Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Chuť na sladké  (Přečteno 3611 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:07:33 »

Ačkoliv jím zdánlivě makrobiotiku tak jsem celkem mimo ten střed, jím hodně jinové věci ve stylu rozinek a sladěnky a tahini a pořád se mi to všechno vylučuje na povrch. nevím zatím jak efektivně řešit moje chutě po sladkém.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:08:31 »

Neone, ja byla drive schopna stlaskat velkou cokoladu na posezeni, chute na sladke jsem mela enormni. CCa mesic se snazim byt zacatecnikem MB, obcas nemam moznost jine volby, tak si dam treba testoviny. Ale o vikendech si varim tak, jak se naucim na kurzu. V posledni dobe jsem hodne delala dyni Hokkaido a mrkev, cibule a jinou zeleninu, spolu s Natural ryzi, jahlami, kroupami... Nebudes tomu verit, chut na sladke je pryc, vubec me nelakaji ani rozinky, nic sladkeho !!! Pisu vlastni zkusenost. Zkus zaradit do jidelnicku sem tam tu dyni a uvidis. Nemam chut ani na zmrzlinu, ani na tu nejlepsi Cream and Dream v Praze, proste nemam potrebu tam jit a dat si ji. Neuveritelne. Jestli jsme se toho zbavila na vzdycky, dam vedet, jak to pokracuje.
Zaznamenáno
Monika
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:09:38 »

Peto,musím jen souhlasit s tím,že dýně hokkaido je neuvěřitelná a možná jsem si na ní vypěstovala závislost Shocked)).Pečená,dušená,na páře, prostě jakkoliv mňam.Myslím si, že je důležité právě střídání typů stacionární zeleniny, pak chuť na sladké je pryč.Čím déle se mrkev, květák,atd vaří je sladší, že?
Zaznamenáno
Monika
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:13:17 »

Ktomu půstu bych jen dodal, že to určitě není něco co by souviselo s makrobiotikou, ať si to stím někdo nezkušený nespojuje. To je jen má momentální chuť zkusit si něco takového. Ale taky to může naučit větší vůli a myslím si, že málo lidí pozná co to je skutečný hlad a nejenom chuť a co se stane když pár hodin kručí v břiše. Pak to totiž přejde a člověk se začne cítit tak nějak lehce a svěže a ten domnělý hlad zmizí. Půst pro makrobiotika určitě není nezbytný, ale taky si hodně uvědomuju, že když se člověk bude přecpávat a nebo jíst hodně často tak to nemusí být vůbec dobré a může mu to hodně ubližovat i když jí sebelepší makrobiotiku. Myslím že Kushi někde psal, že uplně ideální je když člověk jí jednou za den a do polosyta, ale to dokážou jen opravdu zdraví jedinci s dobře fungujícím tělem. Myslím si že málokdo se mírně nepřejídá a jí jen tak aby neměl hlad. Já se často najím víc než by bylo potřeba. Také málokdo asi opravdu čeká až bude mít skutečný hlad a ne jenom chuť a nebo ze zvyku.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:13:40 »

Jo, je to tak, nemám vyvážený talíř a často opomíjím tu zeleninu a řeším to pak těma rozinkama nebo sladkýma kašema z ovesných vloček a s ovesným nebo kukuřičným mlékem (jsou totiž sladké)
Na dělání složitějších mňamek nemám povahu, jsem přece jenom chlap Smiley
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:16:53 »

Ja se priznam, kdyz jsem pred tim cca 1,5 mesicem zacala opravdove premyslet o MB, tak jsem si sem tam, pri nakupu v Albiu, Country Lifu, koupila tu karobovou tycinku plnenou kokosem, nebo sem tam nejaky kolacek upeceny od nich, ale fakt malo, nemam cas porad premyslet o jidle, nejhorsi je byt doma, nebo se nudit, tak to potom clovek na to sladke ma chut. Takze nejlepsi je byt porad v pohybu, necim se zabyvat, v praci i doma. Jo a mam doma javorovy sirup, ten jsem ochutnala jen tak a teda je moc dobry.. dam si malinkou lzicku na ovesnou kasi, ale stridam to, obcas si ji ochutim gomasiem. A neoslazuji kazdy den, tak 2x tydne. Nemam jeste doma vse nakoupene, bohuzel, ze bych mela nejake seminka atd. Musim si nejprve vybudovat na to vsechno policovy system, ale uz se moc tesim, jak to pak budu mit vse po ruce.
Zaznamenáno
Monika
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:18:21 »

neon: Protože jsi chlap připsala jsem tu poznámku o makrouškých koláčcích z Dobrušky, ale na kurzu štrúdl svedli i chlapy Shocked)Pozor na ovesné vločky jsou hodně jin a tím sušeným ovesným mlékem se to ještě násobí. Pohanka je jang takže na ovesné kaši se energie jakž takž srovnají.
Fakt jsem došla k názoru, že důležitá je pestrost Shocked)))
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 13. Září, 2012, 18:56:50 »

Ahoj,
Dýně hokkaido je moooc dobrá. Pak  je sladká taky mrkev nakrájená na plátky šikmo, ale já si dám v létě někdy i na podzim syrovou, podle nálady.
Více je to v tématu
Boj se sladkostmi jak na sladké
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení