Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 17
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 22135 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 21. Březen, 2012, 08:41:56 »

Jak jednoduché a hezké Smiley

Jak ty teda vlastně žiješ? Když si spojuju tvoje příspěvky na permawebu. Děláš pár měsíců v roce? A zbytek někde na pozemku v chatě, dělání kolem zahrady? Nebo k tomuto zatím míříš?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #31 kdy: 21. Březen, 2012, 12:15:19 »

Jak ty teda vlastně žiješ?
Kdyz jsem se tady 15.cervna 2011 predstavoval a prednasel o sve predstave zivota,tak nektere veci zustali stejne a u nekterych dosli velkych zmen. Je pekne cist stare prispevky a videt,kde jsem byl naivni a snilek.

Po prestehovani na zahradku(do chatky) v srpnu jsem uz nemusel platit najem za byt,tak jsem pustil jednu z praci a nechal jsem si dorucovatele letaku,ktery mi vydela rocne cca 40000kc a zabere tydne cca 15hodin(pracuji 2 dny tydne). Pak obcas delam na par zakazkach rocne jako programator,kde prijem je asi 30-60tisic.Kc. Svuj volny cas venuji rodine,hrani her s prateli,ctenim,samoukou,cestovani v prirode,hrani na zahradce,zjistovani vse o jidle,pokusy byt co nejvic sobestacny a delat vse co mne napadne. Mam stale podivny pocit,ze se mi vse skvele dari a jednoho dne se to obrati.Snad ten pocit je jen falesny strach.

Děláš pár měsíců v roce?
Ziji na kraji mesta a roznasim letaky v te lokalite,kde bydlim. K tomu mne bavi chodit,protoze je to dost dobre pro telo,tak mam podle mne skvelou praci,ktera mne uzivi a delam ji jen maximalne 2 dny v tydnu(vetsinou jen jeden den.Zalezi jestli jsou extra).
Pro izolovane bydleni bych urcite volil jen tu praci v kuse na nejakou dobu.

A zbytek někde na pozemku v chatě, dělání kolem zahrady? Nebo k tomuto zatím míříš?
Zatim jen od srpna bydlim v te chatce, tak nemam zatim potvrzeno,ze se da cely rok bydlet.Prezil jsem v pohode zimu,tak muzu jen spekulovat,ze to jde prezit bez ujmy. Na zahrade pokracuji upravami a snazim se predsazovat rostlinky. Koupil jsem si pres 100 druhu semen,tak mam o zabavu postarano. Chci si vyzkouset,ktere porostou v me pude a ktere porostou bez pracne udrzby. Myslim,ze skoncim asi jen u pestovani redvicek,brambor,rajcat,listove zeleniny(planne rostliny),hrachu.S temi mam uz zkusenost,tak si myslim,ze se bude darit i na zahradce.  Mam velky zajem o pestovani redkvi a vodnice,protoze redkev je skvela a vodnice je pry taky  daji se pry snadno pestovat. Asi nejznamejsi na seznamu je slunecnice,fazole,pohanka,dyne,lnene seminko,horcice,... Tento rok mam tedy zkusebny co se da u mne vypestovat.

Kdyz jsem rekl znamym,ze budu pestovat na zahradce,tak meli pocit,ze budu mit prebytky,tak mi nabidli,ze by si odemne odkoupi treba brambory,rajcata,kren,ovoce atd.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 21. Březen, 2012, 19:53:50 »

No ty si šťastný muž.. jestli jsi teda s tím vším šťastný Smiley
Někdo by na tvém místě programoval celý den a ty si místo toho jdeš roznášet letáky, protože to je zdravé pro tělo - fakt hezký přístup.
Ale tak tohle už je pro tebe detail, máš to evidentně srovnané.

Jen mě ještě napadá, jak jsi řešil pozemek.. koupil? Vodu tam máš odkud?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #33 kdy: 22. Březen, 2012, 19:05:39 »

No ty si šťastný muž.. jestli jsi teda s tím vším šťastný Smiley
S tim co mam ted jsem aktualne stastny. Netusim co mne bude bavit treba za mesic a nebo za rok. Zivot je zmena a veci se meni. Ridim se tim co mne bavi. Soused vzdy krouti hlavou,ze mne bavi cely den cistit zahon od plevelu.Smiley Rekl bych,ze kazdy clovek ma nejake veci,ktere delaji stastnym a pro nekoho to muze byt nocni mura. A u nekoho zas mrhani se zivotem.

Priklad byl,kdyz jsem od malicka sbiral veci(znamky,auticka,hokejove karty,orezavatky,knizky),protoze mne bavilo(bral jsem to jako investici). Pak jsem si precetl clanek,ktery  resil hromadeni veci. Bylo v nem,ze jen nestastny lidi sbiraji veci a vylepsuji svuj byt a vse tahne k materialnimu zivotu. Dela je stastny a zijou v nejake iluzi.
Naplnuji svuj volny cas o snenim jak bude sbirka obrovska a jak ji budou vsichni zavidet.A bude to jejich zivotni odkaz. Nechal jsem se nahlodat a nejak my to davalo smysl.

Od te doby jsem si obcas hodnotil jestli,kdybych umiral mohl ric na smrtelne posteli jestli jsem si vychutna zivot a byl jsem stastny.Smiley

Kdyz tohle mne donutilo zmenit cast meho zpusobu zivota,tak nemuzu nikdy jistotou ric,ze mne neco zas neprestane bavit a najdu si jinou zabavu. Tak jsem aktualne stastny.

Někdo by na tvém místě programoval celý den a ty si místo toho jdeš roznášet letáky, protože to je zdravé pro tělo - fakt hezký přístup.
U roznaseni nemusim myslet na praci,ale vetsinou premyslim o vsem moznem.Pro mne je to placena prochazka.Trochu i posilovani.Smiley

Jen mě ještě napadá, jak jsi řešil pozemek.. koupil? Vodu tam máš odkud?
Bydlim v chatce v zahradkarske kolonii.Zahradka ma cca 400m2. Zatim vodu nepustili,ale je cerpana z potoka. Zatim cerpam z destove a az mi dojde,tak budu muset vzit nadoby a skocit pro ni. Nastesti nemam zatim moc toho zalevat a potok je blizko.

Mam ted 2 roky testovani co se vse bude darit pestovat bez velke namahy. Mam jen prakticke zkusenosti z balkonu a to se neda srovnavat se zahradkou. Ziskam zkusenosti a taky znalosti ohledne staveni na orne pude.Za 2 roky uvidim jestli pokrocim na dalsi metu.Davam tomu volny prubeh. Tesim se celou dobu,ze si potvrdim jestli uzivi cloveka jen tech 400m2(cca aktualne 200m2 zahonu).
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 24. Březen, 2012, 02:31:05 »

Citace
Bydlim v chatce v zahradkarske kolonii
Ahoj. Nějaký čas čtu o čem si píšete. To bydlíš sám? Navštěvujete se vzájemně s někým? Má někdo podobné zájmy jako ty v této kolonii?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #35 kdy: 24. Březen, 2012, 18:38:53 »

To bydlíš sám?
Jo. Chatka ma jen 2x2 metry.A pak jeste dostavbu(je to jako chatka 3x2,ktera je rodelena) 1x2m ve kterem mam nouzovy zachod(kdybych nahodou potreboval) a  naradi a vse mozne.Podle mne je to velikost koupielny a zachodu v panelaku. Ted si reknes,ze je to malo pro jednoho cloveka,ale nemyslim si. Neprve jsem si to myslel taky,ale bylo mi doporuceno,abych stravil nejaky cas a pokud mi to bude maly,tak sezenu vetsi. Jsem rad,ze jsem to tak udelal. Ta velikost mi vyhovuje. Pokud by tu bydlela pritelkyne s malym,tak bychom museli mit k teto jeste 3x3m. 
Navštěvujete se vzájemně s někým?
Vzajemne ne. Zahradku buduju jako uzitkovou zahradku a ne pro rekreacni ucely. Cele kusy travy jsem predelal a i ted stale predelavam na zahony. Rozrezal jsem stul na terasu. Taborak jsem zmensil.Chci si zkusit  hodne veci,tak potrebuji hodne zahonu.Dnes jsem vysadil na zahonech cca 1m2 len,slunecnici,zito,psenici,pohanku. Snad pristi tyden sezenu jecmen.Pry je vxnikajici pro spatne urodnou pudu.
Ja navstevuji lidi porad. Jsem takovy vterka uz roky. Casto si zaprime(zahrajeme hry)s kamosi u kamosu. Nejen o hrach,ale vedeme i velmi vazne diskuze nekdy.Smiley Nekdy,kdyz se to protahne,tak prespim.Chodim k pritelkyni obcas i tam prespim. Myslim,ze proto taky nebyl problem prejit ns zahradu,protoze bud jsem byl v praci,v prorode,u kamosu,u pritelkyne a nebo cely den zalezly v jedne mistnosti a sledoval madaton serialu,hral hry a nebo i cetl. Ta jedna mistnost mi staci.
Má někdo podobné zájmy jako ty v této kolonii?
To nevim.Podle papiru ma tu byt 38 zahradek. Pak asi mimo kolonii,ale v blizkosti je asi takovych 10. V tech blizkych vim,ze tam jeden bydli i pres zimu. Ostatni,i kdyz maji i betonove male domecky,ktere jsou jen zmenseniny RD bydli jen v lete a maji to jako rekreacni chatky. 
Nevim jak se s nima mam dat do reci.Zajimaji mne jine veci nez mne.Nepiju,nezajima mne sport.Proste jsem nudny.Krome jednoho jsou vsichni pred 45.
Jsem podivin,ktery zije v chatce(kulna).Jim podivne(jidlo predku),neustale neco blbnu se staveni,malo upovidany. Pocitam,ze pres leto se to zmeni. Prirozenou cestou se s nimi seznami.Proste jim pomohu a necham si poradit ohledne zahradkarstvi. Tak prolomim ledy. Nemyslim si,ze nekdo se hlasi alespon k vegetarianstvi. A malokdo bude mluvit o trvalem bydleni v chatce. Je to podivne pro vsechny.

Je zvlastni,ze lidi chteji bydlet v chatkach,ale malokdo se odhodla. Myslim,ze je to strach. Financni duvody nemuzou byt,protoze neni to nakladne a podle investice se treba vrati do par mesicu a nebo let.

Krome jednoho cloveka,kteryho znam osobne a klidne jsem jel zanim,abych ho poznal a ziskal duveru v to co hlasa,ze skutecne zije silene,tak vetsinou se bavim po internetu s lidmi,kteri ziji divne Smiley jako ja.
Dost to urychluje dokonceni toho procesu premeny. Clovek si dava netkere veci dohromady a nekterym vecim,ktere pokladal za absolutni zaklad zivota se zhrouti.Davam prednost prirozene ceste,tak to hodne dlouho potrva nez krome particky zavislaku na hrach budu  setkavat se kamaradami pres alternativni zivot.Techto lidi je docela dost,ale malo o tom mluvi(nechteji byt divny pro ostatni) a nebo jsou specializovany na konktretni alternativni zpusob.  Jen prednedavnem jsem se zacal venovat alternativnimu stravovani(vyuzivani stravy kolem sebe),ktery je zaklad pro trvaly zivot na zahrade.

Nechci,aby vzniknul dojem,ze ziju jako prirodni clovek. Jsem stale  mestske dite,ktere vyuziva pozitky a techniku civilizace.Jen v omezene mire. V mem slovniku neni neco zakazane(krome zakona).Vycitat si neco a nebo odpirat nema cenu. Clovek by si mel uzivat zivota dokud muze neboli delat veci,ktereho bavi a naplnuji.
« Poslední změna: 24. Březen, 2012, 18:41:17 od sahaw » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #36 kdy: 14. Duben, 2012, 13:24:33 »

Toto mě bavilo si přečíst - zase jiný pohled na úrovně vědomí (kvalitu mysli, úsudku), vidím v tom samozřejmě paralely třeba s Ohsawou (7 úrovní úsudku)

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/465-david-r-hawkins-mapa-vedomi
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 13. Květen, 2012, 07:46:48 »

Ahoj neone,
prodal jsi a nebo neprodal jsi maringotku? Mas nejake novinky?

Ja uz sklizim rekvicky a horcici. A kvete mi hrach.Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 13. Květen, 2012, 08:50:17 »

Stále ji prodávám

Moc o ni zájem není - kdo přijel, tak si spočítal, že kdyby ji chtěl mít v krásném stavu, tak ho přijde po investicích celkově na 60 tis. A za tu cenu se dá koupit už hotová, bez nutné investice času do všech oprav. Ale to je o tom, aby přijel někdo, kdo právě ten čas má a peníze třeba nemá. Ti co přijeli, tak chtěli hotovou nádheru. A nebo pak ti, kteří mi nabízeli 20 a že berou hned, tak ještě čekám.

Já ten letošní plán s pozemkem celý opustil, po tom co mě tam zkusili hned vykrást a potom co mě říkalo spousta lidí, že mě okolní družstva budou dělat problémy, pokud nebudu séct a dělat tam skopičiny. Tohle mě nebaví a navíc pozemek je na namku, není můj, do toho je zainteresovaný děda, který to na ni přepsal a její brácha, prostě celá rodina je nějak přímo/nepřímo navázaná na pozemek, byť třeba jen mentálně, radama, komentářema - zjistil jsem, že tuto energii nechci a je lepší si koupit své a vše si udělat uplně po svém.

Tak sázím doma a tam mám jeden problém za druhým - všechny ředkvičky zlikvidovali dřepčíci hned v zárodku. Nic mě pořádně neroste, protože můj experiment s nezaoraným hnojem nevyšel - asi to ty rostlinky "spálilo", je to na ně silné, nebo nevím - co jsem zasadil do toho hnoje rozhozeného na podzim na záhony, tak prostě nevyrostlo.
Pak jsem dělal experiment s polykulturou - prostě jsem to rozhodil už na normální hlínu, ale bez řádkování, jen tak, spoustu semen. A z toho je taky zatím velké kulové. Jak je to všechno malé, tak nepoznám co je plevel a co není, tak nechávám radši vše růst a postupně tam vidím jen plevel a nikde nic.

Taky mě přijde, že to bylo tím dlouhým suchem, jen jednou trochu zapršelo, v podstatě je pořád sucho a já se rozhodl nezalévat, ať si to udělá kořeny, prostě se nestarat. No a výsledek je, že saláty jsou pořád malé - celkově je zahrada ubohá Smiley

Dýně jsem ale zasadil před 2mi týdny a už lezou, tak uvidím.

Znovu všechny záhony sázím a tentokrát je zakrývám bílou textilií, ať to nežerou dřepčíci apod. A hlavně jsem shrnul všechen hnůj a sázím zas do hlíny - holt se učím dost dlouho a naivně.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #39 kdy: 13. Květen, 2012, 09:41:18 »

Netusil jsem,ze existuji neco jako drepcici. Ja mam hodne skvoru,tak mozna proto. Mam hodne brouku vseho druhu. Smiley

Nasel jsem uz msice a vodnice okusuji housenky. Zcela vyhonky slunecnice,obilovin,lenu,pohanky okousali asi ptaci a nebo slimaci. Tak misto toho jsem tam nahazel predsazene rostliny. umrzlimi dyne,tak sazim znova.

Zkousel jsem jen tak taky pohazet na semena,ale pak jsem jen rukou zeminou projel. Krome hrachu,mesicku a par afrikanu nic jineho neujmulo. Dokonce ani kopr. Sazel jsem to v 15.brezna,tak  mozna vyhonky  umrzly.

Skoro vsechno uz predsazuji v kvetinacich. Krome,ze to dam pekne do radku a tak  mam pocit,ze maji vetsi sanci prezit. V urcitou dobu po presazeni stagnuji,ale po case se rozrostou.  Krome toho usetrim na semenech. Taky pokud neco na nejakem zahone nevyroste,tak muzu hned tam hodit ty predsazene.  Predsazene rostliny maji velkou nevyhodu,ze musim alepson tyden az 14 dni porad zalevat,aby udelali poradne korinky,protoze jinak uschnou.

Zkousim pestovat rekvicky v 5x5x7 kvetinacich a velmi uspesne. Chtel bych tento rok mit vlastni semena redkvicek,vodnice,hrachu,horcice,slunecnice,repy,... a zkusit je vysadit pristi rok. Tak byt zcela sobestacny ohledne semen.

Zahony nebyli dlouho pouzivany,tak tento rok moc neresim hnojeni.Plus nekde pouzivam zeminu z kompostu u nove udelanych zahonu.  Casem tam budu nosit seno/listi jako mulc. Uvidim prosti rok jestli tam neco pak vyroste.

Co roste pekne jsou brambory,i kdyz jsem si nenechal predklicit. Tesim se na hrach,protoze v porovnani co jsem pestoval na balkone je uz ted asi 2 krat vetsi rostlina a to teprve jen kvete.

I kdyz jsem si koupil semena salatu,tak mam dost pampelisek,nate cibule,sedmikrasek,mladeho spenatu,horcice,tak se moc nehrnu do sazeni salatu. Smiley

Symbolicky jsem prodal svuj prvni svazek redkvicek znamym. Mam objednavky na lusky hrachu,spenatu,redkvi,brambor atd. Mit velky pozemek,tak bych se tim mohl zivit. Smiley  Pochopitelne teoreticky,protoze az se objevi skudci,sucho atd,tak budu rad,kdyz si vypestuji neco pro sebe.

Mam asi kvuli skudcum vice palivejsi redkvicky,ale listy z obchodu se nedaji srovnavat s mymi. Jsou cerstve a lahodne.

Mas nejaky uz harmonogram co mit porad na zahonu nebo budes nechavat odpocinout zahony ? Zkousim si ho vymyslet,abych tam mel porad neco a tak nemusel porad oplevelnovat. Vzdy,kdyz bych sel sklidit ze zahonu,tak bych tam rovnou neco zasel.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #40 kdy: 13. Květen, 2012, 10:24:04 »

Ty redkvicky jsou nadherne Smiley

Jo, to predpestovani taky priste udelam, presne jak pises, hezky se tim vyplnuji hluche mista.
A s tou polykulturou to same - taky jsem lehce zahrabl hrabema, ale vzesly jen hrachy, mesicky.
Hrachy mam taky, ty rostou bez problemu, i kdyz jsem je rozhodil na jedno misto jen tak, bez zahrabnuti - rostou i v tom hnoji.

Jinak bude asi pohroma od slimaku, a devastuje mi to i srna.
A pak na zeli zacne belasek.

Ja v podstate nechapu, jak to delaji biozemedelci, ze jim to tak roste, v tak velkem.
Jestli pouzivaji bio postriky - a nebo u nekterych jsem videl ty textilie, nahore i dole - na zem tmavou, proti plevelu, zhora svetlou, coz zabrani drepcikum, belaskum apod. Pak uz jen ti slimaci - praxe u nekoho "velkeho" je urcite super.

Ja chtel jit hrozne prirodni cestou, Fukuoka apod. bez zasahovani, ale nemam na to - asi hlavne trpelivost - potrebuju videt a jist uz neco konecne.
Takze se vratim k radkovani, predsazovani, zalevani asi - radsi budu vice pracovat, a postupne zkouset na malem ty perma pokusy, nez abych to cele pojal perma a nic pak nemel Smiley

Ohledne stridani plodin jsem si vypsal z knihy Gaia's garden (z anglictiny zhruba moje zapisky), jako priklad jejich polykultury:
1.redkvicka, kopr, pastinak, mesicek, salaty - zasypat je 1/4 palce kompostu
2.za 4 tydny se sklizi redkve, na jejich misto muze prijit zeli (predpestovane)
3.za 6 tydnu sbirat salaty a zbyvajici porostou vetsi
4.po salatech sadit kerickove fazole, pohanku
5.pote se sklizi kopr a jedle kvety mesicku
6.na podzim se sklizi pastinak - na jejich misto prezimujici cesnek a fava beans (nevim ktere to presne jsou, tak jen anglicky nazev)
« Poslední změna: 13. Květen, 2012, 10:25:38 od neon » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #41 kdy: 13. Květen, 2012, 11:37:59 »

Ja jsem do morku zaprisahly intenzivista. Ja mam v planu prostu rok az tento rok to vyzkousim jit takto:

v unoru predklicim redkvicky a hrach a v breznu vysazim na zahony. Koncem kvetna bych mel mit sklizene redkvicky i hrach a misto toho vysadit predsazene brambory,redkve,vodnice a jinou zeleninu. Asi koncem sprna bych mel vysadit horcici jako zelene hnojivo.Asi zacatkem rijna misto toho  vysazet predsazene prezimujici rostliny. A takto delat porad. Zatim to je jen teorie.

Musim vychytat jak hnojit popelem a jak pridavat posekanou travu,abych mel pekne zivou pudu.

Hrach fakt miluji. Znamy mi poradila,bych si koupil 0,5kg baleni hrachu normalne v kramu a zkusil to. On s tim mel uspech.Tak jsem ti zkusil jen tak motickou udelat ryhy a do toho nachazet hrach a ted mam asi uz 30cm vysoke stonky. Uvidim jestli z toho bude neco.Smiley
Nebo jsem Do prepravky 50x30 a hloupky 5-4 cm vysadil cca 25 hrasku a ted uz mam u nekteych male lusky. Smiley
Co na to ric. Proste mne bavi zkouset blbosti.Smiley

Ted jsem zkousel treba na tvrde zeme jen pokryt zeminou cca 4 cm a dat tam rekvicky. Uvidim jestli to zaroste plevelem ze spoda a nebo se nejake redkvicky urodi.

Nemam na to,abych tomu dal volny prubeh.Bavi mne blbnout a zkouset vyuzit kazdy kousek pudy. Mam jen 400m2,tak mozna,kdybych mel vetsi kus,tak bych tak moc neblbnul.I kdyz.Smiley

Tento rok uz jsem neryl.Jen jsem rycem podjel a tak nakypryl pudu a malou mytickou vytrhal drny co se udelali pres zimu. Chtel bych jit tutou cestou a uz neobracet pudu. Jen po sklizeni jen poradne projet obracenou mytickou(temi 2 drahy,myslim,ze se mu rika kypric),abych protrhal korinky a hned vysazet na to neco.

Taky by mne zajimalo jak to delaji ve volnem prostoru. Kdybych si nepredsadil len,slunecnice,pohanku,zito a jine plodiny,tak mam poloprazdnou zahradu.Sad  Tedy krome horcice. Roste i tam,kde mi to spadlo jen na zem.Smiley

Mas medvedi cesnek? Jednou tydne jdu na prochazku do lesa,ale zatim jsem na nej nenarazil.

Jeste bych dal sanci s tou maringotkou a zitim tam. Taky mne navstivil zlodej a i kdyz jsem mel pak mensi obavy,tak pozitiva prevalcovali negativa. Zkousenim neceho clovek ziskava zkusenosti a sebeduveru.Jen bych zkousel na mensim pozemku.  S tim delat to po svem je uzasne. Zadne dirigovani a komentare. Proste chci neco zkusit a nebo se mi nechce neco udelat,tak je vse v poho.  Vidim to u sousedu,kdy vetsinou jejich polovicky jim rozkazuji a oni z toho maji nervy.Smiley

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #42 kdy: 13. Květen, 2012, 20:49:04 »

Moc hezky si hraješ Smiley

Medvědí česnek jsme zkusili zasadit 3 kousky minulý rok a 2 se drží, ale zatím neodnožují, nebo jak se vlastně množí.

K té velkoprodukci mě třeba zaujaly fotky tady:
http://www.farma-zatec.cz/foto.html

Jak jsem psal - mají tam spodní černá a horní bílá textilie - já koupil několikametrovou roli té bílé a dávám ji na záhony - vytvoří to i takový miniskleník a roste to všechno rychlej, ale hlavně to mám proti těm škůdcům - i proti srně.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 16. Květen, 2012, 14:40:54 »

Nic mě pořádně neroste, protože můj experiment s nezaoraným hnojem nevyšel -

Proc pouzivas hnuj? Nestacilo by jen popel a posekana trava jako hnojivo? Ptam se,protoze takhle planuji delat od cervna do konce roku.
Myslel jsem,ze to tak staci,abych udrzel kvalitni pudu. + na konci vysazet horcici.

Jake jsem celkove naklady na hnuj? Mne vyslo levneji jit a posekat travu na louce,ktera je vzdalena asi 1,5km vzdusnou cestou. A spadane vetve jsou v lese asi 1km vzdusnou cestou.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #44 kdy: 16. Květen, 2012, 15:26:39 »

Když budeš brát minimum a vracet maximum, tak by to mělo fungovat, bez vysílení země, prej Smiley

Na naší malé zahradě u rodinného domku se hospodařilo roky bez jakéhokoli hnojení, naštěstí i chemického - zhruba 15 let.

A poněvadž jsem loni koupil jeepa, vozík a koňský hnůj je 3km daleko, tak toho využívám pro urychlení obnovy.
Ale nemít auto, možnost, tak si dělám v klidu kompost, nebo kompostuju přímo na záhoně, zelené hnojení apod.

Vozil jsem kolečkama spoustu odpadu z místního žleba kam lidi vozí posekanou trávu, řezbářská škola sype piliny a spousta další bio hmoty.

Doma jsem z palet udělal kompost, vše tam hezky mixoval, aby byl dobrý poměr uhlík - dusík a mám moc hezký výsledek.
Dávám si práci i s proléváním kompostu, aby nevyschl, v parné dny ho zakrývám folií a za deště odkrývám.
Dá se ho tak ručně nadělat spousta - limit je jen moje lenost Wink
Kvalitního bio materiálu je všude kolem spousta.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení