Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: co míváte na Štědrý večer na stole za pohoštění?  (Přečteno 2661 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 30. Prosinec, 2011, 18:53:35 »

Ahoj všichni,
tohle téma máme na každý rok, budu ráda, když se podělíte. Jsou tu i někteří, co žijí v zahraničí. Předmět napověděl, čeho se téma týká.
Začnu tedy: na Štědrovečerní večeři míváme rybu kapra a bramborový salát. Jedla jsem ho dříve také, ale co jím MB, tak mívám salát z obilí podle paní Lužné. Nebo se dá udělat salát z polenty. Po večeři pak je na stole  cukroví pro mě MB, různé brambůrky či oříšky. Samozřejmě chlebíčky jak normální, tak z celozrnné večky či rohlíků s tofu pomazánkou a okurkou nebo třeba s máslem a salámem ze soji, jak se prodávají.  Rovnou píši sem i Silvestr, i když jsem ho do předmtu nedala: opět chlebíčky, zbytek cukroví, brambůrky, taky jsem dvakrát zkoušela zeleninové jednohubky s tempehem Lenka je má na stránkách, je to snad z kurzu paní Terešové.
Jarka
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Prosinec, 2011, 20:58:07 »

Letos jsme na štědrou večeři měli polentový salát s blanšírovanou zeleninou a tofunézou a pečenou dýni a mrkev.
Na Silvestra chodíme spát jako každý jiný den, takže i večeře je normální.

Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Prosinec, 2011, 22:39:10 »

Letos jsem měla po mnoha letech kapra - na páře s bylinkovým kořením na ryby. K tomu normálně rýže s gomasiem, nishime, miso polévka a lisovaný zelný salát.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Prosinec, 2011, 23:07:20 »

kroupovo - rýžový "Černý kuba" s kysaným zelím. Mňam  z71
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 31. Prosinec, 2011, 07:38:56 »

Ahoj Mišpule,
no vidíš, černý kuba, to je recept, který jedli naši předkové.  Jen nevím, kroupy v zimě? Ty patří spíše k jaru, přece ochlazují. Jak to s nimi vlastně je?
Calarien, ty jsi ani na Štědrý den výjimku neudělala a byla misopolévka. Miso se může dát i do rybí polévky. Koukám, že máš tuto polévku dost často. Může se misopolévka každý den? Myslím, že by se neměla. Mělo by se to střídat. Miso se dá přidat do jakékoli polévky.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 31. Prosinec, 2011, 11:06:13 »

Miso polévka se určitě může každý den, já ji dokonce mám často dvakrát, na doporučení učitele, v rámci mojí léčby...samozřejmě není ta polévka každý den stejná, používám různou zeleninu, takže jiná energie...a ráno dělám mnohem slabší než večer.
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 31. Prosinec, 2011, 14:18:00 »

Naše rodina jí na Vánoce vždycky obalovaného kapra. Rovnou se z kapří hlavy udělá koikoku polévka, kterou jíme. Ke kaprovi jsem letos dělala salát z tuřínu, viz recept z Makrobiotiky aspone:

http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=130

a moc doporučuju. V minulých letech jsem dělala saláty se zeleniny, nakrájených jahelných knedlíku a s tofunézou, ale to nebylo ono, navíc si myslím, že není dobrá kombinace ryby a obilí. Takže už se budu držet toho tuřínového salátu.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 31. Prosinec, 2011, 14:24:36 »

Jarko,

pořád mě ty kroupy v zimě zahřejou víc než jakákoli imitace bramborového salátu.

M.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 31. Prosinec, 2011, 15:48:16 »

Ahoj Lehu,
ten obilný salát jsem si nevymyslela já, ale to má paní Lužná v knížce právě na Štědrý den. Kdo vlastníte knížku MB nedělní vaření, koukněte tam. Já myslím, že ryba a obilí se může.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení