je velice hojná, máme se dobře, velké domy, spoustu jídla, zábavy, je mír, ale na druhé straně toto "dobro" bylo získáno za cenu zla někde jinde, na někom jiném, vykoupeno válkami, dobýváním a stále tak vykupováno je a hlavně ještě bude (až dojde na splácení dluhů).

Není to tak s celým internetem, celým fórem?
Posiluje nás skutečně v něčem fórum jako tohle?
Nebo ani neposiluje/ani neoslabuje, je to jedno?
Nechodíme sem jen proto, že jsme neschopní dělat něco pořádnějšího?
Co myslíte?
« Poslední změna: 29. Prosinec, 2011, 14:06:52 od neon » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Prosinec, 2011, 15:14:33 »

Ahoj,
Neone, mám-li mluvit za sebe, tak jsem moc ráda, že tohle fórum existuje. Já nemám možnost jako zdravý člověk jet na kurz, potřebuji průvodce. Dozvím se tady dost věcí, popíšu si s lidmi. Počítač je pro mě, jako nevidomou, nepostradatelný pomocník. Určitě i zdraví lidé jsou rádi, když nemusí vše hledat v knížkách, ale zadat do vyhledávače, co potřebují.
Toť názor ode mě.
Jarka
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Prosinec, 2011, 17:20:11 »

Forum cloveku setri cas a upozornujeho na chyby,ktere dela a ktere mohl udelat. Ten clovek jsem ja.Smiley
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Prosinec, 2011, 17:21:50 »

Nechodíme sem jen proto, že jsme neschopní dělat něco pořádnějšího?
To je důležitá otázka.
Určitě je tohle forum dobré pro pocit, že i jinde žijou lidé, se kterými mám společnou realitu.

Určitě je ale dobré tuhle společnou realitu aktivně opravdu vytvářet, což je možná následný krok, dle mého názoru skutečnější.

Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Prosinec, 2011, 19:48:18 »

Pozitiva:
-informace o kurzech, kdy, kde, co
-setkávání lidí viz srazy
-výměna informací, zkušeností
-někteří začali s mb díky tomuto fóru a když mb vede k zájmu o ekologičtější přístup, jednání, zlepšení zdrav. stavu atd., má to smysl.
-informační, komunikační hodnota
-podpora osamocených i neosamocených mb
-někdy, někdo tady může najít i smysl života, odpočinek, relaxaci, načerpání sil, energie.

Negativa:
-ztráta času, který by se dal věnovat něčemu jinému
-další škodlivé, jinové, umělé ozařování se
-internet, počítač, jsou to umělé, nepřirozené světy, dimenze

Některé druhy dnešní zábavy jsou značně pofidérní, nevhodné až zdraví škodlivé. Blahobyt je leckdy značně přehnaný až ke škodě jiných prožitků, pocitů i celkové spokojenosti, vyrovnanosti, radosti.

Citace
"dobro" bylo získáno za cenu zla někde jinde
Co třeba konkrétně u nás, co máš například konkétně na mysli?

Jistě, v celkovém prožitku, pocitech, mezilidských vztazích, jakési čistotě přístupu by pravděpodobně bylo lepší nemít elektřinu, motory, vše co to přináší atp., nejlépe samozřejmě jako neexistence těchto "vymožeností" na celém světě.

Ano, pravděpodobně bych to viděl tak, že jako další můj vývoj by mohl být takový, že omezím používání PC, internetu a tedy i návštěvy tohoto fóra.
Ale pro začínající a lidi bez mb kontaktů je to, myslím si, poměrně důležité, přínosné. 

Určitým způsobem mohlo být jednodušší, snadnější, jasnější žít pro udržování tepla (dřevo) a vytváření jídla (vlastní chov, pěstování, lov, sběr, příprava, vaření) jako dvou hlavních priorit.
Z určitého pohledu, hlediska, z druhého zase náročnější.
« Poslední změna: 29. Prosinec, 2011, 22:43:27 od makroušek » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Prosinec, 2011, 22:41:21 »

Jsou urcite veci kterymi je toto forum prospesne. Me privedlo k cele rade zajimavych materialu, zdroju a myslenek.
A je otazka, jak a podle ceho kdo soudi co to znamena "neco poradnejsiho". Kdyz nekam chodis (i ve smyslu online), mas pro to duvod. I to co se z nejakeho hlediska jevilo treba jako uplne mrhani casem, z jineho hlediska byla cenna zkusenost.

Jsou online mista kam jsem chodit prestala, a beru to tak ze to s cim jsem se tam mela setkat, s tim jsem se uz setkala, uz mi to nema co dat, tak tam nechodim. Jsou i online mista ktera zanikla protoze uz to nedavalo nic tomu kdo je udrzoval. Neprochazis Neone nahodou dotazovanim se sama sebe o necem takovem? Dava to neco tobe?
Zaznamenáno

komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 31. Prosinec, 2011, 11:22:40 »

Myslím, že každá a to byť umělá dimenze se dá používat ve vlastní prospěch. Pokud teda nejsem zas tak velkej relativista, abych přemýšlela, zda to pro mě opravdu prospěch byl....
Já díky za tohle fórum, momentálně se mi jeví jako sebeprospěšné!!
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 04. Leden, 2012, 10:06:53 »

torquiose: Prochazim posledni dobou obdobim, kdy premyslim jestli je spravne prijimat prostredky, ktere nejsou "ciste". Kdyz neco prijimam, tak to podle me take podporuji. Ale ponevadz nemam v tomto presne jasno, v tom, jak (si) vysvetlit co je ciste a co neni, tak se mi o tom tezko pise. Davam spis na intuici, ktera me stale casteji vrha k otazce, jestli nepouzivam(e) prostredky, ktere se daji urcite videt jako nositele dobrych veci, ale zaroven se taky v nich da videt (casto jen nasi vetsi snahou, zkoumanim souvislosti) to spatne. Prijde mi, ze prijimame veci tak jak jsou prevazne diky silnemu konsenzu. A zacinam stale vice spochybnovat, jestli tento konsenzus neni ve vetsi mire, nez bych si chtel z pocatku pripustit, postaveny na spatnych zakladech.
Obecne se da cele moje dilema shrnout do vyreseni (si) otazky, jestli prijimat neco, co je vykoupene malym "zlem" za cenu vetsiho dobra.
Naivne doufam, ze existuje cista cesta (Pravda, Laska), kde jiz neni potreba zadneho zla.
Tohle dilema se odrazi ve vetsine otazek zivota, kde nejaktualnejsi mi prijdou napriklad:

- Muzu prijimat veci (produkty, sluzby), o kterych jsem zjistil jejich puvod, jejich vyrobni cestu, souvislosti, siroke dopady a vidim a tedy hlavne citim (intuice), ze nejsou (naprosto) v poradku? Co to o me znamena, pokud toto vidim a presto veci/sluzby pouzivam? Co mi brani, abych se jich ihned zrekl, abych nebyl povrchni, abych si nelhal? Nenasel jsem jinou odpoved nez, ze jsem pohodlny, uprednostnuju sve potreby nad celkem, proste egoisticky.
- V jine podobe se otazka da vrhnout na fungovani celeho statu/systemu - armada, soudy, vezeni, banky, korporace, urady, skoly, cirkev atd. - soucasne staty (po mnoho staleti) jsou zalozene na tom, ze jsou udrzovany nasilim, byly zbudovane dobyvanim, valkami, kolonizaci, zotrocovanim - stale je tato podstata v nich zakorenena. Tyto staty, korporace by ale bez podpory nas vsech nefungovaly. Co to tedy znamena, pokud tento system podporuju. Podporuju jej i tim, ze nic zdanlive nedelam, ze "jen" pasivne prijimam jeho vyhody.

Ale kdyz jdu prave do dusledku, tak zde neni temer nic v poradku a kdybych mel vse zanechat a nepodporovat (a hledat/tvorit nekde to ciste reseni), obejit se bez toho, tak mi vychazi, ze bych asi fyzicky neprezil. Tak asi timhle prochazim, za podpory myslenek Thoreau, Fukuoka, Ohsawa, Gandhi, Tolstoj, Chelcicky, Abd-Ru-Shin apod.

Cele jsem to asi mel dat do jineho tematu, asi do sveho denicku.

A nebo taky napsat treba pazourkem na hlinenou tabulku vlastnorucne vyrobenou Smiley Ponevadz to jsou ty skryte souvislosti - kdyz bych si mel uvedomit vsechny zalezitosti ohledne (moderniho pristupu) vyroby papiru, tak je v tom spousta energie, neprimo spousta znicene zivotodarne krajiny. Kdyz bych si mel uvedomit dopad toho, ze tu sedim u pocitace, ten byl vyroben a elektrina do nej proudi, forum bezi na dalsich pocitacich, internet cely bezi atd. tak tohle moje nadherne vypsani se, sdileni je vykoupeno kusem znicene Planety. Jak k tomu mam v sobe pristupovat? Nevidet to a najit si duvod proc je to ale vlastne fajn mit ten pocitac? Neco mi rika, ze by to bylo prave to povrchni reseni, diky kteremu se veci deji dal a dal tak jak se deji. A neprijde mi vubec tezke na to vnitrne prijit. Naopak sleduju, ze vetsina z nas to vi. Tak proc nic nedelame? Ja si na to momentalne dokazu odpoved jen tou lenosti, egoismem.
« Poslední změna: 04. Leden, 2012, 10:16:56 od neon » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #8 kdy: 04. Leden, 2012, 12:09:22 »

neon: Dejmi prosim pak vedet jak jsi to vyresil.

Moje prozatimni reseni nez okopiruji lepsi: Vydelavat tolik kolik je potrebne pro zivot. Nehromadit majetek.Snazit se byt co nejvic sobestacni.Pomahat ostatnim.Sirit tyto myslenky.
Zaznamenáno
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 04. Leden, 2012, 13:42:13 »

Mě napadá, že každá závislost (ať na chuti nějaké potraviny nebo systému) se dá nejspolehlivěji rozvázat postupně. Je za potřebí snahy to změnit, ale pokud jsme vyrostli z nějakého systému nebo naše buňky z určitý potravy, tak je jasné, že ze dne na den po uvědomnění toho to chtít všechno rázem měnit, to může mít sebedestruktivní dopady.

Myslím, že bez netu by se ty informace taky našly, kdyby se tazatel opravdu chtěl dopídit. Možná by si tý informace pak i cenově víc vážil a čím dýl by ji hledal, kvalitněji by i zpracoval. A nepotřeboval by se tolik ptát. Možná by se při samovýrobě těch hlíněných destiček sama vyřešila už polovina toho "problému".

Odtrhnout se od toho všeho je dost možné. Uvědomění třeba toho, že tu momentálně spoluničím planetu, je to nejduležitější k tomu, abych s tím přestala. Jak se tu už jednou probíralo, že vlastně ať už žiju nebo ať už umřu, vždycky někomu/něčemu ublížím, něco zničím.. tu míru ničení je možný snižovat. Ale na druhou stranu proč bych se měla k umělým dimenzím hned atp. stavět zády. Dají se i využít. Co je to zlo? Díky netu jsem objevila MB. Pak se mi pozměnil náhled na dění (samozřejmě, že za to si můžu já, nikoliv nějaké fórum)....
Osobně např. připouštím víru v slova a tvrzení H. Monforta, že prána stačí, "jenom" se na ni postupně adaptovat. Myslím, že v neschopnosti s něčím špatným nebo s čímkoliv ihned přestat asi nebude bránit jen vlastní lenost, ego. "Vše, co potřebujeme je čas." řekl někdo jednou.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 04. Leden, 2012, 14:19:21 »

Já si taky myslím, že věci se dějou za nějakým účelem a smyslem, a že tedy to, že teď procházíme silně jangovým, extrémním koncem dostředivé spirály, plné materialismu a destrukce, má své místo. Tím neříkám, že se k tomuto materialismu a destrukci máme připojit, pokud nám vnitřní hlas (v případě více vyvinutých, zřejmě v evoluci ducha více pokročilých duší) říká, že je něco v nepořádku, spíš jen, že to je nutný proces, ta druhá strana mince, bez které by ta přední nemohla existovat. Myslím, že dochází k čištění planety a lidstva, tak jako se čistí člověk, který se dá na MB, a vylézá z něj spousta nepěkností, během nepříjemného bolestivého procesu eliminací...Možná, že letos skutečně projdeme do bodu, kdy se jang mění v jin a ocitneme se na začátku pomalé více spirituální odstředivé spirály...možná letos ještě ne...tak či tak, myslím, že vývoj se nedá změnit, změnit můžeme jen náš postoj a přístup k té změně, čímž se vracím vlastně k tvému dilematu...asi bych si hlavně odpustila svou nedokonalost. Nikdo z nás (nebo takových je málo) není osvícený a bezchybný, čiňme tedy co nejmenší zlo, uvědomujme si souvislosti, hledejme jiné, možná nepopulární cesty dle svého svědomí, ale přijměme i to, že žijeme v takové a takové době, která nás svým tlakem nutí se ohnout...však se zase narovnáme...
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #11 kdy: 04. Leden, 2012, 15:45:18 »

neone,
ty máš jednu dost blbou vlastnost, MOC ŠPEKULUJEŠ!
 Grin
Jak se chceš vydělit z celku?
Víš, proč věci jsou, tak jak jsou, co je DOBRÉ co ZLÉ, v absolutním měřítku?
MÁŠ MOŽNOST VOLBY.

Pokud vypneš počítač a třeba zrušíš toto forum a pujdeš zase dělat dříví, fajn.
Za sebe můžu říct, že nejen tady, ale na netu obecně získávám mnoho informací a poznal jsem i pár lidí, kteří mě něčemu naučili.
Až budeme umět telepatii, (bedny na to nachystaný máme), hodím kompl do popelnice moc rád.

Taky jsem si položil podobnou otázku: Mám prodávat věci původem z Číny, když vím, jak se chovají v Tibetu i doma?
V Číně žijí lidi dobří (určitě většina) a méně dobří, kteří tomu šéfujou. (zatím)
Takže luštěniny a jiné věci v obchodě zůstanou, ale zároveň si přeju, aby se naplnily ideály těch, které mám rád. (Dalajlama, atd.)

Už mě nebaví psát  Smiley, vyber si cestu, jaká se ti líbí, a dej rozhodně na intuici, jak jsi o ní psal.
Však se zase někde uvidíme. A než zvládnu teleportaci, tak ti před barák postavím "smraďocha".
Zdař!
« Poslední změna: 04. Leden, 2012, 15:48:24 od romanS » Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 28. Říjen, 2012, 17:37:04 »

Zkus se zeptat sveho Cinana na Dalajlamu, moc pekneho ti o nem asi nerekne, tahaji se s cinou o tibet uz stovky let a poc by to ml evropn resit? Ja to s rozenymi cinany diskutoval, vyse je vydledek.
Aste kdyz z ciny je dnes vsechno co se da levne dovezt (neni to tezke a ryclesekazici) a hlavne evropa to niak NEOVLIVNI.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení