Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Cim umyt zasle hrnce?  (Přečteno 2496 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 18. Leden, 2012, 07:46:55 »

Mozna pro nekoho trapna otazka, ale ja vazne nevim a musim se zeptat  Grin

Otazka zni- cim umyt zasle hrnce? resp. hrnce, ktere vinou skoro kazdodenniho pouzivani jsou na dne takove zhnedle- myci prostredek to uz neumyje a dratenkou to brat nechci.
Co nejakym octem- je to prijatelne?

Uz se mi to hnusi jak jsou misto stribrne nerezove barvy hnede, poradte prosim Very Happy
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
jarka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 18. Leden, 2012, 10:03:38 »

Běžně myju houbičkou a pískem.
     Ať se daří.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 18. Leden, 2012, 18:30:52 »

Ahoj,
tak vodou s jarem a houbičkou. Já vím, ten jar, ale zkusila bych to. Jinak jsem kamarádce pomáhala nedavno trhnout hrnce a nešlo to, tak mi dala písek, co se používá na nádobí. Nevím, zda jen na nádobí se používá, ale pustilo to a ona byla spokojená. Možná jsou ty hrnce dost připálené, proto to nejde pustit, jinak mě nic jiného nenapadá.
Jarka
Zaznamenáno
renovator
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #3 kdy: 18. Leden, 2012, 23:13:42 »

Tome, kyselinou citronovou a horkou vodou. Kyselina je přírodní (vyskytuje se v ovoci) a dokáže rozpustit i vodní kámen. S horkou vodou je účinnější. Čistím s ní třeba sítka na baterii ucpaná právě vodním kamenem nebo zahnědlé dno smaltovaného hrnce a takový ten humus co se po nějaké době objevuje všude :-)
Pak je dobrá i kyselina octová, nebo prostě ocet, působí podobně, ale tolik nevoní :-)

Zdraví Martin
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Leden, 2012, 07:40:19 »

Tome, kyselinou citronovou a horkou vodou. Kyselina je přírodní (vyskytuje se v ovoci) a dokáže rozpustit i vodní kámen. S horkou vodou je účinnější. Čistím s ní třeba sítka na baterii ucpaná právě vodním kamenem nebo zahnědlé dno smaltovaného hrnce a takový ten humus co se po nějaké době objevuje všude :-)
Pak je dobrá i kyselina octová, nebo prostě ocet, působí podobně, ale tolik nevoní :-)

Zdraví Martin
Caues martine!

no jasny! Kyselinou citronovou jsem to zkousel- resp. jsem vymackal pul citronu a zalil horkou vodou + houbicka- hnedota se beztak nezvdala Sad
Kysleinu octovou jsem nezkousel- to jako normalnim octem?
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Leden, 2012, 08:20:55 »

Ahoj Tom
ono to vše záleží na stupni zašpinění a nánosu. Citrónová šťáva není tak účinná jako kyselina citrónová. Tu koupíš v každých potravinách či marketu s potravinami. Nech v ní i nějaký čas namočené. Jinak budeš muset použít něco více "drastičtějšího" na mytí.
Jarda
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Leden, 2012, 10:13:55 »

a prave na toto se ptam- drastictejsi...neni uz pak lepsi nechat hrnce aby si "zily svym zivotem"? nez pouzivat nejakou kyselinu, ktera se bude nedejboze postupne pri vareni uvolnovat do jidla?
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Leden, 2012, 11:08:24 »

Hnědé zbarvení hrnců mi nevadí - nechávám to být. Domnívám se, že je to lepší, než drhnutí nějakým sajrajtem.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 19. Leden, 2012, 13:01:18 »

A co je vlastně špatné na pořádném přitlačení na drátěnku?
« Poslední změna: 19. Leden, 2012, 13:02:56 od neon » Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 19. Leden, 2012, 14:03:12 »

dle me to poskozuje strukturu nerezu- logicky veci ti to poskrabe a selskym rozumem tipuju, ze jakmile dojde k poskrabi, odlomovani casti, je neco spatne... to jest ale jen me vysvetleni, vubec to tak byt nemusi.

ale proto se ptam jestli to brat kyselinou, nebo nechat...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
renovator
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 14. Únor, 2012, 22:04:40 »

No, myslel jsem uměle vyrobenou kyselinu citronovou. Takový ten koncentrát, co jde koupit v drogerii. Dřív se to dávalo podomácku i do limonád :-) 
Ale pokud jde o nerez, tak netušim, nezvládne to pořádně ani jar nebo jiný detergent. Zůstávají na povrchu mapy.

V obchodech se na to prodává "Larrin  nerez - čistič". Složení: aniontové povrchově aktivní látky, neiontové povrchově aktivní látky, fosforečnany, kyselina ctronová, brazivní, leštící a pomocné složky. (Dráždivý). Takže to asi nebude to přírodní co hledáš :-) Ale můžu potvdit, že to funguje.

Já si dost pochvaluju můj smaltový hrnec, ten jde vzít jednou za čas lehce drátěnkou bez nějakýho velkýho poškození.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Únor, 2012, 08:21:53 »

Me to teda nevadi, mam nerezove hrnce stare 17 let, hnedota je jen blizko dna a vzdy zvenci - plyn ma na to asi taky vliv jakoz i obcasne pripaleni. No a co? Ale jestli to nekomu tak vadi, tak me napada jedla soda.
Zaznamenáno

myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Únor, 2012, 10:41:34 »

Hnědá barva z hrnců také mizí, když se v nich vaří kysané zelí zalité vodou.
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 15. Únor, 2012, 18:39:09 »

Tome, jestli máš někoho s myčkou, tak mu je tam šupni, ale pokud jsou už více zašlé, tak to bude chtít několikrát. Taky prodávají houbičku s černou drátěnkou, ty jsou spešl na nerez, nepoškrábou a celkem to s nimi jde i bez chemie. upřímně - mě to nevadí, myju jen vodou s trochou ecoveru, maximálně tu černou drátěnku.
Tak nám zas pěkně chumelí, od šesti od rána asi dvacet čísel a stále sype. Ráno nenajdu auto  On Fire
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 15. Únor, 2012, 20:20:15 »

ono jak tu padlo- a je to vubec spatne? Ze jesou hnede? Tezko rici ze? Grin Kazdopadne me to nejak vadilo, tak jsem pouzil ten citron a vydrbal hrubou silou- a uz zase svitej jako nove:)
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení