Stran: 1 [2] 3 4 ... 17
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 20973 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 07. Březen, 2012, 21:00:36 »

Myslel jsem chatu maximalne 4x4m neboli do 16m2 bez pevnych zakladu.(neco podobneho http://www.webany.wz.cz/chata/index.html ) Urcite musim souhlasit,ze je nejlepsi reseni bydlet v maringotce,kdyz clovek nevi co urady neco vymysli noveho. Taky je problem,ze musi obehat vsechny mozne urady,aby zjistil co vlastne muze mit na pozemku. A neni to jen jeden urad. A kdyz ho koupite,tak nazor uredniku se muze zmenit.
http://www.promatpraha.cz/pozarni-bezpecnost-staveb/stavebni-zakon

Proto maringotka a nebo jina bunka je idealni reseni.

Ja bych chtel postavit si malou osadu s lidmi,kteri by bydleli v chatkach. Predstava,ze by bydleli v maringotkach se mi moc nezda a nelibi.Mam pocit,ze by to u mistnich vzbuzovalo odpor a neduveru oproti chatickam. Nejpis by tam chodila neustale kontrola(hygiena,socialka,...),protoze by mistni udavali.Je to jen muj dojem a pocit.

Postavit chatku se podle nekterych nazoru ve 3 lidech da za 2 dny a cena by byla cca 15000kc. Po zatepleni by meli zvysit nnaklady o dalsich 15000kc. Zakony se meni,ale do 16m2(dostacuji pro 3 clenou rodinu) by se nemuselo ohlasovat pokud by nemeli pevne zaklady.
Chtel bych postavit osadu na orne pude,protoze je nejlevnejsi,ale da se sehnat nez treba zahrada.http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12116
Pry staci mit spodek chatky zeleznou konstrukci na ktere se daji dat kolecka a hned by mohla byt maringotka.Smiley
http://bydleni.idnes.cz/idealni-bydleni-nabizi-miniaturni-domek-na-koleckach-f9s-/architektura.aspx?c=A090319_145525_architektura_web

« Poslední změna: 07. Březen, 2012, 23:18:44 od sahaw » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 07. Březen, 2012, 21:21:01 »

U spousty těchto lidí je ale samozřejmě problém lenost.
Bezdomovci jsou vetsinou alkoholici,fetaci a jinak zavisli lidi. K tomu nekteri maji takovy dluh,ze by ho nesplatili do konce zivota,tak nemuzou nic vlastnit jinak to exekutor zabavi. Ty,kteri nemaji zavislost(vetsina),tak ty uz bydli v chatkach.

Urcite mne udivuje,ze hodne lidi o tom mluvi,ze chteji bydlet v domku,ale stejne davaji treba jednu tretinu platu za byt,kdyz v nem jen vetsinou prespavaji,protoze musi pracovat cely den. Nerekl bych lenost,ale strach,ze to v chatce/maringotce nezvladnou. Pak jsou nekteri,kteri treba kvuli socialce nemuzou. Vetsina lidi ani o tom nevi,ze se da pekne zit tak levne. A zbytek jsou liny.

Prostě, maringotka za 30 tis., kamínka do ní za odvoz (petry), separační latrína venku (dá se i zadarmo), elektřina třeba přes agregátor (jestli jsem to blbě neslyšel, tak pořizovací cena 6 tis. a denně třeba 1L benzínu, tzn. 1150,- měsíčně za el.).
Premyslel jsem o vetrne a nebo solarni energi  + koupit baterii. Vetrna(pokud je vitr) se da postavit levne. Moje spotreba elektriny(jsem napojen na sit) je v zime cca 5kW a v lete jen 2kW.Zas plati,ze cim min je clovek v chatce,tak je mensi spotreba elektriny. Nepouzivam drevo ani plyn. Pokud bude zdroj dreva,tak se da vyuzit vyroba elektriny pomoci drevoplynu. Zatim elektrinu nemam domyslenou.Sad

TTP 
Muzu pestovat neco na TTP,kdyz je to travni plocha? Predelat na zahonky?

No, ale chápu, že ideál a praxe je jiná. Ale uvidím jak to půjde.

To mi povidej.Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 07. Březen, 2012, 21:38:48 »

S tím pěstováním na TTP právě taky zatím nevím. Ani mě to netrápí.
Už jenom to, že od nynějška dám zákaz družstvu (mají to pronajaté) sekat 2x ročně ten náš pozemek, což je proti zákonu.
Kašlu na to s tím, že vysílám pozitivní vibrace a snad mě karma nezklame Smiley
Začnu tam dělat vyvýšené záhony, sadit stromy, kopat jezírka a uvidím kdy se kdo ozve.

Na tu komunitu chceš sehnat lidi kde? A to na ně budeš čekat než začneš a nebo začneš a budeš čekat?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 07. Březen, 2012, 21:53:48 »

Už jenom to, že od nynějška dám zákaz družstvu (mají to pronajaté) sekat 2x ročně ten náš pozemek, což je proti zákonu.

Zas jen domnenka,ale pokud bude zapleveleny pozemek,tak ti muzpu naparit pokutu. Tedy u zahradek to tak je,ze pokud je zarostly,tak muze dat mesto az 30 000 pokutu. Byl jsem varovan sousedem.Smiley

Pokud mas 2,5ha,tak si pekne maknes to vsechno posekat.

Začnu tam dělat vyvýšené záhony, sadit stromy, kopat jezírka a uvidím kdy se kdo ozve.

Fakt bych ti doporucoval vsechno zjistit predem. Pokuty te muzou znicit. Z toho a jeste z praci mam strach.
Nejpis jdes cestou Petr_ z http://www.anastasia.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=516

Na tu komunitu chceš sehnat lidi kde? A to na ně budeš čekat než začneš a nebo začneš a budeš čekat?

Ted testuji jaky to je zit v chatce. Mezitim zjistuji vse o zakone. Sehnat lidi neni zas tak velky problem(mit chatu s pozemkem za 50 tisic lidi laka),tak pomalu jak budu schanet informace,tak sezenu i lidi. Mam zatim v planu prestehovat se ze zahradky do osady za 23 mesicu.
Bud vykoupim od vzdalenych pribuznych jeden pozemek(orna puda,ktera je rozdelena na kousky diky dedictvi) a nebo si koupim novy.
« Poslední změna: 07. Březen, 2012, 23:29:16 od sahaw » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 08. Březen, 2012, 08:42:00 »

Na tu komunitu chceš sehnat lidi kde?

Asi jsi se ptal na to jaky typ cloveka schanim. Myslim,ze to bude vegetarian. Pripada mi,ze vegetariani jsou nejbliz k idealu cloveka,ktery utrati rocne jen 40 000kc. Schanel bych lidi ziji podle PV(Prirodni vyziva) alias PS(Prirodni strava) neob jak tomu rika ja SP(Strava Predku).Oni dokazou vyuzit vse jedle kolem sebe k nasyceni sebe.Vsichni vetsinou vzesli z vegetarianu a bohuzel zcela vsichni uz ziji ve svych domkam. Ja musim oslovit tedy jen lidi,kteri maji velmi nizke zivotni naklady.A to je vetsinou vegetarian. Pokud ma clovek nizke naklady,tak mu nedela problem se odstehovat nekam pokud nebude moc daleko od pribuznych a pratel.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 08. Březen, 2012, 08:53:09 »

Já jsem obecně už skeptický k takovým vizím, ale to je fuk, o mě nejde.
Ale je jasné, že pokud nejsi sám připraven na život se vším všudy co to obnáší, tak přitáhneš jen stejně (ne)připravené lidi.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 08. Březen, 2012, 09:03:21 »

Já jsem obecně už skeptický k takovým vizím, ale to je fuk, o mě nejde.
Nechci zaklad zadny rodovy statek a nebo 50 clenou komunitu. V tohle jsem taky jako ty skepticky. Ja chci jen sehnat na zacatku jen 4-6 lidi(nebo rodiny),kteri by si pracovali na svem malem pozemku(podle mne staciv pohode jen 1000m2 na osobu) a alespo nejden z nas  tam byl porad.Tak by bylo zajisteno,ze pokud pojedeme pryc,tak tam nezustane opusteny a nekdo nas nevykrade.Taky se muze postarat o zalevani atd. Na zacatku jsem si jen chtel koupit lesik a tam mit schovanou chatku,ale pritelkyne byla proti,protoze by byla tam sama a bala by se,ze se ji neco stane.Tak volim malou osadu.

Ale je jasné, že pokud nejsi sám připraven na život se vším všudy co to obnáší, tak přitáhneš jen stejně (ne)připravené lidi.
To mi povidej. Hodne lidi zije v iluzi,ze to vzladne,ale pak po par mesici to vzdavaji.Ja jsem si pro jistotu dal zkouskove obdobi.Smiley Proto si myslim,ze casem tam zustane jen trvale 3 lidi(nebo rodiny) a ostatni to vzdaj,tak chci zacit s temi 6 lidmi.
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 09. Březen, 2012, 14:52:25 »

Co sa tyka rucneho kopania studne mam nejake skusenosti z detstva. Vrtali sme studnu u nas na dvore a dostali sme sa asi do 8 metrov. Starky bol velmi silny a statny muz. Velmi sikovny vyrobil pripravok ktory zbieral vybratu hlinu a cele sme to  zatlacali do zme na dlhe tyci  silnej gulatine priemer asi 3 cm. hore  boli  2 paky takze sa do toho vpohode opreli 2 ludia. a na tej tyci bolo polozene zavazie ktore tlacilo celu tu vec lepsie do zeme.
  problemik nastal asi pri 7,5 metra kde sme narazili na strk a kamienkyv pode. tam sa nam to darilo tazko az sme dorazili cez il na   oblast il so strkom a tam sme sa zastavili to bolo nad  ludske sily  pretlacit. takze sme potom narazili   hrubu ruru o primere asi 10 cm dolu do toho jilu kde uz bola voda a postupne rucne sme pumpovali vodu von aby sme odostali   ten jil von a tym sa tam vytvoril akysi sud kam voda dotekala.  takto sa dala pouzivat  prve obdobie iba na polievanie zahrady. Tato studna nam funovala asi 3 roky a potom  uz nemala dost vody lebo postavili vodne dielo gabcikova a prehradili  spodne vedy v tejto hlbke tym ze vykopali a vyrobili protizaplavove obrany  betonovymi  stenami do   zeme. takze sme o vodu prisli... o par rokov neskor sme dali vyrvrtat  studnu rucne... bola to draha  a obtiazne komplikovana zalezitost ale  myslim si ze sa to oplatilo. tam sa nasa studna dostala do  druhej vrstvy vody kde  dostatocnost vody uz nieje ziaden problem. To je moja skusenost. Chce to silnych chlapov.
  Tu prvu studnu sme kopali dost siroku asi   opriemere 35 cm a vsuvali sme do nej  azbestove  potrubie ktore bolo pospajane kovovymi spojkami... nepodarilo sa nam to potrubie dostat az uplne dole lebo sa dost lamalo.. av tej pode to islo pomaly ale  nasuvali sme ho postupne vzy ako sme   trochu vykopali sme zasunyly  2,5 metrovy kusok o nieco hlbsie ... ale na jile sme sa stym uz skoro nepohli lebo sa nam prilepilo.. tak sme to urezali a zatvorili  kovovym  krytom. Grin Pekana spomienka na mojho dedka. dakujem.
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 09. Březen, 2012, 18:09:10 »

Stefi, moc nechapu to s tim rucnim vrtanim, s tim vyrobkem starka. Ale trochu jsem si to predstavil jako normalni velky vrtak (ale pises ze 35cm, coz je asi uz mega vrtak) a namisto stroje je proste pohaneny pakou. Nahore siroka kulatina, treba 10m a dva lidi s ni kroutici a vrtak vrtajici Smiley Ale kdovi jestli jsi to tak myslel. Kazdopadne by me to prislo taky jako zajimava volba. Akorat cim se prodluzovat niz a niz s tim vrtakem? Jestli ho mit proste na drevenych kulatinach a ty kdyztak nastavovat, jestli by udrzely ten tlak. Ale to uz jsem mozna uplne mimo. Kazdopadne narazit s timto vrtakem na kamen, na sutry, tak asi bez sance a pri 35cm prumer, nebo mene, se tam clovek nedostane, aby tu skalu nejak prekonal rucne.

Ta kopana me laka hodne, ale to psycho bude asi uzasne, to musi byt zazitek. Spoustet se v kyblu treba do 15 metru. Prej je tam ale hezky chladek v lete Smiley
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #24 kdy: 12. Březen, 2012, 11:43:34 »

no teda mas pravdu ide o akysi mega vrtak. cely s ocele vratane pak nahore a nadklada sa asi 2 metre dlhymi  oceloviny trubkami ktore  sa daju za par supov obcas kupit zo stareho zeleza.. samozrejme chce ich to trochu upravit.

kym sa dostanes vrtakom do ilu tak je vlastne len  taky vrtak s jednym zavitom, o priemere 35 cm to do suchej hliny saci. a bude sa to pekne vytahovat smerom nahore. Akurat ked sa bude do zeme zasuvat  tie {azbestove potrubia|alebo ine} tak bude potreba mat mensi pevnu nadstavbu na zemi p vyske asi 1 m. napriklad drevene kozy  na ktorych sa bude dat  chodit kym  to   potrubie neklesne do vysky ze sa na  paku bude dat dosiahnut zo  zeme.

Ked sa prevrtas ku vode  s ilom tak budes potrebovat  ten vrtk upravit tak ze sa tam prida aj akasi zbernica ilu   kde sa bude il vytahovat inak by sa vrtak zalial ale nic by si nevytiahol. Takze  to chce niekoho kto tam podom sozvara ku tomu jednemu zavitu este  aj  akusi ohradku, aspon tak si to pametam. Myslim ze takto sa to na SK velmi casto robilo a mnohy ludia maju taketo pripravky doma kdesi hodene a to sme dokonaca aj mi  tak  dlho mali odhodene na dvore. potom sme to odniesli do stareho zeleza. Embarrassed skoda.. ale ja som myslel ze informatika mi  da svetlo do zivota tak som  po dedkovej smrti vela veci vyhodil.

Osobne by som povedal ze jeto  o nieco menej pracna metoda a hlavne viacej bezpecna Wink ako sa pustat sudom do studne kde sa moze vselico pokazit.  Trva to aj kratsie nam to trvalo asi 3 odpoludnia, ale  velmi zalezi na tom ake je podlozie na mieste kde studnu kopes.
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 20. Březen, 2012, 21:39:30 »

Začnu tam dělat vyvýšené záhony

Muzes mi poslat odkaz jak budou vypadat a z ceho skladat? Asi mas nejaky vzor. Ja delam terasy(teoreticky je to stejne jako vyvysene jen s tim,ze mam jen z jedne strany zed).protoze mam zahradku na svahu. Udelat neco takove vyzaduje hodne casu,namahy a hodne materialu. To na to pozemku mas?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #26 kdy: 20. Březen, 2012, 21:51:40 »

Takové záhony http://www.richsoil.com/hugelkultur/

Problém je, kde vzít tu horní úrodnou vrstvu, pokud žádnou na pozemku nemám.
V tom případě to musím odněkud dovést - začít se shánět (stavby apod.) po nějakých výkopech, po horní vrstvě.
A když nebudu mít štěstí, tak co nejdříve dělat z čehokoli kompost - což znamená čekat a čekat, mít ten čas jak píšeš.
Začnu tam asi navážet hnůj odevšad kolem co je zdarma, ať už mi kompostuje.

Další metoda nad kterou přemýšlím je ta od jardy: http://www.permaweb.cz/forum/topics/pole-po-dru-stvu?commentId=5267424%3AComment%3A63285

Času je vždycky málo, ale jak se to vezme - je ho i plno, ale trpělivosti málo.
Neplánuju do podrobna jak co dopadne.. jak věci vyjdou, tak to bude, baví mě ta cesta.

Problém je, že nakonec jsem si pozdě zjistil, že pozemek je upsaný ještě na 3 roky do pronájmu jednomu ekozemědělci, který se mi ale pokouší vyjít vstříc a jenom co podruhé poseče letos, tak bych tam mohl začít tvořit - teď mi projde zatím sázení stromků a včely - ale i tak toho je dostatek.
Doma budu na menší zahrádce dělat terasy ve svahu.

Terasy doma taky dělám, jak píšeš, je to to samé jak vyvýšený záhon. Dole cpu dřevo, na to třeba hnůj, pak drny, pak kompost, pak zeminu a tak furt dokola. Nj, práce plno, za den třeba dvě 3m terasy.
« Poslední změna: 20. Březen, 2012, 21:54:35 od neon » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 20. Březen, 2012, 22:35:44 »

Zkousim ted delat zed jen z vetvicek. Kul mam taky ze dreva,ale pro vetsi zed asi pouziju roksory.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 20. Březen, 2012, 22:38:45 »

Ty větvičky musí vypadat hezky Smiley
Já to zatím plácal ze zámkové dlažby.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 20. Březen, 2012, 22:43:56 »

Mne se libi.Musim pockat jestli vydrzi i neprizen pocasi.Smiley Nedal jsem tam zadnou tvrzenou folii.A zatim nedokazu uplest zed z prouti a netusm,kde sehnat tolik proutku.Smiley

« Poslední změna: 20. Březen, 2012, 22:47:37 od sahaw » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení