Stran: [1] 2 3 ... 17
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 21481 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
3 0
« kdy: 12. Leden, 2012, 19:37:01 »

Zacnu si novy denik, na ruzne blbosti...

Dneska ve zpravach: US vojaci mocili na tela zabitych talibancu.

Byli odsouzeni z nelidskosti.

Takze zabit ano, mocit ne!! Tak to je gol. Kdyz te vycvicili k zabijeni, tak to neni nelidske, to je v poradku. Ale bacha na to co s tim mrtvym, predchvili zivym, clovekem delas, protoze je desne dulezite mit uctu k jeho roztrhanemu telu Very Happy  smrtka

A rozmazme to v mediich jako dalsi extremni, naprosto nelidsky pristup k lidstvu, jen to moceni, to zabijeni je ok, standard, norma  72
« Poslední změna: 12. Leden, 2012, 19:40:55 od neon » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 13. Leden, 2012, 17:15:34 »

Zajímavé téma Neone.
Cíleně je vojákům posouván práh citlivosti pro potřebu k boji. Jedna z jejich náplní práce je zabíjení. Vytvářet "smrt". Nemůžeme se divit, že pak tak jednají.  Ano máš pravdu. Stojí to za zamyšlení o žebříčku hodnot: zabít člověka není takový prohřešek jako ho pomočit. Hlavně když mám něco šťavnatého do médií na zvýšení sledovanosti.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Únor, 2012, 15:27:05 »

Na chvíli jsem zapnul ČT24 a byla tam diskuze, kde titulek na televizi dole byl "Úspěchy bezpilotní války" a poradce pro BOJ vysvětloval jak bezpilotní letadla dovedou efektivněji zneškodňovat CÍLE a není v ohrožení život pilota.  Potlesk 54
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Únor, 2012, 16:51:58 »

Hodně mě teď bere čtení z deníku/knihy Peace Pilgrim, která je bohužel jen v angličtině a dalších pár cizích jazycích.

Až dnes jsem ale narazil, že zkrácená verze knihy je kompletně česky, zdarma na netu:

Kroky k vnitřnímu míru - harmonické principy pro lidské žití (od POUTNICE MÍRU)
« Poslední změna: 17. Únor, 2012, 23:23:03 od neon » Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Únor, 2012, 20:45:14 »

Škoda, že to nevyšlo v ČJ.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Březen, 2012, 13:36:19 »

Úvaha nad "ztrátou času" kousáním a vědomým jezením a pečlivým pestrým vařením.

rice eat

Mám velký zlozvyk. Jím u sledování ČT24 a nebo jiných pořadů, alibisticky si to omlouvám vybíráním vzdělávacích dokumentů, filmů na youtube.
Mám neustále pocit, že při tom jezení se mohu dozvědět spoustu nového.
S tímto zlozvykem, návykem jsem často tak daleko, že je mi velice nepříjemné jen tak v klidu sedět a jíst, pořád mi ulítává mysl a stále něco v hlavě řeším.
Když jím s někým jiným, tak to zvládám, dokonce i nemluvit, je to něčím příjemnější takhle sedět vedle někoho a jíst.

To samé, v bledě růžovém mám s vařením. Nevařím si hrozně, ale také ne nejlíp.
Nedopřávám si plnou dynamiku pěti prvků každý den, nebo dokonce na každém talíři.
Opět vyhrává nutkání dělat něco jiného, něco více důležitého.

Tipnul bych si, že jsem tímto nepopsal jenom sebe, ale i spoustu z vás.

grouphug

A pak se do toho motá mnohokrát opakovaná vícedenní zkušenost, kdy jsem perfektně žvýkal, jedl v klidu, bez rozptylování něčím, někým jiným.
Jídlo jsem si připravoval plnohodnotné, nádherné.
V těchto dnech jsem vždy postupně získával větší klid, vyrovnanost, vědění záměru, snu, sebejistotu.

Píšu si to zde proto, abych se tímto vždy motivoval a znovu se rozhodoval, pokud bude bohužel potřeba.
Došlo mi (doufám konečně nejenom myšlenkově, ale vnitřně), že čas strávený důkladným žvýkáním, vědomým jezením, pestrým vařením nemůže být nikdy ztracen, ba naprosto opačně.
Když dobře žvýkám a jím vědomě, tak dobře vím, kdy jsem najezen a nejenom že to vím, ale cítím se opravdu spokojeně najezen a v pohodě končím.
Když jsem jedl u sledování, čtení něčeho, tak i když jsem žvýkal, tak jsem tu jistotu o bodu najezení málokdy postřehl a automaticky jsem jedl a jedl dál.

Když tedy tak vědomě jím a perfektně žvýkám, tak to přináší tu jistotu v záměru, jistotu a odhodlání dělat správné kroky - takže co pořád víc hledám? Proč toho naplno nevyužívám a stále tento rituál zanedbávám s pocitem, abych neztratil čas jenom s jídlem.
Neztratím ho právě o to víc, když mi není jasný cíl a jen hloupě dělám tisíc a jednu věc a cítím se přitom stále neuspokojený, stále nejistý, že bych chtěl být někde jinde a dělat něco jiného než dělám - přející si mít jen více odvahy, více odhodlání.
A potom také tato důležitá věc, která mi málokdy došla - když tedy spořádaně jím, tak toho sním opravdu méně než při tom nespořádaném jezení - celkově se dostávám do stavu, kdy se mi postupně zkracuje i doba spánku.
No a tím pádem mám více času na to jezení a vaření, že?  z95

Další věc je jasná spojitost mezi postupným fyzickomentálněduchovním (jinými slovy Já v Trojici) uzdravováním a to mílovými kroky, oproti krokům pomalým nežvýkacím, neuvědomělým. A tím pádem bych měl očekávat delší dobu života, ne? No, alespoň teoreticky a to mi stačí  Poklona
S lepším tělem, větší fyzickou výdrží, kondicí si přece člověk ten čas lépe užije až do pozdního věku, ideálně až do poslední sekundy.

Je to až s podivem, jak jasná tato věc je a jak málo na tuto logiku dávám a podléhám špatnému zvyku.
Ze všeho mi i naprosto logicky vychází, že žádný čas není nikdy touto čiností ztracen, ale mnohonásobně soustředěn, efektivně využit - ale chce to samozřejmě zpočátku víru, zkusit to na týden - celý týden perfektně žvýkejte a výsledkem budou stavy, které jsem popsal - pokud ne, tak jste žvýkali málo  Funny Lebka

Ale napadá mě jedno doplnění k tomu uspokojení z jídla - bez velice kvalitní organické zeleniny, tedy zeleniny plné prány, chutí, vůní nelze k tomu uspokojení z jídla pořádně dojít a člověk jí vždy více než potřebuje. Přece jenom to není o množství, ale o té práně a na tu stačí třeba jedna pránická mrkev podušená v pránicky nabité pramenité vodě  Sparkle
Prána = na slovensku (možná i u nás) dříve nazývána "živa" - je tam nějaké spojení se sanskrtem ve slově Diva, Déva - Bohyně plodnosti.

Ještě jednu úvahu, která mě hodně ovlivnila, zde dodám. Kámoška z Holandského Kushi Institutu mi jednou nadšeně říkala, jak se dala na pořádné žvýkání a prožívala přitom až nepochopitelné dny. Je stále velice aktivní, musí toho hodně stíhat, měla hodně časových termínu. Právě proto si "nemohla dovolit" dobře žvýkat, jíst v klidu. Pak to ale samozřejmě psychicky nezvládala a byla vnitřně nespokojená, až moc. Začala žvýkat, aby pochopila proč se vlastně tak honí a za čím jiným by se vlastně chtěla honit radši. A docházelo podle ní k nepochopitelným situacím, kdy prej nějak čas začal plynout pomaleji. I po tom prožvýkaném čase stíhala všechny činosti, které dělala týdny předtím. Stíhala je s vnitřním klidem, soustředěná, radostná. A dokonce měla vše hotovo i dříve.
Takže tohle je také možný paradoxní efekt důkladného jezení - transmutace času Smiley Prostě je člověk soustředěný, klidný a tím pádem efektivní, sen každého ekonoma práce v kapitalistickém režimu - možná dobrý tip na kurzy do továren pro zaměstnance - ale tam by tato vlastnost efektivní práce nebyla dostatečně vyvážena tou vlastností o nalezení svého smyslu života Wink

Čím více žvýkáme, tím rychleji získáváme zdraví v plném rozsahu - a stěmito sedmi hodnotami již končí sranda každodenního zaneprázdněného nicnedělání a začíná opravdový Život  54
« Poslední změna: 07. Březen, 2012, 14:20:46 od neon » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Březen, 2012, 14:44:20 »

Delam to same.Jim jidlo bud pri koukani na serialy a nebo ctu.
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Březen, 2012, 14:58:46 »

co s tyka dynamiky na taniery... tak tiez to mam velmi za obtiazne dodrziavat... ale uvedomil som si ze ak prenesiem  psychologicky ze vlastne  to ako sa spravam ku priprave svojho jedla tak sa spravam sam ku sebe tak to znamena iba tolko ze sa stale mam co ucit... a to mi aj sedi.. mam sa toho vela co ucit to co som videl teraz po  vikendovom seminari istotne.

Co sa tyka zabijania. No comment... su to  zlocinci.. a ked sa vratia do normalneho zivota tak zlocincami zostanu. Mozno ich ludska prirodzenost sa snazila ich ozivit a tym ze ich mocili   si mysleli ze im dodaju trochu jangu  do zivota, ... mozno pod vplyvom.. urino terapie... TOTO nie je cierny humor. Nemam rad cierny humor. TOTO som napisal ako totalne opovrhnutie ludmi ktory sa nechaju za prachy  ucit zabijat a potom zabijaju rovnako pre peniaze.   Skoro vsetko dnes vacsina  ludi robi pre peniaze... nakoniec az zacnu aj zivot zit len pre peniaze tak sa potom pocuduju ze maju spustu problemov a potiazi. ZIadna ucta k tomu daru. Ziadne  vazba na hodnoty. Nemali by sa opat zrodzovat, ale vesmir je nekonecne sucitny a dobrotivy, nenecha zahynut tym bestiam, lebo sme sa vsetci do jedneho nenaucili ze nie je mozne rozdelovat ja od teba... a ze takyto sme taketo je ludstvo... za poslednych 100 rokov vyvrazdilo  100 milionov ludi. Clovek sa stal spatny od spiku kosti... a je to upozornenie pre nas pre vsetkych... upozornenie na to zmenit nas denny postoj.. zmenit nase energie srdca.. a ucit kazdeho laskavym pristupom... aby sme pomohli dostat sa mu z tazkosti.... kazdy tam kde je a kazdy tak ako vie.. A nerozdelovat na zlocincov a  svatych. Sme rovnaky.  Sad Ked ku mne pridu  a daju mi hlaven ku hlave... povie si jeden... 

Problem su ZBRANE. Ludstvo nie je dost vyspele na to aby ich vlastnilo. ani na to aby malo REKLAMY, aby malo kozmetike firmy,  prepychove domy, internet, pocitace.... TOT je podla mna cely kamen urazu. Vedci co tie vecicky vymysleli ich nikdy nemali zverejnit.
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Březen, 2012, 17:04:36 »

Nevím kam to napsat, ale narychlo bych potřeboval poradit. Rozhodl jsem se koupit maringotku na pozemek a dál tam tvořit.
Přes pozemek nám ale vedou sloupy vysokého napětí. A já si nejsem jistý, jaké teorie kolem tohoto panují.
Je mi jasné, že pod ty dráty by to nedal asi ani příznivec jaderných elektráren, protože by mu na tom přišlo přece jenom něco divného.

Ale co dál? Jak daleko je to podle vás ok? Vím, že na toto téma se budou názory asi dost různit. Ten kdo se tomu věnuje tak v tom bude vidět asi velké zlo.
Ale možná právě ten nejvíce negativní názor by mě zajímal. Protože pokud někdo řekne, že blíž jak 100m to nemám dávat, tak to pořád vyzní více ok (protože pozemek je to 2.5ha a 100m se tam ještě ujít lehce dá), než když mi někdo řekl, že takový pozemek by vůbec nechtěl a to nejenom na bydlení, ale ani aby z tama tu zeleninu jedl.
To vysoké napětí je asi o dost větší prevít jak nízké, ale moc o tom nevím, jaká hrůza to je.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 07. Březen, 2012, 17:15:39 »

Rozhodl jsem se koupit maringotku na pozemek a dál tam tvořit.
Mas fotku jak bude vypadat maringotka? Jake rozmery bude mit? Budes mit tam pripojku na elektrinu? Co voda?

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 07. Březen, 2012, 17:33:33 »

Fotka jenom tato:
http://auto.bazos.cz/inzerat/14700157/Maringotka-typ-Slusovice.php

K elektřině jsem se ptal a popisoval svoji situaci teďka zde:
http://www.permaweb.cz/forum/topics/levn-rychl-it-pro-za-tek-na-pozemku-pokus-2?page=2

Vodu právě nemám. Pramenitá je na svatém místě, pod kostelem, 3km daleko, budu jezdit pro ni na kole.
Jinak jsem už zjistil od pána co mi prodá tu maringotku reálné hodnoty kolem kopání studny vlastní silou.
Zvládl to uplně sám (žena jen přes zpřevodovanou kladku vytahovala kýble), vykopal 9m za 14 dní - skruže si tam taky nasoukal sám a podkopával je.
Jen je určitě pořádné psycho (v tom vidím největší problém, že to třeba psychicky nedám) muset hýbat s tou skruží, když je podkopaná a nechce sednout - musí se třeba v 8 metrech dole začít vyklat krumpáčem a to je na silné nervy.

Podstatné pro mě bylo, že to vykopal za 14 dní. Neměl jsem vůbec šajnu, jak dlouho bych to mohl dělat.
Jenže, já třeba budu muset jít do hloubky 20m, člověk nikdy neví. Takže pořád mám co zvažovat.

Jestli máte s tímto někdo zkušenosti, tak vřele uvítám.

Na pozemku je jinak jedno místo, na vrcholku, kde prosakuje voda, je to tam celé rozbahněné, traktory zapadají.
A já si říkám, že tam zkusím hloubit jezírko, jestli se náhodou nebude plnit. Měl bych tak aspoň užitkovou vodu.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 07. Březen, 2012, 17:51:45 »

Ja jsem si procital zatim jen Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku cast 1 . Koukam,ze jsi pokrocil.  Musim si docist proc si se rozhodl pro maringotku(7x2,5m) a ne pro chaticku(4x4m) bez pevnych zakladu.  Pripada mi maringotka dost studena na pohled z venku i zevnitr. Pochopitelne nevim jak vypada ze vnitr,tak jen hadam. Budes ji nejak obkladat,aby vypadal jako domek?

Pro jine lidi jak to vypada uvnitr maringotka Slusovice:
http://auto.bazos.cz/inzerat/14482595/Maringotka-Slusovice.php

Ja zatim jen schromazduji informace,tak urcite budu rad,kdyz sve postrehy budes bud na permaweb.cz a nebo zde prezentovat. Hlavne problemy s urady.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #12 kdy: 07. Březen, 2012, 18:21:38 »

Co myslíš tou chatičkou?

Maringotku z těchto důvodů: instatní řešení, je navíc přes kopec (což je poměrně velká náhoda), a hlavně - nepotřebuješ na ni ani ohlášku, nic, můžeš ji postavit kdekoli (mělo by to tak být u staveb bez základů, takže u té chatičky nevím jestli by to nebylo minimálně na ohlášku), pak je taky bytelná, zabezpečená na zámek a můžu tam zanechat nářadí, kuchyňku, další věci - bez takové "kůlny" bych tam tu chatičku nebo cokoli jiného těžko stavěl.
Pak taky proto, že na ceně moc nespadne, klidně i stoupne a myslím si, že ji nebude problém prodat, když ji navíc ještě uvnitř vyšperkuju - v podstatě na ní finančně moc neztratím.

Ale to, že jsem ji dlouho nechtěl, kvůli "nepřírodnímu" pocitu v ní jsem psal na permaweb.
Pocitově mě sedne jurta nebo tepee, ale jurta je 100. tis a víc, tepee na to jak je jednoduché, tak taky pod 20 tis. nejde.
A v tepee si právě ty věci uschované nenechám.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 07. Březen, 2012, 18:56:40 »

Jinak třeba někoho budou zajímat moje postřehy. Až teď mi dochází jak je to celé velice zajímavé řešení pro spoustu lidí.
Třeba bezdomovci, či lidi, kteří nestíhají platit nájmy, hrozí jim exekuce, kdokoli, kdo by chtěl místo města bydlet v přírodě, ale samozřejme pro bezdětné lidi. U spousty těchto lidí je ale samozřejmě problém lenost.

Prostě, maringotka za 30 tis., kamínka do ní za odvoz (petry), separační latrína venku (dá se i zadarmo), elektřina třeba přes agregátor (jestli jsem to blbě neslyšel, tak pořizovací cena 6 tis. a denně třeba 1L benzínu, tzn. 1150,- měsíčně za el.).
Je mi jasné, že nejdražší bude pozemek. Ale když se trochu zasním, tak ideální jsou pozemky, které nejsou ani v nabídce realitek, protože je ani sami majitelé neprodávají v domnění, že by to nikdo nechtěl - jedná se o náletové, roky neudržované zony a právě tyto jsou často mnohem lepší pro permakulturisty makrokulturisty Wink Je v nich mnohem více živin, než z TTP, odkud se 2x do roka odváží tráva, tím pádem živiny, nebo než roky orané, hnojené pole.
Tyto pozemky musí člověk shánět procházkami, hledáním v katastrech dotazováním se majitelů a navrhováním ceny někde pod 10,- za metr. Většinou to je prej nějaká stará babička, která je vůbec ráda, že by to někdo chtěl. Ale nevím z praxe, jen jsem slyšel od pána na permawebu, který takhle získává velice velice levné místa a přitom tak magické (pokud také vidíte magičnost v té neporušené divoké krajině).

No a když si vezmu, že lze takto levně začít žít třeba v té maringotce, kterou můžu postavit kamkoli bez ohlášky, tak si k tomu ještě dosním jedince, který se rád živí námezní prací, brigádama párkrát do roka a na tu elektřinu a obilí a možná další kuchyňské nezbytnosti si vydělá. Protože zeleninu a luštěniny si bude pěstovat sám Smiley No, ale chápu, že ideál a praxe je jiná. Ale uvidím jak to půjde.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 07. Březen, 2012, 18:58:34 »

A koho zajímá výborná reference ze života v maringotce, jednoho staršího páru, tak je tady - Veronika a Marek.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení