Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17
  Tisk  
Autor Téma: Neon 2  (Přečteno 22145 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #45 kdy: 17. Květen, 2012, 18:07:39 »

Na naší malé zahradě u rodinného domku se hospodařilo roky bez jakéhokoli hnojení, naštěstí i chemického - zhruba 15 let.

To se vubec nehnojilo? Nic se do zahonu neprivadelo? Nedoslo k poklesu zeme?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 26. Květen, 2012, 10:35:49 »

Tyden ubehl. Mas nejake novinky?

Zjistuji,ze nejlepsi doba na sazeni byla v dubnu. Jsou silne a pekne. Rostliny,ktere jsem vysazel pak uz jsou hodne okousane,slabe a casto bez poradnych korinku.

Uz mam prvni hrasek.I kdyz malo a pestovany v bedynce,tak neco. Na zahradce uz taky dorusta a do 14 dni budu sklizet. Do te doby snad budu sklizet i vodnici.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 26. Květen, 2012, 21:02:29 »

Zdravím a přeji krásné plodné výsledky chlapi

Občas sem zajdu a se zájmem sleduji Vaši konverzaci. Je to zajmavé. Sawah budeš tu žít i v chladném a studeném období roku? Máš i inde zázemí, nebo jen zde.  Kde skladuješ své výpěstky tak, aby ti nepomrzli a pod?
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #48 kdy: 26. Květen, 2012, 21:46:36 »

Sawah budeš tu žít i v chladném a studeném období roku? Máš i inde zázemí, nebo jen zde.  Kde skladuješ své výpěstky tak, aby ti nepomrzli a pod?

Spal jsem tam celou zimu. Pripadali mi krome kratkeho obdobi velmi mirna zima. Do ledna jsem si teploty i meril a bylo to vetsinou v mistnosti 7 stupnu a venku cca 3. Az mrazy prisli v unoru.Pak v breznu zas se zvedli teploty.
Sel jsem s tim,ze budu mit plan B pokud to tam nevydrzim. Mam moznost kratkodobe a nebo i dlouhodobe nekde bydlet,tak mam zajisteny plan B,kdybych to tam nevydrzel.

Minuly rok jsem nic nevypestoval a tento rok doufam,ze vetsinu vsechno snim nez prijdou mrazy. Jedna varianta je udelat velkou jamu(zaizolovat)a tam vse dat. Myslim,ze vykopat na kopci 2 m jamu je asi nerealne. Do urcite hloubky puda nezamrza.Zkusim kopat v druhe polivne roku. Pak dalsi varianta je,ze potraviny citlive na mraz a kompoty dam na misto,ktere obalim izolaci a zkusim jestli to prezije.A dalsi,ze do te male zaizolovane mistnosti dam nejake topitko,ktere bude udrzovat nejakou teplotu. Dalsi varianta je,ze necham na zahonech zeleninu,ktera vydrzi zimu a budu ji sklizet v zime.  Nejlehci varianta je,kterou jsem mel minuly rok,ze jsem vetsinou mel zasob tam,kde jsem mohl v nouzi jit spat. Planuji tento rok hodne kompotu,tak to musim nejak vyresit. Taky sadbu musim ochranit.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #49 kdy: 02. Červen, 2012, 21:31:00 »

Ahoj Sahaw,
krásně napsané o tom pěstování. Smůla, že to nevidomý člověk nemůže dělat sám. To by opravdu nešlo. Takhle, kdybych to měla s kým dělat, tak ano. Ani po pravdě nevím, zda by mě to pěstování bavilo. Možná tak plít to, ale sázet do řádku, to bych nemohla, to se asi na to musí vidět. Vyplatí se toto vůbec? Obilí se dá koupit, zelenina také. I když nepochybuji, že vypěstovaná doma, je ta nejlepší, máš to rovnou ze zdroje a nemusíš kupovat dovezenou. Ale každý na to nemá čas, či nervy nebo to nemůže dělat sám. Já si nedovedu představit, že bych si vzala rýč a šla zrýt záhony,to dělá taťka, ale  abychom pěstovali obilí, na o opravdu místo nemáme, my tak zeleninu do polévky, papriku, rajdata, mrkev, hrášek, ředkvičky a kedlubny jsme také měli. Mamka to tam nasázela já jsem jí to pomohla vyplívat.
Jarka
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #50 kdy: 03. Červen, 2012, 18:46:27 »

Ahoj dvorjar,
pokud clovek to pocita v penezich,tak urcite se vyplati kupovana zelenina.Taky jsem si rikal jestli to ma cenu. Premyslel jsem jestli mam predelat travnik na zahony a jestli mam jit do toho na plno. Nechal jsem si minuly rok otevrene dvirka   jen jsem upravoval zahony,ktere byli zarostle. Jak jsem se pomalu do toho dostaval,tak jsem si pekne odpocinul dusevne a vyhecoval i na predelani travniku na zahony. Myslim,ze jsem byl opojen tim,ze delam nejake hodnoty a predstava jak budu moc diky tomu vyzkouset vice druhu rostlin. A asi proste experimentovat.

Dokud si to clovek nevyzkousi,tak se mu bude zdat,ze je to jen mrhani casu. Takovy nazor mam ja a i nekteri,kteri taky se zacli pestovat. To neni jen o pestovani,ale plati to skoro u vseho. Dokud si clovek neco nevyzkousi po nejakou dobu,tak nemuze objektivne ric,ze je to blbost a mrhani casem.  Jsem opatrny,protoze muze prijit neco v mem zivote co mne bude bavit vic nez zahradniceni a  hned se priority zmeni.Clovek v kontatku s novymi vecmi v jeho zivote vyviji a meni pohled na nektere veci,ktere mel za nemene.Myslim si,ze se rika: Kdyz si clovek k tomu pricichne,tak se toho nepusti.

Jsem presvecen,ze by clovek mel delat to co ho bavi. Proto pokud budes mit moznost si neco vyzkouset,tak to vyzkousej. Maximalne promrhas par hodin zivota,ale pak budes o neco zkusenejsi a nebudes ve stari toho litovat.Smiley

Pestovat obili na zahradce taky nema cenu. Na zahonkach jsem to zkousel a nejak to nevyslo. mozna proto,ze jsme nerozeznal plevel od obilnin.Smiley Tak jsem zavisli na nakupu obilnin.

Hrasek uz ke sklizen a uz jsem i zakousl prvni vodnici. Kedlubny jsou velmi male.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #51 kdy: 07. Leden, 2013, 09:28:20 »

Mam posledni dobou takovou psavou, premyslivou, vnitrne radobyrevoltujici, idealistickou, chytrackou, poucujici naladu...

Tak neco z tech mojich psavek sem ted dam, protoze to je pro me dost vnitrne aktualni - obecne strach z valky - z toho co bych delal, co je reseni apod.

Dival jsem se na video o Syrii, ktere ma nadpis:

"Ruský dokument o aktuální situaci v Sýrii, za který zřejmě štáb dostal vyznamenání přímo od ruského prezidenta Putina.
Jen pro silné nervy."

A vzdycky se zamyslim "co je vlastne to spravne reseni".
Je jim zbrojeni, budovani armady a nasledna obrana vlasti, naroda?
Je jim to, ze sam chytnu v dobe krize zbran a budu vrazdit vrahy (utocniky)?

Co takhle zacit stopovat priciny toho, proc utocnik zautoci?
Je to bez duvodu?
Jiste, rekneme si v rychlosti, ze oni jsou zli, spatni a my ti hodni. Je to pohodlne.
Nebo to ani jinak nedokazem, podvedomi nam nepripusti myslet si neco jineho.

Ale to jeste nic nevypovida o tom, jak to skutecne je.
Existuje opravdu utok jen tak sam o sobe?
Nebo ma vse svou pricinu, ktera je nam treba skryta, nedokazem ji poznat, ale ktera tam je a nekdo ji treba dovede vice ci mene popsat?

Je resenim to, ze chytnu zbran a budu branit svoji rodinu? Ze to v dobe krize udelame vsichni?
Muzu vrazdenim vytvorit mir? Muzu bit proto, aby nebolelo? Kricet, aby byl klid?

Co takhle se vratit o nekolik kroku zpet.
Proc v dobe zdanliveho miru lide podporuji cely system, ktery zbroji? Samotne zbrojeni. A vse kolem nej.
Proc lide slouzi u armady, policie a dalsich represivnich slozek. Proc neodmitnou?
Proc doktori pomahaji lecit vojaky, te ktere strany?
Proc chodime do zamestnani, ktere jakymkoli zpusobem podporuje valku - vyroba zbrani, potravin a jakehokoli jineho zazemi pro vojaky, armadu, policii.
V dobe miru se nam to hodi, ze? Mit plat, kupovat si televize, mit materialni pohodli. Malokdo se zamysli nad tim, ze timto primo/neprimo umoznuje fungovat status quo, vec takovou jaka je, ten hruzostrasny stroj.
Kdyz zacnete poradne premyslet, tak se tento propletenec neprimych vazeb zacne poradne rozpletat, geometrickou radou se dostava k vetsine z vas, jakozto podporovatelu tohoto moderniho systemu.
Kdokoli odvadi a plati dane statu, ktery ma armadu, vyzbrojenou policii - statu, ktery ma sve materialni bohatstvi na ukor jineho statu - tak se primo/neprimo podili na jeho chodu.
V dobe zdanliveho miru se nam to ale hodi, ne?
On nam ani nikdo nerika, ze by to mohlo byt jinak nez, ze mame nyni mir v CR a jakmile zacne valka, tak v ten momenta zacala, predtim nebyla a my jsme ti hodni, kteri za nic nemuzou a ti zli nas jdou zabit.
Ale co kdyz pro ty zle jsme roky nejak vytvareli zbrane ve svych dennich zamestnanich, fabrikach, tovarnach?
Co kdyz mame ropu, jidlo a jine suroviny na ukor jejich utlaku, nepohodli.

V tom videu padaji tyto vety, jako popis toho, jak utlacovani Syrsti chlapi hrdinne brani svou vlast, viru:

Zena rika o svem muzi pracujicim v Syrske armade: "Syrie je pro neho dulezitejsi nez zena, deti, rodina. Miluje svoji vlast."
Sestra o svem mladem bratrovi: "Branil mesitu, nemohl dovolit, aby byla poskvrnena. Branil ji bosky, i kdyz vsude byly strepy, aby ji nezneuctil."

A ja se sam sebe ptam:
Nezdrhl bych ihned ze Syrie? Nebo nekam na okraj, do prirody, kde bych dokazal prezit?
Nejvice napadena jsou podle me mesta (ale fakta neznam, moc by me to zajimalo, jak se zije tem nekde v horach, prirode, kde neni moc infrastruktury).
Reportaze vsech konfliktu nam neustale ukazuji "velkomesta". Stejne tak rebelie je na namestich a je tam meststka smetanka.
Ptam se sam sebe: "Co takovi zemedelci, velice prosti lide, skutecne skromni, zijici z toho co si vypestuji, plus nejaky ten drobny dovoz? Jak na ne dopada vsechno to zabijeni, ktere se deje ve mestech?"
Pak by me take zaijmalo: Jak moc je tezke utect do jineho statu, tam kde se nebojuje? Na misto, kde je relativne klid. Ano, nic neni bez rizika. Musel bych treba vice hladovet, riskovat zivot.
Ale zajimalo by me to skutecne riziko uteku, verzus riziko, ktere podstupuji lide tim, ze zustanou ve meste.

Co je tam tak pouta?
Co vlastne umoznovalo po leta chod celeho mesta? Vsechno materialni bohatstvi, o kterem si mysli, ze na nej maji pravo - elektronika, teplo domova po 24 hod denne, 365 dni v roce, vody nadbytek, jidla jakbysmet.
Je to vsechno normalni, aby to kazdy mel a nebylo to na ukor jinych?

A co je drzi stale byt v tom meste, kde se deji hruzne jatka?
Ze by se nedokazali odtrhnout od sveho majetku, mista, kde vyrustali?

To je jim jako mesto, vlast, mesita dulezitejsi nez zena, deti, vlastni zivot v miru, klidu?
Nedokazi odejit jinam, kde je klid? Radovat se z toho minima co zivot nabizi? Dostatek jidla, nejake teple obleceni, mit kde spat a zbytek je radost z jednoducheho Žití?
Rekl bych ze toto nedokazi, vubec jim to nedochazi a jsou uzavreni do svych strachu, nenavisti, hamyznosti, nabozenstvi, pomstychtivosti.
Radeji budou odplacet zdanlivou krivdu, vrazdit a propagovat dal "mirove" nasili.

Podle me to vse ma zacit u nas tady a ted a ihned.
Jinak si zakladame na takove konflikty - neni zde zadny mir - je to jen pozlatko pohodlneho materialismu a my jsme tak vygumovani, ze nam nedochazi, ze to materialni bohatstvi neni nejaky nezadatelny narok pro nas od Boha.
Nemame na to narok - jen jsme takovi ignoranti, tak arogantni, tak nemocni, ze verime, ze to je vse pro nas a my jsme ok, hodni a utocnici jsou proste desne zli.

Vse ma sve koreny a kazdy z nas v te pavucine je nejak zapojen.
A mnohem vic, nez si myslime.
Je potreba se zamyslet nad tim, jak podporuju vsechno spatne, ale i dobre, ktere se kde deje.
Za vse muzeme urcitym zpusobem take my sami.
Cokoli se stane, tak se zkuste zamyslet, jak bych za to mohl a uvidite ze zacnete postupne videt souvislost.

Ta zena (manzelka zamestnance armady) dale rika: "Jsme pripraveni trpet, prijit o syny, otce, manzele. Jsme pripraveni sami vstoupit do armady, abysme vratili ten svet, ve kterem vsichni tady v Syrii zili driv."
A prolinaji se tam zabery na velkomesto pred valkou.
Vratit ten svet? Jaky presne? Chce obetovat svuj zivot, deti, manzela pro ten stary svet? A ten je vlastne co? Jak jsem vyse popsal - blahobyt moderni doby, jistota zamestnani, jistota duchodu, nemocnic, penez, ropy, surovin, energie, jidla?

Je pro me dulezitejsi staly plat, jistota materialna a nebo vyssi, duchovni hodnoty?

To video je jinak samozrejme velice zajimave, i kdyz v podstate to zas jen podporuje a zatraktivnuje valku a dela falesny dojem o hrdinech a tech zlych.
« Poslední změna: 07. Leden, 2013, 10:00:33 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #52 kdy: 11. Leden, 2013, 18:13:05 »

Libi se mi uvahy v tomto stylu:

Kdyby nebylo pozarniku, nebylo by tolik pozaru.
Kdyby nebylo lekaru, nebylo by tolik nemocnych.
Kdyby nebylo popelaru, nebylo by tolik odpadu.

Treba na poslednim prikladu. Jak podle me obelhavame sami sebe.
Kdyz jdu nekde kolem velkeho bordelu, nekde nekdo vyhodil odpadky jen tak, ne do kose, tak si rikam jake jsou lidi cunata.
Ale uz si to prestavam rikat.
Protoze se mi nechce uverit te trapne hre, ze kdyz to hodim sporadane do kose, tak jsem neco vic.
Mesta se snazime udrzet cista, sporadana.
Ale kam ten odpad vlastne jde? Na skladku za mestem.
Ma to znamenat, ze kdyz neco vyhodim do kose, tak jsem udelal neco duleziteho? Podle me vubec ne.

Jen takova fikce - kdyby mesto nezajistovalo odvoz odpadu, za vse bysme byli zodpovedni, na ulicich by byl bordel - vsechny by nas to stvalo, ale nebyla by moznost hodit to vnitrne na debilni popelare, kteri se jenom flakaji - tim, ze bysme meli vse na ocich a nebylo by to ukryto nekde za mesto, za nase zada, kam se malokdo jede vubec podivat jak to tam vypada, tak bysme neustale celili realite, tomu jaci jsme, co vytvarime.
Myslim si, ze v primem celeni te realite, vetsi pravde, bysme se nad sebou museli vice zamyslet a nepristoupit na tu hru, ze uz si vlastne ani neuvedomuju, ze tvorim odpad a beru to jako samozrejmost, s celou tou sluzbou popelnice-popelar.

Kdovi jak by to v tom samem kontextu bylo, kdyby nebyli tak lehce po ruce symptomaticti doktori, policajti, pojistovny.
Ve strachu bysme o to vice dbali na vlastni zodpovednost.
Snazili se delat veci dukladne, tak jak tomu je podle me pro cloveka prirozene.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #53 kdy: 11. Leden, 2013, 20:12:50 »

Kdyby nebylo mozku, nebylo by tolik napsaných písmenek....

neone, doufám, že jsi po velké transformaci v pořádku!  Wink
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #54 kdy: 11. Leden, 2013, 21:43:13 »

Neon:
Jo to mi povídej, něco podobného si občas říkám také, nechci napsat ze 100% jako ty, ale třeba z 80% podobně jako ty zejména o nadprodukci, zametání problémů pod koberec, jejich nevidění, neschopnosti a nechuti přijímat zodpovědnost za své zdraví, ekologii, o nadužívání uměle vyráběné energie, o umělých životech v umělých prostředích, umělých světech a možná dokonce umělých civilizacích atp.
« Poslední změna: 12. Leden, 2013, 03:55:57 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #55 kdy: 15. Leden, 2013, 20:29:29 »

Zas se z neceho divneho vypisu. Je to vsechno riznute ctenim Abdrushina, Žižka, Ohsawy, Lazareva apod.

Co je to kradez? Kdo krade?
Clovek co ukradl prodavaci kapru jednoho kapra?

Nebo clovek, ktery si koupil rybnik a tyto kapry vylovil a prodava je?

Clovek, ktery v obchode ukradl vejce?
A nebo clovek, ktery ma farmu slepic (v ekonomicky efektivnich podminkach tedy neprirozenou), a ty mu snaseji jedno vejce za druhym a ty pak prodava?

Clovek, ktery si vydelal spoustu penez a koupil si 20 vajec a nebo ten, ktery ukradl jedno vejce, protoze nema penize?

Na co mame narok?
Na to, co nam penize dovoli?

Bohac skoupi hektarove pozemky a tisice lidi nema ani kousek pudy?
Bohac skoupi rybniky, v nich priroda "produkuje" samovolne ryby a on je prodava? Kde vzal pravo na produkty prirody?

Na planete je urcite mnozstvi vseho - pudy, kapru, jablek, obili, prostoru atd.

Podle me by melo byt vse idealne rozdeleno, rovnomerne.

Tudiz krade ten, kdo si za pomoci ekonomicke agrese (penez) privlastnuje vice, nez mu patri (tim padem skoro vsichni).

Vetsinove nam tato kradez nedochazi, coz je vlastne ta absurdita.
Nejnebezpecnejsi nasili je to, ktere je jiz tak skryto, ze se vlastne poklada za samozrejme - to, ktere je zakodovane v podstate systemu.
Pak se z neznalosti toho systemoveho nasili rado poukazuje na to nejvice zjevne - nekdo neco ukradl, on je ten spatny.

Ale proc kradl, proc nasilnil, proc vrazdil? Co ho k tomu dovedlo? Treba my sami? Nebo system, ktereho jsme soucasti?

Vytrhavame veci z kontextu a pak soudime. Udela se kauza, ze "nekdo ukradl sunku" a on je zlodej, tecka, zavrit.
Ale soudit by se melo spravne v kontextu vsech veci.

Jsou spatni zlodeji, kteri kradou luxusni auta?
A nebo je pricina ten, ktery si takove auto poridil? Kde na nej vzal pravo z pohledu Celku? Ekologie, rovnomerneho rozdeleni?
Nebo ten, kdo vubec takove auta vyrabi? K cemu jsou dobra? Pro bohace, co maji vic penez, nez jim z podstaty (rovnomernosti) nalezi?
K cemu jsou dobre produkty, ktere jsou luxusni?
Podle me je to jen (mimo jine) koledace o to, aby je nekdo kradl, zabijel kvuli nim.
Luxus prirozene tahne ego.
Proc jej teda produkovat a jeste z toho delat samozrejmou vec, ze chceme vice a vice luxusni veci.
Nekoledujem si tak o to, aby nas ti mene "stastni", chudaci (z celeho sveta) chteli obrat, zabit?
Neni zlodej, vrah, jen nekdo kdo zajistuje harmonii vesmiru? Mas nadbytek, tak zlodej te zharmonizuje.

Podle me v te pavucine sveta, kde je vse propojeno, neni zadna nahoda a da se vse videt i vzhuru nohama.
Ten, na koho je zautoceno, si za to (take) nejak muze.
Ten, kdo je okraden, si za to (take) nejak muze.

Nekde jsem cetl zenovy pribeh o mnichovi, ktereho vecer "navstivil" zlodej, ale nemel mu co ukrast. Mnich mel pres sebe jen deku.
Mnichovi bylo zlodeje tak lito, ze za nim utikal a snazil se mu vnutit tu deku.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #56 kdy: 16. Leden, 2013, 07:19:22 »

Koukam, ze vidime svet zcela opacne. Snad vecer to vic rozepisu.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #57 kdy: 17. Leden, 2013, 12:46:25 »

Venuji se teorii, ze lidi jsou jen zvirata, kteri maji jen rozum. Zvirata jsou ovladane pudy. A my jsme ovladany taky pudem, ale diky rozumu ho muzeme zmirnit. Vychova rodicu umozni detem mit nektere pudy podkontrolou, ktere jsou ve spolecnosti negativni. Pokud je vychova spatna, tak se jen potlaci a po ztraceni kontroly se projevi velice nebezpecne. Pud sebezachovy a preziti silnejsiho je pro preziti zvirat velice dulezite. Diky nasemu rozumu jsme vytvorili spolecnost, kde jedinci, kteri jsou slabsi ziji v pohode. V prirode jsou tyto jedinci odstrceny a casto i zabijeni.

Citace
Podle me by melo byt vse idealne rozdeleno, rovnomerne.
Mam pocit, ze neone chces ty zakladni pudy odstranit ve jmenu neceho vetsiho. Poprit sam sebe neni spravna cesta. Ty nemas pud sebezachovy a preziti silnejsiho?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #58 kdy: 17. Leden, 2013, 13:03:37 »

Fakt zajimave Smiley Jsem byl zvedavy s cim prijdes.

Toto je pro me nove premysleni, zatim jsem se timto smerem nedal, takze zacnu nastrelem prvnich uvah, co me k tomu napadaji a pokud ty takhle premyslis delsi dobu, tak me asi budes dal davat odpovedi.

Co kdyz ten silny pud sebezachovy na ukor silnejsiho je to, co ma byt rodici potlaceno natolik, ze zacne premyslet nad Celkem, kooperaci, nad tim, ze bude sdilet s druhym? Proste pises, ze rozum ma tyto pudy zmirnit. Proc ne tento pud? Jak vis ktery pud a nakolik? Proc ne tento pud a tak moc, ze z toho vzejde takova "socialni teorie o rovnomernosti"?

Rovnomernosti nejdu vlastne proti sobe. Tim bych sel, kdybych byl hodne asketicky, chtel mit min nez druzi. Jen priznavam pravo kazdeho na stejny podil. Nemaji zvirata vlastne to same.. dospeje nejake zvire k tomu, ze chce vlastne vic nez potrebuje? Jakmile ma dostatek, tak uz dal nebere. My ale berem vic nez potrebujem. Ten pud co ty pises je tam podle me prave u vsech v excesu, tou rodinou, spolecenskou vychovou jeste vic vystupnovany. Chceme vic a vic, na ukor druhych.

A co kdyz v tomto "rozumovem priznani prava na stejny podil" je vlastne jen skryta rozumova forma toho "pudu preziti, prava silnejsiho". Treba nekde podvedome vime, ze silou se daleko nedostanem, mohl by nas nekdo zabit, ublizit, takze takhle prechytracele vytvarime teorie, jak si sam prijit k tomu svemu a zaroven prezit.. aby me nechali ostatni byt a nevyvrazdili - tak vytvorime teorii o Lasce, a Rovnomernosti.

Me by to bylo klidne logicke, ze klidne ten "pud preziti silnejsiho" v nas neustale je, ale u cloveka se vlastne pretransofrmoval do lasky, sdileni, jakozto teorie toho "jak mit vse, ale zaroven se nevrazdit a netrpet tolik - ciste z egoistickeho zajmu".
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #59 kdy: 17. Leden, 2013, 13:16:43 »

Jakmile ma dostatek, tak uz dal nebere. My ale berem vic nez potrebujem.
To neni az tak pravda. Hodne zvirat si dela zasoby nebo spi v obdobi, kdy prichazi nedostatek.

Nemuzeme porovnavat tohle uplne, protoze clovek toho sni hodne a rozum rika, ze pro usetreni casu je lepsi mit zasoby, aby nemusel kazdy den jit a schanet jidlo. Taky rozum rika, ze nikdy neni jiste, ze clovek bude mit stesti a sezene kazdy den jidlo. A proto hromadit zasoby neboli penize patri k zakladum prezitim. Rekl bych, ze je to pud sebezachovy, ze se snazi mit dostatek zasob.

Bohuzel lidi nedelaji zasoby. Nasi predkove je delali a snazili, aby byli co nejvetsi, protoze diky nim prezili. Beru, ze hodne lidi, kteri si mysli, ze zasoby jsou nepotrebne budou prinuceni nekoho zabit, az treba prijde nedostatek potravin a nebo umrou.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení