Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Další odsouzení - Vlčí děti  (Přečteno 4963 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 05. Leden, 2012, 20:16:35 »

Ahoj všichni,kdo občas zaslechne TV(nebo noviny),-máme tady další odsouzení.Ty " rodiče vlčích dětí " ( děti,s kterými nechodili ven...)odsoudili na 8 let natvrdo. Nevím, nevím o tom víc než vy,ale jeví se mi to přehnané.Vždyď  nevraždili a děti nebili. Za zabití jsou tresty v podobné výši! Mám obavu, aby to nebyl jen odstrašující případ úřadů před JINÝM,alternativním stylem života. Myslím,že by měla v té rodině být nařízena změna a domluvit jim...ale ne vzít dětem rodiče na 8...let. Co my na to? Nedávno už jsme reagovali na zbytečné odsouzení porodní asistentky.  Sad
« Poslední změna: 11. Leden, 2012, 17:37:51 od neon » Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Leden, 2012, 20:52:13 »

Mám podobný názor, děti byly dobře živené a i vzdělané, aspoň ty starší....není dobré nechodit s nimi ven, ale třeba žije ve společnosti spousta rodin na samotě, kde sice děti ven chodí, ale jinak se taky vzdělávají doma a jiné lidi vídají jen ojediněle.....rozhodně mi to přijde přehnané, pokud se matka cítí taky nějak otcem dětí omezována a není i to i její rozhdonutí vést takový život, tak by se jí mělo pomoci a né ji odsoudit, i když s podmínkou. Trest otce mi přijde velmi vysoký, za znásilnění, které irčitě postihne dotyčné více, je často směšný trest....toť můj názor
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Leden, 2012, 23:42:52 »

Tento případ jsem slyšel jen letmo ve zdělovacích prostředcích. To co zde píšete stojí za pozastavení a zamyšlení se nad tím.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
5 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Leden, 2012, 12:04:45 »

Stat rozhoduje o tom jake jsou zakladni fyzicke/psychicke normy pro vyvoj. Kde bere tu odvahu? Psychologove definuji co je to laska. Jaktoze jejich definice je ta spravna pro vsechny? Samozrejme ze neni. Krestan treba bude vyzadovat vyuku a hlubokou viru v Krista. Nekdo treba v Krishnu, Dalajlamu, Tao, cokoli atd.

Tvrdi, ze ty deti byly ochuzene o spoustu normativnich veci/zazitku. A kde berou jistotu, ze kdyz vychovavam dite podle jejich norem, tak je zase neochuzuju o jine hodnoty? Je to fraska, na urovni primitivnich omezovačů.

Odsouzenim toho otce (kohokoli) se uzavirame o to vice do nesvobody, ale to je patrne na kazdem kroku.
Vidime co nas ceka, kdyz premyslime, mluvime a chovame se jinak.

8 let za to, ze otec tihnul k taoismu, ktere ho inspirovalo k jednoduchosti a tim padem vyhazel spoustu nabytku, kobercu, hracek a dite nechal pobihat jen v latkove plene bosky? No to je vazne hruza, nehorazne, tyran nejvetsi. Kdo to kdy svemu diteti udelal? Nekoupit mu hromadu hracek? Fuj. Porodila doma? Zavrit az zcerna - taky ze ji poslali na psychinu.
Vim, ze tam padlo spousta jinych argumentu proc ho odsoudili, ale tyto tam byly take.
Nesouhlasim s tim, jak se choval, jak vychovaval, ale odsoudit ho na 8 let?
Nechapu napr. proc ten taoista zustal v mestskem dome a nesel s detma do prirody - to Tao by na neho tu prirodu melo kricet - asi mel zacpane usi Smiley
Se divim, ze jsme jako lidstvo vubec prezili, vzhledem k tem podminkam v jakych vyrustaly deti po tisice let.
« Poslední změna: 06. Leden, 2012, 12:17:27 od neon » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Leden, 2012, 16:24:11 »

Souhlasím s neonem
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Leden, 2012, 22:22:23 »

Jo kluci, taky souhlasím, děkuju za příspěvky.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Leden, 2012, 17:16:09 »

Tak toto je otresne a svym zpusobem desive v jakem state zijem.

Tak jako v poradu 168hodin oznacuji tohoto muze, tento par za naprosto extremni, sokujici, tak ja po shlednuti oznacuji jejich reportaz a celou odsuzujici spolecnost za naprosto extremni.

Porad zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/212411058250108/obsah/185210-osm-let-vezeni-pro-otce-vlcich-deti/

Dale je zajimavy rozhovor s zenou:
http://zpravy.idnes.cz/nebyt-zakonu-deti-bychom-meli-spoustu-rika-matka-vlcich-deti-pr3-/domaci.aspx?c=A111202_165947_domaci_hv

Je toho na netu asi mnohem vic, necetl jsem, nevidel jsem, tohle me stacilo k udelani si obrazku.

Pravdu neznam, ale neverim (necitim), ze je tak extremni jako ji vidi odsuzovaci.
Mam rozum (cit, intuici) a to co vidim v reportazi 168hodin napr. z rozhovoru muze a zeny, tak vidim stejneho "ichtyla" (v dobrem) jako spoustu duchovnich, alternativnich ichtylu v okruhu mych znamych, vcetne me.
Chlap/zena se proste hleda (kdo z nas ne??), cte Tao, sympatizuje a samozrejme to v sobe hroti (kdo z nas neco nehroti z pocatku, ze??), chce zvestovat pravdu, menit vice zenu nez sebe (ktery chlap v kterekoli domacnosti tak rad nekaze, neporouci, nekomanduje deti, dokonce nebije, rozdava nelasku pod rouchem lasky, ma proste svoji pravdu, jangac, ucitel, spasitel??) - jasne, delame chyby, dopoustime se jich i na druhych (kteri jsou s nama ale casto dobrovolne, pominu-li deti, na coz ma kazdy svoji teorii o tom, jestli se dobrovolne nekdy nekde rozhodly se nam narodit - ale samozrejme pravnici vi jak to je a smitec), kdo z nas je ale jiny? Kdo nechybuje, kdo se v zapeti neuci?
Hnus, hnus, proste me to stve.

Cetl Tao, hledal, hledal dal, z pocatku zavrhoval Bibli, proste Tao je lepsi, Bible je odpad - ale co se nestalo, zacal v Bibli videt to co v Tau (cerpam z rozhovoru s jeho zenou) - toto me trklo hrozne do oci, jako bych si cetl sam o sobe.

Vyhodil nabytek, koberce - jako bych si cetl sam o sobe, treba po navsteve kurzu Oty Reisse (plasty = chemie = nezdravi), a nebo proste akt dobrovolne Jednoduchosti, skromnosti, motivaci pro nekonzum je uz tak mnoho, ze se divim, ze neni vetsine konzumentu spatne z toho kam to smeruje.

Predstavuju si 8 roku pro sebe... hmm, jak bych se tam rval, jak bych jim argumentoval, jak bych jim predkladal narazky na tento system, ktere napriklad nadherne pise Osho, ale spousta dalsich, na totalni nelogicnost moderni spolecnosti - ale asi by me to nebylo nic platne.

Mimochodem, nepochopil jsem kdo to tam rval, ze ji bil, ze lze - kdo koho bil podle rvouci dotycne a co tim vlastne mela namysli, kdyz to co rekla prej znamena neco jineho nez rekla Smiley

Pardon, ze se tak vypisuju, ale me prijde, ze pred timto mlcet, tak uz si to muzu jit fakt hodit.. tohle je uplne minimum co muzu ted udelat.

Zajimate se nekdo o tento pripad vic?
Nevite jak to vnima "duchovnejsi" spolecnost? Nejsou z toho alternativci v soku?
Neni nekde petice? Nesnazi se to nekdo znovu otevirat?

Sparkle 54 Srdce  54 grouphug 54 Srdce 54 Sparkle
Laska, svoboda by to proste podle me vyresila - svoboda k delani chyb a laska k chybujicim - to ten clovek nedostal a je na ceste k vetsi nenavisti, uzavrenosti, straneni. A pritom mohli rict: "Fajn, deti bude vychovavat nekdo jiny (to jim nevadilo), fajn, budeme se vas snazit "lecit" podle obrazu sveho (i kdyz nejlepsi lecba by byla Laska), fajn, udelame tytyty, bububu, jestli to tak s vama pujde dal, tak uz udelame neco drsnejsiho (i kdyz v tomto kontextu vyhrozovani to taky neni podle me to nejlepsi)," proste cokoli z tohoto lepsi jak 8 let natvrdo!
At dohledaji a odsoudi vsechny otce, matky, ktere nedavaji lasku detem, ktere je nekde zanechaly, vzdyt se na detech dopustily vetsiho, stejneho, mozna o trosicku mensiho (tak temto dejte jenom 1,2,3,4,5 let?)  trestu.

A hlavne, jaka spousta Odsuzovačů, Posudkářů jež tak vazne kadrují, vyrkne nad nima ortel a pritom podle tech svych teorii neziji ve vlastnim srdci ani chvilku potom co vykroci ze soudni sine - doma krici, hadaji se, omezuji rodinne prislusniky - otci vedi vsechno nejlip - kupuji si dceru/syna penezma (darky, konzum), ja to teda sam za sebe vidim na kazdem kroku, nevidim rozhodne tu dokonalost, na kterou si v idealni predstave mame hrat. Povrchnost tu vladne.

Neverim objektivite posuzovatelu - o stavu tech deti (ze vydavali jen skreky), ke stavu jejich obydli (prej totalni bordel, spina), prej se mazlili s autickem hnedka (ze nemeli zadnou lasku) - nechce se mi verit - ja tu Lasku z zeny citim, milionkrat vetsi nez z Odsuzovačů.

Tfuj
« Poslední změna: 11. Leden, 2012, 17:33:56 od neon » Zaznamenáno
El
Host
4 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Leden, 2012, 19:00:23 »

Já jsem teda o nich četla jen na netu, ale zarazilo mě to úplně stejně..

A napadaly mě ty samé věci jako tebe. Samozřejmě jsem si představila jak žijeme my. A že by si toho na nás sociálka taky dost našla...

A zajímalo by mě , kdy se budou trestat lidi za to, že krmí svoje 4měsíční děti potravinami slazenými cukrem a že je nechávaj se vyřvat až k vysílení a usnutí.. a takhle bych mohla sespat obrovský množství toho, co se tu úplně běžně dělá a ví se, že to ničí dětem zdraví a psychiku..

Taky nechápu, kde berou ty jejich normy.. I já jsem považovaná za nenormální, protože jsem rodila doma, moje dítě nevozím v kočárku a nemá dudlík.. už tohle stačí, aby si řekli, že jsem asi nějaká alternativní.. 

Ale vlastně ano, chápu to moc dobře..  Protože pokud dítě nevychovávám podle státních norem, které dělají z dětí blbce, tak vlastně vychovávám rebela a to společnost nepotřebuje, společnost potřebuje hloupé otroky..

Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
2 4
« Odpověď #8 kdy: 11. Leden, 2012, 19:31:40 »

Pro Neon
  Myslím, že je težké soudit záležitost o které nic nevíme ??  Nebo máš Neone všechny informace a víš o co jde ?? Ten pán dostal hodně , to ano a ta paní vlastně skoro nic ??  Takže asi jsou tam i jiné záležitosti ??  On se odvolal, což je v pořádku. Ale Neone, kolik ty jsi vychoval dětí Huh?  Myslíš, že dítě je věc, která se dá odhodit, když nás přestane bavit Huh? Oni odhodili starší dcerku, prostě je asi přestala bavit, kluky nechtěli, ale stalo se Huh? Fakt alternativní přístup, ale nic to nemění na faktu, že nikdo z nás neznáme podrobnosti a tak těžko můžeme soudit.

Pro El
  Vážená dámo, já ani ostatní rodiče nevychováváme blbce, to mně dosti uráží. Moje děti obě vystudovaly vysokou školu, sportují a jsou zdraví a štíhlí.
  Až vy vychováte své děti do vyššího věku , možná poznáte, že si budou řešit svůj život podle svého a odmítnou Váš způsob života,... Jak je potom nazvete Huh?
   To , že vedete alternativní život je Vaše záležitost a zdá se, že Vám ji nikdo nevyčítá, tak proč napadáte stále ty , kteří mají jiný názor na zdravý životní styl.
  Přeji Vám jen to dobré a možná z Vašeho dítka vyroste rebel odmítající makrobiotiku :-))).
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Leden, 2012, 20:09:38 »

Ahoj po dlouhe dobe.

chtela jsem uz pred chvili reagovat na Neona, ze jsou o vsechno moje myslenky co dal sem. Ale nez jsem se k tomu dostala, tak me rychlejsi El predbehla  Very Happy
A ke kacerovi -
... tak jsem mela nachystanou odpoved, ale jak jsem ji nenapsala hned,, tak ted po kratke pauze a rozmysleni citim, ze radsi nenapisu nic.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
7 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Leden, 2012, 20:42:35 »

Ten případ je vskutku zvláštní, respektive je zvláštní, jak agresivně na něj reagoval "systém", v časopise Respekt o tom vyšel trefný článek "Rychlý konec divných lidí", který se na celou věc snaží dívat celkem nepředpojatě, takže to vypadá, že alespoň některá mainstreamová média se občas snaží.

Cituji z výše zmíněného článku Petra Třešňáka:

"...Je to sice divné, ale je pobyt pod střechou pro děti ve věku 1,5 a tři roky týráním? Jedly jen specifickou, hlavně zeleninovou stravu a jejich kosti byly nedovyvinuté, což znalci hodnotili jako zanedbání výživy. Může být, ale co potom s rodiči, kteří vykrmují své děti k obezitě a připravují předčasnou smrt? Půjdou také za mříže?....

Tyrani za známé kuřimské kauzy, v níž se dětem bolestivě ubližovalo a zavíraly se do klece, sedí jen o rok déle. Sadističtí rodiče Dominika z Brna, který dostával k jídlu suchý chléb a do bot připínáčky, aby nezlobil, odešli s nižšími tresty....

Potřebujeme aktivní sociální péči, která se nebojí intervence, dokáže s rodiči komunikovat a včas rozpoznat týrání dětí. Co ale určitě nepotřebujeme, jsou exemplárně tvrdé soudní rozsudky nad životním stylem. Ten další "divný" na řadě pak totiž může být kdokoli z nás."

Mám poslední dobou pocit, že chyby v matrixu se objevují čím dál častěji. A to ať už pozitivní - Jaroslav Dušek a jeho Duše K v archivu webu veřejnoprávní ČT (VŘELE DOPORUČUJI!) a nebo negativní - proces s porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou. Zdá se, že ať už přinese rok 2012 cokoli, rozhodně bude akcelerovat a umocňovat věci příští.

« Poslední změna: 12. Leden, 2012, 22:46:09 od pozorovatel » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #11 kdy: 12. Leden, 2012, 06:26:51 »

Kačer: jde mi presne o tu logiku, kterou zminuje pozorovatel v prilozenem textu z Respektu:

- proc nejsou potrestani take ti, kteri deti vykrmuji jidlem, ktere nevede (podle jinych pohledu) ke zdravi (dlouhodobemu)?

- proc ti, kteri jim davaji pripinacky, fyzicky je zamerne muci maji stejne, mensi tresty? vzdyt tohle mi dava jasnou informaci o tom, jakou vaznost tomuto poslednimu incidentu stat priklada - tebe to nebije do oci (do srdce?) - jak pise El, my (MBčka a dalsi alternativci) casto delame velice podobne veci jako tento par, chapes ten utok na svobodu?

- proc ne ti, kteri davaji malo/zadnou lasku (ale kdo vubec definuje co je laska, ze? nejpouzivanejsi pojmy (laska/mir/svoboda/zdravi) jsou nejvice zmatene, ale kazdy o nich vsechno vi

Ale asi chapu, ze budes argumentovat stale tim, ze pokud neznam fakta pripadu, tak co soudim.

Tak hlavne, ze je znaji oni a znas je ty a pises, ze soudim Wink
Ja soudim uplne jinou formou, oni odsoudili (fyzickym/psychickym trestem), ja jen napsal otevrene svuj odsuzujici nazor (a s laskou je dal respektuju) - nikam je nechci zavrit, nijak potrestat (ty Odsuzovače).

Jak jsem psal, davam na intuici a v reportazi 168hodin to z toho (na mě) dostatecne "řve" jaky je jejich zkresleny pohled na tyto dva lidi, na tuto situaci.

Citace
Dvě verze, dvě strany, tisíce názorů, pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům, každá mince má dvě strany, více úhlů pohledů. (to jsem vykradl z textu Revolty)

Pointa proste je: čí normy budeme dodržovat, kdo je má právo nastavit, jakou úlohu v tom má svoboda každého z nás, jaký přístup k nastavení norem má mít rozum a jaký srdce/cit? Mě právě srdce/cit/intuice ukazuje, že tento svět je pod nadvládou rozumu - a to je pak velká neharmonie, protože my nejsme hlavně rozum! Srdce nesoudí, soudí jenom rozum.

Kačere, ja jsem clovek, ktery si mysli, ze pobytem ve vezeni, fyzickym/psychickym trestem jakekoli formy, odsouzenim se jedinec (situace) nezmeni k lepsimu.
« Poslední změna: 12. Leden, 2012, 06:34:41 od neon » Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
2 0
« Odpověď #12 kdy: 12. Leden, 2012, 07:35:39 »

Tedy norma je dodržena...vysoká škola,životnín styl očkování hormonální antikoncepce a.j.

Jsem přesvědčen o chybách v metrixu....Má osobní zkušenost zní...chyby v metrixu nastat musí....

A už vůbec nikdo z nás neví, jak to opravdu bylo s výchovným záměrem rodičů....a pravou skutečností k dnešním dnům....

Zaznamenáno
kačer
Newbie
*

Zobrazit profil
3 5
« Odpověď #13 kdy: 12. Leden, 2012, 17:24:00 »

No děti přece nevychováváme podle normy :-),
Ale připadá mně z některých Vašich příspěvků, že pro dítě je nejdůležitější, že dostává obilnou kaši a zeleninu,... to ostatní je asi méně důležité :-(.

A co takhle duševní hodnoty, vždyť dítě potřebuje poznávat svět, chodit ven, potřebuje sportovat, vzdělávat se,...
  Většina rodičů asi chce , aby jejich dítě dosáhlo vzdělání a věnovalo se zálibám a koníčkům, prostě, aby se v dospělém životě uplatnilo.

Tady je ovšem vyzdvihován rodič, který porodí dítě do WC mísy, děti drží ve své pohodlnosti doma ( děti se neumažou, nepotřebují oblečení, boty,.. ), děti vlastně nepoznávají život mimo interiér bytu,... ovšem nosí domu biopotraviny a obilné kaše,...

No a rodič, který se dětem věnuje, lítá jak hadr na holi, aby děti mohli sportovat, jezdit na hory, chodit za kulturou, atd..., tak ten je dle Vás parazit, protože koupí dítěti občas zmrzlinu, dá buchtu od babičky nebo uvaří svíčkovou :-)) ??

Zde radí o rodičovství převážně bezdětní nebo rozvedení nebo pochybní léčitelé bez jakékoliv zodpovědnosti.
   Víte, je škoda, že  mnozí z Vás žijí uzavřeni v dogmatech, ale všichni jsme nějací, .... já třeba chodím rád běhat a někteří kolemjdoucí si klepou na čelo s cigaretou v ruce :-).

P.S. Pro Jarku - v neděli jsem jel Jizerskou 50, také tam startovali slepí běžci se svými vodiči, byli naprosto úžasní, v tom počasí,.. prostě se před nimi hluboce klaním.
V cíli pak všichni společně baštili guláš s chlebem, všem chutnal po těch 50 ti km :-)

Žádné otylé dospělé ani děti jsem tam neviděl, jen milující rodiče,  závodily celé rodiny, od dětí až po maminky a tatínky,...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
8 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Leden, 2012, 19:28:41 »

Kačere, jsi prostě úžasný, neni co dodat.

Mozna jen to, ze ti asi necim vadime a tim padem si ve svych odpovedich recnis stale stejnou pisnicku, ale na trochu jine tema.

Citace
No a rodič, který se dětem věnuje, lítá jak hadr na holi, aby děti mohli sportovat, jezdit na hory, chodit za kulturou, atd..., tak ten je dle Vás parazit, protože koupí dítěti občas zmrzlinu, dá buchtu od babičky nebo uvaří svíčkovou :-)) ??

Nikdo tu na toto nenarazel.

Ja za sebe jsem jen vyzdvihoval dulezitost neodsuzovani. Ani tebe s cukrovyma buchtama, ani makrouse s jeho kasi a zeleninou, ani krestana s jeho virou, ani muslima, ani jaderneho fanatika, ani zeleneho aktivistu, ani komunistu, chudaka, bohace, kohokoli.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení