Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: jarní chlebíčky  (Přečteno 3413 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 30. Prosinec, 2011, 22:23:01 »

Ahoj,
možná si řeknete: to je hrůza, ty myslíš pořád jen na jídlo, MB není jen o jídle. To sice není, máte pravdu, ale když mi něco hrooozně moc chutná, tak přemýšlím, jak to udělat ve zdravé verzi. Někdy mi to připadá hrozné ta MB, pořád něco vyvažovat a koukat v potah energie. Nepřipadá vám to taky tak? Ano, máme svobodnou vůli, zda si vezmeme zdravé nebo nezdravé jídlo. Každý nebo většina z nás to někdy kombinuje, ale to co bych ráda napsala, mám hrozně ráda, jsem ochotna to sníst i v normální podobě, ale tak mě napadlo zkusit to nějak udělat.
Jarní chlebíčky. Ale mám na mysli tu polevu/pomazánku/ prostě, co se na to maže. Tuším, že je tam majonéza, máslo a kečup. Není problém koupit v obchodě kečup neslazený, udělat si tofunézu nebo sojanézu a dát tam do toho nějaký tuk např. provamel, ale když to vezmeme z hlediska energií, tak je to značně jinové. Čím se tyto pomazánky vyvažují? Řekla bych, že hodně pomazánek je jinových. Vím, že někdo namítne, máme mnoho jiných pomazánek, ale mě tyhle chlebíčky hrozně chutnají. Navrch se dává cibulka/pažitka/ nadrobno pokrájená. Vyvážila bych to buď trochou soli nebo sojovkou. Prostě ji tam trošinku dát a pak to zamíchat. Já prostě nad jídlem, dyž chci zkoušet, uvažuji takto. Není pro mě problém zaměnit nezdravé suroviny za zdravější, ale vyvážit, to už je problém. A nebo se to prostě vyrovná tak, že to namažeme na chleba/rohlík/veku/housku. To je pečivo jang, pomazánka ji a je to. Paní Průchová by se mnou určitě nesouhlasila, ale je mi to docela jedno.
Jarka
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Prosinec, 2011, 22:30:14 »

Ahoj Jarko,

Tvoje otázky ve mně vyvolávají další otázku: Co Tě vlastně přivedlo k makrobiotice? Proč se jí zabýváš?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 31. Prosinec, 2011, 07:31:27 »

Ahoj Mišpule,
odpověděla jsem soukromou poštou na tvůj dotaz. Prosím, napiš, až budeš mít chvilku.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Prosinec, 2011, 12:54:35 »

Ahoj ještě znovu,
mamka mi řekla, že máslo se maže na to pečivo, ta pomazánka se prý dělá z hořčice, kečupu a majolky. Takže na pravou míru jsem to sem napsala. No tak hořčici buď vyrobit nebo ve zdravé výživě koupit. A je to platí, co jsem napsala výše.  Tohle je spíše takový malý dodatek.
Jen ta vyváženost, to je u něčeho problém.
Jarka
Zaznamenáno
Zahradnice
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 31. Prosinec, 2011, 13:41:23 »

Ty jo, jarní chlebíčky?
To neznám...nějaká krajová specialita?
Tady u nás na severu se třeba dělá Lutenice na topinky (myslím,že jsou to uvařené romačkané brambory, kečup cibule a tak něco.) nikdy jsem to nejedla, naštěstí kečupo nesnáším Smiley Ale jarní chlebíčky, slyším či čtu prvně.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 31. Prosinec, 2011, 15:57:39 »

Ahoj Zahradnice,
nevím, zda je to specialita, nebo kde se to tu vzalo, ale my je děláme dost často, ale jak jsem psala výše, je to jinová záležitost, tak asi by se měli dělat na jaře, proto jsou jarní. Na vrchu je cibulka/pažitka/ tak proto asi jarní. Nevím, ale je to dobrota, mě to teda chutná. Když nemáš ráda kečup, asi to jíst nebudeš.
Jarka
Zaznamenáno
Ovísek
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 31. Prosinec, 2011, 16:52:29 »

já mám ráda jednoduchou makrobiotiku, bez vyvažování a sledování, uvařím si jak to cítím podle chuti a momentální kondice, nejlépe bez různých ochucovadel,prostě obilí, luštěniny a zelenina. je to úžasně osvobozující. Složitější menu vařím pouze o víkendech pro rodinu, aby to pro ně bylo jedlé Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 31. Prosinec, 2011, 17:38:29 »

Ahoj,
že bych byla pořád na obilí, luštěninách a zelenině a jedla to pořád dokola v jakékoli podobě, tak to si mezi tím dám něco jiného. Neříkejte mi, že nemáte rádi pomazánky. Já neříkám, že nemám rda MB, ale i něco k pohoštění se dá nějak upravit a o to se právě snažím.  Inu, každý to vnímáme jinak. MB mám ráda.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení