Stran: 1 ... 15 16 [17]
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 21912 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #240 kdy: 12. Červen, 2014, 10:14:46 »

Tak to je super článek. Mám pocit, že jsem si tím už snad prošel. Jsem už 2 roky ve fázi návratu ke klasickým vesnickým metodám, ale bez chemie. Permakulturu tak nějak vůbec nevnímám, že by mi něco extra dala, spíš chaos a zdržení.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #241 kdy: 12. Červen, 2014, 23:01:56 »

Povazuji zvirata za levnou pracovni silu. Pracuje na pozemku za cloveka.

Kdyz clovek z mesta prijde na pozemek, ktery je zarostly, tak vidi jen plevel, ktery musi pokosit nebo lepe povolat traktor a vse prevorat, uhladit.

Kdyz prijde permakulturista plny snu(zacatecnik), tak vidi plevel a zacne mulcovat.
http://www.potravinovezahrady.cz/tri-stadia-cesty-k-permakulturnimu-realismu/

Kdyz prijde lenoch co vi neco o planych rostlinach, zahradce a zviratach, tak udela cas zahonky a zbytek necha zviratum. Smiley

Lenoch vi, ze treba nedokaza sam bez techniky upravit 1ha. To je 10 000m2. Ale vi, ze zvladne rycem upravit za 14 dni asi 500m2. Tak si udela zahonky. Vi, ze prvni rok se nemuze spolehat, protoze ten pozemek patril zviratkum jako slimakum, mravencum a jiny tvorum, kteri budou delat ted skudce. Tak musi vsechny ty zviratka pobit. Pokud na pozemku zacinal na jare, tak puda bude tvrda a sazet bude tezke, ale pokud ma pristup ke studni nebo potoku, tak to nevadi. Diky zalevani se dari vsem. Vysazi repy a jine nenarocne plodiny.

Zbytek pozemku ponecha jako pastvinu pro zvirata. Udela za tisicku(stare pletivo + klacky) mobilni vbeh pro slepice, ktery je maly, ale diky mobilnosti presouva pravidelne po pozemku. Koupi poradny retez a kolik a pripichne tam kozu. Poridi si vcely, ktere nekam soupne. Diky hodne travy si sezene kraliky.

Tak o ten zbytek pozemku se staraji zvirata a clovek ma o praci min. Vyhoda je takova, ze ziska med, maso, vajicka, mleko. Nevyhoda, ze muzou zvirata umrit a na zacatku clovek musi investovat vic penez.

Kdyz jsou zvirata, tak zarostly pozemek nikdy nebude, protoze zvirata co nesni, tak to srovnaji se zemi. Mate organicke hnojivo, tak muzete nonstop hnoti tech 500m2. Pristo rok bude zeleniny az az.

Pro mne je mulcovani blbost, protoze koprivy jedi slepice po mensi uprave. Travu zas jako seno kralici a koza. Co se neda pouzit jako seno, tak jako podestylka neboli zaklad pro hnuj. Pokud mam hodne sena, tak chci pouzit jako pestovani zampionu.

Kdybych bydlel u pozemku, kde bydli autor, tak bych k nemu prisel a poprosil jestli si od nej mohu vzit koprivy a jiny plevel, protoze ho vyuziji. Smiley

Ten lenoch vidi, ze mu kazdy metr ctvrecni mu vydelava penize a nemusi se moc nadrit. Zvirata pracuji za nej.

Pokud je na pozemku trvaly porost, tak je vyhoda ta, ze zvirata z nej tezko horoko udelaji bahno, tak se bude stale obnovovat. Postupne majitel tam bude vysazovat rostliny, ktere se mu hodi vice.

jeste dopisu o zneuzovani zvirat.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #242 kdy: 13. Červen, 2014, 00:03:15 »

Kdyz je clovek z mesta jako ja postaven pred problem zneuzivani zvirat, tak ma moralni problemy. Hlavni duvod je, ze nevyrustal v prostredi, kde byli zvirata zabijena pred jeho zrakem.  Je mu lito je zabijet. Neciti se pri tom dobre.

Nekteri lidi povazuji chovat zvirata kvuli medu, mleku a vajickam za nemoralne. Tento problem nemam, protoze davam zviratum domom, stravu a ochranu. Pokud by ji nemeli, tak slepice nebude snaset vajicka a treba takova koza bude mit mliko jen tak tak pro kuzle. A vcely nepotrebuji skoro zadnou peci, tak tem fakt kradu med v urcite mnostvi a moc jim toho nedavam.

Ale otvirato pandorinu skrinku. Kdyz zacnete neco chovat, tak ho vlastnite a muzete mu ublizit az zabit. To je velky moralni problem, ktery jsem dlouho resil a proto jsem zadne zvire nechtel. Proto mne dost zaskocilo, kdyz jsem zjistil, ze vegani maji domaci mazlicky. Oni je drzi doma v zajeti a povazuji se za lidi, kteri bojuji proti tyrani zvirat. A k tomu jeste nuti je jist jen rostlinou stravu, i kdyz jsou psy a kocky. Zneuzivaji ty zvirata pro svou potrebu. Je to stejna jako v cirkuse proti kretemu bojuji.
Kdyz tyhle lidi porusuji zakladni pravidlo, ktere maji jen jedno, tak jsem premyslel o mem moralni problemu.

Pokud vite, ze kocka je masozravec a stejne mu davate jen rostlinou stravu, tak ji pomalu zabijite, ale vegani to povazuji nemoralni davat nekomu maso. Z toho jsem pochopil, ze nekterym veganum nezalezi na zviratech, ale jen na sobe, aby meli dobry pocit.

A pochopil jsem, ze nesmim mit ani jedno zvire, abych neotevrel tu pandorinu skrinku. Az ho totozi mate, tak zacnete upravovat sve moralni hodnty podle toho jak se vam to hodi.

Nelibilo se mi zabijet slimaky a jine skudce. Nelibilo se mi vyhazovat spoustu plevelu a potravin. A tak jsem otevrel pandorinu skrinku. Koupil jsem si slepice. abych necelil moralnimu problemu, ze zabijim mala kuratka, tak byli bez kohouta. Hned zabijeni slimaku nebyl problem. Dokonce jedli i sneky.

Ale doslo k otevreni pandoriny skrinky a zacal jsem i zabijet sneky po okoli, protoze slepice je meli rady a ja mel radost. Ted beru zabijeni sneku a slimaku za normalni.

Cim vic jsem tu skrinku oteviral neboli vice jsem neprimo zzabijel, tak jsem se staval odolnejsi. Cim jsem neprosel v malem veku, ze jsem nebyl konforontovan se smrti zvirat, tak jsem ted prosel.

Stale nechci, aby zvirata umirali zbytecne, ale uz neberu jejich smrt za neco hrozneho.  Zkusim vzdy nejak obejit to zabijeni, ale proste obcas budu zabijet.

Jedna moznost je nasetrit pomoci nejake prace penize a pak z toho zit. Clovek si nezaspini ruce krvi zabijeni, ale bude mit stjne od krve protoze bude mit krvave penize. Kdyz nekdo vydelava penize v systemu, ktery podporuje tyrani zvirat a i tyrani lidi, tak se podili stejne jako ty, kteri je tyraji.

Chov nosnic se da nejak moralne vysvetlit i zabiti kohoutu, protoze si pujdou po krku. Ale uz se neda nejak oduvodnit chov kraliku a jine drubeze na maso.  Je to moje touha, kterou chci realizovat. Chci vytvorit nejaky maly ekosystem, ktery zajisti i na ukor zvirat cloveku sobestacnost. Treba takove kachny v nadrzi s vodou hnoji a zarovn poziraji plankton a rasy. Z toho maji profit ryby, tak se ta nadrz je funkcni. A clovek bere co se premnozilo. A zije v klidu.

Dalsi duvod, ktery ospravedlnuji zabijeni, ze pokud dodam cloveku tu maso, tak nekoupi z velkochovu, tak mozna usetrit trapeni nejakemu zvireti.

Proto pokud je vam lito zabijet zvirata, tak nikdy si zadne neporizujte, protoze uz jen chov zvirat vas zmeni a budete si ospravedlnovat zabijeni a zneuzovani podle sveho.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #243 kdy: 13. Červen, 2014, 22:53:54 »

Nechci ti zaspamovat to tema, tak to soupnu sem.

Udelej restart mysli. Je to nejlepsi co muzes udelat.
http://preppers.cz/forum/index.php?topic=4114.0

Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #244 kdy: 13. Červen, 2014, 23:08:08 »

Netusim jestli jsi zamerne nebo tvoje podvedomi dalo inzerat, ze hledas cloveka, ktery ma bojovneho ducha.Smiley
Jestli se ti ozve a bude pohodar, tak se ho drz. Dati energii, kterou potrebujes, abys byl stastny a silny. Neboli zbavil se strachu z toho co te ceka.

bojovny duch:
http://preppers.cz/forum/index.php?topic=4117.0
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #245 kdy: 14. Červen, 2014, 19:57:00 »

Neni dobre chovat zvirata, kdyz ma strach je zabit. I kdyby to mela byt ovce jen jako sekacka.

Prispevek od cloveka, ktereho mam v pratelych na ftb.:
Citace
dnešní vstup do dne vyloženě podařený.když sem se vracel z pochůzky děti na mě už z dáli volali že utekli psi když jsem dorazil blíž dolehlo ke mě že psi zabili ovci.když sem doběhl na místo ataku, tráva nasáklá krví a psi od krve až za ušima. Poprvé od doby co je takovéhle počasí sem se rozeběhl ukrutným sprintem abych chytil ty čtyřnohé bestie,a pořádně jim vyčinil oni mě běhat nevidějí tak často ale reagovali velice rychle a zmizeli za plotem zahrady když sem se vrátil k jehněti tak trošku v šoku,už jen chroptělo vzal sem ho do náruče a odnesl do stínu a tam se snaažil ze všech sil vymyslet co dělat,pro mě nová situace.po několika pokusech dostat beránka na nohy jsem i díky příteli na telefonu,dospěl k závěru že se trápí.a musel sem ho podříznout.neuvěřitelný, horor proběhlo ve mě snad všechno neskutečně ukrutné co jsem za život pozřel do svého nitra. a řeknu vám podřezávat krk není vůbec žádná legrace.Naprosto celí od krve od konejšení a chování toho chundelatého tvora v okamžiku jeho smrti,jsem pak vstal, a šel si zakouřit.a co dál??? stahování a porcování a balení..přední, zadní, žebra. hrůznej zážitek pro mě něco naprosto nečekaného, a uplně nevymyslitelného
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 15 16 [17]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení