Stran: 1 ... 14 15 [16] 17
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 20704 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #225 kdy: 26. Říjen, 2013, 09:33:41 »

Nevim, jak se vlastne pripravuje? Smiley
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #226 kdy: 26. Říjen, 2013, 11:59:08 »

Ja jen sezenu listi a pokryju ji zahradku.  A az na jare shrabu, tak udelam z neho vyvyseny zahon. Puda by mela byt pohnojena a ziva. Neni potreba pouzit cely rok ryc, protoze puda neni beton. Ja jsem to zkousel minuly rok jen v malem a dopadlo to jak jsem popisoval. Mam tuto radu od jednoho znameho, ktery to dela roky.

Nekdo listy pouziva jako mulc misto slamy. Ja mam rad, kdyz cela zahrada je jen krome cesticek naprosto zelena, tak nemohu ric jestli je listi dobry mulc.

Sehnat listi neni v tomto obdobi problem. Jeste ti lidi podekuji. Pouzivam zatim javorove. Jsou to velke listy  a nasbirat netrva dlouho.

Cast zahradky zkousim zakryt i posekanou travu.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #227 kdy: 26. Říjen, 2013, 16:16:26 »

Aha, takze tvoje priprava spociva v zakryti.
Tak to asi udelam taky, ale jeste pozdeji, protoze zatim mi tam roste stale plno zeleniny, kterou jim (obrovske a chutne vodnice, ty se fakt povedly - salaty - kedlubny) a zbytek plochy nechavam rust psenici s plevelem, ktere pak nekdy pokosim a asi zakryju tim listim a nebo slamou.
Jinak taky ve velkem pojidam ptacinec zabinec, na nekterych zakompostovanych zahonech ho mam giganticky Smiley
« Poslední změna: 26. Říjen, 2013, 16:19:43 od neon » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #228 kdy: 26. Říjen, 2013, 20:58:02 »

Ahoj Neone a Sahaw,
Neone, s žabincem pomalu, měl by se jíst spíše na jaře, ne teď na podzim.
My listí hrabeme, máme třešeň, břízu, lísku, ořech a ořechové listí prý nepatří do kompostu, říkala mamka. Když taťka štípal dříví, tak piliny šly na kompost, ty tam navozil.
Jarka
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #229 kdy: 26. Říjen, 2013, 21:20:04 »

Orechove listi jako i dubove patri na kompost. Jen dele se rozklada, tak nepatri do kompostu, ktery chcete mit treba do 18 tydnu hotovy.  Dokonce maji na zahradce skvele ucinky proti skudcum, ale tohle jsem neoveroval.

Pro zabinec chodim do lesa. U mne moc neroste. Milujji ho slepice. Ja jsem si uz vetsinu vsechno sklidil. Neco jsem nechal pro slepice, kteri ukusuji. Taky jsem chtel zkusit jestli treba vodnice, turin vydrzi v pude i pres zimu.

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #230 kdy: 22. Květen, 2014, 09:23:59 »

Zdravim,
nechci psat OT v jednom tematu, tak to soupnu sem.

Jak to, ze mas problem se zubami? Nevis cim je to zpusobene?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #231 kdy: 22. Květen, 2014, 10:25:40 »

Nevim, rekl bych, ze prejidanim a vetsi jinove slozky v moji strave a asi i nedostatkem pohybu v drivejsi dobe a vysedavani u pocitace... fakt nevim co vsechno.

Pak taky neco jako genetika? Nekdo ma zuby bez kazu a ji cokoli...
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #232 kdy: 22. Květen, 2014, 16:11:25 »

Asi to bude ta genetika u tebe.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #233 kdy: 11. Červen, 2014, 19:40:47 »

Dnes jsem vyptaval na ftb vegan czsk co je vlastne veganstvi. Vyslo, ze je to jen, ze clovek neji maso, ale je jim jedno, ze neprimo jsou zodpovedny za smrt zvirat. Neresi jak to minimalizovat. A nedokazali mi vysvetlit sve prekecavaci fraze.

Neznas nejakeho poradneho vegana, kteremu neni jedno neprimo zabita zvirata. A pokecal semnou. A dokazal obhajit prekecavaci fraze jako(bez masa zeme vic uzivi, nedovazet potraviny,...)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #234 kdy: 11. Červen, 2014, 20:52:17 »

Vegan asi určitě tvrdil víc, než nejíst maso, ale to je jen detail "nejíst med, vejce, mléko apod."

Neznám takové vegany, které bys rád...

Já osobně bych moc rád věřil, že bez chovu zvířat to jde, ale informace mě pořád chodí takové, že dlouhodobě nejde.

Právě články tohoto typu:

http://www.potravinovezahrady.cz/permakulturni-zahradniceni-v-dobe-klimaticke-zmeny/

Po některá staletí byl prej hodně velký problém pěstovat obilí a zvířata byla záchytný zdroj potravy, ale i financí, za které se to obilí kupovalo (vypěstované někým jiným, někde jinde).
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #235 kdy: 11. Červen, 2014, 21:24:48 »

Moje uvaha je, ze pestovat obili budu jen na male plose. V teto chvili se nevyplati. Spis sehnat nejakou odolnou odrudu a pestovat ji jen na semena.  Mit velke zasoby obili v sudech, protoze cena je velmi nizka.
Pestovat zeleninu a ovoce, ktere se daji prodat draz. V sadu mit jeste kere nez sotrnky behem 2-3 vyrstou. Mezi keremi a stromky mit pampelisky, koprivy,zabinec a jetel. To davat zviratum, protoze jak clovek zjisti, tak krome kopriv tezko najde jiny pozemek, kde roste.  V prirode roste jen trava, bodlaky. Vyjimecne jetel,pampelisky. Tedy krome parku a mist, kde se to pravidelne udrzuje. Je velmi dobre mista u silnic a mista nikoho tam zasazez tyhle rostliny a starat se o ne. Jeste jsou jine rostliny, ktere clovek muze jist.

Pokud clovek chova chovna zvirata a nepotrebuje tolik penez, tak nemusi ani zabit zvire, protoze se da prodat na chov. Zas to neplati treba u slepic, kde je hodne kohoutku. A taky obcas jsou nektere kusy zivrat nevhodne na chov.

Zvirata nejsou spasa. Muzou onemocnet a umrit, ale pozemek je vyuzit co nejvic a tak clovek neni zavisli na jednom prijmu. Tak riziko zkrachovani je o dost mensi, kdy prijde spatne pocasi atd.

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #236 kdy: 11. Červen, 2014, 21:33:37 »

Myslim, ze by pro tebe byli asi nejlepsi vcely. Jen jim budes krast med, ale neublizis jim. A budes se o ne starat.

Pak koupit dospele slepice treba vynesene z velkochovu. Tak jim zachranis zivot a podle informaci ziji nekolik let a snaseji. A jen je nechas dozit starim.

Koza je uz dost na hrane, protoze pokud se ji narodi kozel, tak ho budes must prodat a oni z nej udelaji pecinku.

Ale myslim, ze med, vajicka a mleko zajisti nejaky slusny prijem na zacatek. A vse teoreticky bez zabijeni.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #237 kdy: 11. Červen, 2014, 21:46:32 »

No, já zvířata pro sebe zatím neřeším.. tato doba je pořád hodně jednoduchá na získání peněz všelijak jinak.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #238 kdy: 11. Červen, 2014, 21:58:40 »

Je to jen moje teorie. Myslim si, ze az zacnes zit na pozemku, tak tomu propadnes. Budes brat opusteni pozemku za vydelkem za neradostnou vec. Budes chtit byt soucasti pozemku, aby te zajistil. Budes mi radost, ze te tohle uzivi.
Jak krasne vse na pozemku funguje. Jak je vsechno propojene a kazda vec ma smysl.  Nebudes rad, kdyz budes chtit odejit z toho.

A zjistis, ze zvirata maji taky misto na pozemku a jsou neco jako odpadkove kose vseho co nepotrebujes. Pomahaji ti, setrit cas a energii a zajisti ti nejaky vynos.

Rika se, ze prasata je skvely ryc. Smiley
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #239 kdy: 12. Červen, 2014, 09:00:08 »

Vecer a i dnes jsem premyslel podrobneji o zviratek. Proc ta cesta ke zviratum, kdyz pred hodne davno jsem odmital mit jakekoliv zvire. Pokud vecer nepadnu vycerpanim, tak to sepisu podrobneji.

Dnes vydal svuj clanek i M. Kvapil. O tom jak prokouknul permakulturu. Bohuzel stale mi vic pripada, ze permakultura je jen o tom jak nasi predkove zili. Jen tam jsou nove vychytavky jako lepsi odrudy,vynosnos atd. Neprocital jsem moc jeho web, protoze kdyz jsem zacal, tak jsem citil az moc komerce a utajovani. Chapu, ze se musi zivit kurzami, protoze permakultura mu nefunguje a asi ma velke zivotni naklady, ale utajovani veci, ktere clovek sam pak zjisti mi pripada zbytecne.
http://www.potravinovezahrady.cz/tri-stadia-cesty-k-permakulturnimu-realismu/
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení