Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 22149 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #210 kdy: 31. Srpen, 2013, 09:17:03 »

Ja ho prave pouzivam a mam z toho makrobioticke "vycitky". Prave pro ty nazory Pruchove a dalsi, ktere jsem slysel.
Ze prej budu jen hyperaktivni, kmitat jak vcelka (proste rychle nezdrave cukry). A ano, na medu mam pocit, ze jsem vice aktivni, nez bez nej, coz je ale pro muj pocit "hodne vykonane prace" dobre.
Takze sam nevim - me na tom pocitove prijde neco velice prirozeneho - ovsem vseho s mirou, pokud si ho dam vic, nez bylo potreba, tak je to urcite zbytecny jin.
Ale ja si dovedu dat vice nez je potreba i jinych jinu - vcera treba plnenych knedli se svestkama.
Ja bych se radsi v zivote naucil jak si brat s mirou, nez nesahat na med, ale precpat se jineho jakoze "mb" jinu.
Ja si ten med tak nejak promijim, ze pokud hodne fyzicky makam (bud hodne a nebo dlouho), tak ze to vyeliminuju a ze zivot je o necem jinem, nez jestli med nebo slad.

Ten nas med je ale od vcel krmenych cukrem.
Nemyslim si, ale ze je v tom radikalni rozdil - med je to porad kvetovy - jakoze to neni med, ktery vyrobili z toho cukru - ten cukrovy med zpracuji pres zimu a pak se jim vytaci kvetovy - ale ja bych samozrejme cukr nedaval.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #211 kdy: 31. Srpen, 2013, 09:29:24 »

Sahaw: tak jsem premyslel ohledne tech zvirat, co muzou prinest do rozpoctu, i v pripade, ze ja je sam nepouzivam, ale prodavam jejich produkty - tak pokud jsi zminil treba 500Kc/rok ze slepice, tak ja bych do toho za tyto "smesne" prachy nesel - ta svoboda je proste cennejsi.
Me prijde zbytecne snazit se nasimulovat sobestacny zpusob zivota v teto dobe, v tomto kraji.
Ja chapu ten ideal sobestacnosti, ale v teto dobe tech 500Kc proste vydelam nejakou praci u nekoho za 1 den.
A mam porad svobodu bez slepic. Pokud mam slepice, tak se na 1 den nehnu z domu.
Podle me nema cenu simulovat nejak vic sobestacnost, ze je potreba aby celospolecensky byl tlak a zacala se formovat cela spolecnost tim smerem.
Proste az bude krize, tak v tom kontextu budou davat smysl veci, ktere ted jsou jen zbytecna hra na tu "samostatnost".
Vic by me to vzalo svobody, energie - zatimco pak to pujde tak nejak samo, budeme se podporovat komunitne.

Treba i ten tvuj nazor, ze v krizovem obdobi je kradez, kdyz bych bral nekomu z pozemku biohmotu, treba z lesa.
To je presne ono - proc to vlastne resit v teto dobe, kdy se valeji baliky sena, slamy na loukach, vidim je tam zetlit, ve zlebech, plne lesy bordela, pilin z pil co nikdo nechce.
A az to bude cenne, tak se zase prizpusobim, protoze cela spolecnost se prizpusobi.

Ale pokud nekdo produkty zvirat pouziva, tak mi zase prijde ferove, ze si je hezky zkusi produkovat sam a nebo zaplati nekomu, kdo je s laskou (ke zviratum) vyprodukoval.
To si pak clovek zacne vazit toho co ji a mozna to i prestane jist.
Protoze jak to porad dokola pisu - ja trochu nechapu, ze nekoho bavi nechat si vzit tu svobodu, tim, ze chova zvire.
Ja radsi zmenim sve choutky, zavislosti a jsem free.
Ono ale obecne, duchovne, nejenom zvirata, ale jakakoli vec, kterou vlastnim, tak ona vlastni me. Musim ji udrzovat, bat se aby ji nekdo neukradl, mit pro ni prostor, cas penize, jsem jeji otrok. Cim mene veci, tim stastnejsi zivot Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #212 kdy: 31. Srpen, 2013, 09:45:30 »

Ahoj Neone,
no lžičku medu do čaje snad nevadí, ale řeknu ti, že u babičky jsen našla ve skleničce med, vzala jsem si ho a už bych ho do pusy nedala, byl na mě moc sladký. Raději ten slad, ale je to na každém z nás.  Chleba se sladem mám ráda, ale s medem už by to pro mě bylo moc.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #213 kdy: 31. Srpen, 2013, 09:52:20 »

Neone, podle mě z toho mít výčitky vůbec nemusíš. Včely ten med, který jim na konci sezony dáš úplně přetvoří v med ze kterého žijou v zimě a zbytky si nechají v sobě a při prvním jarním výletu je někde "vykadí" .. takže jak píšeš, med , který vytáčíš je pořád květový.. Ptala jsem se na to starýho včelaře o kterýho máme včely, jestli se dají dokrmit třeba sladem a on to nedoporučil, protože ze sladu by měly v sobě víc odpadu a pokud by nevydržely si ho nechat do jara v sobě, tak by umřely.. Taky by ho musely mít mnohem větší množství než cukru.
Podle mě j řešením vybírat med na jaře a zpočátku léta a všechno ostatní jim už potom nechat, aby měly dost svých zásob a přidat jim podle toho, kolik ti přijde, že tam mají..
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #214 kdy: 31. Srpen, 2013, 10:01:39 »

neon: Díky za názor, myslím, že bychom se divili, kdo tady, i bez výčitek, používá věci, které jsou pro MB za hranicí, takže to, že používáš med mě vůbec nepohoršuje.

Já sám mám díky tomuhle pohledu- ty jíš tohle jo, vždyť to X.Y. nedoporučuje, to není MB- už léta problém o sobě jako o makrbiotikovi mluvit. Přítelkyně se nikdy za makrobiotičku nepovažovala, takže nemá problém při přípravě jídla používat věci, jako např. rajčata, lilek, brambory, občas sýr. Dřív jsem to buďto odmítal, nebo se u toho ošíval a měl výčitky. Už mě to přešlo. Naprosto s tebou souhlasím, že je míň škodlivé občas použít něco mimo pásmo zdraví, než do sebe hrnout ve velkém množství něco echt MB, co člověka rozhodí a ještě se psychicky sebemrskat.

Vlastně ani nevím, kdy je člověk makrobiotik a kdy už ne. Osobně si myslím, že dokud člověk nad tím co jí přemýšlí v rámci energií a elemntů, tak je vlastně MB.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #215 kdy: 31. Srpen, 2013, 10:06:43 »

Jojo, ja z toho nemam vubec vycitky pred vama, ale pred sebou. Za makrobiotika se take vubec nepovazuju, jim casto neco mimo.
Ja si ten med a vsechny mozne jiny, na kterych ulitavam musim vycitat, protoze treba stav mych zubu je proste pomerne spatny a evidentne ziju blbe.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #216 kdy: 31. Srpen, 2013, 10:09:39 »

Chapu te. Zijes ve svete, kde je 500kc smesnych. Je to nic. Pokud nekdo zije v Praze, tak to jsou denni naklady cloveka.Smiley
Pro lidi, kteri se rozhodli odejit zit minimalisticky zivot s nadechem sobestacnosti, tak  to jsou penize na mesic az 2 mesice. A treba ty mas spatne sny, ze jis med, tak nekdo(nemluvim o sobe) zas ma spatne sny, ze nejakou cinnosti napomaha nicit prirodu. Treba dokonce i to roznaseni letaku je pro nekoho nemoralni prace. Pro nekoho je treba to programovani. Je pravda, ze pro mne je prace cloveka pracuji jako exekutor,pujcky a jine prace, ktere maji primet lidi, aby si pujcovali nebo vice utraceli za nemoralni prace, ktere bych nikdy nechtel delat. Mozna proto hledam reseni jak zajistit udrzitelny zivot bez toho, abych nemusel delat podle tyhle nemoralni prace.

Nekteri si reknou, ze nikdy nebudou delat, i kdyby meli zemrit hlady, ale to jsou jen keci. Ve chvili, kdy prijde hlad nebo jina potreba, tak lidi casto delaji takove svinstva. Treba lzou svym pribuznym, at jim pujci, ze to vrati nebo je okradou rovnou.

Ja se povazuji za cloveka, ktery se dokaze obejit bez nekterych veci. Dokazu zit skromny zivot. To nedokazou vsichni. Casto delaji i spatne veci, aby nemuseli zit ten skromny zivot. Tak jsem si rekl, ze temto lidem nebudu brat praci. Jasne, ze to neni obet, protoze co delam mne bavi, tak se neobetuji. Kdyz jsem se vzdal prace programatora veprospech kamose, tak jsem si citil dobre, tak jsem fakt jsem to nedelal pro neci dobro, ale jen pro svuj dobry pocit. Smiley

Trosku nechapu, ze budes otrok tech zvirat. Pokud budes zit na pozemku sam a nikoho nebudes mit, tak to chapu, ale clovek prece nezije sam. Ma pritelkyni. rodinu, pribuzne a pratele v komunite. Popravde zvirata komunitu vice uceluji. I kdyz nejspis to beres jako, ze ty zotrocujes zvirata, tak jsi otrokar a to je pro tebe neprijatelne, tak jsi vlastne otrok toho spatne vlastnosti kvuli par stovkam.

Jako minimalista chapu byt otrokem majetku. Taky jsem pochopil, ze bez majetku(i penez) je clovek svobodny, ale jen do te doby nez se mu neco pokazi. Pak se stane otrokem preziti.  Ono staci i nejake zmena.

Nasimulovat sobestacnost je fakt zbytecna. Urcite nebudu si sit doma boty nebo pracovni rukavice, delat si doma hrebiky atd. Urcite chci byt potravinove sobestacny, protoze si myslim, ze je zaklad vedet co clovek ji.

« Poslední změna: 31. Srpen, 2013, 10:11:20 od sahaw » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #217 kdy: 31. Srpen, 2013, 20:10:34 »

Obcas mam mikro depku, kdyz si ctu komentare na ftb lidi, kteri krici, ze bohati jsou zli a musi trpet, ale oni sami nechteji se uskromnit. Kdyby se uskromnili, tak by se meli skvele.Misto toho maji v sobe hnev a je logicke, ze ho jednou promeni v nasili.
« Poslední změna: 31. Srpen, 2013, 22:46:28 od sahaw » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #218 kdy: 05. Září, 2013, 10:58:04 »

Sahawe jak ty si prosimte resis zpracovani ovoce na zimu, pokud nejak?
Suseni, zavarovani, povidla, palenka?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #219 kdy: 05. Září, 2013, 11:13:19 »

Vse zavaruji. Minuly rok jsem zkousel susit, ale bylo to nakladne. Nemam prirodni susicku.

Jim kase(rozemlete obili) s kompoty. Taky s ovesnymi vlocky.

Spendliky, mirabelky zavaruji tak, ze varim v hrnici. Kdyz jsou rozvareny, tak je dam do slenice a zavarim. Jsou bez cervu, tak nemusim pracne vykrajovat z pecek.

Jablka a svestky jsem rozemlel a zavaril. Rika se tomu pry pyre. Usetri to misto ve sklenici.

Vse bez cukru a kyseliny citronove. Obcas nejaka varka nepodari. Mam to do kase, ale i samotne mi chutnaji. Pridavam par minut pred koncem, aby se kompot ohral a kase ziskala chut.

Neni to urcite makrobioticke.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #220 kdy: 05. Září, 2013, 11:28:08 »

Proc by to nebylo makrobioticke? Prave ze pokud to delas bez cukru, jen ciste ovoce, tak to je uplne koser.
To me prave zajimalo, jak to delas, jestli ten cukr, ci sul, ci neco jineho.
Bez cukru to prej hur konzervuje a nam se kazdy rok objevi klidne i 50% zavarenych sklenic s plisni nahore.

Diky
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #221 kdy: 05. Září, 2013, 12:41:52 »

Ahoj Neone,
určitě jsou tady už vlákna o zavařování. Ale když se ptáš u sebe v deníčku - tak dobrá. Mě mamka dělala třešně bez cukru normálně jen se solí, prostě zo zavařila a žádná plíseň. U pyré nevím, nezkoušely jsme.
Jarka
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #222 kdy: 05. Září, 2013, 21:19:15 »

...Proc by to nebylo makrobioticke? Prave ze pokud to delas bez cukru, jen ciste ovoce, tak to je uplne koser....
Protože ovocný cukr je stále jednoduchý rychle vstřebatelný cukr analogicky jako rafinovaný cukr. Sice to není takový extrém jako ten rafinovaný a ovoce také sebou nese na rozdíl od rafinovaného nějaké ty minerály a vlákninu, ale právě kvůli té rychlovstřebatelnosti, která z ovoce už dělá trochu extrém, by se to z hlediska MB nemělo jíst moc často.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #223 kdy: 21. Říjen, 2013, 22:53:23 »

Chodim ted dost pesky. Tahlo me to k necemu vetsimu, tak jsem se nedavno pridal k male pouti Petra, coz je kluk, ktery nachodil za poslednich 2,5 roku 16000km. Web ma pout.eu
Ale o to nejde. Premyslim co delat dal, kam treba jit dal.
Dosel jsem ted do Ostravy a po ceste me uz nekolikrat napadlo obejit zname/nezname lidi odsud.
Kdyby se chtel nekdo potkat, staci na jednu noc a byli jste jeste navic z teto lokality, tak mi dejte vedet.
Idealne by se mi libilo pospojovat ruzne lidi a jit od jednoho k druhemu, mit proste v hlave prijemny cil.
Ale na severni morave je tu asi nejak mrtvo.
A mozna jsem idealista z hlediska pocasi a brzo prijde studeno, destivo a me prejde chut se nekde potulovat v CR Smiley
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #224 kdy: 25. Říjen, 2013, 20:57:44 »

To uz mas pripravenou zahradu na zimu?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17
  Tisk  

Skočit na: