Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak moc je/není pro vás MB náročná?  (Přečteno 1324 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 29. Leden, 2012, 15:28:29 »

Ahoj,
kdesi jsem slyšela názor, že prý dobře připravené MB jídlo prý vyžaduje asi tak stát 6 hodin u plotny, řekl mi to jeden instruktor na Dědině, který to někde slyšel. To jsem se opravdu zděsila. Kolik času vy strávíte u plotny? Myslím si ale, že  rodiče malých MB dětí stráví čas u plotny mnohem víc, nebo se pletu? Míša, když krmí holky, kupuje jim taková tamléka v prášku, pak jim to jen zalije vodou. I když si myslím, že vyrobit mléka z obilí je dost pracné, nebo není? Kolik dní ho skladujete v ledničce? Snad nevyrábíte každý den nové? Co vidíte jako úskalí makrobiotiky? Já asi to namáčení obilí. Vím, že normálně se stravující člověk jí luštěniny, možná méně, než MB, ale tak to vyjde nastejně. Luštěniny se musí namáčet. Nebo někdy prostě máte toho dost za den, nemáte čas, vezmete si ten chléb, na kterým je hodně lidí závislých? Celá zrna jsou sice základ MB, ale já jím většinou to, co je rychlejší - kuskus, jáhly, k obědu někdy rýže, v zimě pohanku.
Pište, jak tuto diskusi vidíte y?
Já samozřejmě vím, želuštěniny a obilí se dají uvařit do zásoby, ale tak na dva dny, víc ne. Nebo je tu mezi námi někdo, kdo vaří opravdu každý den? Jestli jo, tak klobouk dolů.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Leden, 2012, 17:47:07 »

Jedno jídlo 6 hodin? To asi myslel celkově za den? I tak je to každopádně moc, podle mě strávím denně vařením tak 2 a půl, maximálně tři hodiny, což mi nepřijde málo, vzhledem k tomu, kolik lidí si jen ohřeje něco v mikrovlnce...Víc jak ty tři hodiny bych tomu věnovat nechtěla, protože pak samotné jezení zabere někdy skoro hodinu, třikrát denně (záleží jak moc se kouše), pak mytí nádobí, ono je toho ažaž jen spojeného s jídlem. Ale zas beru to tak, že to je investice do mého zdraví, což je momentálně moje největří priorita a nehodlám to ani v budoucnu odsouvat na nějaké podřadné místo. Čerstvou zeleninu a polévku vařím denně, to nikdy neschovávám, většinou ani na pár hodin ne. Luštěniny mám tak na 24-48 hodin, obilniny pokud možno na 24 hodin, takže nevařím pokaždé nové na každé jídlo...To namáčení mi nepřijde, že zabere čas, většinou namáčím přes noc (a některé luštěniny se namáčet nemusí, obilniny namáčím taky jen některé, vlastně snad jen pšenice, žito a oves se musí máčet), takže stačí si na to po večeři vzpomenout a dát namočit. Vařením v tlakovém hrnci se taky věci neuvěřitelně usnadní, člověk si může jít po svém a mezitím se mu to uvaří, bez hlídání...
Jarko proč píšeš že místo celých zrn si dáš něco rychlejšího a pak vyjmenuješ jáhly, rýži a pohanku, tomu nerozumím?
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Leden, 2012, 18:42:29 »

Vařím každý den čerstvé obilí. Ohřívané máme málokdy.
Luštěniny mívám uvařené v zavařovačkách v lednici, spotřebuju je většinou do 3 dnů.
Zeleninu vařím čerstvou 3x denně.

Když dělám nějaký dezert, vždy doufám, že zbyde na druhý den aspoň kousek Smiley Možná kdybych udělala 2 plechy Grin

Čas strávený vařením je pro mě čas strávený tím, co dělat chci. Myslím ale, že 6 hodin čistého času mi vaření nezabere. Stíhám všechno, co potřebuju.

Obilí i luštěniny se vaří samy a já můžu třeba věšet prádlo.....

Přeju všem krásné dny a příští týden si vařte zahřívací jídla, ať nezmrznete On Fire

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení